Mám "zvláštny" vaječník. Stretli ste sa niečím takým?

mabus
1. dec 2008

Ahojte, som tu nová a potrebujem radu. Lekárka mi na základe ultrazvuku pri bežnej ročnej prehliadke zistila, že ľavý vaječník mám doslova zvláštny. Ukázala mi ho na monitore. Je ako včelie plasty, taký "sieťkovaný" a mám na ňom aj cysty. Viac ma však trápi to sieťkovanie, ako sa toho zbaviť, či to zmizne samo, a pod. Ďalší postup určí lekárka až na základe cyto-výsledkov, ktoré budú až o mesiac. Tak dlho nevydržím čakať a preto hľadám pomoc, akúkoľvek dobrú radu, príp. spriaznenú dušu, ktorá už niečim takým prešla. Práve s manželom plánujeme prvé dieťatko, takže som dosť zaskočená a nešťastná. Veľmi pekne prosím o pomoc a zároveň ďakujem za ochotu.

lucula73
1. dec 2008

Mabus a nemohlo by to by polycystické ovária?to sú také,ktoré majú veľa drobnych dutiniek,vyzerajú ako cystičky a keď ich je naozaj veľa,tak by mohol vaječník vyzerať tak ako si napísala.Lebo ja som to mala,vyzeralo to tak nejak.No to by doktorka mala teda vedieť!

kveta
1. dec 2008

Cito-výsledkov? Čo sú to cito-výsledky? Myslíš cytológiu z krčka?

Každopádne: daj si odobrať krv na ovariálne markery Ca-125 a ešte jeden´, čo si nepamätám... Dala Ti lekárka antikoncepciu?

mabus
autor
1. dec 2008

HA som brala cca 8 rokov bez prestávky. Teraz už rok aj 3 mesiace neberiem.
Na odber krvi idem vo štvrtok, presne CA 125. Lekárka spomínal niečo také, že z výsledkov treba najskôr zistiť príčinu a potom uvidíme, čo ďalej.
Čo znamená : polycyst. ovárá? Ak by sa toto potvrdilo, čo ma čaká?

kveta
1. dec 2008

Keď robili Ca125 mne, mala som výsledky do troch dní, nie až po vianociach.

Dobre, každopádne, ak nebude s istotou stanovená diagnóza, nenechaj sa ukecať na odber vzorky z vaječníka pichnutím dlhej ihly. Ak by totiž šlo o niečo zlé /rakovina/, mohla by sa vďaka tej ihle rakovina dostať aj do dutiny brušnej.

Ak budeš chcieť vedieť, kde mi urobili Ca125 do troch dní, napíš mi IP. Bola by škoda prečakať celé vianoce v neistote.

kveta
1. dec 2008

Tu je o polycystických vaječníkoch:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mabus
autor
1. dec 2008

Kvetka, si zlatá, uvidím, čo mi lekárka povie po odbere. Dnes sme sa totiž bavili len o výsledkoch zo steru. Ozvem sa vo štvrtok. Zatiaľ ale srdečne ďakujem za ochotu, radu a psychickú podporu.

kveta
1. dec 2008

Vo štvrtok tu nebudem. Najskôr v piatok a aj to nie je isté. Veľa šťastia.

mabus
autor
4. dec 2008

Tak dnes som bola na ten odber, po výsledky idem o týždeň v piatok. Robia mi testy CA 125 a nejaké 7014 (toto druhé číslo som si nezapamätala presne, prvé dve čísla 70 isto, tie posledné dve nie som si istá). Je možné, aby som mala PCO len na jednom vaječníku?

halienka
4. dec 2008

Mabus, ja mám PCO (polycystické ováriá) a tiež mám postihnutý v podstate hlavne pravý vaječník. Mám ho stále zväčšený a aj bolestivejší. Ale keďže myslím, že to je hlavne hormonálna porucha spôsobujúca tie zmeny na vaječníkoch, tak je určite trošku aj na druhom vaječníku, ale asi to jednoducho prepuklo hlavne na tom pravom. Aspoň si myslím, moc sa v tom nevyznám. Moc ti držím palčeky, nech to dobre dopadne 😉

ajceki
4. dec 2008

Ahojte. Som tu nova a tak vam pisem. snad mi poradite..
Od 16-tych rokov mam cysty na vajecnikoch a denne vytoky-viac menej pachnu. Vzdy pred menstruaciou mi cysty praskli, no jedneho dna mi "dobra" gynekologicka povedala, ze tam uz nemam cysty, ale vzrasty.A prestala ma liecit. Tak som isla inemu ten mi povedal, ze cysty tam nemam, ale mi chyba hormon progesteron, liecil ma, bol fakt dobry. Pred troma mesiacmi som sa vydala a odstahovala, a tak som bola nutena najst si ineho gynekologa...momentalny problem je, ze mam velke bolesti v oblasti vajecnikov, najam pravy ma boli, a tak mi vcera dalsia"dobra"gynekologicka povedala, ze nemam cysty na vajecnikoch ale pod korov vajecniku-teda ze su polycysticke.Tvrdi totiz, ze s tym sa neda nic robit, ani s bolestami a ze bude mat velky problem otehotniet. a tak hladam dalsieho gynekologa.Neviete nahodou co si mam zatial davat proti bolestiam?neda sa to uz vydrzat. dakujem
p.s.drzim vsetkym palce

halienka
4. dec 2008

Ahoj ajceki 🙂 No ja som nejaké velké bolesti nikdy pri tom nemala, iba keď som mala zápal na vaječníku. Ale zo samotného PCO mať také silné bolesti...to mi je čudné, či tam ty nebudeš mať skôr zápal, ale tá tvoja "šikovná" gynekologička to nejak nezistila. Mne od bolesti zaberá Ibalgin, ten bolesti utlmí, no ak tam je zápal, tak by sa to malo liečiť možno aj antibiotikami. To sa divím, že lekárka povedala, že sa s polycistickými vaječníkmi nedá nič robiť, ja som napríklad podstúpila laparoskopiu, kde zošrabujú z povrchu vaječníka tú hrubú vrstvu, aby sa uvolnili folikuly, a mnoho báb po tomto zákroku aj otehotnie, aj sa im uľaví. Zrejme sa tá hrubá vrstva časom zas objaví, lebo je to hormonálny problém, ale aspoń načas to pomôže. A myslím, že kočky tu aj nejaké lieky na to užívajú, takže sa mi nechce veriť, že sa s tým nedá vôbec nič robiť. Možno sa to nedá na 100% vyliečiť, ale aspoň zlepšiť by sa to malo dať. No určite hľadaj nového gynekológa 😉

ajceki
4. dec 2008

halienka dakujem velmi pekne za radu a povzbudenie 😉 ja mavam totizto bolesti pri moceni a teraz ma boli uz aj ked sedim aj lezim.ja som si ista, ze sa s tym da nieco robit, aspon verim v to, ale uz prestavam verit lekarom. aby mi nevedel niekto pomoct tak uz neviem neviem. no ved uvidime, snad najdem nejakeho normalneho gynekologa a bude vediet co so mno 😲 😲 este raz dakujeeem

halienka
4. dec 2008

Ajceki, a nemôže to byť mechúr? Keď vravíš, že ťa to bolí pri močení, tak tomôže byť aj mechúr. Možno by bolo dobre zájsť k obvodnej aspoň, nech ti pozrie moč, poprípade pošle k urológovi. Mechúr vie tak velmi bolievať. Zatial sa držkaj 🙂

lubkaeck
4. dec 2008

Ajceki -skus si dat vysetrit moc - ci to nie je mechur, potom najdi dobreho gynekologa a daj si vylucit Endometriozu - on bude vediet co to je a ak by sa vsetko vylucilo tak skus od obvodacky vydrnakat ultrazvuk brusnej dutiny. Ak budes chciet nieco vediet viac posili mi IP 😉

ajceki
5. dec 2008

Halienka..este raz dakujem.. 😉