Máme zlý spermiogram. Čo sa dá s tým robiť?

mishhel
14. jan 2012

nas spermiogram je vraj dost zly mate niekto podobny ,co vam vraveli nato lekari da sa to este liecit ?,vitaminy a td? vzhlad,konzistencia:hlienove vlakna,viskozna. koncentracia sp.(20mil.ml.) 6,5mil.ml prestup(do2min.) 1hod. 17min. zivotnost (75percent) 59percent. ph 8,8. taznost(do 2cm):5cm objem (2,0-8,0):1,5ml pohyblivost 0 percent linearna (nad 25 perc.) 22perc.pomala linearna, 15perc.nelinearna 73 perc.nehybnych invazna pohotovost 20 nedostatocna, percento defektnych spermii 96percent. hlavicky 96perc., krcku 0 perc.,bicika 0 perc., fragmentacia DNA 39percent., ZAVER Hypooligoastenoteratospermia ,vysoke PH, pritomne PMN,zvysena fragmentacia DNA, 46 percent spermii ma akrozomove cysty,typicke pre STD. mozete mi dat vediet ci je mozne otehotniet prirodzenou cestou ?dakujem

misiatkooo
28. apr 2017

@janulino ahoj my sme mali presne tuto diagnozu....skusali sme vitaminy a nic tak sme isli na IVF a kedze som bola uplne zdrava podarilo sa nam to na prvy krat a som v 15tt 😊 nestracaj nadej !

janulino
28. apr 2017

@misiatkooo ahoj, ako to IVF prebieha?musime o to poziadat u gynekologa?ci on odporuci niektoru z metod umeleho oplodnenia?bojim sa tychto neprirodzenych metod,alebo ako to mam nazvat..ani neviem ake su a ako prebiehaju..aj ked ich budeme musiet zrejme absolvovat..ale co clovek nespravi pre dietatko..gratulujem vam..a kde ste boli na IVF?

misiatkooo
28. apr 2017

@janulino my sme si najskor pobehali vsetky vysetrenia. Ja som bola uplne zdrava tak nas poslali na urologiu. Tam sme zistili ze spermiogram je katastrofalny a ze mame uvazovat nad IVF a nejakym centrom. Ja som si pozerala vsetky na internete a rozhodli sme sa pre Helios Martin a bola som velmi spokojna. Tam sme sa objednali telefonicky a uz to potom islo rychlo. Ja som sa toho velmi bala pretoze nenavidim injekcie ale zvladli sme to a uz sa tesime na ten maly zazrak 😊 naozaj to stoji zato!

janulino
29. apr 2017

@misiatkooo Martin som pocula ze chvalia..no dakujem za info..u nas je to tiez tak isto..ja som podla vsetkeho zdrava..tak budeme mozno dalsi v poradi v tom Martine...

misiatkooo
29. apr 2017

@janulino budem velmi drzat palce aby ste tiez boli uspesny na prvy pokus 😊

janulino
29. apr 2017

@misiatkooo dakujeme..a este jedna otazka..kolko vas to cele cenovo vyslo?

misiatkooo
29. apr 2017

@janulino vies co dokopy okolo 1400 eur a neratam benzin samozrejme

janulino
30. apr 2017

@misiatkooo dakujem 🙂

stegi
7. júl 2017

Takže nám sa podarilo otehotnieť a už mame doma 6tyzdnovu Leušku a šance nám dávali malé a vyšlo nám to<3

stegi
7. júl 2017

Tak nám sa to podarilo a mame krásnu dcéru 6tyzdnovu Leušku <3

sandrita124
13. okt 2017

@kchan ahoj,moj drahy ma pomale spermie.ake vitaminy pomohli tomu tvojmu?🙂

kchan
14. okt 2017

@sandrita124 ahoj, boli to vit. E , Selen, zinok, vit C, kotvicnik caj, pyridoxin, b komplex.. ciac si teraz neviem spomenut 🙂

sovicka1987
30. nov 2017

ahojte dievcata, dnes mojmu manzelovi diagnostikovali malo spermii a pomale su. Odporucili nam rhodiolu extract150 mg, mate niekto s tym skusenosti?

topasitta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hejterka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobix25
12. okt 2018

@terezocka ahoj, nasla som tvoju konverzaciu po mnohych rokoch, ale nevedela by si mi poradit , ktory urolog vam pomohol, dakujem

pimar
3. okt 2019

@sovicka1987 Ahoj prosím, čo vám nakoniec pomohlo otehotnieť? Nám tiež zistili málo spermií a málo pohyblivé a hneď odporúčajú IVF...

sovicka1987
3. okt 2019

@pimar manzel bral rhodiolu, ale dost nepravidelne a inak sme nic neriesili a samo to prislo 🙂

jana2518
5. apr 2020

@vilma30 ahoj mal aj leukocyty v ejakuláte? Či nie? Lebo môjmu manželovi našli 4x10ml6 dali sme urobiť kultiváciu zo spermiogramu bola negatívna a teraz nevieme ako ďalej.

kecalkova
8. máj 2020

@mishhel ahojte... Poraďte, čo je lepšie brať Folandrol, Bluefertil alebo iné?

sugar8
22. jan 2021

@lucinocka Je to síce už hodne dávno, ale užíval manžel kotvičník v tabletkách alebo v podobe čaju?

jana2518
22. jan 2021

@sugar8 môj v podobe čaju