Máme zlý spermiogram. Čo sa dá s tým robiť?

mishhel
14. jan 2012

nas spermiogram je vraj dost zly mate niekto podobny ,co vam vraveli nato lekari da sa to este liecit ?,vitaminy a td? vzhlad,konzistencia:hlienove vlakna,viskozna. koncentracia sp.(20mil.ml.) 6,5mil.ml prestup(do2min.) 1hod. 17min. zivotnost (75percent) 59percent. ph 8,8. taznost(do 2cm):5cm objem (2,0-8,0):1,5ml pohyblivost 0 percent linearna (nad 25 perc.) 22perc.pomala linearna, 15perc.nelinearna 73 perc.nehybnych invazna pohotovost 20 nedostatocna, percento defektnych spermii 96percent. hlavicky 96perc., krcku 0 perc.,bicika 0 perc., fragmentacia DNA 39percent., ZAVER Hypooligoastenoteratospermia ,vysoke PH, pritomne PMN,zvysena fragmentacia DNA, 46 percent spermii ma akrozomove cysty,typicke pre STD. mozete mi dat vediet ci je mozne otehotniet prirodzenou cestou ?dakujem

pucka27
15. feb 2012

@mishhel
Ahoj,
Neviem či ti to pomôže , ale mi máme veľmi až skoro identické vysledky spermiogramu.Mi sme sa dnes objednali na dalšie vyšetrenie k urológovi špecializovaného na nepl. mužov.Moja gyn. povedala že momentálne nemáme šancu otehotniet prirodzenou cestou, Kde vám robili testy? Nám v Ke v tkanivovej banke.

mishhel
autor
15. feb 2012

robili nam ich v novej nemocnici,ale ja uz som v 9 tyzdni tehotenstva.nam sa to nakoniec podarilo.nam povedali ze ani 3 umele oplodnenia nepomozu,kupili sme macu ,vitamin e,zinok,L-carnitin a bral ich raz denne 3 mesiace a podarilo sa.ja som nebrala nic.

foryou25
15. feb 2012

@pucka27 my mame tiez podobne vysledky, vsetko okrem fragmentacie mame lepsie ako mishhel, ale tu nestastnu fragmentaciu az 62%, a povedli nam ze jedine darca, pretoze norma je do 30% nad 30% vraj len darca spermii

lucinocka
15. feb 2012

@mishhel my tiez macu, kotvicnik zemny a zrazu sa nam podarilo🙂

loulou02811
15. feb 2012

@lucinocka
Aký ste mali spg pred užívaním? Po akej dlhej dobe od začatia užívania sa vám podarilo?

lucinocka
15. feb 2012

@loulou02811 my sme mali astenozoospermiu, 30% zivych spermii.. zacal uzivat kotvicnik asi tyzden pred kontrolnym spg a zrazu bol vysledok 60% a normospermia, cize vsetko ok.. po spg zacal uzivat macu a v ten mesiac sme otehu..po roku a pol snazenia /-3 mesiace co som bola tehu kym som nepotratila/

wifina
15. feb 2012

@mishhel možem sa opýtať, kde robia taký podrobný spmg? Nám vždy napíšu iba motilitu, patológiu, počet, množstvo a nič viac...

loulou02811
15. feb 2012

@lucinocka
Ja som manželovi kúpila macu, vit E, zinok, selén. Berie to zatiaľ len týždeň, nečakám hneď zázraky, ale verím, že raz sa to podarí.. má asteno oligozoospermiu. Urológ povedal, že s takým spg sa nám to prirodzenou cestou nepodarí.. ☹
myslíš teda, že by to mohlo pomôcť?

lucinocka
15. feb 2012

@loulou02811 a treba skusat a verit.. my sme to kupili kvoli inym problemom, to ze by nam to mohlo zlepsit spg som brala ako bonus..a vobec sme ten mesiac nedufali, ze by sa mohlo podarit..

pucka27
16. feb 2012

@foryou25 ahoj no ja neviem mi máme fragmentáciu DNA 34%

pucka27
16. feb 2012

@mishhel Ahoj Gratulujem 🙂, veľmi dobrá správička.
A podarilo sa Vám prirodzene?Ja mám veľký strach že mi nebudeme mocť mať vôbec, mám s toho debku. :(

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mishhel
autor
16. feb 2012

@pucka27 ano prirodzene.

mishhel
autor
16. feb 2012

@wifina nas tam poslala gynekologicka, v novej nemocnici bol priatel.

wifina
16. feb 2012

@bettypo
@mishhel v Bratislave také nie je? Neviete?

slniecko86
17. feb 2012

baby co je to ten macu? nam predpisal profertil,vit,e bo taktiez 30%pohyblivych..viete aj o nejakych byl.cajoch co by mohli pomoct?dakujem

pucka27
17. feb 2012

@mishhel
Ahoj, ešte by som sa chcela opýtať kedy ste zistili ten zlý spermiogram a ci mu robili aj kontrolný?
Včera som kúpila Macu BIO extra, vit E selen , zinok a ešte aj Kontvičník. A o týžden v stredu ideme do Ke Dr. neviem ako sa vola ordinuje na Ťahanovciach teraz si nespomeniem.Dúfam že sa to aj nám podarí ako vám. 🙂 😉
Macu bral 2x denne 2 tabl.???
Tým pádom si musela byť už tehu keď si písala po prvý krát však???
Držím palce aby bolo všetko ok 🙂

foryou25
17. feb 2012

@pucka27 vola sa Hrivnak, nam nepomohol, liecili sme sa u neho od juna 2011, ale nemozem na neho nic zle povedat, akurat, ze je problem sa mu dovolat

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mishhel
autor
17. feb 2012

@pucka27 presne to neviem ale pred rokom a pol mu zistili zli spermiogram a dalsi mu robili niekedy pred vianocamy,presne neviem.a vtedy som mu kupila tu macu a berie ju raz denne este stale.

foryou25
17. feb 2012

@bettypo mas pravdu v tom ja to poviem na plnu hubu posiela do splnu a ma tam aj letaciky v cakarni, nas tam tiez poslal, ale aspon sa snazil manzelovi pomoct, urobil mu vytery, horm. vysetrenia sono, dal antib, a hormony, ale nepomohlo, tak nas poslal na IVF s ICSI. v centre sa ani nesnazia pomoct rovno zenu do IVF, tam sme len dalsi v poradi, bohuzial je to tak

pucka27
17. feb 2012

Ahojte baby, chcem sa opýtať vy ste všetky v poriadku??? Myslím tak zdravotne joj to som sa ale vyjadrila 😒
Ja len či nemáte aj vy nejaký gyn. problém. Ja po vysadení antikoncepcie , ktorú som brala asi tak 9 rokov som nemala krami asi pol roka , gyn mi nasadila duphaston potom bolo všetko ok , ale teraz sme ho vynechali a mrcha by mi mala prist niekedy na bud=uci týždeň, teraz beriem materskú kašicku už skoro jeden mesiac tak som zvedavá ci príde alebo nie.Gyn. mi hovorila že najprv musíme riešiť manžela až potom mňa, tak neviem či nebudem problém aj vo mne. :( 😢 No v stredu ideme k Hrivňákovi že vraj urobí nový sprmiogram dúfam že už bude lepší , a neviete náhodou či bude výsledky hneď, mne sa zdá že mi niečo také hovoril do telefónu že potrebuje po odbre vzorky 2 hodky na výsledky , tak neviem či som správne pochopila.

pempusik
20. feb 2012

@pucka27 u hrivnaka budete mat vysledky spg po dvoch hodinach, tak, ako ti to povedal. my sme boli naposledy na "odber" o pol piatej poobede a o pol siedmej sme isli po vysledky. 🙂

pempusik
20. feb 2012

@bettypo @foryou25 to je zaujimave, co pisete, ako vam hrivnak odporucal car. ani ja na neho nemozem povedat nic zle, zatial nas ani neposielal nikam, ale ked spominal centra, tak rovno zacal s tym v martine a potom dodal, ze aj v tu v ke su dobre centra. ja zatial chodim do antisterilnej, kym sa potvrdi, ci je u mna vsetko ok alebo nie. nuz a uvidim, co mi tam povie doki.

foryou25
20. feb 2012

@pempusik ja nevravim, ze je zly, ale myslela som ze sa stara o pacienta, ze nam chce pomoct, ale nie, kazdemu predpise to iste ked uz nevie kudy kam, a inak povedal, nam ze manzel ma hormony ok, a uz mi dvala lekari potvrdili, ze nie, ze ma nizky testosteron, no a nam rovno navrhol spln, ze sa sa dotycnym doktorom, pozna, nom som z toho rozcarovana..

pempusik
20. feb 2012

@foryou25 ani ja nemam pocit, zeby sa nestaral, to urcite nie. ale tiez mam pocit, ze ak sa spg nezlepsi, uz nam asi nebude mat co ponuknut. nuz ale aspon urobil vysetrenia, vysvetlil situaciu.... na druhej strane, nie je take jednoduche najst urologa-androloga.

pucka27
23. feb 2012

@pempusik Ahoj,
Mi sme včera boli u Hrivňáka, bol celkom v poho.Vyšetril manžela , urobol ultrazvuk a máme príst o 3 týždne na nový spermiogram ale už si máme teraz priniesť sperm. z domu🙂 Vraj to može byť aj zlý odber.tak uvydíme o 3 týždňe.

pempusik
23. feb 2012

@pucka27 a ake ste mali vysledky? my ked sme boli naposledy, ultrazvuk nerobil, ale v tom case mal ambulanciu aj v saci a niektore ukony robil len tam.

pucka27
23. feb 2012

@pempusik No, žiadna sláva, počet bol vačší predtím bol 14 mil a teraz 45 mil, inak dosť zle.
Vraj to može byť z prostredia teda máme nabudúce spermie priniest z domu , dal nám aj nadobku.Ved uvydíme.A vy?Ako?

pempusik
23. feb 2012

@pucka27 no tak ale aspon pocet sa vam zlepsil. my este nevieme, ideme na kontrolu az zaciatkom aprila, takze zatial sa nechcem stresovat 😀