Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

pianina
29. aug 2013

@beruska2327 Dakujem 🙂

superdievca
3. sep 2013

Ahojte, ja mám špecifickú situáciu, lebo už mám skoro 4-ročného chlapčeka pri relatívne normálnom tehotenstve aj pôrode (len som mala myómy zvonku maternice = bolesti). Veľmi ale ešte túžim po druhom dieťatku. Dvakrát som potratila - okt. 2012 a jan. 2013,cca v 7. týždni, bez kyretu, prosto to odišlo ako silnejšia menštruácia... Tento mesiac sa mi opäť zdalo, že mám tehotenské príznaky (už to rozpoznám), ale opäť prišla silná mrcha (v podstate načas). Som smutná. Nemáte niektorá podobné skúsenosti? Zdá sa mi to čudné, keď prvé dieťa prišlo na prvý šup. Čo by mohlo byť na vine? Doki hovorí, že myómy keď sú zvonka nie, ale neviem. zatiaľ to nechce dramatizovať a ani ja nemám chuť behať po vyšetreniach. Čo prípadne pomohlo vám? Vďaka. A držím vám všetkým palce (nádejou sú už šťastné mamičky z prvých stránok tejto diskusie🙂

kveta
3. sep 2013

@superdievca Na prve babo ste cakali dlho? Partner je ten isty? Mne to pripomina problemy s genetikou alebo s krvnou zrazanlivostou..

superdievca
10. sep 2013

@kveta Ahoj, prepáč, až teraz čítam.. Prvé bábo prišlo na prvý pokus (po ročnom spolužití, v mojich 30 rokoch), manžel je ten istý, psychika skoro rovnaká, možno väčšia snaha ako pri prvom☹

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
10. sep 2013

@laurinkat aspon do takychto vaznych tem by si nemusela davat reklamu.

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
10. sep 2013

@laurinkat ja viem ze nie,ale proste to davas vsade. A su temy kde zeny naozaj diskutuju na citlive temy a myslim ze tam reklamy nepatria.

helenka12
20. sep 2013

@beruska2327 ahoj ja idem do luciek 7.10 tak napis prosim ako to tam prebieha 🙂 🙂

beruska2327
20. sep 2013

@helenka12 ahoj. ja som nebola v Luckach, ale @pianina 🙂

aurra
20. sep 2013

ahojte, prave som natrafila na tuto temu a tiez sa ma dost tyka, pokial sme nemali Ellinku, mala som 4 potraty, presli sme si dlhou unavnou dobou, kym to vyslo. mnozstvo kadiakych vysetreni a pod.

yanka1
20. sep 2013

dievcata, pripletiem sa Vam do temy s prosbou, ci nemate niektora kontakt na tkanivovu banku v kosiciach...na cisla zverejnene na stranke sa mi neda dovolat., avsak po neuspesnych IVF sa potrebujem objednat na imuno vysetrenie...dakujem za pomoc

pianina
22. sep 2013

@helenka12 ahoj.akurat som sa vratila z lucok a bolo super 🙂 .Napis konkretne co chces vediet. 🙂 Rada ti odpoviem Pa

pianina
22. sep 2013

@aurra a co vam nakoniec zistili?

aurra
22. sep 2013

@pianina v tehu mala hodnota proteinu S tak som pichala fraxiparin, brala prednison na imunologiu

pianina
23. sep 2013

@aurra a to co je protein S?Pichala si si Fraxip.aj pred tehotenstvom?

helenka12
23. sep 2013

@pianina ahoj aku skupinu si mala z poistovne schvalenu ja mamB kolko budem doplacat na kolko si bola ja mam ist na 28dni,ake procedury a tak cosi tam robila 🙂

pianina
23. sep 2013

@helenka12 ahoj.Ja som mala tiez B skupinu,doplacala som okolo 580E.Byvala som v Liptove.Ale ty budes urcite menej lebo uz budes mimo sezony.Ja som bola tiez na 28 dni/ubehlo to velmi rychlo/ 🙂 Bol tam kazdy den bazen,vana smineralnou vodou,cvicenia.masaze,individualny telocvik,magnet,raselina .Vo volnom case sme chodili po okoli,bowling,tanecna rehabilitacia/disko/,brusne tance no proste nenudili sme sa. 🙂 A este zober si kanvicu ak pijes kavu 🙂

aurra
23. sep 2013

@pianina kazdemu sa v tele tvori protein S, ale ja som mala v tehu velmi nizku hodnotu, preto tie potraty, az na vlastnu ziadost som si pytala frax. na skusku a vyslo, normalne sa ten protein nezistuje, pri ziadnych odberoch to nevysetruju

pianina
23. sep 2013

@aurra a pichala si pred tehotenstvom alebo len pocas,ja idem na buduci tyzden do hemomediky martin.Tak uvidim co mi povedia A este mi mozes napisat ake vysetrenia si absolvovala.Dakujem 🙂

aurra
23. sep 2013

@pianina len pocas, ku komu ides? ja som chodila ku Dobrotovej, uzasny clovek

pianina
23. sep 2013

@aurra neviem,objednaval ma tam doktor.ved uvidim na koho natrafim 🙂 aky je tam posup,chodila si tam dlhodobo?

helenka12
24. sep 2013

@pianina diky llebo idem uz teraz 7.10 a trocha sa bojim cotam budem robit ale ked je tam tolko programu tak je to ok uvidim potom napisem 🙂

aurra
24. sep 2013

@pianina to ides zrejme niekde inde, toto bolo v nemocnici. chodila som tam len ked som bola tehotna, rano krv poobede vysledky,

pianina
24. sep 2013

@helenka12 OK.Tak nech sa dari v Luckach 🙂

pianina
24. sep 2013

@aurra To asi ano,ja idem do hemomediky a vysledky budu az za mesiac. 🙂

helenka12
6. okt 2013

@pianina ahoj ja sa balim prosim ta kolko veci si tam mala da sa tam prat alebo ti chlap nosil veci kolko uterakov atd... 🙂

pianina
6. okt 2013

@helenka12 akurat myslim na teba 🙂 uteraky a zupan neber.Tam su.No ja som to mala blizko,tak mi brala svokra prat.Ale da sa tam prat,ale my sme mali problem so susenim.Ale v ostatnych ubytovaniach sa dalo.Pa a napis 🙂

helenka12
6. okt 2013

@pianina ahoj a dik uz sa balim 🙂

kubisova
8. okt 2013

@superdievca ahoj citam tieto blogy a nasla som si tuto temu. Moj prvy syncek ked mal dva roky som otehotnela no v 4tt. som potratila tiez mi nepovedal presne preco iba ze mi musela prasknut nejaka cievka. Tak som bola v nemocnici na vycistenie pod narkozou.Po troch mesiacov som otehotnela a teraz mam zdraveho 4mesacneho chlapceka. Musis len vydrzat a casom vsetko pojde. Chcela som sa ta opytat po porode ked som dostala menzes trval tyzden po tyzdni a pol som zas dostala.Teraz som dostala o 6dni skor.Chcem sa opytat bo som mala pohlavne styky ak som nahodou otehotnela a potratila ci to vylucujem zo seba alebo som neotehotnela a je to naozaj taky nepravidelny menzes. Bo nechcem zbytocne ist ku gynek.