Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

beruska2327
2. apr 2014

@lenkakrpcek drzim palce, urcite to vyjde 😉 som ten isty pripad, po troch potratoch mi nic nezistili. Teraz stvrte tehotenstvo, babo "pestovane" na liekoch, momentalne 24 tt. Prvy trimester som brala Utrogestan, Prednison a cele tehu Fraxiparine a Euthyrox - vsetko preventivne, ze co ak nieco z toho pomoze. (Utros a Fraxik same nepomohli, tie som mala v druhom tehu - Utros a tretom - Clexane). Takze asi zabral Prednison alebo Euthyrox alebo cela kombinacia. A o par dni mam 34, takze 31-tky sa neobavaj 😉

lenkakrpcek
3. apr 2014

@beruska2327 ďakujem za podporu....ešte som na PN ale pôjdem v pondelok na kontrolu a neviem čo mi ešte všetko budú robiť.....brali mi krv na všetko možné, ale všetko mám v poriadku, aj zrážanlivosť......na endokrinológiu chodím raz ročne na kontrolu, ale okrem zníženého ženského hormónu mám všetko v poriadku....preto mi dávali pri tehotenstve Duphaston, aby mi zvýšili hladinu toho hormónu, ale nepomohlo ☹ na genetike som bola ja aj manžel, ale všetko v poriadku......tak som zvedavá aké ďalšie kroky mi navrhne doktorka....možno skúsim pátrať na vlastnú päsť na nejakej klinike, len neviem ešte kde sa obrátim...... 😖

juliana30
3. apr 2014

@lenkakrpcek ja mám za sebou 3x MA.Vsetky vyšetrenia v poriadku.Raz som otehotnela prirodzene a 2xIvf.Pri ivf klasika-utrogestan,prednison,fraxiparin....aj tak to vždy skončilo.Uz som sa vzdavala,a povedala som si,že skúsim pani Kopáčovu bylinkarku a keď to znova nevyjde,tak už kašlem na to.Prvé co sa ma opytala bolo,či pracujem s počítačom.Samozrejme 9 hodín v robote a ďalšiu hodinku doma za notebookom.Odporucila mi ísť na ivf a okamžite na pnku a preč od pc.Poviem ti úprimne .... Moc som tomu neverila.Urobila som co mi povedala a predstav si,že som teraz v 21tt s dvojickami.Neviem si to inak vysvetlit,lebo lieky mi dali tie iste co aj predtým.Na net chodím len na pár minút na telefóne .Síce ešte nemám vyhraté,mám obrovský strach,aby som len vydržala a nepotratila alebo skoro neporodila.Nerobis aj ty s pc?Ak si príliš citlivá na nejaké žiarenie ,môže byt aj toto ten dôvod.Drzim ti palce,nevzdávaj sa .

beruska2327
3. apr 2014

@juliana30 jeeej, dvojicky 🙂 gratulujem 🙂 a drzte sa

juliana30
3. apr 2014

@beruska2327 😀 ďakujem ,je to náročné ,ale som vďačná za ne,po tých všetkých peripetiách 🙂

lenkakrpcek
3. apr 2014

@juliana30 No máš pravdu, robím za PC 8 hodín denne + doma ďalšie 2 nakoľko študujem na VŠ. U pani Kopáčovej som bola pred dvoma rokmi....tiež mi povedala to isté a ešte že mám ku nej každý týždeň chodiť na nejaké podviazanie......ale nepočúvla som ju, možno na tom niečo bude ak sa to tebe podarilo....hm.....tak ti držím palčeky, nech vám to všetko dobre dopadne 😉 Bol ešte niekto u pani Kopáčovej? Napíšte či aj vám to pomohlo.......

beruska2327
3. apr 2014

@lenkakrpcek aj ja robím pri pc už dlhé roky.

juliana30
3. apr 2014

Ďakujem.Nie na každého samozrejme pc vplýva rovnako,ale u mňa je to buď náhoda,alebo to naozaj zabralo.Neviem si to vysvetliť inak.Ale Bylinkarka mi kázala jesť pred ivf vitamín E a piť gynastan čaj.

pianina
3. apr 2014

@lenkakrpcek reprodukcna imunologia???hematologia ale na vyssom pracovisku/mne zistili syndrom lep.dosticiek/

lenkakrpcek
3. apr 2014

@pianina No budem určite pátrať čo to môže spôsobovať......len mi je divné, že doktor ťa sám nevyšle na takéto niečo ale sama musím pátrať v takomto stave ☹ ale asi nemám na výber.....

pianina
3. apr 2014

inac reprodukcnu imunologiu mi doporucil gynekolog. na hematologiu som sa dostala kvoli preventivne pichanie fraxiku.v ktorom tyzdni potracas?

pianina
4. apr 2014
lenkakrpcek
4. apr 2014

@pianina no myslím že je to vždy v 6-tom, lebo vtedy sa zastaví vývoj.....ale prídeme na to až v 9-tom týždni 😢

pianina
5. apr 2014

@lenkakrpcek a ja potracam v tom tyzdni 😢 .AKe vysetrenie mas za sebou?

lenkakrpcek
6. apr 2014

@pianina no mám za sebou celú genetiku, brali mi krv na toxoplazmózu, rubeollu, zrážanlivosť a dávali mi ten Duphaston lebo mám menej toho ženského hormónu, kvôli tomu chodím na endokrinológiu už roky, ale neberiem žiadne lieky na liečenie - kedysi mi dávali Parlodel či ako sa to volalo, ale povedali mi, že to už nemusím brať, tak neviem.... 😒 ale vieš si predstaviť ako ma asi vyšetrujú.....niekedy sa na mňa doktorka ani nepozrie,....pre nich to je len rutina a berú to len tak, že chcú ísť čo najskôr domov asi..... 😔 Zajtra idem na kontrolu mojej doktorke, zrušiť aj PNku....tak som zvedavá čo vymyslíme.....čo bude ďalej....aké vyšetrenia...a tebe čo robili????

pianina
6. apr 2014

@lenkakrpcek Mam za sebou genetiku,reprodukcnu imunologiu,infekcne a hematologiu a stitna zlaza,stery u gynekologa,stery z hrdla.Celkom dost 🙂

lenkakrpcek
6. apr 2014

@pianina A zistili ti len ten syndróm lepivých doštičiek? ostatné si mala v poriadku? A na čo ti robili stery z hrdla?

pianina
6. apr 2014

@lenkakrpcek No ja som bola asi pred dvoma rokmi v Prahe na reprodukcnej imunol.tam mi zistili hranicnu bunkovu imunitu proti spermiam.Tak uzivam pred otehotnenim aj Prednison/ale minuly rok som aj tak potratila,ked som mala ten predn+fraxik+utrog./ a syndrom lep.dost.mi zistli len v oktobri.Ster y hrdla /ta bakteria tiez moze vyvolat potraty,ze vraj to mi povedali v Prahe/

lenkakrpcek
7. apr 2014

@pianina Takže som bola dnes na kontrole, idem na hematológiu na podrobnejšie vyšetrenie a ešte do ambulancie, kde vyšetrujú neplodnosť či čo.....no tak uvidíme, čo zistia..... 😒

pianina
7. apr 2014

@lenkakrpcek Super,tak to ide k lepsiemu 🙂

sarafortuna
14. apr 2014

@lenkakrpcek , ahoj, čo berieš na syndrom LD? iba fraxík?

lenkakrpcek
14. apr 2014

@sarafortuna Nepotvrdili mi ešte žiaden syndróm a neberiem zatiaľ nič.....idem len na vyšetrenia.....

sarafortuna
14. apr 2014

@lenkakrpcek prepač, to veru @pianina spomínala SLD... Pianina čo ti dali na SLD?

ja mam tiež zopar MA a pritom o trombofílii vieme, aj som mala injekcie aj anopyrin. Genetika, imuno - to základne na protilátky bolo OK. Začítam byť z toho zúfala.

pianina
14. apr 2014

@sarafortuna Na SLD mi dali len anopyrin/to my zistili len v oktobri/ ale mne zistli pozitivnu bunkovu imunitu na spermie./to sme boli v prahe/Ale ja som potratila aj po fraxiparine+prednison+utrogestan.Teraz ideme skusit len anopyrin+prednison.Kolko potratov mas za sebou?

sarafortuna
15. apr 2014

@pianina bohužiaľ už 3MA a pri tom odzačiatku o tromboške vieme. Ja tiež uvažujem, že dufík mi netreba - iba zvyšuje riziko trombozy. Ty tiež takto uvažuješ, alebo ti to navrhol nejaký dr.?

sarafortuna
15. apr 2014

@pianina a anopyrin berieš 100ku 1x denne?

pianina
15. apr 2014

@sarafortuna no neviem ci sa da vysadit len tak duphaston.Skusim tam potom zavolat,ked to bude aktualne.A pichlala si si aj pred otehotnenim fraxik?ano beriem tak 1*denne 100mg ale berem Aspirin Protect/ten je trocha setrnejsi na zaludok/

sarafortuna
15. apr 2014

@pianina práveže nie, mala som doma zopár injekcii, tak som od ovulky pichala každý druhý den a potom až po // každý den. Už nám ostala posledná možnosť z hematologického hľadiska - pichať stále a jesť anopyrin a veriť, že to pomôže 😔

pianina
15. apr 2014

@sarafortuna no lebo ja som mala kamaratky a im zistli tiez nijaku zlu zrazanlivost a pichali si este pred otehotnenim/neviem presne kolko/a hematolog ti ako doporucoval?Kde chodis na hematologiu?

sarafortuna
15. apr 2014

@pianina no TERAZ už navrhla, že ak chcem budem pichať dlhodobo až kým neotehotniem. Ja som totiž dlhoooooo nevedela otehotnieť - od 1.MA. Skúšala som už raz pichať takto dlhodobo, ale kedže som mala cyklus otrasný, tak som pri tých injekciách už plakala od nervov, že pichám a ani ovu - bolo to strašné. No teraz sa hádam moje telo umúdrilo a som ochotná pichať ako dlho bude treba - hoci aj so slzami, lebo pri dlhodobom pichaní je to potom strašné - všetko bolí ani ihla nejde dnu 😢 😢 😢 .
a s anopyrinom som začala sama od seba - mám podozrenie aj na syndrom lepivých doštičiek - mna Pán boh obdaril 😠