Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

kefkan
16. jún 2012

včera mi potvrdili druhý potrat - zamlknutý pravdepodobne v 9tt, prvý bol v 10tt aj s vypudením plodu...strašne sa bojím,že dalšie dopadnú tak isto, že to bude už len potvrdenenie tehotenstva - potrat, potvrdenie tehotenstva - potrat...

rachel36a
6. aug 2012

@kefkan to je mi ľúto, ja v týchto dňoch prežívam to isté, v máji minulého roku sp. potrat v 9tt, január tohto roku MA v 12tt, a teraz som znova tehotná v 8tt a na sone nie je vidieť fetálne štruktúry, takže to znova diagnostikovali ako MA a čakajú či si s tým telo podarí samé... všetky vyšetrenia máme v poriadku, nikto nám nevie povedať prečo sa to deje, už sme z toho zúfalí...

babajaga
6. aug 2012

@kefkan ahoj,ja som mala 5x AB,podarilo sa mi donosit po 15 rokoch....ja som mala myom,nasli mi ho neskoro a uz som mala po tolkych potratoch poskodeny krcok...tak toto tehu som si od 16 tyzdna odlezala v nemocnici,mala som komplikacie,ako zapal,ku koncu preklamsiu,ale zvladla som to....tak nezufaj....vsetko je mozne,len maj nadej a chod do toho zase....

afrika
6. aug 2012

ahojte, tiež mám 5 potratov za sebou a príčina neznáma 😔 😔 😔

silvia371
12. aug 2012

ahojte, ja mam za sebou 2x MA a 2x biochemicke tehotenstvo, zistili mi nejake trombofilne mutacie ale v druhom tehu som uz brala fraxiparinove injekcie ale nepomohlo, aj ked mal mm normospermiogram dali sme si urobit fragmentaciu DNA spermii a geneticke vysetrenie spermii, kde nam vysli horsie vysledky, co moze sposobovat potraty, kedze boli plodiky pravdepodobne poskodene, ale ako 100% pricina sa to urcit neda, samozrejme nam navrhli IVF s PiGD...

susane79
13. aug 2012

12tt 2x potrat:(, babetko malo znaky hygroma coli.

majda12
9. dec 2012

ahojte babulky davno som tu nebola tak nestiham citat co nove ale najnovsie idem s drahym podstupit ivf do martina ale mame za sebou len pohovor a dr chce este urobit hormon. Profil ci to nema nasledok mojho potracania bo som mala biochemicke tehotenstvo v septembry preto ma moj dr poslal do centra

ivka2345
13. dec 2012

@afrika a prosim ťa ani ti nezistili pričinu tých potratov?absolvovala si aj nejake vysetrenia?aj ja som mala už 4 potraty 😔 😔 😔 😔

ivka2345
13. dec 2012

@rachel36a aj my sme mali styri potraty a všetky vysetrenia sme absolvovali a nikto nevie povedať prečo sa to deje...teraz som opäť tehotná a neviem čo bude dalej bojim sa ☹ ☹ ☹ ☹

matozazzo
13. dec 2012

Mam za sebou jeden v 9t a myslim si, ze jeden som mala asi v 3t, len som tomu nevenovala pozornost... Potom mi jeden fyzioterapeut povedal, ze bud neotehotniem alebo bude "problem", ked otehotniem z praveho vajecnika, bol to rus, velmi som mu nerozumela preco, len cosi, ze je tam nejaky blok... Obe dcery sa mi narodili z laveho vajecnika, oba potraty boli, ked som otehotnela z praveho... A cele tehotenstvo som bola sledovana na hematologii, kvoli zahustovaniu krvi, co moze sposobovat, ze sa upcha cievka, kt. vyzivuje plod a ten sa dalej nevyvija... Cvilku som si pichala injekcie na riedenie krvi,.potom som drzala prisnu dietu, aby som si ich uz nemusela pichat a hodnoty boli na hornej hranici.

rachel36a
13. dec 2012

@ivka2345 ahoj, to ti verím že sa bojíš.. aj ja sa s každým ďalším tehotenstvom bojím viac a viac... keby človek aspoň vedel prečo... my sme teraz 8 deň po IUI tak čakáme či znova som tehotná a pre istotu beriem prednison a fraxiparín...u mňa už teraz naposledy zistili pred IUI nulovú hodnotu AMH hormónu takže to už asi budeme musieť vzdať...

ivka2345
13. dec 2012

@rachel36a aj mne dali preventívne ten fraxiparin užívať a dnes slabý hnedkastý výtok a už som bola v strese čo sa deje, kedže je to malé zatial sa neda presne určiť čo sa dialo a prečo som špinila, už je to ako nočná mora, prvé som potratila, druhé zdravé porodila tretie potratila stvrte potratila piate potratila a teraz som zvedava čo bude, už len dufam že to dobre dopadne a výsledky boli ešte lepšie ako mali byť tak kde je chyba, ja to nechápem ☹ načo su ti doktori, mali by vedieť určiť prečo?musi byť dôvod prečo nato nevedia prist ked je tolko druhov prístrojov, že dnes už dokážu všetko len toto nie ☹

rachel36a
13. dec 2012

@ivka2345 no musíš len veriť, ja už len čakám a dúfam, ale mám pocit že sa to nepodarilo alebo už mám bolesti ako pred poriadnou mrchou....tiež si stále kladieme otázku že prečo ,aký je dôvod ale to nepomôže.... nik nevie...

ivka2345
14. dec 2012

@rachel36a no je to strašne takto žiť v neistote alebo sa trápiť a zaťažovať tým čo bude a prečo ☹ ☹ ☹ ☹ ja verim, alebo aspon chcem veriť

pede
14. dec 2012

ivka2345 ahoj, aj ja som tehu 8tt, predtým potrat 24tt, 17tt, pôrod 26tt, potrat 9tt - tento január. Tiež mi dali preventívne fraxiparín, utrogestan, špiním celý čas. Dokonca som si 3 dni nedala fraxiparín a na štvrtý den ma zaliala krv a vypadla zo mna zrazenina, tak odvtedy si stále pichám. Máš pravdu, že je ťažké žiť takto v neistote každý deň...a nevedieť čo bude zajtra alebo o týždeň...

rachel36a
14. dec 2012

@pede čítam, že tiež si si užila svojho trápenia dosť a dosť... držím ti palčeky aby to tentokrát bolo úspešné až do nádherného konca... 😉

ivka2345
14. dec 2012

@pede a prosim ťa ty si tiež teraz tehu?tiež si absolvovala všetky vyšetrenia-hematologia, genetika, endokrinologia....?ani ti nezistili prečo si potratila tolko krát? a máš nejaké bábo to čo si porodila v 26tt?a myslíš si, že to špinenie môže byť spôsobené aj tým fraxiparinom?predtým si si ho davala?ak nie, tak si špinila aj predtým?veľmi sa bojim, pre mna špinenie bolo vždy zle znamenie ale tentokrát je to velmi slabulinke iba malý hnedy fliačik na nohavičkách..a to môžeš si nedať fraxiparin?a inak je vsetko v poriadku zatial???

pede
17. dec 2012

ivka2345 , som teraz v 8tt, vyšetrenia som absolvovala, nič sa nezistilo, fraxiparín mi dali len tak, preventívne, skúšajú, predtým som ho nemala a špinila som vždy, teraz špiním tiež. V piatok večer som aj myslela, či nepôjdem na pohotovosť lebo tak ma zalialo, že celá intimka premočená.Potom to ustupovalo, tak som nešla. Stále len ležím a rozmýšľala som čo to spôsobilo a jedna vec asi, mám prváčika a tak ma nahneval pri písaní úloh, že som sa až triasla od nervov, tak som ho nechala tak, že to napíšeme v sobotu a išla som si ľahnúť, tak jedine toto žeby malo vplyv?neviem. Neboj sa, to špinenie by malo prestať do 12 týždňa. Ja chodím k Dr. každý týždeň, vždy v stredu, aj ona sa bojí, taký prípad nemala...

dusany
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dusany
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dusany
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cuculik1
4. jan 2013

Dievcata aj ja patrim do tejto neoptimistickej skupiny. Mam za sebou tri potraty, vsetky velmi skoro 5az 7 tyzden, teraz som po troch mesiacoch od posledneho potratu znovu tehu, len v zaciatkoch, len predvecrom som si nasla pozitivny test a dnes uz slabne....picham clexane na riedenieinak u mna na nic neprisli, manzel ma vysoku fragmentaciu spermii, uz sme obaja zufali, chceme este skusit ivf ci sa im nepodari lepsie spermie vybrat.....

dusany
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dusany
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ita111
22. jan 2013

@ikke
@ikke potrebuješ posilnovať maternicu prírodnou cestou,poradný zbor lekárov naturalnej medicíny mi poradil,mám troch zdravých synov...aj so psychiku dajú na správnu mieru...píš ak potrebuješ konkrétnú radu ...iveta797@gmail.com

ita111
22. jan 2013

@dusany kto to má čítať?a čo mám sa presťahovať do vesmíru?ty si chlap či žena? 😒 gynekolog?

dusany
22. jan 2013

@ita111 Nemusíš čítať vôbec nič,do vesmíru ťa tu tiež nikto neposiela.Moje články sú cielené ako info-poradenstvo a každý si môže vybrať či chce žiť i naďalej v zamorenom prostredí z GPZ doma i na pracovisku a neustáleho sa zvyšujúceho elektrosmogu. Zo skúsenosti merania GPZ a ich ničivých následkov,ktoré sú práve tou hlavnou príčinou chorôb nie len reumatoidnej artritídy, a ďalších kĺbových ochorení,ale aj iných chorôb takpovediac od hlavy až po päty. Dnes si už môže každý prečítať články z tejto oblasti takmer zo všetkých krajín z celého sveta,ktoré varujú pred nebezpečným zemským žiarením a elektrosmogom.Aby si nemusela zaplatiť nákladnú cestu do vesmíru raketoplánom,stačí tu urobiť iba tak málo a dať si zamerať byt, dom, či naozaj bývam v prostredí v elektromagnetickom žiarení ktoré ohrozuje zdravie. Ak Ťa zaujalo moje prihlasovacie meno dusany a to posledné písmenko,,Y",tak sme na tom rovnako ako aj Ty so svojim menom Ita111. Žiadnym lekárom nie som a liečiteľstvo hádam nepokladáš za trestný čin.

dulina33
5. mar 2013

ahojte babenky chcela by som sa spytat ma dve za sebou potraty v roku 2012 v maji a hned v juli .po potratoch som vyse 6 mesiacov .Velmi bi sme chceli z manzelom dietatko na kolko sa snazime od januara bohuzial neuspesne .Lekar mi povedal len tolko ze ma slabu maternicu neviem ci mam ist ku lekarom na vysetrenia lebo nijake som este nabsolvovala bojim sa ci mozem mat este detii .Mohli bi ste mi poradit? dakujem peknee

cuculik1
5. mar 2013

@dulina33 urcite by som po dvoch potratoch na vysetrenie sla. Mna poslali hned po prvom...bohuzial nasledovali dalsie tri....treba si dat vysetrit hematologiu, imunologiu, genetiku a samozrejme spermiogram konkretne dna fragmentaciu spermii tabyvatiez za opak. Potratmi ...asi tolko na zaciatok...osobne bez toho by som ani do dalsieho pokusu nesla...

dulina33
5. mar 2013

Ahoj a dakujem za radu urcite pojdem len je to tKTO ZE VZDY MI NIECO INE POVEDIA LEKARI NIE KAZDY MI POVIE PRESNE CO CHCEM VEDIET