Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

helenka12
17. aug 2013

@pianina ja ju poznam chodila som ku nej do helosu

helenka12
17. aug 2013

@nelynka ahoj ty si bola na genetike ja som tiez viackrat potratila v 9tyzdni a chcela by som vediet kam sa mam objednat a ako to vysetrenie prebieha a kolko stoji .

nelynka
18. aug 2013

@helenka12 chod na gyndu a pytaj si ziadanku na genetiku..cudujem sa ze ta tam uz davno nikto neposlal..
ked budes mat ziadanku najdi si pracovisko genetiky co ti je najblizsie alebo kam chces ist a to je cele..
v ke by som ti vedela poradit kam ist ale inde neviem..odkial si?

helenka12
18. aug 2013

@nelynka ja som od puchova takze do trencina alebo do martina by om moha ist a ako to prebieha to mi zoberu krv a s tej nieco zistuju 🙂

pianina
18. aug 2013

@helenka12 bola si spokojna s pristupom?Mne sa zda ,ze odisla uz z Heliosu.

nelynka
18. aug 2013

@helenka12 tak tam ti neporadi kam by si mohla ist, tam to nepoznam..
ano vezmu ti krv a cakat 4-6tt na vysledky.. z tej zistuju vsetky najcastejsie mutacie..
na konzultacii este sa ta popytaju na vsetky choroby v rodine ktore sa u vas kedy vyskytli, tak je najlepsie si pozistovat do mami, ocka, babky, dedka, ake choroby kto mal, hlavne tie dlhodobe, pripadne ked niekto umrel na nejaku chorobu je dobre to vediet..
u nas sa nas pytali aj kedy umreli a v akom veku...

helenka12
19. aug 2013

@nelynka dik a kolko si platila ja ked pojdem na KONTROLU takjej to oznamim ze tam chcem ist 🙂

helenka12
19. aug 2013

@pianina hej odisla uz asi roktam nie je aleneviem vraj si orvorila svoju ordinaciu martine,a heliose sa plati vsetko tam su vsetci mili onaje zhovorciva vela roprava a mne sato pacilo aspon sama porozravala,lebo ja sa chcem toho vzdy vela spytat a potom zo stresu zabudnem takze mi vyhovovalo ze ona rozprava a rozprava 🙂

nelynka
19. aug 2013

@helenka12 neplatila som nic, slo to normalne z poistenia..

pianina
19. aug 2013

@helenka12 Dakujem 🙂

beruska2327
23. aug 2013

@topanka ahoj. ak ti doktor hovori, ze mas cakat po troch potratoch, tak ho cim skor zmen. tri potraty malokedy byvaju iba nahoda (i ked, stava sa), ale minimalne zakladne vysetrenia ako stitnu, hemato, genetiku a imuno by si mala mat spravene. Neviem, kolko mas rokov... ak si mladucka, mozno preto to este nechava tak. Ja som 1x potratila, ked som mala 31, to sme brali este ako nahodu. Ale po druhom ma uz zacal posielat na vysetrenia.

beruska2327
23. aug 2013

@pianina ahoj. ja s nou osobnu skusenost nemam, ale vela mojich kamosiek sa k nej prehlasilo a su s nou maximalne spokojne. Profesionalna, mila, dobra odbornicka a nema problem odpovedat na otazky. A ako baby tu spominali, aj sama pokeca. Tot, co som o nej pocula 🙂 Keby som mala v plane menit gynekologa, tak podla referencii by bola moja prva volba.

pianina
23. aug 2013

@beruska2327 Dakujem za info.A ty si mala ake problemy?/ak sa smiem spytat/Ja uz mam za sebou 4 potraty ☹ .Ale idem dalej,a dufam,ze to raz vyjde 🙂

beruska2327
24. aug 2013

@pianina ja mam za sebou 3x MA, ale nezistili mi ziadnu pricinu. V tretom tehu som si pichala aj injekcie na riedenie krvi (cisto preventivne, kedze trombofilne stavy sa mi nepotvrdili), ale ani tie nepomohli. Tak mi ostava dufat, ze nabuduce to uz vyjde.

pianina
24. aug 2013

@beruska2327 a ja som si tiez pichala pri poslednom tehu.Ja som bola tak dadopovana liekmi/utrogestan 2*2.,kys.list, Fraxip,a este mam aj hranicnu bunkovu imunitu tak prednison ☹ Dost toho?

kveta
24. aug 2013

V zahranici kontroluju aj mitochondrialnu RNA. Niekedy je problem tam.

beruska2327
25. aug 2013

@pianina 😨 ani v kombinacii s prednisonom nepomohlo? To mi je hrozne luto. Ja som tiez mala utrogestan a clexane, prednison nie. Ale ten mi daval poslednu nadej, ze snad pomoze.
V ktorych tyzdnoch sa ti prestava vyvijat plod?

beruska2327
25. aug 2013

@kveta pocujem prvy krat, vygooglim a popytam sa doktora. dakujem za info 🙂

pianina
25. aug 2013

@beruska2327 1 a 4 potr. v 6tyz.,2,3 v 5tyz. a ty ako? Teraz sa chcete pokusat znova?Ja sa toho celkom bojim/este idem v oktob. na hemat/ tak uvidime.

beruska2327
25. aug 2013

@pianina ja prvy v 6tt (ale ten bol iny ako zvysne, chytila som zapal), potom 9+2 a 8+6. Pokusat sa chceme znova, tiez sa bojim, ale inak to nepojde 🙂
A na endokrinologii si bola? Za tymito skorymi potratmi sa casto skryva nejaky endokrinologicky problem - to mi doktor spominal. Bo mna moj gyndos na stitnu nechcel poslat, tvrdil, ze na to nema dovod pri potratoch v 9-10 tyzdni. Ze pri problemoch so stitnou zlazou byvaju potraty v skorsom tyzdni.

magica78
25. aug 2013

ahojte , ako som citala uz ste tu toho dost preskakali co mi je velmi luto :( ja som teraz po KET a zas to dopadlo na prd . uchytilo sa ale hcg ide hore pomalicky tak neviem ci zas nebudem mat MMT.
chcem sa opytat keby to nebolo MMT , kde moze byt problem ? co sposobuje ked je stitna nefunguje ako ma? dakujem mam vela otazok a chcem byt na utorok pripravena ked pojdem do caru v utorok
dakujem

pianina
25. aug 2013

@beruska2327 stitnu zlazu som mala medzi prvymi vysetrniami.Bola si konzultovat v niektorych Car?

michaelkanr
25. aug 2013

Zienky ja mam za sebou 2 spontanne potraty. Boli sme s manzelom na vysetreniach, vsetko ok ( genetika, hematologia, endokrinologia-tam mam nejake problemy ale som dlhodobo sledovana a pod liekmi). Pri tretom tehotenstve mi dr nasadil duphaston a neskor utragestan (viac menej preventinne, asi ani sam nevedel co ine robit) a zazrak-donosila som bez jedineho problemu (myslim ziadne krvacanie ani nic). Samozrejme ziaden sex, necvicila som ani nic namahavejsie nerobila, ale nemusela som ani lezat. Urcite to nie je nejaky univerzal navod, ale nam teda pomohol🙂

pianina
25. aug 2013

@michaelkanr gratulujem, 🙂 dufam,ze aj my donosime zdrave babatka 🙂 Inac chodila si pocas tehu do prace?

michaelkanr
25. aug 2013

@pianina

Nie, bola som stastne nezamestnana🙂 ale myslim ze dr by ma vypisal, pytal sa ma na to. Keby som robila ci v jednej ci v druhej praci co mam kariernu minulost, tak som urcite vypisana 🙂 (riadne stresy)

beruska2327
25. aug 2013

@pianina bola som v car-e na zakladne vysetrenie na protilatky a priatel na spermiogram. v car-e vsak hned ponukaju umele oplodnenie ako riesenie na vsetko a skor som mala pocit, ze doktor chce iba zarobit. nechcem znevazovat ich prinos, ale ponukat umele oplodnenie niekomu, kto nema problem otehotniet....

beruska2327
25. aug 2013

@michaelkanr gratulujem, ze ti pomohol 🙂 ja som mala utrogestan/duphaston pri 2. a 3. tehu a nepomohol. ale doktor mi to tiez nasadil s tym, ze moze pomoct a neublizi.

sln1ecko2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pianina
27. aug 2013

@beruska2327 Diky moc za vsetko,co si mi popisala.Inac teraz som v kupeloch Lucky-skusam vsetko mozne 🙂 Ak budes vediet nieco viac,tak sa ozvi.Pa 🙂

beruska2327
27. aug 2013

@pianina 🙂 uzi si kupele a oddychni 😉