Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

eviq
29. sep 2011

@schnauzee ahoj, ja si nemyslim , ze sa ti to stalo kvoli chripke...mozno keby si mala vysoke horucky alebo brala nejake lieky...ale ty si mala len mierne zvysenu teplotu (co moze byt aj kvoli tehotenstvu)...ved chripku pocas tehu prekona velmi vela zien...na tvojom mieste by som pokracovala vo vysetreniach, nespoliehala by som sa na tu chripku, verim, ze pricina sa najde 😉

scarlet
29. sep 2011

ŠTATISTIKA – OPAKOVANÉ POTRATY

Štatistika by mohla obsahovať nasledovné údaje: MENO (nick) - vek (X)- genetika (X)- hematológia (X)- hormonálny profil (X)- Leidenská mutácia (X)- operačné vyšetrenia/zákroky (X)- reprodukčná imunológia (X)- IUI/IVF/IVF-ICSI (X)- iné (napr. výsledky partnera) - počet potratov + štádium (X)
Liečba: X

SNAŽILKY:

SCARLET: 34r., genetika(OK), hematológia(opakované testy OK), leidenská mutácia(OK), hysteroskopia a hysterosalphingografia(uterus arcuatus), reprodukčná imuno(hraničné hodnoty NK buniek/trofoblast), 2x IVF/ICSI, 2xIUI - manžel (opakovane zlý spermiogram), 4 potraty (6tt, 5tt, 5tt, 5tt. tehu prirodzene)
Liečba: čakáme na schválenie žiadosti o IVF 🙂

LULU10: 28r., genetika(OK), hematológia(MTHFR C677T homozygot), hormonálny profil(OK), reprodukčná imunológia(OK), hysteroskopia(odstránená časť prepážky), spermiogram(96-99% patológia, fragmentácia 21%), počet potratov(3: 1-anembryomola, 2 v 5tt, 3v 7tt, tehu prirodzene), chystáme sa na prvá IVF s P-ICSI

RACHEL36a: 39r.- genetika(OK), hematológia(OK), hormonálny profil(OK), operačné zákroky (0)- 5 potratov (8tt,9tt,9tt,6tt,9tt)

ALUSIK13: genetika(OK), hematológia(neviem), hormonálny profil(OK), hysteroskopia(OK), spermiogram (neviem), počet potratov 3 (12t, MA medzi 5tt-6tt, tehu prirodzene), chystá sa na hematológiu a potom na spermiogram

IF: 32 r.- genetika(OK), hematológia(OK), leidenská mutácia(OK), mutácia MTHFR-heterozygot, infekčné(OK), chlamídie, ureoplazma, mykoplazma(OK), spermiogram(O
K), hormonálny profil - chýba progesteron, reprod.imunológia - mierne pozitivná BI-hraničná hodnota na spermie, potraty 2x- 8tt, 6tt - bez srdečnej akcie.
Liečba: Duphaston, kyselina listová 10 mg denne, Prednison

KACULIATKO88: 23r. - genetika (pondelok), hematológia (herpetická infekcia potvrdená, inak zatiaľ všetky parametre OK), hormonálny profil (OK), operačné zákroky (1 - kyretáž), histologické vyš. (missed ab.), potraty 2 x (10-12tt samovoľný potrat bez zistenia príčiny, 10+7 bez reakcie srdiečka, úmrtie plodu v 7tt)
Liečba: kyseliná listová s radou vitamínov B, preventívne vitamín E.

MAMIČKY PO OPAKOVANÝCH POTRATOCH:
Hláste sa nám, napíšte diagnózu, liečbu a čo sa vám narodilo 

1./ Betynka222: mala hematologický problém

schnauzee
29. sep 2011

@kaculiatko88 ano, stale mi to potvrdzuje viac a viac ludi a zaroven som si uz co to precitala, clanky, diskusie, a je takych zien viac... a aj ked som si vcera ani za svet nevedela spomenut, kedy boli tie dni, co mi bolo tak mierne blbo, tak dnes mi to uz konecne doslo a ak by naozaj prave vtedy som prekonala tu chripku (co mi pride ako jedine rozumne obdobie, kedze len vtedy som mala nejaku tu slabost, bolest hlavy, hrdlo, mierne zvysenu teplotu), tak sa to zhoduje z obdobim, kedy som mohla potratit, resp. kedy mi plod odumrel. Lekari sa na tom termine celkom zhodli. Drzim ti teda silno palce, aby si bola rychlo zdrava a nech sa vsetko vydari ;)

schnauzee
29. sep 2011

@eviq netvrdim, ze uz nebudem patrat dalej, ci tam nemohlo byt aj nieco ine...ale uz som si toho dost overovala od vcera a zial, stale viac sa mi potvrdzuje, ze to kvoli tej chripke mohlo byt. A ono kazda virusova infekcia moze mat priebeh aj skryty, cize tak, ako u mna teraz ta chripka a v tehotenstve organizmus reaguje inak. A prave ta moja znama mi to cele vysvetlovala a sama sa priklana k nazoru, ze to mohlo byt z toho a ma kolegynu, ktora tiez z takeho dovodu potratila.

silvinnka
29. sep 2011

LULU10,SCARLET kocky,drzim Vam paste na uspesne IVF....ja podstupujem uz 3tie....mam za sebou 3-spontanne potraty,dve neuspesne IVF a teraz zacinam IVF s darkynou....ak vsetko pojde tak ako ma,tak koncom oktobra by som mohla mat vlozene embryjka 😉 treba bojovat a nevzdavat sa 🙂)

vika34
29. sep 2011

@scarlet
dávam do štatistiky svoje údaje,pre povzbudenie ostatných,ktoré by po neustálych neúspechoch to chceli vzdať

Vika34:40r.genetika O.K.,hematologia O.K.hormonálny profil O.K.MUTáCIE žIADNE ,pre mimomaternicové tehotenstvo-laparoskopicky odstránený vajcovod,kyrety po potratoch,manželov spermiogram-idealny
potraty 5x spontánnny,1x mimomaternicové,7tt,7tt,nasledovalo bezproblemové tehotenstvo a dcera Vika,6tt,7tt,všetko bez akcie srdiečka ,8TT-mimomater.s akciou plodu,všetko prirodzene
IVF s PIGD-pozitívne nasledoval v 8tt potrat bez akcie ,2 ivf,3 ivf,1 ket,2 ket-negatívne .
3KET POZITíVNE A už som začiatkom 8 mesiaca ,tak snad to už dokopem do konca

kaculiatko88
30. sep 2011

Kto videl včera Ordináciu v ružovej záhrade? Tak tam bol prípad, kedy žena prekonala chrípku, ktorú dostala od svojej dcérky a jej gynekologička ju odporučila na potrat ale dr. Slávik jej urobil USG a všetko vyzeralo OK. Ale pochybnosti dám boli. Prípad podobný niektorým z nás.

mimka1710
30. sep 2011

@scarlet Ahoj, tiez pridavam svoje skusenosti do statistiky:

mimka1710: 25 r., genetika (cakam na vysledky), hematologia (OK, ziadne mutacie nie su potvrdene, vsetky vysledky v ramci normy), endokrinologia (OK), imunologia (OK), operacne zakroky (kyret po prvom potrate), pocet potratov: 2 - 1. cca v 12. tt (tehu prirodzene na prvykrat po vysadeni HAK), 2. v 23. tt (hydrops plodu) - cele tehotenstvo do 21. tt uplne bezproblemove...potvrdeny prekonany parvovirus B19 a cytomegalovirus

scarlet
1. okt 2011

ŠTATISTIKA – OPAKOVANÉ POTRATY

Štatistika by mohla obsahovať nasledovné údaje: MENO (nick) - vek (X)- genetika (X)- hematológia (X)- hormonálny profil (X)- Leidenská mutácia (X)- operačné vyšetrenia/zákroky (X)- reprodukčná imunológia (X)- IUI/IVF/IVF-ICSI (X)- iné (napr. výsledky partnera) - počet potratov + štádium (X)
Liečba: X

SNAŽILKY:

SCARLET: 34r., genetika(OK), hematológia(opakované testy OK), leidenská mutácia(OK), hysteroskopia a hysterosalphingografia(uterus arcuatus), reprodukčná imuno(hraničné hodnoty NK buniek/trofoblast), 2x IVF/ICSI, 2xIUI - manžel (opakovane zlý spermiogram + malá životnosť spermií), 4 potraty (6tt, 5tt, 5tt, 5tt. tehu prirodzene)
Liečba: čakáme na schválenie žiadosti o IVF...

LULU10: 28r., genetika(OK), hematológia(MTHFR C677T homozygot), hormonálny profil(OK), reprodukčná imunológia(OK), hysteroskopia(odstránená časť prepážky), spermiogram(96-99% patológia, fragmentácia 21%), počet potratov(3: 1-anembryomola, 2 v 5tt, 3v 7tt, tehu prirodzene), chystáme sa na prvá IVF s P-ICSI

RACHEL36a: 39r.- genetika(OK), hematológia(OK), hormonálny profil(OK), operačné zákroky (0)- 5 potratov (8tt,9tt,9tt,6tt,9tt)

ALUSIK13: genetika(OK), hematológia(neviem), hormonálny profil(OK), hysteroskopia(OK), spermiogram (neviem), počet potratov 3 (12t, MA medzi 5tt-6tt, tehu prirodzene), chystá sa na hematológiu a potom na spermiogram

IF: 32 r.- genetika(OK), hematológia(OK), leidenská mutácia(OK), mutácia MTHFR-heterozygot, infekčné(OK), chlamídie, ureoplazma, mykoplazma(OK), spermiogram(O
K), hormonálny profil - chýba progesteron, reprod.imunológia - mierne pozitivná BI-hraničná hodnota na spermie, potraty 2x- 8tt, 6tt - bez srdečnej akcie.
Liečba: Duphaston, kyselina listová 10 mg denne, Prednison

KACULIATKO88: 23r. - genetika (pondelok), hematológia (herpetická infekcia potvrdená, inak zatiaľ všetky parametre OK), hormonálny profil (OK), operačné zákroky (1 - kyretáž), histologické vyš. (missed ab.), potraty 2 x (10-12tt samovoľný potrat bez zistenia príčiny, 10+7 bez reakcie srdiečka, úmrtie plodu v 7tt)
Liečba: kyseliná listová s radou vitamínov B, preventívne vitamín E.

MIMKA1710: 25 r., genetika(caka na vysledky), hematologia(OK, ziadne mutacie nie su potvrdene), endokrinologia(OK), imunologia(OK), operacne zakroky (kyret po prvom potrate), pocet potratov: 2 - 1. cca v 12. tt (tehu prirodzene na prvykrat po vysadeni HAK), 2. v 23. tt (hydrops plodu) - cele tehotenstvo do 21. tt uplne bezproblemove...potvrdeny prekonany parvovirus B19 a cytomegalovirus

TEHUĽKY PO OPAKOVANÝCH POTRATOCH:

VIKA34: 40r., genetika(OK), hematólogia(OK), hormonálny profil(OK), mutácie žiadne, pre mimomaternicové tehotenstvo- laparoskopicky odstránený vajcovod, kyrety po potratoch, manželov spermiogram ideálny, potraty(5x spontánnny, 1x mimomaternicové, 7tt, 7tt, nasledovalo bezproblémové tehotenstvo a dcéra Vika, 6tt,7tt,všetko bez akcie srdiečka, 8TT-mimomater. s akciou plodu, všetko prirodzene, IVF s PIGD-pozitívne nasledoval v 8tt potrat bez akcie, 2ivf, 3ivf, 1ket, 2ket-negatívne, .
3.KET POZITÍVNE ja na začiatku 8 mesiaca   

MAMIČKY PO OPAKOVANÝCH POTRATOCH:
Hláste sa nám, napíšte diagnózu, liečbu a čo sa vám narodilo 

BETYNKA222: mala hematologický problém

luulaa
6. okt 2011

ahojte,
som tu nova, xcem sa s vami podelit o moju skusenost.
potratila som 2 krat- spontanne, prvy krat v decembri v 7.tt, brala som dufaston, 2.krat v auguste v 5.tt, nebrala som nic.ako uz vacsina z vas tu spominala, s otehotnenim nemam ani ja problem, problem je s udrzanim.
v nemocnici po druhom kyrete som sa pytala lekara, ake vysetrenia treba absolvovat,aby som sa vyvarovala dalsej stresujucej situacie. a odpoved bola, ze to mi teraz netreba az po tretom. to ma uplne dorazilo.
ked som bola u svojho gynekologa na kontrole,donutila som ho, aby ma poslal na hematologiu, genetiku a manzela na spermiogram. od praktickeho lekara som sa vyziadala na endokrinologiu a infekcne. zatial co chodia vysledky, podla nich som v poriadku ale cuduj sa svete, tam kde ma ani gynekolog nexcel poslat, ze spermiogram pre manzela je zbytocny, ked som tvzdy otehotnela rychlo,tak zrazu mu zistili teratospermiu, rychlost aj mnozstvo su ok, ale ma poskodenych 98%spermii, rozne anomalie hlaviciek a bicikov atd. som z toho v soku aj manzel, toto vysetrenie sme brali uplne na lahku vahu,ze mu tam nic nezistia a nakoniec toto. este sme objednany na genetiku a cakam na vysledky z hematologie a pre istotu som dala manzelovi urobit este jeden spermiogram, tak uvidime ako ten dopadne.lebo lekar nam hned odporucil inseminaciu, ale zda sa mi to divne, ze bez nejakej kontroly by sa hned do toho chceli pustit.
bola by som rada,ak by ste mi napisali,ci mala niektora z vas taky pripad, ze u zeny je asi vsetko ok (nemam este vsetky vysledky)a muz ma zly spg (teratospermiu) a podarilo sa jej donosit zdrave babatko. podla toho co som sa docitala na inych forach, kupila som mu selezin a kyselinu listovu. myslite, ze to pomoze aj v tomto pripade? dakujem za radu, lebo uz som z toho vsetkeho zufala.

eviq
6. okt 2011

@luulaa ahoj, objednala si sa na dobre vysetrenia, v podstate absolvujes skoro vsetko, co sa da...ja mam za sebou potraty 3 a tiez v minulosti mm nemal az taky dobry spermiogram, ale podcenovali sme to, lebo som vzdy rychlo otehotnela. Zajtra ide zase, tak som zvedava na vysledky. A ake choroby ti vysetrovali na infekcnom? ja som tam tiez bola, ale sa mi zdalo ze najak malo toho vysetrovali 🙂 Neviem ti povedat ci inseminacia pomoze, ale samu by ma to zaujimalo. Ja tu jedna kocka @lulu10 🙂 a tusim oni maju podobny problem a uz ho riesia, tak ti snad poradi viac, drz sa 🙂

mirka321
6. okt 2011

@eviq
@luulaa baby ja Vám odpoviem, inseminácia by mohla pomôcť, preto to navrhli, lebo pri IUI
manžel odovzdá spermie a oni v centrách ich očistia od všetkých , tzv. zlých a vstreknú do maternice iba tie očistené spermie
tak by to kvázy mohlo pomôcť
držte sa

eviq
6. okt 2011

@mirka321 dakujem zlatusik 🙂

mirka321
6. okt 2011

@eviq zlatinko nemáš začo,
ani neviem čo som zabŕdla do tejto témy

eviq
6. okt 2011

@mirka321 kazda rada dobra 🙂

mirka321
6. okt 2011

@eviq zlatinko áno , ale už v tejto téme nie!!!
musíme sa stretávať v inej témičke
a to TEHOTENSTVO
dúfam, že súhlasíš 😉

lulu10
6. okt 2011

@luulaa ahoj, takze sme na tom skoro podobne akurat ja mam za sebou 3x potrat, vzdy do 7tt, no a cuduj sa svete nas spermiogram je rovnaky ako vas 😨 teratospermia ako vysia, 96-99% poskodenych spermii, prevazne poskodene hlavicky, otehotniem vzdy lahko, co mam absolovane a mozem doporucit je u teba dat si zobrat stery na ureaplazmy, mykoplazmy a chlamydie a uz mm dat urobit fragmentaciu DNA spermii, robia to v Košicach dr.Bobák v Tkaninovej banke (ak budes chciet kontakt poslem) no a potom dat urobit u urologa mm vysetrenia: stery na urogenitalne infekcie, varikokelu, hormonalny profil a zapaly. Inseminacia je v pripade 98% zlej morfologie spermii uplne zbytocna, tie vitaminy pomozu s pohybom a mnozstvom ale ak je tam nejaka infekcia alebo zapal alebo nieco ine tak nepomozu... nebral mm pred tymto spermiogramom nejake antibiotika? zaujimave budu vysledky z genetiky a hematologie... Ja uz dalsi krat do prirodzeneho otehu nepojdem, chceme skusit IVF s PICSI v Reprofite v Brne... 😉

lulu10
6. okt 2011

@mirka321 kvazy by to mohlo pomoct ale v prípade keby bola lepsia morfologia ako 98%, ale myslim ze v pripade 98% zlej morfologie je IUI zbytocne

mirka321
6. okt 2011

@lulu10 ja som odpovedala iba na tú otázku o IUI, lebo keď sme ju aj my absolvovali, tak viem, že vstrekli iba tie očistené
a v prípade , že je tá morfol. veľmi zlá, to už musia rozhodnúť lekári , nie my

lulu10
6. okt 2011

@mirka321 ved to ze my to ani nerozhodneme ale aj rozhodnutia lekarov si treba vzdy dobre premysliet lebo nie vzdy su tym stastnym riesenim a v tomto pripade -teda zleho spermiogramu su lekari dost benevolentni, az prilis zlahcuju sitaciu a poskodene spermii neberu dost vazne a pritom pri babach s opakovanymi potratmi je prave v tomto vzacna zhoda, drviva vacsina partnerov ma znacne poskodene spermie... mozno keby toto moj lekar bral do uvahy nemusela som si 3krat prejst takym peklom ☹

luulaa
6. okt 2011

@eviq ahoj eviq, na infekcnom mi brali krv na cytomegalovirus, lebo pri prvom potrate sa objavilo ze som ho asi v case tehotenstva prekonavala, tak som si to dala znova overit, ci uz mam proti nemu proti latky, vraj ano a dostatok, ze sa nemusim obavat. ale ja som niekde citala, ze ten cytomegalovirus sa moze pri oslabenej imunite opat aktivovat. tak neviem. dalej mi brali krv na rubeolu, toxo, chlamydie a uz viac si nepamatam, ale asi na co vsetko sa dalo, tak mi odobrali.

luulaa
6. okt 2011

@lulu10 ahoj lulu, manzel nebral predtym ziadne antibiotika. ale pracuje ako programator a niekde som citala, ze praca pri pocitaci, s elektrickymi zariadeniami a v telekomunikaciach moze sposobit tieto poskodenia. lenze co ma dat vypoved v praci? ale ak by to pomohlo, tak by som ho asi donutila 😉 uz teraz ma doma zakazany internet 🙂
bola by som ti vdacna, keby si mi cez IP poslala ten kontakt na dr. Bobaka. a nevies mi povedat ci to robia aj v Heliose alebo Iscare v Martine?pripadne aspon tie urologicke vysetrenia, lebo ani neviem kde nejakeho urologa hladat.
a ak sa smiem opytat, ako vam vysli geneticke vysetrenia a hematologia? co vam po tom odporucili? hned vam odporucili IVP? alebo este prirodzene sa pokusit?

luulaa
6. okt 2011

@mirka321 ahoj mirka a ako to u vas dopadlo? IUI bola uspesna? mm mal aky spg?

luulaa
6. okt 2011

@lulu10 v tomto mas lulu pravdu, keby som sa nebola sama do toho zaangazovala, tak nejdeme na ten spermiogram a stale by sa len vrtali vo mne. gynekolog ma chcel napchavat nejakymi hormonmi a stale chcel stimulovat moj cyklus. ale muza fakt nikto neriesi, neviem ako keby oni sa ani neratali do toho procesu oplodnenia 😠

lulu10
6. okt 2011

@luulaa ahoj ten kontakt ti poslem hned zajtra dnes uz moc nestiham, letim domov, u nas genetika OK, a hematologia -u mna mutacia MTHFR C667 pri poslednom tehu som si pichala fraxiparin a nepomohlo takze tam chyba nebude a stale to vychadza len na tie poskodene spermosky 🙄 Tu fragmentaciu robia aj v ISCAR v Martine ale stoji myslim 150Euro, u dr.Bobaka to mate zadara-prepalca to poistovna a este ti k tomu aj urobia vela testov co sa imunologie tyka-ozaj daj si urobit testy na protilatky proti trofoblastu-Helios Martin to robi, mozeme popisat zajtra,lebo uz fakt musim ist, ked je spermiogram zly a hlavne morfologia musi sa riesit aj chlap a ak ti niekto bude tvrdit ze NIE tak ho nepocuvaj, funkcia spermie predsa nekonci len tym ze oplodni vajicko, embryjko ma 50% do matky a 50% od otca a HOTOVO 😉

kkatka113
11. okt 2011

Ahojte baby, no nasla som tuto stranku, mne sa nastastie nepodarilo prist o babo tolko krat ako vam, ale tiez sa mi stali velmi neprijemne a bolestive udalosti.... prvy krat som prisla o babo v 11.tyzdni tehotenstva, presne na silestra minuly rok, krvacala som a tak som brala Duphaston ale nepomohlo...bola som sledovana na hematologii, pretoze mam neurologicky problem a pocas tehotenstva si musim zdy pichat najslabsiu davku Fraxiparinu na riedenie krvi, pre istotu. Po prvom pokuse som cakala dva cykly a otehotnela opat. Vsetko slo super, bez krvacania, cakala som dievcatko, ktore rastlo ako malo, aj morfologicky ultrazvuk super, proste zdrave babo. Ale zrazu sa to stalo. Bola som v 31. tyzdni tehotenstva a uvedomila som si ze necitim pohyby babatka. Sli sme pre istotu na pohotovost a lekari zistili ze malej nebije srdiecko. Bol to pre nas strasny sok, bolo to nase vytuzene babatko a stalo sa toto. Zo zdravotnych dovodov som musela podstupit sekciu. Uz som asi tyzden doma z nemocnice a neviem sa z toho spamatat. Pitva potvrdila ze dievcatko bolo uplne zdrave, ale sa nejak pokrcila pupocna snura co sa moze stat v tretom trimestri a mala nemala kyslik a vyzivu, vraj je to otazka par minut a ja som vobec nic necitila ze sa deje....najviac ma mrzi ze kebyze citim ze nieco nie je v poriadku, tak bezim k doktorovi a keby sa mala narodila v 31.tyzdni, bola by velmi velka sanca ze by bola uplne zdrava bez nasledkov, vsak mala takmer kilo a pol. Teraz smutime, musim pockat aspon pol roka kym otehotniem znovu, a dufame v lepsi koniec. NAse vianocne plany ako budeme traja sa zmenili na to ze pojdeme malej zapalit sviecku na cintorin. Mozno sa toto sem nehodi, lebo vo vacsine pripadov co tu citam ide o opakovane neuspechy v prvom primestri, ktore su psychicky velmi tazke verim tomu, ale viem si predstavit ze ked opat otehotniem, s cim nastastie nemame problem, tak nebudem kludna az kym nebude male na svete a zdrave. Ale v kazdom pripade to bude super pocit cakat opat babo, teraz je zrazu zivot tak prazdny. Viem si predstavit co prezivate po tolkych neuspechoch, velmi vam vsetkym drzim palce, nech sa uz karta obrati a vsetko bude lepsie s detickami v naruci.

eviq
11. okt 2011

@kkatka113 ahoj Katka, tiez si si toho zazila uz dost, tak len ostava verit, ze raz to pride a vsetko sa na dobre obrati. Musi to byt pre teba velmi tazke, ked uz si bola tak daleko. Ja mam za sebou 3 potraty vzdu v prvom trimestri, ale aj tak je to tazke a niekedy to na cloveka dolahne. Ale tu na konikovi som nasla vela spriaznenych dusi, ktore mi pomohli. Urcite aj ty najdes. Mas to este cerstve a cas je najlepsi liecitel. Aj ked najlepsim liekom bude asi az dalsie tehotenstvo. Drzim ti palce, aby uz prebehlo bez problemov az do konca. 🙂

vika34
11. okt 2011

@kkatka113
je to veľmi smutné čo sa ti stalo ,ja som potratila vždy do 8 tt,takže si tvoj prípad neviem ani predstaviť,zrovna dnes som mala pocit,že necítim pohyby,tak som tlapkala brucho a cez deň som si šla na chvilu lahnúť do kľudu a čakala dokiaľ sa bábo nepohne,ten strach ,že by sa mi tak blízko pred cielom niečo stalo,ani pomyslieť nechcem,držím ti palce ,aby sa to nabudúce podarilo,ale myslím,že ked si mala sekciu bude potrebné trochu dlhšie počkať ,zisti si to ,kedy môžeš najskôr po cisaráku otehotnieť,veľa šťastia

kkatka113
12. okt 2011

@eviq
@vika34
Ahojte, dakujem velmi pekne za podporu kocky. Presne tak, pripada mi ze tato stranka je super na vyrozpravanie sa a ze ta ludia podporia lebo casto zazili presne rovnake neprijemnosti ako ty sama, tak ta asi vedia najlepsie pochopit... S tym otehotnenim mi povedala moja gynekologicka ktorej fakt doverujem ze staci pockat pol roka, ze za taku dobu sa maternica uplne zahoji, a riziko ruptury maternice vznika vacsinou pri normalnom porode po sekcii pri tych tlakoch, co ja urcite mat nebudem...ale chceme pockat tak do maja, juna cize takych 8 meciacov, a nikde sa nepise ze ked sa nam to doteraz podarilo hned na prvy krat tak to tak dopadne aj teraz....samozrejme to nechcem uponahlat a pockam kolko bude treba, hlavne idem koncom novembra na kontrolu k mojej gynekologicke a dufam ze mi pozrie tu jazvu a povie mi kolko odporuca cakat, ci sa to dobre zahojilo....Dakujem pekne za podporu a tebe Vika34 drzim silno palce, lebo uz ta caka naozaj len kusocek do vytuzeneho konca 🙂 K.

bastyna
12. okt 2011

@kkatka113 Katka, myslím že je oveľa bolestnejšie, keď prídeš o dieťatko, ktorého pohyby už cítiš. Ja som tiež prvé detičky potratila ( 10t, 17t- a toto bolo vo mne mŕtve pravdepodobne 6 týždňov), je to veľmi bolestné, lebo sa na každé veľmi tešíš. Ale ty si si to prežila o to bolestnejšie, že si maličké cítila. Klobúk dole pre ženami, ktoré to musia zvládnuť. Držím ti palce, pre teba je liekom ďalšie tehotenstvo. A nečakaj dlho, telo vie samo, kedy je pripravené. Nám lekári po druhom potrate zakázali otehotnieť, maternicu som mala v hroznom stave keďže plod bol vo mne mŕtvy tak dlho. No nám sa podarilo otehotnieť po dvoch mesiacoch, preležala som síce pol roka v nemocnici na udržanie tehotenstva, ale stálo to za to. Tebe držím veľmi, veľmi všetky moje palce, nech sa ti podarí krásne bábo.