Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

minnie2013
7. aug 2015

@sopkova Dalo by sa ku nemu ist na konzultaciu aj ked ku nemu nepatrim?

emy222
7. aug 2015

minnie2013 @ ahoj ja som tu nova tak este neviem ani ako to tu funguje 🙂 tak neviem ci som ta dobre oznacila 🙂 no sme podobne ja som uz zacala spinit tak som sa tesila a zasa sklamanie :( je mi luto ze ti to odislo prosim ta napises mi ako ti to prebiehalo ked si teraz potratila a prsia ta boleli ? Musime dufat ze sa raz usmeje stastie aj na nas 🙂 aj ked ma to prestava bavit :(

sopkova
7. aug 2015

@minnie2013 myslim ze za poplatok, sestra tak bola a potom k nemu prestupila...ale neviem kolko presne

minnie2013
7. aug 2015

@sopkova a ako ti pomohol?

minnie2013
7. aug 2015

@emy222 Ahoj moja, no ked sa mi to stalo teraz tak to bolo cele take zvlastne, vzdy je to trosku ine. Pri MA som mala spinenie v case uhniezdenia a 13 DPO som mala ducha na teste. Teraz som mala slabeho ducha az asi tri dni meskania a o den na to trosku spinenie na gatkach (ruzove), to ma ale ukludnila kamaratka gynekologicka,ze to ma na zaciatku vela zien, no ja som uz vedela, ze to nie je dobre. A ked som o tri dni urobila test a ciarka bola stale slaba aj ked pekne viditelna, tak som vedela, ze uz je zle, ale clovek vzdy dufa. To som uz ani nespinila ani nic. Potom som si uz testy nerobila a povedala som si, ze pojdem az na krv. V utorok som isla na krv a vo stvrtok som mala ist na dalsiu. No nadranom som isla na wc, trochu ma bolelo brucho ako na mrchu a ked som sa utrela mala som krv. Prsia ma v ten vecer prestali boliet, co sa mi tiez nepacilo. To bolo asi 13 dni meskania. Z utorka bola krv len 36, v noci som zacala krvacat, najskor len na papieri, neskor tri velke kusy zrazenej sliznice, krv zo stvrtka klesla na 13 a v pondelok idem na dalsiu. Momentalne mam akoby normalnu mrchu druhy den. Hodnota musi byt nula, tak dovtedy budem chodit na krv. Prilis som sa na to nefixovala, lebo som vedela, ze to moze takto dopadnut. Ale co bude dalej, ozaj neviem, lebo vseeetko mame spravene a sme ok. Na jednej strane super, na druhej strielame naslepo ☹

minnie2013
7. aug 2015

@sopkova dakujem super 🙂 tak by som to asi tiez tak vyriesila 🙂

emy222
8. aug 2015

@minnie2013 dakujem za info ja mam len tu krv pri stolici a zatial inak len trosicku ked sa utrem.....na sono ti bolo nieco vidno mne len taku bodocku a to sa doktorke nezdalo tak som isla na tu krv ale ja som to cakala lebo pri uhniezdovani citis take krce ako pri.ms a to som citila len dva dni a potom nic ale keby sa tak strsasne nesledujem tak by som to brala ako menstruaciu pretoze ta krv zacala 35 den ako mi chodi ms ....a to som skusala aj liecitelov alebo som isla do krusoviec k takemu liecitelovi alebi dokimu neviem co je vlastne aj tam chodim momentalne bo kamoske pomaha nevedela najst pricinu.preco potraca ona ale uz ma 1 dieta ale aj tak potom potratila ale 2 krat az nie viac a on jej pomohol momentalne caka dvojicky uz je ale v 5 tyzdni tak som dufala ze pomoze aj mne ale akosi to nejde neviem ci ozaj nemysim pozitivne ako by som mala ....:(

minnie2013
8. aug 2015

@emy222 tazko povedat moja. Ja mam s tym pozitivnym myslenim tiez problem, lebo ked sa na to nastavim a tesim sa, o to vacsie je potom sklamanie. Ked uz neverim a necyjde, bola som na to celkom pripravena a lepsie sa mi cez to dostava. Neviem, ktory pristup je ten horsi...Chcela by som sa na to vsetko vykaslat, ale neviem, ci sa to da, no asi to budem musiet vyskusat. Ale ked necham cas len tak plynut, tak mam zac pocit, ze ho premrham ☹ Vzdy potrebujem mat nejaky plan!!! Momentalne, ale ziadny nemam ☹

emy222
8. aug 2015

@minnie2013 ja viem inak sa to ani neda byt na to nepripravena proste to asi neprejde uz byt tehotna a nebat sa volakde vzadu v hlave si povies dobre tak ak sa to nepodari neva to zvladnem !!'''ja som sa uz obrnila voci tomu len chcem stasne najst ten dovod precooo !!!!!

minnie2013
9. aug 2015

@emy222 Obavam sa moja, ze na to asi neprideme ☹

my_angel20
9. aug 2015

@minnie2013 ano vždy som musela ísť na kyret bohužial..nikdy som sa nevyčistila sama.minuly rok som prišla na pohotovosť a nestihli ma ani vyšetriť začala som krvácať..ja už prestávam veriť,že budeme mať bábo😢 som z Nových Zámkov.držím päste do budúcnosti a drž sa aj Ty

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jvlo
10. aug 2015

@brrrrrciatko aj ja si prosim IP......zistili, preco si mala 4xMA? Ja mam dceru a zatial 2MA s tym, ze vsetky vysledky mam OK :-/

kim12345
10. aug 2015

@brrrrrciatko ak by ta to neobtazovalo,prosim IP ohladne MA,ja mam za sebou 3 ☹

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eileeen
10. aug 2015

my_angel20 ahoj, ja mám po troch potratoch s kyretážou a taktiež všetky vyšetrenia za sebou, do ďalšieho tehotenstva sa mi ani veľmi nechce po tom všetkom... ideš to riešiť aj niekde do Centra? Hysteroskopiu mi neodporúčajú, keďže potraty som mala do 9.týždňa- vraj ak je príčina nejaká prekážka v maternici robila by problém až neskôr alebo by musela byť taká veľká, že by ju videli na ultrazvuku. Ešte mi odporúčajú preimplantačnú genetiku v centre- vyšetriť embryá geneticky a potom ma umelo oplodniť, ale do toho sa mi tiež nechce, keďže genetiku aj podrobné DNA vyš. spermií aj protilátky proti spermiám z krvi i zo spermiogramu ma manžel negatívne.

minnie2013
10. aug 2015

@eileeen
@kim12345
@jvlo
@emy222 Tak mame dalakyan le?Ja musim mat vzdy nejdalsipmataky plan.Kolko mate rokov? Mne taha na 30 a to ma trosku znepokojuje.Do 30tky som chcela mat aspon jedno:(Beriete nejake lieky,vitaminy a pod.?

eileeen
10. aug 2015

@minnie2013 Aj ja som chcela prvé dieťa do tridsiatky /potrácame od mojej 25-tky/, teraz v júli som mala 29. Môj plán zatiaľ je- dať si všetku možnú preventívnu liečbu- Fraxiparine, Prednison, vitamíny už aj pred otehotnením a risknúť to ešte raz.

minnie2013
10. aug 2015

@eileeen To nie je mozne a skusala si napriklad akupunkturu alebo radikalne zmenit zivotny styl?Alebo napriklad bezlepkovu dietu?Toto je asi moj najnovsi plan.Ja som mala teraz utrogestan aj fraxiparin a aj tak mi to nepomohlo:(

jvlo
11. aug 2015

Zatial chodim po doktoroch, ale bez vysledku. Moja gynekologicka caka na vysledky z hematologie, gastra, genetiky a endokrynologie. Ona doteraz nic neriesila. Takze idem skusit ineho gynekologa, uzivam tie femi kvapky. Manzelov sef je dost vplyvny clovek a po druhom potrate nam ponukol pomoc, ze mi zozenie spickovych lekarov, len som to nechcela riesit po znamostiach, nemam to rada... Teraz po pol roku vysetreni a ziadnom vysledku ho o tu pomoc poziadam, uvidime, kde este pojdeme... Na jesen do toho idem znova

beruska2327
11. aug 2015

Ahojte. Precitala som, co tu nove a vidim, ze sa bavite o akupunkture. Tu odporucam vsetkymi desiatimi. A vycistit telo pred tehotenstvom, napr. aloe kura alebo materska kasicka. A mozno nie ani tak extremne pozitivne myslenie ako skor zmierenie sa s "osudom". Co nam ma byt nadelene, to bude.
Ja som mala 3xMA a na stvrty pokus to vyslo. Dnes mame doma rocne slniecko. Trvalo to tri roky, vela vysetreni, ktore (ako inak) vysli vsetky dobre, vratane priatelovho spermiogramu. V poslednom tehu som brala vsetky mozne lieky - pre istotu - faxiparine, utrogestan, prednison a euthyrox. Plus som chodila na akupunkturu, tam som vsak prisla uz ako tehotna, len som o tom nevedela. Bola som v 4tt prvy krat, chodievala som do cca 16tt, kym som mohla lezat na bruchu (ihly pichal do krizovej oblasti a chrbta). No a co sa tyka psychiky, som si povedala, bude ako ma byt, urobila som preto vsetko, co som mohla. Ak mi ma byt dopriate, tak sa udrzi, ak nie, tak bohuzial.
Netreba bojovat so svojim telom, naucte sa ho mat radi aj s "chybami" a chvalte ho aspon za to, ze vie otehotniet. Ved este horsiu situaciu maju baby, ktore nemozu otehotniet...a ked sa konecne podari, tak potratia.
Drzim vam vsetkym palce 🙂

eileeen
11. aug 2015

@minnie2013 na akupunkturu som myslela, ale asi ju riešiť nebudem, lebo by som to nestihala dať dokopy s prácou, keďže u nás robia akupunktúru len v pracov. dni. Chcem skúsiť aj materskú kašičku, vitamíny a tak, no a začala som cvičiť, ale obézna som aj tak nikdy nebola, uvidíme...

minnie2013
12. aug 2015

@beruska2327 a aj na cisteni si bola 3x? Myslis ze nakoniec pomohol pristup alebo kombinacia liekov ?

minnie2013
12. aug 2015

@beruska2327 moja a aku dlhu pauzu si si davala medzi jednotlivymi tehotenstvami?

minnie2013
12. aug 2015

@emy222
@my_angel20
@beruska2327
@jvlo
@eileeen Brali ste niekedy AD? Ja asi 8 rokov beriem 50mg,ktory sa ale vraj v tehu moze,no aj ked som ho chcela vysadit nikdy sa mi to nepodarilo.Myslite ze aj to moze byt pricina?

minnie2013
12. aug 2015

Zoloftu 50 mg 🙂

beruska2327
12. aug 2015

@minnie2013 na cisteni som bola 4x, po druhom potrate 2x. Medzi prvym a druhym tehu som mala 14 mesiacov, medzi 2-3. 4 mesiace a medzi tretim a stvrtym 8 mesiacov. AD som nebrala. Co nakoniec pomohlo, mozno kombinacia vsetkeho a mozno len stastna nahoda.... fakt netusim. Asi som ti moc nepomohla.

minnie2013
13. aug 2015

@beruska2327 a to vsetko ti nasadili az kedsi zistila ze si tehu alebo este predtym?A brala si to cele tehu?Kolko mas rokov ak smiem vediet?A byvalo ti na zaciatku tehu zle?juj vela otazok 🙂

beruska2327
13. aug 2015

@minnie2013 napisem ti IP

eileeen
13. aug 2015

@beruska2327 mozes aj mne napisat co si brala a odkedy? Dakujem 🙂