Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

bettynka222
4. jún 2009

ahoj kacarinka, nooo terapia pracou je najlepsia. ajked ja som v case potratov mala pisat diplomku, ale absolutne somsa nevedela sustredit. ale ked uz mi fakt priharalo, tak som sa dva dni a dve noci tak sustredila, ze som na vsetko zabudla 😀 ale ked bola diplomka odovzdana, tak zase na mna dolahol akysi dozvuk smutku, lebo prisla ms a ja som dufala ze nepride (brzda...ved sme mali zakazane otehotniet a este stale mame kvoli tej trombofiliii). no ale ked ms odisla, uz bolo vseeeeeetko v najlepsom poriadku 😎

fyalynka co robkas? ja pojdem zase na mojzisku...uff moc sa netesim hlavne na tie prve tri "rebrove" cviky 😀 uz teraz vidim ako mi rastu 😀 😀 😀
ozaj to budes musiet ist takyto uspech oslavit. ja mam prmocie 1.7. este nemame ani miesto vybrate, tak som zvedava, ci budeme mat vobec kam ist lebo matka zavolala milion ludi 😝

kacarina
4. jún 2009

hello 🙂 ... no ja zatial ziadne mimi novinky nemam, ani tak skoro asi mat nebudem .. idem dnes svojmu obvodnemu gynekologovi odovzdat papiere z nemocnice po potrate a porozpravat mu, ako to dopadlo ☹ ... v centre v BA mame konzultaciu az koncom juna, to som skutocne zvedava, co nove z nej vyplynie 😕 ... inak celkovo prestavka, minimalne do konca leta urcite ...

a na Mojzisku uz sa chystam aj ja, zacala som teraz najprv mojimi rehab cvikmi na chrbat a v 2. polovici juna idem jednej lekarke do Trencina na prve stretnutie, uz sa tesim, ze konecne nieco v tomto ohlade idem robit 😅

fyalynka
4. jún 2009

kacarina, ale aspon sa nieco pohyba v pred, pre klud nasej duse aspon to ze sme nieco zacali robit pre
zistenie priciny 🙂 My cakame na vysledky z genetiky, buduci tyzden idem na hematko na konzultaciu,
tak som tiez zvedava ake vysetrenia mi odporuci 😕 Bola som teraz na masazi chrbta a sije...no parada,
som taka uvolnena ze az lietam 😀 len keby som si nemusela v praci zase sadnut na rit za pc 😝

a inak tu prestavku v snazilkovani do konca leta ti odporucil dr., alebo vy ste si povedali ze nechcete skor...?

kacarina
4. jún 2009

fyaly, no keby sme chceli ist na dalsi embryotransfer (mame este 2 zamrazene), dr. by mi asi povedal ako po 1. potrate, ze 3 mesiace prestavka na regeneraciu sliznice maternice ... ale inak sme si my "naordinovali" prestavku, ja som v stave uplnej rezignacie momentalne, musim sa z toho najprv prebrat, dost nas to zaskocilo :( ... ten prvy raz sme brali ako taku "prirodzenu selekciu", ze proste priroda to tak nejak zariadila, ze este nie ... toto druhe uz nas vyplasilo, hlavne ked netusime pricinu zatial :( ... no ved uvidime, ono to chce cas, ja si myslim, ze ta tuzba po dietati zase zvitazi nad strachom, len sa teraz musim trosku odreagovat a nabrat elan, tak tomu davam volny priebeh ...

mimka30
4. jún 2009

Kacarinka ahoj mojko. Ako sa máš? Ja tak pomaly. Už som sa spamätala. 😖

Pozdravujem všetky babenky a prajem vám, aby ste všetky úspešne dotehuľkovali raz, a aj ja. 😉

bettynka222
4. jún 2009

kacarina a ty ides do trencina k dr. co cvici mojzisku? ja som pocula, ze po dvoch mesiacoch sa ma ist rehabilitacnej na nieco...uz neviem naco, ale netusim kam to mam ist... 😒 inak prve dva cviky som zo zaciatku moc nemusela...ale teraz ich uz neznasam...uplnepri nich trpim...lae myslim ze prave tie su dolezite n aposilnenie maternice.

fyaly a ty mas pauzu dokedy? ja tak ako kacarina, do septembra. ale nielen kvoli tym potratom, ale ja kvoli krvi. vy mate este asi zakaz sexu, nie? a potom si date trosku pozor, alebo ani nie?

mimka aj my ti prajeme stastne dotehulkovanie. ja verim, ze sa nam to vsetkym uz coskoro podari 😎

kacarina
4. jún 2009

Betty, ja som si nasla na nete dr. v TN, to je take nejake rehab. centrum, fyzioterapia atd. a robi aj Mojzisku, ale komplet aj stou mobilizaciou kostrce (v podstate napravanie), podla toho, co som u nich citala na stranke, je to zhruba tak, ako by to malo byt ... lebo niektore fyzioterapeutky ta naucia cviky a tym to hasne .... tak uvidim, ako sa mi toto bude pozdavat (je to www.erctrencin.sk) ... je tu inak na konovi aj taka tema o Mojzisovej cviceniach, tam to baby rozoberali, väcsinou v Cechach ako to prebieha, ale su medzi tym teda riadne rozdiely ako to kto robi ... a ak mas niekam ist, tak to by ti mala povedat ta, co ta cvici, nie?

Mimka ahoj, no mam sa tak primerane okolnostiam, raz tak, raz tak ... kusok vyssie na tejto strane som pisala trosku, pozri 😉 Snazim sa nejako sa vyhrabat z toho ... prave som bola na kavicke s 2 kamoskami z detstva, co si bohuzial potrat zazili tiez, kazda jeden raz a davnejsie, tak sme to este trochu prebrali ... ale uz sa mi o tom nechce rozpravat moc, uz to chcem nechat za sebou a hladiet dopredu trosku ...

kacarina
4. jún 2009

Mimka, teda na str. 4 to tusim je, co som pisala 😅

mimka30
4. jún 2009

Bettynka ďakujem. Aj tebe a všetkým ostatným všetko len to najlepšie. 😉

Kacarinka ja sa chystám teraz nejakých liečiteľov navštíviť. Písala mi kámoška, že ona furt potrácala a nakoniec skúsila ľudových a porodila. Treba vyskúšať všetko. Veď dávno neboli ani ivf a ženy porodili aj po 10 rokoch. 😉

fyalynka
4. jún 2009

kacarina, tak chapem potom, ked ide o embryotransfer, ze to nechcete unahlit... Aj zistuje Dr., hlada niekde
pricinu potratov? 😕

betty, hej mame pauzu v otehu, o 2tt idem na kontrolu, tak som zvedava, co povie co odporuci ze dokedy.. 😒
a mat este stale pauzu v sexiku??? To by som nevydrzala 😀 😀 😀 😀 Hovorila som po telefone s dr., a povedala, ze by som mala byt ok, nemam ziadne problemy ani bolesti (klop-klop), tak nevidim dovod pauzovat 😀

mimka, aj ja prajem skore tehulkovanie 😵

bettynka222
4. jún 2009

kacarinka ale ja cvicim podla dvd, takze ta teta, co je tam natocena ma asi nikam neposle 😀

fyaly my sme po kyrete mali dllllho pauzu, kedze tam bolo est ejedno tehu a ja som dva tyzdne po kyrete potratila, tak som potom 3 tyzdne dooooost brutalne krvacala....takze sexik bol presne den po odkrvacani....a bol to horor, lebo dokopy sme nemohli az 6 tyzdnov....(pred kyretom som totiz uz 2 tyzdne krvacala tiez 😝)
a kam ides na kontrolu, do nemocky, ci svojeje dr? ja uz som do nemocky na kontrolu nesla...nechcela som tu dr. uz ani vidiet 😝 a po tom prvom ste mali pauzu kolko? my sme po prvom pauzu ani nestihli, kedze sme otehotneli este pred tym dvojtyzdnovym krvacanim pred kyretom....no bolo to zlozite 😀

mimka som pozerala,z e si bola dvakrat na ivf...vy ste sa dlho predtym snazili? alebo nebola ina moznnost? inak velakrat sa stalo, ze baby, co im nevyslo UO nakoniec ajtak otehotneli prirodzene 😉

mimka30
4. jún 2009

Bettynka mi sa snažíme už 8 rokov. Ja mám potvrdenú endometriózu a mám aj polycystické vaječníky 😔
Boli sme na druhom IVF, predtým IUI. My sme sa stále snažili, len prirodzene to nešlo 😔
Teraz som mala pri odbere vajíčok 31, ale len polka sa nám oplodnila a prežilo len 5. Dve mi vložili, aj sa uchytili a potom odišli. Najprv doktor myslel, že sme prišli len o jedno bábenko a druhé ostalo. Ale žiaľ obe. 😔
My máme zrejme problém v genetike, takže idem na genetiku a imunológiu, nech vieme, v čom je chyba. 😔
Fyalynka- aj tebe všetko dobré 😉

Baby ďakujem, že ste ma prijali do vašej témy. Videla som tu Kacarinku a tak som sem vlezla 😀 My sme s Kacarinkou spolu čakali po embryotransfére.

bettynka222
4. jún 2009

moja mi ta nemame co prijimat, to sem musis proste vletiet...takze si to urobila spravne 😀
to mi je velmi luto. fuuuufa, 8 rokov je hrozne dlha doba 😔 ani to Uo nie je sranda a uz vobec nie ked to nevyjde ☹
ja som mala dva spontanne potraty a zistili mi trombofiliu. mohol by to byt aj tvoj problem? ked s ibola v care, tak ti to nezistovali?

fyalynka
5. jún 2009

mimka, fuuuuuha mas to teda velmi tazke 😔 A 8 rokov...neviem si ani predstavit taku dobu ☹
je mi to luto... My sa snazime rok, no uz sme mali 2x MA 😢 1x som bola na kyrete v 11tt, ale mimi malo
velkost asi 6tt a 2x v 9tt - a to nam uz bilo aj srdiecko v 6tt a potom o tri tyzdne uz nezilo 😢

betty, ja som po zakroku krvacala len jeden den, potom dva-tri dni len slabulinke spinenie a hotovo,
nastastie! 🙂 Pockali sme dva tyzdne a ked mi dr. povedala, ze by malo byt vsetko ok, tak sme necakali 😀
Ale bolo to v pohode, nemala som ziadne bolesti. A po prvom sme mali tiez pauzu asi dva tt. A davame si
pozor, to je jasne (zatial 😀 ) Na kontrolu idem do nemocky, som dohodnuta s dr.

bettynka222
5. jún 2009

za tou? ale ked bola na teba mila tak fajn....ale ako sa ku mne chovala...no des 😝 a o tom ze mi vyhnala to druhe mimi metylovymi injekciami ano nehovorim.....uz ju nechcem ani vidiet. ale bude to tazko uskutocnitelne, kedze s nemocku asi do kontaktu est epridem niekedy v zivota 😝 😝 😝

mimka a pricinou potratu mohla byt aj ta endo, alebo to pco? a da sa s tym nieco robit?

kacarina
5. jún 2009

mimka, super, je to dobre, ked sa clovek da tak nejak komplexne dokopy trosku .... ja sa zatial nechystam k liecitelom, sustredim sa na ten moj chrbat a Mojzisku, potom uvidim ... ale minuly rok o takejto dobe som chodila jednej pani v TT na reiki, strasne migreny som mavala aj 3x tyzdenne, po 5 sedeniach u nej som mala pokoj nadlho 🙂

fyaly - pricinu hladame, uz aj po 1. potrate sme davali robit nejake vysetrenia, vsetko bolo zatial ok (teda okrem mojich "neplodnych" diagnoz PCO+neprechodne vajcovody) ... este nam zostava imuno, ale jedna dr. v centre povedala, ze to asi nebude nas problem, tak uz netusim, co by este mohlo byt problemom, dufam, ze este nejake moznosti na zistovanie su, uvidime ...

betty, ahaaaaaa 😀 , ja ze to niekomu chodis cvicit 😅 ... v TT to vraj nejaka rehab. sestricka cvici, vraj tusim v nemocnici dokonca, ale ja netusim, ci naozaj, skus pozistovat 😉

bettynka222
5. jún 2009

kaci no moc s ami tio zistovat nechce, ja osm myslela ze mi poskytnes nejake infosky ty 😀

mimka30
5. jún 2009

Bettynka, Fyalynka ahojte. 😉

My sme chodili do car-u Ferticent, ja otehotniem len cez ivf 😔 kvôli endometrióze. Zatiaľ sme ešte neboli ani na genetike, ani na imunológii. Ale už nás tam chcem objednať.

Neviete, či to môže byť aj tým, že som Rh negatívna???
Ja som sa tešila, že konečne tehu som a tak to dopadlo.

Baby, čo to za cviky cvičíte??? Nebojte sa. Vy sa čoskoro dočkáte bábenka. 🙂 🙂 🙂

Bettynka, Fyalynka tak to ste si teda toho dosť prežili 😖 😖 😔 Obdivujem vás, kde ste našli toľko sily. Ja som bola dosť zle, už len tým, že sme chodili na ivf. Ten proces je hrozný, to čakanie, injekcie. Ešte som dostala aj hyperstimulačný ováriálny syndróm.

Kacarinka- držkaj sa.

fyalynka
5. jún 2009

mimka, no bolo to hrozne, mala som riadne depky ale uz je to lepsie...hlavne preto, ze sa to uz niekde pohlo,
ze sa snazime zistit pricinu. A manzelik mi vlieva nadej, ze do tretice nam to uz vyjde a budeme mat zdrave
miminko 😵

Ty to tiez nemas lahke...podstupit IVF nie je sranda, dlha priprava a to cakanie 😒 tiez vas obdivujem,
ja by som sa asi zblaznila, kebyze viem, ze prirodzene sa nam to nepodari a stale cakat a spoliehat sa na IVF 😔
To ze si Rh negat. moze sposobit, ze telo neprijme embryo, ale v tomto pripade lekari vedia co maju robit
ako postupovat, aby k tomu nedoslo...
Mozno by ste mohli skusit tie vysetrenia, za to nic nedate, len si budete isty, ze je vsetko ok ak sa nic nenajde 😉

kacarina
5. jún 2009

Mimka, tiez si myslim, ze proti Rh faktoru sa nieco sa robit, ved to by doktori mali vediet ....
Inak ja som mala tiez hyperstimulak pri 1.IVF, dokonca som bola 5 dni v nemocnici a nesla som na embryotransfer :(, no bola to radost tie bolesti a to nafucane brucho a stazene dychanie, certi ma tam vtedy brali, lebo som sa chcela tesit z vlozenych embryi a nie trcat v nemocnici 😒

Betty, ty vtipkarka jedna, myslis, ze som chodiaca Mojzis-encyklopedia? 😀 😝 Ale ze si to ty, skusim pokukat medzi mojimi odlozenymi linkami, ci tam nebude nejaky zoznam alebo co 😉

Idem oddychovat a pozriet co je v tv, taak ma dnes boli ten chrbat, ale trosku mi pomohla masaz od manzela, tak by som si este mohla ist zacvicit ... jooj, nejaka som leniva 😅

mimka30
5. jún 2009

Babulky ďakujem vám za odpoveď. Ja si tiež myslím, že asi ten Rh negat. faktor má s tým niečo spoločné 😔
Budúci týždeň sa tam objednám. Bez tých vyšetrení si na 3. IVF ani netrúfnem. A ešte keď si predstavím, koľko nás to zase bude stáť 🙄

fyalynka
6. jún 2009

mimka, mozno to bude blba otazka, ale ja o tom nenam ani sajnu...kolko stoji take ivf? 😕

bettynka222
6. jún 2009

mimuska tak OHSS je teda tiez obry brutus...som i o tom nieco davnejsie citala 😝 a kacrinka ty chudatko presla tiez ☹ je to tu take pol na pol, my s fyalkou potraty, a vas okrem potratov este aj natahuju s UO... inak mimka chcela som ta povzbudit, ze ak ti aj nahodou na testoch nic nezistili, aby si nebola nestastna, ze ide o nejaku pricinu, ktoru neodhalili...to bolo prve tehu? alebo prve o dlhej dobe? vies niekedy ked sliznica nie je dost pevna, tak mimi neudrzi, ale potratmi sa vraj spevnuje (aspon nejaka utecha). no a tie cviky co cvicim su presne na spevnenie maternice, ulahcuju pribah tehotenstva a aj samotny porod. vymyslela uch rehab.sestra z ciech a povodne sluzili pre sportovcov - proti problemom s chrbticou. z neskor sa zistilo ze su ucinne aj v bpji s neplodnostou. zabezpecuju spravny rast sliznice a co ja viem co este... 🙂 skus pozriet, urcite tu nejaka tema o tom je.

kaci ty si zlaticko 😀 inak mne sa dnes vobec nechcelo cvicit...sice som to ani necitila, ale ajtak sacitim blbo....mali by sa cvicit denne...ale ked mne sa ich uz cvicit nechceeee 😝

fyaly pozajtra to plati? kedy ides na tu kontrlu? a kam ides vlastne na hematko, na polikliniku ci do nemocky? a kedy vlastne? śom radaze ti uz je lepsie. tie depky po potrate su des....najhorsue je asi to sebaobvinovanie...😝

fyalynka
7. jún 2009

betty, jasne plati ten pondelok 😉 Na hematko idem pondelok rano o 8h na polikliniku, ale je to len konzultacia,
na jej zaklade sa dr. rozhodne ake vysetrenia da spravit... Na kontrolu ku gynek. idem az po prvej ms, takze
dufam ze do 2tt by to mohlo byt 😉
Kazdy mi hovovril, ze si to nesmiem davat za vinu, ale aj dost casto rozmysla,ci som neurobila nieco zle, ci som
nemohla urobit nieco viac... ☹ No co uz, mozno ked budem vediet pricinu, tak ma to prejde...

inak prajem krasnu slnecnu nedelu 😎

bettynka222
8. jún 2009

ahoj fyalyyyyyy 😉
ocuvaj moja, urcite za nic nemozes. ako tu na konikovi uz viacere pisali, ze mlada baba, ked babatko nechcela, tak skakala zo skrine, zo schodov a ajtak s durzalo...takze tak. my sme tie nase mini babatka lubili, jedli sme zdravo, nenosili sme supertazke veci,,,,s tym sa neda nic robit. inak pozerala som taky film z koncentracnych taborov o nejakej dr. Peralovej. fiilm nic moc, ale ten pribeh bol fajn. myslim ze to bolo podla skutocnej udalosti, ona bola madarska zidovka - gynekologicka. a okrem toho ze tam zenam pomahala, ked mali zdravotne problemy, tak ich aj rodila a tie babatka potom musela zabijat (kvoli dr. mengelemu, lebo ten tehotne a ich plody mucil a tak...), no a to si predstav, ze co vsetko tam museli robit - nosit tazke veci, spali v hroznych podmienkach, ziadna hygiena, strach o zivot, vsadepritomna smrt, pol chlabika a pohar vody na den, tehotenstva boli zvacsa vysledkom znasilneni, alebo ako protisluzba za trochu jedla....a ajtak by tie deti donosili (len ta dr. ked zistila, co im mengele robi, tak im vyvolavala porody). takze neboj sa, tie nase babtka neboli dost silne, ani my sme neboli dost silne...ale teraz sme zosilneli a nabuduce uz bude vsetko ok 😉 jeeej, mozno by sme mohli nasu temu nejako premenovat - ze do tretice vsetko dobre,a lebo ze na treti krat to vyjde 😎 alebo tak nejak 😉

fyalynka
8. jún 2009

ahojky 🙂
ja viem, ze to nebola moja vina...ale urcite to kazdu z nas ktorej sa to stalo aspon raz napadlo 🤐
ved pokecame o chvilu 😉 😀

bettynka222
8. jún 2009

no keby len raz. ako som uz pisala niekedy davnejsie, kym po potrate nepride a neodide posledne ms, myslienky pprichadzaju vselijake - obvinovanie seba, druhych, pocit menejcennosti, tuzba odletiet na mars 😀... ja osm sa napriklad kvoli vsetkemu rozplakala (aj kvoli filmu 😀 praci a taaaak 😀 😀 😀)oki, za jeden a pol hodku. mozno ti sem este potom hodim, co mam na sebe...teda ked stihnem (idem zase cvicit 😎)

fyalynka
8. jún 2009

oki, ja budem odchadzat z prace tak o svrt 😉
inak na ten mars by som aj ja najradsej niekedy odletela 😀

mimka30
8. jún 2009

Babulky ahojte. Cez víkend som robila, a dnes konečne voľno 😎
Ako sa máte?

Bettynka ďakujem za informácie a povzbudenie. 😉 Moja mamina mala tiež tri potraty a nakoniec sa to podarilo. Dokonca ona potratila vždy v tom istom mesiaci v roku. Nakoniec mala dve krásne bábatká. 😉
Ja som bola iba raz tehotná. Fyalynka- IVF prepláca poisťovňa trikrát, ale doplatok za lieky je okolo 150 Euro, ale bez poisťovne je to aj 40-70. tisíc, podľa toho aké lieky a samotné úkony ti robia. Ja som dokonca uvažovala aj o darcovských vajíčkach. To robia ale len v Čechách, lebo tu je vraj málo darkýň. Ale stojí to okolo 120. tisíc českých korún, a aj to ti schvaľujú či na to máš nárok alebo nie. Takže jedine keby som Lotto vyhrala 😀 🙄 🙄

fyalynka
8. jún 2009

mimka, tak to su naozaj sokujuce sumy 😲 ☹ Este ten doplatok 150 Euro sa da rozdychat, ale tie ostatne
sumy... 😨 A to akoze aj ked "naskriabes" take velke peniaze a chces to skusit, aj tak ti to nemusia schvalit...
no uzasne 😒 Ale aspon ti moze dodavat nadej tvoja mamina, ze po tom vsetkom co si tiez prezila ma dve
zdrave deticky 😵 😉 Ale skor ako tu vyhru v lotte ti prajem stastne tehulkovanie 😉 🙂