Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

kaculiatko88
29. aug 2011

Babenky po koľkých týždňoch ste dostali mrchu po kyretáži? Ja som dostala presne o mesiac čiže dnes a mi príde skoro keď každý hovorí o 6 až 8 t a ja už po 4.

eviq
29. aug 2011

@kaculiatko88 ahoj, ja som po prvom a druhom dostala tiez presne o mesiac, je to dobre znamenie, maternica sa uz zotavila a nabehne ti cyklus, bud rada, ze je to tak.🙂 teraz som este len 5 den po kyrete takze ja si este pockam...

kaculiatko88
31. aug 2011

@eviq podľa lekára by som mala až o 6 týždňov normálne ako po pôrode (šestonedelie). Tak ma to dosť prekvapilo. Ale nemám takú mrchu ako pred tým. Už tretí deň silno krvácam.

odrik
31. aug 2011

@kaculiatko88
To je dobre zlatko!!! Mna potrapila, prisla po 9 tyzdnoch. Normalny cas je 4-6 tyzdnov, takze si uplne fyziologicka
🙂 ! Drzkaj sa!

kajuska09
31. aug 2011

@kaculiatko88 bud stastna ze si dostala kramy takto pekne po mesiaci, ja som tiez tak mala po obidvoch kyretoch priblizne na 30.den. A tiez boli silne...A teraz ocakavam asi o 9 dni.

kaculiatko88
1. sep 2011

@odrik ďakujem 🙂
@kajuska09 ďakujem 🙂
tak po troch dňoch silného krvácania už je to lepšie. Teraz absolvovať preventívne prehliadky u gynekológa a obvodnej. ☹ A o dva týždne genetika. Aj tak si myslím, že to nič nedá. Ale za pokus to stojí. 😉

odrik
1. sep 2011

@kaculiatko88
🙂!!! Tak nech vsetko dobre dopadne!!!

kajuska09
1. sep 2011

Baby, poculi ste o tom ze zena moze potratit kvoli zlym manzelovym spermiam? Pytam sa preto, ci ma vyznam posielat manzela na spermiogram. Som po 3.potrate, a mam v poriadku genetiku, hematologiu, stitnu zlazu, tak uz naozaj zvazujem vsetko...

mimka1710
1. sep 2011

@kajuska09 ja som uz o tom niekde citala, ale blizsie sa ti vyjadrit neviem, ja som po dvoch potratoch, otehotnela som vzdy na prvykrat ale bohuzial som dietatko nedonosila, este len cakam na vysledky, ale tiez som sa nad tym zamyslala, ktovie ako to je, ak nieco zistis, mozes sa so mnou podelit o info, dakujem...

kajuska09
1. sep 2011

@mimka1710 vdaka za odpoved 🙂 Jasne urcite dam vediet. Manzel sa zajtra ide objednat na urologiu, tak som zvedava co mu povedia. Urcite ho neposlu domov, teda dufam 🙂 A mozno nam poradia aj dalsie vysetrenia. Je lepsie mat cim viac nazorov no nie?

mimka1710
1. sep 2011

@kajuska09 urcite ano, tiez by som chcela absolvovat vsetko mozne a do buducna sa vyhnut takejto smutnej udalosti, ak sa smiem spytat, v kolkych tyzdnoch si potratila

kajuska09
1. sep 2011

@mimka1710 v podstate to bolo vzdy podla menstruacie priblizne v 12.tyzdni, ale plod bol maly len na nejaky 6.-7.tyzden. Takze mi to vychadza tak, ze odisiel skoro v rovnakom tyzdni. Nechapem to vsetko, citim sabyt uplne zdrava, a aj vsetky vysledky tomu nasvedcuju. Ale nechce sa mi verit, ze to moze byt 3 krat taka "nahoda". nejaky problem podla mna musi byt...len aky. A ty si v akych tyzdnoch potratila? Cakas teraz na vysledky genetiky?

kaculiatko88
1. sep 2011

@kajuska09 tak ako my môžeme potratiť kvôli infekcii a jeho spermie môžu mať infekciu, ktorá časom zabije plod. Ja som pravdepodobne potratila kvôli herpetickej infekcii. Na potrat som išla v 11 tt a embryo bolo asi v 7 tt. Zistili mi to z krvi hneď po potrate. O prvom neviem nič, lebo som nemala robené ani USG ani vyšetrenú krv.

odrik
1. sep 2011

@kajuska09
Pocula, zlatko. Plodik nezabijaju zle spermie, ale je to imunologicky problem. Spermie sa akoby brania a zaroven akoby bojovali proti vyvinu plodika. Vraj su spermijky imunitne nastavene proti vajicku partnerky. Riesi sa to zatial len v Prahe. Ale byva to v dnesnej dobe naozaj castou pricinou neplodnosti a potratov.

kajuska09
1. sep 2011

@odrik vdaka za odpoved 🙂 Takze len v Prahe je take dobre centrum imunologie. Pocula som o tom centre, len sa mi nechce verit ze v Bratislave nie je nieco podobne. Asi v tomto zaostavame o dost oproti ostatnym krajinam...

kajuska09
1. sep 2011

@kaculiatko88 jasne rozumiem, lebo moj drahy to vzdy chapal tak, ze ked zena nemoze otehotniet, vtedy je chyba teoreticky v spermiach, ale nejde mu do hlavy ze by to tak mohlo byt aj pri potratoch..

odrik
1. sep 2011

@kajuska09
Nemas za co 🙂 ! Mozno je aj v Bratislave, nepocula som o nom, ale je mozne, ze "kto hlada, najde" 🙂 !

kajuska09
1. sep 2011

@odrik si zlata dakujeeem 😉

kaculiatko88
1. sep 2011

@kajuska09 chyba môže byť skrytá veď ľudské telo je nevyspytateľné 🙂

schnauzee
1. sep 2011

Ahojte, pridavam sa zial k vam ☹ vcera ma cistili po druhom MA, aj prve, aj druhe bolo zistene v 12 tyzdni s tym, ze plod bol cca v 9-10 tyzdni. Som zufala a nestastna, nechapem, preco sa to deje ☹ Po prvom som mala robenu hematologiu, tam bolo vsetko ok, ine vysetrenia mi nerobili (aj na tu hematku ma poslal alergolog, ktoremu sa moj potrat pacil ovela menej, ako mojej vtedajsej gynekologicke). V pondelok idem k svojmu gynekologovi na kontrolu, uvidim, co mi odporuci, ake vysetrenia. Teraz som brala aj duphaston, nepomohlo..
Drzim vam vsetkym palce, aby ste sa kazda dockali svojho vytuzeneho babatka. Presne viem, ako sa citite, je to hrozny pocit...

kajuska09
1. sep 2011

@schnauzee ahoj, aj ja som brala v 3.tehotenstve duphaston a pichala som injekcie a nic nepomohlo ☹ Duphaston je vraj ako keby sme jedli cukriky.....Urcite si daj spravit genetiku Teba aj manzela, po 2.potrate by sa to uz malo dat spravit zadarmo. A este odporucam vysetrenie stitnej zlazy, to Ti spravi aj obvodny lekar...Drzim palce.

schnauzee
2. sep 2011

Dakujem kajuska. Som jednoznacne rozhodnuta podstupit vsetky mozne vysetrenia a dufam, ze aj moj lekar bude tomu nakloneny. Na stitnu zlazu mi nejaky test z krvi robili hned na zaciatku tehotenstva u gynekologa, to vyslo dobre. Spytam sa teda v pondelok, ci to bolo akoze komplexne vysetrenie stitnej zlazy alebo sa este nieco robi. A som rozhodnuta skusit aj imunologiu v Prahe, ak sa nic ine nezisti.
Teraz dufam, ze ma da lekar aspon na tyzden na PN, nemam chut ist hned do prace, hlavne ked niektori ludia v praci sa zachovali velmi "pekne" a vypocula som si nesmierne "upokojujuci" komentar. Normalne su spokojni s tym, co sa stalo, fuj, je mi z nich zle 😠

veeron
2. sep 2011

@schnauzee Ahojte. Aj ja som brala Duphaston a i ked mi mozno pomohol zial v 5.mesiaci som aj tak potratila... a tiez neviem koli comu. Vysledky z histologie placenty som mala ok , ziadna infekcia. A asi sa uz ani nedozviem. Teraz len cakam aby som sa dala do kopy... Boliet to bude vzdy... ale zmieris sa s tym... Tiez som minuly tyzden nastupila do prace po mesiaci dovolenky a vsetci sa na mna divali ako muchy puk... niektori este tie komentare... no musime si tym prejst...nic ine nam nezostava... a ked su ludia ohladuplni, co by mali byt, tak by sa ta nemali nic pytat.. kym nezacnes ty...Drzim palce...

eviq
2. sep 2011

@kajuska09 ahoj moja, poslal som ti IP, vcera som tu nebola...

eviq
2. sep 2011

@schnauzee
@veeron
ahojte, ja som po troch potratoch a tiez neviem pricinu, v tretom som si pichala injekcie ale nepomohli mi...a s tou pracou...to uplne chapem, ja tiez netusim, kedy nastupim, lebo tie reci a pohlady mi vobec nechybaju...najradsej by som pracu zmenila...

kaculiatko88
2. sep 2011

Tak to v práci Vám vôbec nezávidím, ja pracujem v úplne malom kolektíva na jednej ambulancii. Takže je tam môj nadriadený doktor a kolegyňa sestrička. Sú odo mňa oveľa starší (mohli by mi byť rodičmi). Z ich strany som mala veľkú podporu a oporu. Ja som sa do práce rada vrátila. 🙂 🙂
Mrcha mi už skončila tak som aj rada. Teraz už len na kontrolu a šup na vyšetrenia. Už nech to mám za sebou.

schnauzee
7. sep 2011

kaculiatko, to mas vyborne, ked ma clovek pracu, ktora mu pomoze nemysliet na to, je to super..
No, bola som na kontrole u svojho gynekologa, bolo to take, vselijake. Co sa tyka toho, ze to bol druhy rovnaky potrat, nic dalsie sa teraz u mna vysetrovat neplanuje, lebo uz po prvom mam vysetrene niektore veci, Vravel, ze genetiku mam, ale to mam len tie trombofilne mutacie, potom hormonalny profil, klasicke vysetrenia z krvi v tehotenstve na niektore infekcne choroby...odorucil mi, nech sa o 3 mesiace pokusime zas. Zato pri kontrole zistil, ze ma nedobre v nemocke vycistili 😒 , poslal ma k nim na kontrolu, tam ma pozreli, povedali, ze to sa este mozno samo docisti, pichli injekciu, ktora by to mala podporit a v piatok mam prist na kontrolu, rano nalacno, ak by sa to samo nedocistilo, este raz ma budu uspavat a cistit 😒
O testoch po potratoch som sa este rozpravala só znamou, ktora tuto vec studovala, tk mi dala podrobne info, co sa este vysetruje, ale ze to zvyknu az po 3 potratoch, pretoze su to velmi drahe vysetrenia. Cize genetika, imunologia - az po 3 potratoch.
A mam na vas este otazocku. Ako ste u vas riesili spermiogram u manzela? Niekto to odporucil alebo ako? Chceli by sme aspon toto dat vysetrit, na zaciatok, len neviem, kam sa obratit, resp. ci to musi niekto odporucit alebo ako to funguje. A ak by to bolo teda len z nasho rozhodnutia, musime si to zaplatit?

misa107
8. sep 2011

Baby ja som už 3x potratila a boli sme na genetike-a je ok...Mam diabetes a ten je mometalne tiež ok...Mam jedného zdravučkeho synčeka...ale dalšie babo nemôžem donosiť...som z toho zufala... ☹ ☹ ☹ ☹

eviq
8. sep 2011

@schnauzee ahoj, spermiogram manzelovi vysetria na urologii, normalne nech tam ide a povie, aky mate probolem...nemusi ho tam nikto poslat, mali by ho vziat . Vykon hradi poistovna.

kaculiatko88
8. sep 2011

tak ja som práve prišla do gynekológa. Všetko máme v poriadku. Hrúbka maternice je 7 mm. O bábätko sa môžem snažiť tak o 2 - 3 mesiace.