Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

monicka9
17. nov 2014

@brrrrrciatko ahoj mij gynekolog mi robil hormon.profil, mam vsetko ok, bola som na imunologii vsetko ok, tento tyzden ma caka hematologia a koncom mesiaca endokrynologia (stitna zlaza) dufam ze aj to bude ok😊 som 2 mesiace po poslednon potrate v 9tt..

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ludka140281
18. nov 2014

nevzdávajte sa,ja mam za sebou 3 a nakoniec mám dve krásne dcerky,,,príčinu začali zistovat po tretom ...stávalo sa mi to v tretom mesiaci a vždy spontánne :(...hned po 5tom otehotnení ma prijali na hematologiu,kde som každe asi 2 týždne chodila na odbery a od začiatku som do brucha pichala iniekcie na riedenie krvy....z tohoto mám dcerku(4 roky) as je uplne zdravá...lekári sami nevedeli kolkokrát sa mi potrat zopakuje,ale nevzdala som to,bola som zufala,ale verila som,že to raz už misí vyjst.....Držím vám prsty....ak by som opat otehotnela(po 6ty krat)...tak okamžite som opat sledovana na hematologii

monicka9
18. nov 2014
monicka9
18. nov 2014

@brrrrrciatko nesmieš prestať VERIT v žiadnom pripade😊🍀😊🍀😊🍀

monicka9
18. nov 2014

@brrrrrciatko ja 4 x potratila... 2x spontánne v 6tt a dva krat s kyretazou v 9tt... No nevzdám to ani za svet😊všetko je tak ako ma byt to miminko pride ked bude samo chcieť verím tomu ze coskoro😊😊😊 musim absolvovať po opakovanom potrate tieto vysetrenia; hormón.profil, hematologii, endokrinológiu , imunologiu, genetiku... Všetko som si prednostne vybavila v novembri inak mali voľne termíny az február/apríl 2015 to je dost neskor😳 verím ze budem mat v poriadku výsledky a dalsie tehotenstvo bude zdravé a krasne😊💜

hwiezdinka
18. nov 2014

@monicka9 a prisli ti niekde na nieco? Ja som tiez po opakovanych MA a nikde nam nic nezistili...

monicka9
18. nov 2014

@hwiezdinka no zatiaľ mi moj gynekológ robil komplet sono ( maternica a vaječníky) no všetko ok: žiadne cysty, zrasty ani nádory.... Histologia plodu odumreteho tiez nic neukázala no aspon vyvrátila onkologické ochorenie. Na imunologii som dopadla úplne super, ukážkové výsledky... Idem na endokrinológiu a hematologiu tento mesiac tak uvidime ale myslím si ze som ok... Ja uz mam 2deticky 10 a 5 ročne a tehotenstva boli úplne ukazkove tak neviem prečo sa 2 roky nedarí a 4 x potrat....

margarita
18. nov 2014

@monicka9
mozno haluz, ale nerobili Ti krvne testy na toxoplazmozu a take tie ine podobne svinstva?
a vraj moze potraty sposobovat aj neliecena celiakia, to sa vyvinie len tak samo, aj ked si predtym problemy mat nemusela....mam to od imunologicky.

monicka9
18. nov 2014

@margarita no toto nie vobec.... Veď sama som zvedava kde je problém... Ja sa nestresujem beriem to tak ze všetko je tak ako ma byt a dieťatko pride ked samo bude chciet😊ale vysetrenia chcem absolvovať vsetky😊no verím na zdravé tehotenstvo🍀🍀🍀jeeej ty mas 3 deticky👍👍👍 paráda aj ja túžim este 1-2 deturence😊

lishka
19. nov 2014

@brrrrrciatko
@hwiezdinka
Ahojte, aj ja mam za sebou 2 potraty. Raz spontanne v 9tt a raz umlcany potrat dvojiciek v 20 tt. Ten posledny bol teraz v juni. Po tom som absolvovala vsetky mozne vysetrenia:hematolog, endokrinolog, imunolog, geneticke vysetrenie + aj manzela, jeho geneticky spermiogram. Jedine endokrinolog nasiel nejaku abnormalitu, ze mam trosku lenivu stitnu zlazu, ale ostatne vysledky su ok. No a teraz som znovu tehotna, som v 14tt a pre istotu beriem lieky na stitnu zlazu a ako prevenciu si mam pichat aj fraxiparine. Som velmi vdacna za toto babatko, ktore prislo ked som to este vobec necakala a ani som nevedela ci som uz pripravena na dalsie tehotenstvo po takej obrovskej strate co som prezila. Ale neprestavam verit, ze toto tehotenstvo dotiahnem do uspesneho konca. Preto baby hlavu hore, a nevzdavat sa 🙂

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monicka9
21. nov 2014

@lishka jeeej super držím ti palceky aj my uz ideme na to a verím ze to vyjde😊 posledný potrat som mala tento september.

lishka
20. dec 2014

@monicka9 musis verit, inak to nejde, a z celeho srdca ti prajem aby si co najskor stastne tehulkovala 🙂
Ja som bola teraz v nemocnici, lebo v noci som sa zobudila na krce v bruchu. Tak som sa velmi zlakla a utekala na pohotovost. Ale nastastie je vsetko ok, ja aj babo sme v poriadku.

monicka9
20. dec 2014

@lishka supeeer tak som rada ze je vsetko v poriadku😊😊😊 drzkaj sa my sa pekne znažime a verim ze coskoro to vyjde🍀🍀🍀pekny den prajem😊

guzag
20. dec 2014

Zdravim ,žienky mam za sebou už 6 spontannych potratov ☹ ,od 8-22 tyždna,za tie roky mi urobili všetky možne vyšetrenia a stale na nič neprišli ,som z toho tak trochu na dne ,už ani neviem kam sa dalej obratiť,ale stale do toho ideme z nadejou

cuculik1
21. dec 2014

@guzag nk bunky mas vysetrene ? Brala si v niektorim tehu imunologicku liecbu ?

guzag
22. dec 2014

cuculik1,nie,imunologicke som nebrala nič,beriem lieky na štitnu žlazu,preventivne clexan ,dufaston,medrol,a neviem čo ešte počas tehotenstva, neviem či v centre pre neplodnosť robia aj imunologicke vyšetrenia,ale na take vyšetrenie som ešte nebola,posielaju od dverí k dveram a nejako sa v tom stracam 😒 ,som v sledovani endikrinologa,hematologie,mali sme genetiku aj vyšetrenia v centre pre neplodnosť,a kam dalej 😖

pianina
22. dec 2014

@guzag ahoj.mas urobene chlamidie,toxoplazmozy a hematologiu ti riesili aj na lepive dosticky?

dodo_bb
23. dec 2014

kniha derek prince požehnanie alebo kliatba. keď sa vám stalo nešťastie nenadávajte tomu hore, to vám urobil nepriateľ. Otec Boh naopak, dáva život a obetoval svojho syna aby ste v nom žili. nezabudnite na to. Slováci boli samé čoro moro a to sa prenáša na ich deti. trpíet môžu manželia často pre svojich predkov alebo pre pýchu a bohatstvo zo mzdy chudobných... alebo nie su manželia a žijú v smilstve tj pod kliatbou ( stačí aj na úrade a ale vyznať pred tým Pánovi Ježišovi hriech smilstva Prvý Jánov 1:1, 5-10 SLB

Čo bolo od počiatku, čo sme počuli, čo sme videli na vlastné oči, na čo sme pozerali a čoho sa nám dotýkali ruky, (o tom svedčíme, totiž) o Slove života. A toto je zvesť, ktorú sme počuli od Neho, a zvestujeme vám, že Boh je svetlo a nieto v Ňom nijakej tmy. Ak hovoríme, že máme spoločenstvo s Ním a chodíme v tme, klameme a nerobíme, čo je pravda. Ale ak chodíme vo svetle, ako On je vo svetle, máme spoločenstvo medzi sebou a krv Ježiša, Jeho Syna, nás očisťuje od každého hriechu. Ak hovoríme, že nemáme hriech, sami seba klameme a nie je v nás pravda. Ak vyznávame svoje hriechy, On je verný a spravodlivý, aby nám odpustil hriechy a očistil nás od všetkej neprávosti. Ak hovoríme, že sme nezhrešili, Jeho robíme klamárom, a Jeho slovo v nás neprebýva.va ( kdekoľvek, ide o srdce nie kostol) alebo ak bola iterupcia, je to zavraždenie a ak sa nevyzná ako vražda, problém otehotniet zostáva az do súdu. tam ukáže to dieťa prstom na rodičov a povie- vrah. hľadaj ; barkoci Komárno, dusan lacho Nitra. alebo hľadaj nejakého znovuzrodeného pastora ktorý počuje JK a povie ti presne tvoju príčinu prečo neprichádza život. nevzdaj a hľadaj, veriacemu je všetko možné. porodili aj ženy ktorým dokonca keď vybrali žen.organy, napr sa oblicka vytvorila, krv sa uzdravila... Uzdravuje, tvorí čo chýbalo preto sa volá Boh a jeho meno je Ježiš. pomáhal všetkým keď tu bol, prečo by ta odmietol? neboj sa len ver. on neni socha, žije a kraľuje. je čas ísť poradiť sa s ním... neni ďaleko. to slovo máš vo svojich ústach... skús, prajem ti dôstojný šťastný život s deťmi po novom.

happyfrog80
23. dec 2014

@ludka140281 ja beriem aspirin denne proti hustnutiu krvi.Mam 3 potraty,jeden v 11tt a dva v 6tt .Som stvrty x tehu a zatial som v 9tt tak sa uvidi.Ten aspirin mi odporucili v nemocnici.Cele tehu ho mam vrat.Denne do 100mg cize 75 mg beriem denne.Citim ze teraz uz to bude ok.

guzag
23. dec 2014

@pianina ano to všetko mam vyšetrene ,bez potvrdenia ☹

ludka140281
25. dec 2014

@happyfrog80 som rada,že to takto berieš,,,,ak to tak cítiš,podarí sa,držím prsty 🙂

hwiezdinka
27. dec 2014

@happyfrog80 beries aspirin ci anopyrin?

janaochi
29. dec 2014

@hwiezdinka to je jedno a to isté, Nikuš, len od inej firmy. 😉

brrrrrciatko
31. dec 2014

Ahojte
VCera mi test ukazal nase dve neplanovane ciarky. Este nemam ani vysledky z vysetreni. Ale ja uz dufam ze moj chlapcek bude mat konecne surodenca. Dievcata taku velku nadej mam a veeeelmi verim ze sa to podari 🙂

lishka
4. jan 2015

@brrrrrciatko gratulujem a drzim palceky 🙂 🙂

monicka9
16. jan 2015

@brrrrrciatko to je super správička drzim ti palce🍀🍀🍀😊

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz