Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

borovica
30. jan 2014

ahojte zienky,ani neviem do akej temy toto mam napisat.mam jedno dieta z predchadzajuceho vztahu a teraz s manzelom sa snazime o babo.v oktobri som mala missed v 10 tyzdni.uz si pridem ako psychopat.teraz som nejak v siedmom,stale sa pozorujem ci sa mi zväčšuju prsia,ci mam stale priznaky.bojim sa ze to nevyjde a ja nebudem moct dat manzelovi spolocne babätko.som z toho na nervy.zajtra zas idem na kontrolu doktorke ci uz bude srdiecko.nechcem to znova prezit.kde je chyba??? idem sa zblaznit.

kveta
30. jan 2014

@borovica Nikde nie je chyba. Samozrejme, ze reagujes strachom, ze potratis, ked uz mas taku skusenost.. Nie si psychopat.. Kazdopadne uvedom si jedno: to, ze jedno tehu skoncilo zle a potom mozno druhe tehu tiez, vobec neznamena, ze nedas partnerovi dieta.. Tretina tehotenstiev v prvom trimestri konci potratom, casto o tehu ani nevieme. Nie je to Tvoja chyba. To len priroda ma pri tvorbe ludskych mladat privelku chybovost..

Nie je zatial ziadny dovod domnievat sa, ze nevynosis dalsie babo. Tak klud, relax, vyloz nozicky a skus sa venovat prijemnejsim myslienkam. /par krat som potratila../

dorotka2013
30. jan 2014

@borovica treba sa tešiť z toho ze si tehotná a nemyslieť na možné komplikácie, nie je to asi ľahké ale treba vedome myslieť pozitívne 🙂

borovica
30. jan 2014

@kveta aj sa snazim relaxovat,ale psychiku mam inde.manzel je stale v praci,ten mi je najväčšou oporou,a kamosku mam stale v blave.ja uz neviem s kym sa mam o tom porozpravat a hlavne ked to nezazil.

hwiezdinka
5. feb 2014

@siska765 No tak dnes som bola u dr. a zial, mam pozitivne ureaplazmy, nasadil mne i mm atb, musíme brat tyzden a potom kontrola o 3 mesiace, dovtedy ziadne snazilkovanie ☹ Skoda, ze sme o tom nevedeli predtým, pravdepodobne toto nam sposobilo opakovane potraty ☹

kveta
5. feb 2014

@hwiezdinka Snad Vam lekar povedal aj to, ze pocas brania atb nie je vhodny sex ani ina sexualna stimulacia, lebo sa pri nej prekrvuju postihnute organy a teplo moze podporit opatovne mnozenie bakterii a tym padom antibiotika nevykynozia vsetky..

afrika
5. feb 2014

@hwiezdinka moja sestra mala túto diagnózu pri prvom tehu. dozvedeli sa o tom až po potrate, pol roka sa liečili s partnerom a po pol roku zostala tehu.. 🙂 🙂

siska765
5. feb 2014

@hwiezdinka fuuuha a to co je? o tom som nikdy nepocula?to vam pri akom vysetreni zistili?

bajana
5. feb 2014

@siska765 toto sa zistuje pri pravidelnej gynekologickej prehliadke.....a ano, mozu sposobovat potrat....je dolezite, aby ATB na preliecenie brali obaja partneri a pocas liecby sexualne abstinovali

siska765
5. feb 2014

@bajana aha ja chodim na pravidelne prehliadky a veru nikdy mi o tom nic doktor nevravel tak je asi vsetko ok.My sme sa prave od vcera zacali pokusat o dalsie mimi, snad to uz teraz vide.Myslis ze ked sa od vcera snazime a nahodou sa zadari,nic sa nestane ked sa trosku ponatahujem s gulou u bowlingu piatok?

luslus
5. feb 2014

@bajana pri pravidelnej prehliadke to nezistuju. robi sa na to zvlast vysetrenie, ktore je aj navyse spoplatnene. ale v ramci vstupnej prehliadky mi taketo vysetrenie robila aj kozna lekarka

hwiezdinka
5. feb 2014

@siska765 je to bunkova bakteria, ktora sa prenasa, cize ju maju obaja partneri, preto sa aj liecba nasadzuje obidvom. Tyzden sa beru antibiotika (sexualna abstinencia) a kontrola je po 3 mesiacoch. Mne to takisto nikdy nerobili, az teraz na poziadanie dr. A muzovi to urobi urolog, ale je to velmi bolestive vysetrenie.

Drzim palce, aby vam to tentokrat vyslo, drz sa 🙂

luslus
5. feb 2014

@hwiezdinka mojmu muzovi nerobili vysetrenie, mne povedala dr., ze automaticky sa musi aj chlap preliecit pokial ma zena tuto bakteriu. a ja som lieky uzivala 3 tyzdne, a to az 3krat kym som mala dobre vysledky

bajana
5. feb 2014

@luslus tak mne na to prisli pri pravidelnej prehliadke, nemala som vobec ziadne problemy...ale zase ja zijem v CR, mozno tu to robia bezne....

luslus
5. feb 2014

@bajana aha tak mozno...ja som praveze mala problemy tak preto mi robila toto vysetrenie

hwiezdinka
5. feb 2014

@luslus My mame uzivat len tyzden, ale videla som to tam rozpisane, ze tam bolo viac hodnot, ja som mala 2 zle. Ano, muz ma automaticky nasadenu liecbu, ale mikrobiologiu mu moze spravit jeho urolog, len je to bolestive (vyter z penisu).

hwiezdinka
5. feb 2014

@bajana mne to tiez nikdy nerobili, len teraz na poziadanie, kedze som mala opakovane potraty.

hwiezdinka
6. feb 2014

@luslus A po akom case si bola na kontrole po nasadeni liecby? Mne dr. povedal 3 mesiace, ale citala som, ze niektore boli uz po mesiaci.

luslus
6. feb 2014

@hwiezdinka kontrola by mala byt po 3 mesiacoch. a to z toho dovodu, ze su to silne lieky, cize treba cas kym vyjdu z tela lebo inak su vysledky nespravne

hwiezdinka
6. feb 2014

@luslus a ty si brala lieky 3 tyzdne?

luslus
6. feb 2014

@hwiezdinka ano. a az 3krat..ale nastastie nie za sebou. ja som to velmi zle znasala, vkuse som z nich vracala. tak ale poslednu kontrolu mi robila aj kozna aj gynda, a vysledky boli dobre. tak snad to tak aj ostalo.

hwiezdinka
6. feb 2014

@luslus Ja som dnes zacala a je mi zle z tych liekov, boli ma brucho a celkovo sa citim nejak mimo...ja len verim, ze zaberu hned a nebudem musiet opakovane brat. Drzim palce, aby to tak ostalo.

luslus
6. feb 2014

@hwiezdinka no aj ty sa drz. hlavne sa poriadne vzdy naranajkuj, ja ked som sa najedla tak mi bolo menej zle 🙂

hwiezdinka
6. feb 2014

@luslus No asi to bude v tom, ze som toho zjedla malo, ale ja rano vela nemozem...

luslus
6. feb 2014

@hwiezdinka ale asi budes musiet. ja ked som sa malo najedla tak mi bolo pol dna zle. kolegyne si mysleli, ze som tehotna lebo som vzdy rano behala niekolkokrat vracat 🙂

vejvass
24. feb 2014

@scarlet ahoj ty si bola na reprodukcnej imunologii v Brne? Nevies mi prosim ta napisat kolko ste platili aj za teba aj za vysetrenie partnera? Pomohli vam tam?

junek
14. mar 2014

prosim o vyplneniw dotaznika je anonymny dakujem budem vdacna ---

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

scarlet
27. mar 2014

vejvas@platili sme 500 ceskych korun za obidvoch a mali sme kompletne vsetky vysetrenia. Pomohli urcite, mne zistili hranicne protilatky proti trofoblastu, manzel takmer neplodny.

lenkakrpcek
2. apr 2014

ahojte, mám za sebou tretí potrat a som už zúfalá..... 😢 prvý krát mi povedali, že sa to proste stáva, po druhom mi robili rôzne testy ale všetko mám zatiaľ v poriadku, ja to nechápem.....neviem čo sa deje, prečo sa to stále nedarí. Moc túžim po bábätku, teraz tretí krát som veľmi verila že to vyjde a myslela som pozitívne, oddychovala som, brala Duphaston ale nič nepomohlo........jedno je však isté, nevzdám to!!! Zázraky sa dejú a ja budem vždy veriť, že raz sa to podarí, aj keď už mám 31 rokov.......stále je nádej.... 😕

margarita
2. apr 2014

@lenkakrpcek
a co vsetko Ti uz robili, lebo stale sa este da nieco ine...mne napr na endokrinologicku diagnozu prisli az po 2 potratoch a jednom porode, kedze som opat potratila....