Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

ninka.b1
8. máj 2013

@lulka06 no ja som čitala, že aj neliečena môže sposobovať potraty, tak by som povedala, že so zufalastva!

pianina
8. máj 2013

@lulka06 ja si tiez myslim,ze este reprodukcnu imunologiu/robia ju v Prahe,ale mne sa zda ze uz aj v Ba.

lulka06
8. máj 2013

Dakujem krasne

margarita
8. máj 2013

@pianina
@lulka06
hej, reprodukcnu imuno robia uz aj V Ba - laboratorium Medirex, pozrite ich web,
akurat 🙂 doktorka, co sa tomu venuje tu - skolila sa v Prahe u Mudr.Malickovej, ide momentalne na matersku, a ma sa (asi) vratit az na jesen, cize - ako aj mne povedali - nove pacientky beru ak tak az na jesen....

bianus
16. máj 2013

@lulka06 mne na hematologii zistili, že mám lepkavé krvné doštičky...vytvárajú sa tam krvné zrazeniny a tieto môžu spôsobiť potrat...beriem anopyrin. momentálne som v 29 tt. tiež mám za sebou 4 potraty.

zora256
24. jún 2013

Mám za sebou 3potraty spontánne podľa lekára ide o pCo a kvôli tomu vraj mám enkvalitné vajíčka a nasadil k Duphastonu inofilic má niekto podobnú skúsenosť?
@bianus Ahoj!A ten Anopyrin ako často musíš brať? tešíms a svami z úspechu a prajem zdravé a krásne babulko 🙂

bianus
26. jún 2013

zora256@ Ahoj, brala som ho 1x denne po hlavnom jedle, aby ti nebolo ťažko od žalúdka.pa

topanka
18. júl 2013

caute mam za sebou 3 samovolne potraty a doktor somnou nic nerobí baby poradte mam ist druhemu doktorovi som uz z toho zufala:(((( vraj mam cakat !!!!

nelynka
18. júl 2013

ahojte, ja mam zasebou 4x potrat a jedno biochemicke tehu
o ktorom viem. Nam sa na pricinu neprislo,behala som
po lekaroch kade tade,skusala kadeco a nic nepomohlo.
Pichala som preventivne aj injekcie na riedenie krvy a nic nepomohlo.
Plod sa vzdy prestal vyvyjat..

pianina
25. júl 2013

@nelynka Ake vysetrenie mas za sebou? Ja som tiez podobny pripad 3 potraty a jedno biochemicke.
@topanka

nelynka
25. júl 2013

@pianina 2x genetika, 2x imunologia, hematologia, stitna zlaza ... vsetko a nikde sa nic nenaslo..

emilia25
25. júl 2013

ja dnes druhy a pred mesiacom ale prvucicky pred 5 rokmi potom 3krasne tehotenstva.

vika34
25. júl 2013

@topanka po troch potratoch by ti už mali bez problémov urobiť kompletné hematologické a genetické vyšetrenie,ja som bola aj preventívne na endokrinologie a treba aj imunologia nikde mi ale nič nezistili a na všetky vyšetrenia som sa v podstate poslala sama ,ináč by ma doktor asi tiež nikam neposlal a ty sa toho svojho opýtaj ,že kolkokrát podla neho máš ešte potratiť ,aby sa rozhýbal 😕

pianina
29. júl 2013

@nelynka no ja este cakam hematologiu.Teraz idem do kupel Lucky.Budete sa pokusat?Ja mam velky strach,u mna je to dost este cerstve nijake 3 mesiace po poslednom potrate.

nelynka
29. júl 2013

@pianina my len ivf ked nasporime nejaku korunku. Inak
mala sanca otehu u nas..
Ides na liecbu alebo konzultaciu?

pianina
30. júl 2013

@nelynka myslis hematologiu?tak to idem na konzultaciu/ale uz na vyssie pracovisko Martin/ tak uvidime.A ja som stale rozmyslala na tym IVF.Ale nijak sa mi to nezda/lebo nam sa da otehotniet/iba ak si date vysetrit vajicka PGD/A kolko sa uz pokusate?

nelynka
30. júl 2013

@pianina nie lucky myslim ci ides na oddych alebo po
lekaroch tam..
Tak potom ti skoda riesit ivf ked vies otehotniet..len treba
hladat pricinu preco potratis..
Ja radsej pojdem este 10x na ivf a potratim ako davat
peniazky do veci ako PiGD..Lebo aj tam ti to darmo
vysetria,ty nemas istotu ze sa uchyti a nepotratis aj tak..a
1000e von oknom za jedno vajko..a ked ja mam bezne
10-15 oplodnenych? :D
6rokov este len :D

pianina
31. júl 2013

@nelynka na lucky chcem si odychnut 🙂A mozno mi tam aj nieco nove poradia .Ty si bola niekedy na Luckach?Ved prave,ja si tiez mysilm,ze mi je zbytocne riesit IVF.A otehotnela si prirodzenou cestou?

nelynka
31. júl 2013

@pianina veru len chod,treba sa zregenerovat.Nebola
som tam nikdy,mam to dost od ruky aj na vylem a pobyt
by nas tam vysiel dost draho,aj ked si myslim,ze by sa tam
dalo nieco zriesit cez poistovnu..ale nechcem,ja tam 3tt
sama nebudem :D
ano,otehotnela som 2x prirodzene, v 2007 a v 2011 ale
nevyslo to

pianina
1. aug 2013

@nelynka procedury hradi poistovna a ty si hradis asi 20E ubytovanie a stravu.Vyjde to okolo 500E na cely pobyt.Uz sa tesim.Ja idem asi so svagrinou/inak by som asi nesla/. 🙂 A este vysetrovali ta na endometriozu,ak ano tak ako?

nelynka
1. aug 2013

@pianina nevysetrovali..neviem o nicom takom. Laparku
odmietam,ani mi ju nikto nenavrhoval. Na uzv vsetko ciste,
nikdy ani cysty som nemala na vajecnikoch..a bolesti nemam,tak
ani na to nie je indikacia ze endo..popravde ani netusim ako
okrem laparky sa to da zistit.

Ved prave, 500e je vela penazi,ja by som to nedala..bo to
este aj mimo ti daco treba.
Ja by som radsej zbalila kufre a sla s muzom k moru na tyzden
za to :D
ale urcite to tam bude super, potom napises co a jak bolo 🙂

pianina
3. aug 2013

@nelynka no ja som pocula,ze sa to da zistit aj krvy.No mne to tiez este nikto nezistoval,ale som o tom dost citala.No akurat som bola vcera pozret na luckach a vyzera to tam super.Potom napise moje dojmy z kupel. 🙂

nelynka
3. aug 2013

@pianina a kedy cestujes?

pianina
4. aug 2013

@nelynka no ja este nemam schvalene kupele ,ale uz mam rezervovane na 26,8.Takze teraz cakam na schvalenie kupel 🙂

nelynka
4. aug 2013

@pianina tak dufam,ze to dovtedy stihnu schvalit a hlavne
nech to schvalia :D

pianina
11. aug 2013

@nelynka tak kupele schvalene,mozem ist oddychovat 🙂

nelynka
11. aug 2013

@pianina supeeer,tak si to tam len pekne uzi,verim ze
ti tam pomozu 🙂

pianina
12. aug 2013

@nelynka 🙂 a ja dufam/inac dobry cas/ 😉

pianina
12. aug 2013

Ahojte,nepoznate niekto Dr.Gatovu Adrianu z Martina?Ak ano,ake skusenosti mate s nou? Dakujem 🙂

nelynka
12. aug 2013

@pianina no trafila som sa :D mam nocne tento tyzden 😀 😀 😀