Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

mimka1710
8. aug 2011

@silvinnka tiez prajem rychle najdenie vhodnej darkyne...mne by ani nenapadlo, ze by mohli byt na chybe prave vajicka...tiez som otehotnela vzdy na prvy krat, bohuzial dvakrat sa mi nepodarilo babätko donosit, u mna to bola najskor anembryomola (august 2010) a potom hydrops plodu v 23 tt (marec 2011) a nasledne pôrod odumreteho dievcatka...nechapem to dodnes, druhe tehu bolo uplne ukazkove, vsetko bolo v poriadku az do 21 tt a zrazu taka rana....my zienky toho musime vela vytrpiet, ale snad sa nam vsetkym splni vytuzeny sen...prajem vela stastia...

mufffinka
8. aug 2011

@tinka9075 Dakujem. 😉 Je to cele take neuveritelne.. Nikdy ma ani nenapadlo, ze budem mat raz takyto problem. Vsetky musime bojovat a verit, ze sa to raz podari.
@kaculiatko88 Dakujem a tiez drzim palce nech vsetko dobre dopadne.
Zatial som mala aspon tolko "stastia", ze som nepotrebovala hospitalizaciu ani cistenie. Kedze je to take vcasne tehotenstvo, ak to teda tehotenstvom mozem nazvat, odchadza to zo mna menstruaciou. V juni som bola na vysetreni na genetike a hematologii. V tychto dnoch by som uz mala mat vysledky z hematologie, tie potom musim zaniest na genetiku a cakat este na ich verdikt. Som velmi zvedava, ci mi tam nieco zistia.

pazicka
8. aug 2011

ahojte ja mám tiež bohužial za sebou 3x kyret v 10tt., v 6tt., a v 7.tt a 1x imomatern.teh. teraz som tehu 17tt., tak dúfam že to už dotiahnem do šťastného konca mám už 10r. dceru, vtedy bolo tehu bez problémov a ani nič nezistili prečo teraz tie problemy všetky vyšetrenia boli o.k, bola som na liečení v Lúčkach a potom za mesiac sa mi podarilo otehot., zatial všetko o.k len dúfam že to tak bude až do konca., držím vám palce-veľa šťastia

lulu10
9. aug 2011

@pazicka ahoj aj vam zistili pricinu? moc ti drzim palce, tiez mam za sebou 3x kyret, niekedy uz neverim ze sa to podari ... boli ste na IVF alebo prirodzene doma?

pazicka
9. aug 2011

@lulu10 nezistili nič,aj manžel bol v Martine na vyšetrení a bol v poriadku ja som bola na tom liečení 4mesiace po kyrete a tam som sa dr.pýtala že či mám čakat 6mes.a povedal že načo že deti sa neplánujú tak hned ako som sa vratila domov sme sa pokušali a po mesiaci som ostala tehot.

kaculiatko88
9. aug 2011

@tinka9075 tak hej v možno sa i to zdá, ale v minulosti nebolo ani toľko chorôb ako je teraz.

@mimka1710 a ako dlho čakáš na výsledky z genetiky?

@pazicka ďakujeme :o)) Aj tebe nech náš v náručí krásneho a hlavne zdravého drobca 🙂

@lulu10 príčina sa mnohokrát vôbec nezistí.

tinka9075
9. aug 2011

@kaculiatko88 to maš pravdu v minulosti boli ženy zdravšie 🙂

mimka1710
9. aug 2011

@kaculiatko88 vraveli mi ze vysledky genetiky budu o dva mesiace, koncom augusta by som sa uz mala dockat

kaculiatko88
9. aug 2011

@mimka1710 a kde si bola ny vyšetrenie? Na nete som číta, že v Prešove a Spišškej Novej Vsi ca čaká max. 2 mesiace. Najradšej by som ich mala hneď na druhý deň.

kaculiatko88
9. aug 2011

@tinka9075 dnešná doba je veľmi stresová a uponáhľaná.

ludka140281
9. aug 2011

ja som po troch ☹ a mam dve dcerky,tak len vela stastia 😉

mufffinka
9. aug 2011

@pazicka Citala som, ze kupele v Luckach mnohym zenam pomohli k otehotneniu. Asi tam maju fakt zazracnu vodicku. 😉

mufffinka
9. aug 2011

@ludka140281 Dakujeme. Dobre sa to cita, ze sa tento zazrak aj po nevydarenych pokusoch predsa podari. 😉

ludka140281
9. aug 2011

@mufffinka ver,ze sa podari 😉 ...no treba vela sil...este si pamatam aka som bola zufala,kolko slz pretieklo......aj okolie ma odsudzovalo,lebo nikto netusil,ze som potratila sama od seba....len videli,ze mam brusko a zrazu ho nemam 😢 ale uz ma nebavilo pocuvat......aaaaach chudatko moje,neplač...aj doktor povedal,ze bud to vyjde,alebo zase nie a tak sme skusali......aj lieky,vitaminy,modlitby,liecitelia.......oplatilo sa a som stastna,ze ma tie dve lasky zlostia a nedaju mi spat 😉

pazicka
9. aug 2011

@mufffinka tiež si myslím že to pomáha,ked som hovorila mojej dr.nech mi vypíže žiadost tak mi povedal,že ak si chcem oddychnut tak hej ale že aby som nečakala zázraky že mi to pomože pri otehotnení a donosení.ale ja som trvala na svojom že to chcem vyskúšat síce mesiac bolo dost dlho ale prečo nie ak to má pomoct aj tam mi povedali že by mi to mohlo pomoct že ja nemám problém otehotniet ale udržat to že mi treba len spevnít panvove svalstvo tak som tam poctivo cvičila

mimka1710
10. aug 2011

@kaculiatko88 ja som bola v Banskej Bystrici a tiez mi povedali ze max. 2 mesiace, uz sa ich neviem dockat, nech viem na com som...

kajuska09
10. aug 2011

Ahojte. Zial, od dnes sem patrim aj ja ☹ vcera som este bola v Marcovkach, ale osud to zariadil inac. mam za sebou 3 potraty ☹ a to som toto 3. tehu brala aj inekcie aj Duphaston. Nepomohlo....

donalona
10. aug 2011

@kajuska09 je mi to velmi luto...

kajuska09
10. aug 2011

@donalona vdaka, tazko si viem predstavit, ze sa aj ja dozijem krasneho zdraveho babatka ☹ Ale treba verit...

donalona
10. aug 2011

@kajuska09 urcite je to takto cerstve tazke a pisat ti ze treba byt trpezliva asi nepomoze.ale stava sa to, taky je zivot..sama som dnes bola u Dr so spinenim v 7 tyzdni, zatial ok..drzim ti palce, raz to vyjde a snad coskoro!

kajuska09
10. aug 2011

@donalona dakujem pekne, som silna viem to, takze to zvladnem a hotovo 🙂 Drzim palce aby Ti to spinenie preslo. Ja som tak spinila vyse 2 tyzdne, ale niektore dni nebolo nic. Takze ak to bude trvat viac dni, chod znovu k lekarovi...

donalona
10. aug 2011

@kajuska09 ano, vdaka.snad nam vsetko obom dopadne ako ma🙂

kaculiatko88
11. aug 2011

@mimka1710 tak to si viem predstaviť .. ja mám ešte pred, ale najradšej by som to chcela mať za sebou a už aj v ruke výsledkly a snažilkovať sa so šťastným koncom ... ale zatiaľ je to len sen ☹

@kajuska09 vítame ťa medzi nami 🙂 hoci v takej smutnej téme ☹ , ale aspoň sa máš s kým podeliť o svoje pocity a poznatkami. 🙂

kajuska09
11. aug 2011

@kaculiatko88 dakujem pekne 🙂

frca
11. aug 2011

Ahojte ja som tiez po potrate,MA,ale treba verit ze nabuduce to dotiahneme do uspesneho konca,neviem sa dockat septembra ked sa zacneme snazit

kaculiatko88
11. aug 2011

@frca aj teba vítame ... teraz si mala prvý?

frca
11. aug 2011

@kaculiatko88 ,ahoj prvy 22.6 a dufam ze aj posledny,len ked to tak citam tak sa zacinam ba t,keby som aspon vedela ci som v poriadku,vysetrenia mi nerobili tak neviem

kaculiatko88
11. aug 2011

@frca tak to som si aj ja myslela po prvom a teraz po troch rokoch druhý. To bola rana pod pás, ale keď ti môžem poradiť pýtaj sa na vyšetrenia u svojho gynekológa. A ty nemusíš mať také problémy ako ty. A držíme palčeky v snažilkovania. Nech sa podarí a skončí šťastne.

kajuska09
11. aug 2011

Baby robili Vam tie co ste mali 3 potraty testy na genetiku? ale genetiku plodu myslim..lebo s manzelom sme boli po 2.potrate a to nam len zobrali krv. Ze ci sa teoreticky z tej genetiky da nieco zistit alebo ani nie....

leleh
11. aug 2011

ahojte kocky, hoci nerada ale mozem sa pridat? Dnes mi dr potvrdil koniec druheho tehu. Prve skoncilo MA v 10 tt a toto v 7+daco tt. @kajuska09 tiez som z marcoviek ak si ma pamatas a tiez som poctivo pichala fraxi, brala femibion, doma lezala a predsa sa stalo 😔