Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
22. aug 2008

Aj ja sa pripájam.Ináč o tom že som bola na umelom vie moja mama aj brat a svokra sa pozerala dajak čudne ale ja ju mám na háku čo si myslí.Ona už má po 60-ke tak asi to dajak nechápe.Vieš nie každý to schvaľuje ale ja sa vôbec nehanbím že podstupujem aj také veci však ked dačo veľmi chcem ja si zatým idem najmä ked ide o bábo.Joj som strašne rada že je piatok konečne víkend mala som perný týždeň.Aj sme maľovali celý byt konečne mám už aj popratané som total vyšťavená. 😝 A tvoj manžel to ako berie že idete na ivf? lebo oni to ináč prežívajú ako my.Ked som bola naposledy v nemocke s ťažkým hyperstimulákom tak môj povedal že končíme lebo to bolo dosť zlé.Ale ja som ho prehovorila a ideme dalej.

jaruska74
22. aug 2008

jeej tak to verim ze je prijemny pocit mat pekne cerstvo vymalovany bat 🙂 a ked je uz aj poriadok tak to je idealny stav.....a co to ti vlastne bolo? preco si bola v nemocnici? ako sa to prejavovalo?

staza
23. aug 2008

Mala som silný hyperstimulačný syndrom po 3ivf a nemala som vtedy ani prenos embrií.Je to riziko pri stimulácií ked sa vytvorí veľa vajíčok a potom sa veľmi zväčšia vaječníky.Preto sa pri stimulácií chodí na ultrazvuk aj krv aby sa tomu predišlo preto si pod kontrolou.Lenže u mňa doky neustrážil tento stav.Prejavovalo sa to tým,že som mala silné bolesti v podbrušku aj pod rebrami a nemohla som dýchať lebo som bola aj zaliata vodou.Tak som si poležala skoro dva týždne na infuziách a injekciách.A pri PCO je riziko vyššie.Takže Herman mi sľubil že sa to už nesmie stať že mi to ustráži.Tak ja mu verím.

jaruska74
23. aug 2008

och to je strasne, ja som ani nevedela ze nieco take hrozi, mna v podstate nikto na nijake rizika neupozornil

jaruska74
23. aug 2008

a este som sa chcela spytat ci to teraz ked tak veselo stimulujem a ovulujem a tak, to sa nemoze stat ze otehotniem aj prirodzene? predtym som brala antikoncepciu, ale teraz mi ju uz vysadil...a aj naprikld teraz som uz tyzden po menstruacii a mala som aj ovulaciu....

jaruska74
23. aug 2008

a ked si sa pytala ze ako to u nas beru....tak vela ludi o tom nevie, iba rodicia a svokrovci. Nejak som to nehovorila....nemam chut to s niekym riesit a rozoberat ci to je prirodzene, ci to je proti prirode a take bludy....

staza
23. aug 2008

No ja mám anovulačné cykly čiže u mňa vôbec nehrozí že otehotniem prirodzene ale ked ty máš normálnu ovuláciu tak sa to môže stať je tam určite šanca ked aj partner je v poriadku.Ináč čo sa týka toho hyperstimuláku tak to postihuje málo žien čiže vôbec nemusíš mať veľké obavy.A doky ťa určite upozorní keby ti dačo hrozilo.Joj až ti závidím že už stimuluješ aj ja už chceem ale ešte mesiac vydržím a dúfam,že idem na to.

jaruska74
23. aug 2008

No ja som jak Alenka v risi divov, neviem vobec do coho idem, neviem v podstate co ma caka a ani kedy.....kusok sa bojim aj, a hlavne sa bojim ze to nevyjde a potom budem sklamana.
a co sa tyka cyklov aj ja mam normalne anovulacne vacsinou, ale teraz som mala dva krat za sebou aj ovulku 🙂mala som strasne bolesti

staza
24. aug 2008

No ináč som si povedala,že kým budem brať hak tak si budem merať bazalnu teplotu teraz som dobrala druhý cyklus.Ale potom som sa na to vykašľala ale bolesti aj ja som mala takže neviem či náhodou nie preto že som mala ovulku.Ale ešte stále môžem merať na nasledujúci cyklus.Len sa mi nechce veľmi lebo ja ráno vstávam skoro a najlepšie je merať v ten istý čas každý deň.No a ten pocit,že ti to nevyjde tam bude stále s tým treba rátať s tým veľmi nič nenarobíš preto je dobre nemyslieť na to a byť v pohode niečim sa zamestnať aby si veľa nepremýšľala.

jaruska74
25. aug 2008

tak men povedal ze ked su bolesti tak to byva ovulacia, ale ci to stale tak je to neviem .......

staza
25. aug 2008

aha.Ináč skús pozrieť tému ivf-dlhý protokol tam sa tiež dozvieš zaujimavé veci aktualne pre teba.Lebo aj teba čaká dlhý protokol podľa toho čo si písala do teraz o priebehu.No ja som bola dnes u svojej obvodnej gyndoške predpísať tablety ani sa mi veriť nechce,že som už vybrala 120 tabliet metfogammi uf 😝

jaruska74
25. aug 2008

no ja uz som este viac....hruza kolko chemie musiem pojest

staza
26. aug 2008

Však to a ešte pokračujeme.Teraz ako na potvoru kde idem všade stretávam tehuľky a malé detičky.No určite to máme ťažké aspoň ja mám s tým niekedy problém aby som im strašne nezávidela.Mňa už predsa trápi aj vek ved teraz by bol najvhodnejší čas na bábo.Ale je to zaujímavé že čím dalej tým má viac mladých ľudí problém s plodnosťou.Bože ako rada by som vypadla z práce z denno-denného kolotoča už ma veľmi nebaví.Preto sa teším aspoň na tú dovolenku po prenose budem doma dva týždne leňošiť 🙂

staza
26. aug 2008

A aké ti ešte predpísal doky tablety alebo ešte nič?Myslím čo budeš potom užívať po prenose(napr.utrogestan,duphaston...)A máš aj nejaké iné injekcie okrem toho čo začneš pichať?

jaruska74
26. aug 2008

ja som tiez stale v okoli tehuliek a babatiek.......🙂 nie zatial nic ine len ten siofor beriem a puregon si picham ( no ja nie , ale moj drahy mi ho picha lebo by som to nezvladla asi )....teraz vo stvrtok idem zase k dokymu tak uvidim co mi povie a ake lieky mi da. Chcem sa ho uz aj opytat ze kedy asi mi vyjde ten zakrok, trosku by som si chcela zorganizovat september.......inac toto je jedna z veci co mi na tomto vsetkom vadi, ze si neviem nic naplanovat. Nechcem k tomu pristupovat tak ze to nevyjde, ale zase ratat s tehotenstvom na 100% lebo to sa tiez neda...........och

staza
27. aug 2008

To je pekné že ti polovička pichá injekcie to zas u nás by to môj nezvládol a ja nemám s tým problém.No kľudne sa ho pýtaj na všetko približne ti určite povie termín.V splne mi doky predpisal všetky lieky do predu tak preto som sa pýtala na tvoje aké ti predpísal ale vyzerá to tak,že ti dáva priebežne čo bude dalej nasledovať.Tak ti držím zajtra palce a len sa drž toho,že budeš myslieť pozitívne to mi radila stále sestrička v splne.Stále je to 50 na 50 to zas ja hovorím a hermi má dobrú štatistiku.

jaruska74
28. aug 2008

No dnes som tam bola, zase ma vysetril......a dal mi ostatne lieky a v utorok mam ist vyberat vajicka a manzel tiez ma ist

staza
31. aug 2008

Ahoj dlho som tu nebola bola som mimo KE.No tak ti to zbehlo ked už v utorok ideš na odber.Pichala si si okrem puregonu ešte niečo?A aké tablety ti dal?Koľko dní si pichala puregon?Vieš len chcem porovnať zhruba že či hermi robí inak niečo ako hredzi.A nehovoril ti asi koľko máš vajíčok?Prajem ti peknú úrodičku a narkozy sa nemusíš báť trvá to krátko.

jaruska74
31. aug 2008

10 dní som pichala puregon, dnes som bola pichnut pregnyl do svalu a zajtra ( pred odberom) mam zobrat duphaston a utrogestan....vies ako mi je uz z tych vsetch veci zle, vsetko ma boli.....som ako keby ma mechom buchli. Chcem to uz mat za sebou.neviem si predstavit ze by som popri tom chodila do roboty. A co sa tyka tych vajicok nepovedal nic.....

jaruska74
31. aug 2008

doky mi nic nehovori, ja vobec neviem na com som....a dalsia vec ktora ma trapi , je ze ci sa nedalo pockat, ze predsa som este mlada, ci by to neslo prirodzenou cestou aj ked nie hned ☹ ci nie som prilis mlada na taketo radikalne zasahy. Viem ze uz je neskoro, ale.......zamyslam sa nad tym stale

jaruska74
31. aug 2008

napadlo mi ci nestacilo iba stimulot avulaciu a skusat ci to nepojde tak.

staza
1. sep 2008

Tak tu stimulaciu si sa mala spýtať hned po všetkých vyšetreniach možno by ste boli vyskúšali alebo iui.Ja som sa vtedy pýtala ale u nás je problém,že muž má pomalé spermie a nižší počet takže u nás to neprichádza do úvahy.Jasne že si mladá na takéto veci ale ber to tak,že sa s tým urýchlia veci skôr budeš maminou. 😉 No to je fakt dobre,že aj po punkcii môžeš byť doma a oddychovať.Aspoň ja som bola nafuknutá ako balon a všetko ma bolelo.A po prenose som tiež bola doma vtedy som brala dovolenku nechcela som marodku lebo potom zazerajú v robote,že som sa dala vypísať.Ty už nerozmýšľaj čo mohlo byť,už je to tak dobre ako je.Pomaly to už máš za sebou a už len počkať na výsledok samozrejme pozitívny iné neprichádza do úvahy.Tak budem na teba zajtra myslieť drž sa a potom napíš ako si dopadla.

jaruska74
1. sep 2008

aj u nas je problem aj s manzelom, tiez ma pomale a este aj niektore blbo vyzerajuce spermie. mas pravdu nic uz nezmenim a som uz skoro na konci.....vlastne vo finale 🙂 dam ti potom vediet co nove som tam zazila 😉

staza
2. sep 2008

No ako jaruska si dopadla?koľko vajíčok bolo?kedy máš prenos a budeš mať aj predlženú kultiváciu?určite ešte podriemkavaš ja som bola v ten deň oťapená.

jaruska74
2. sep 2008

no mala som 17 vajicok, aleneviem este kedy pojdem na prenos, lebo nam odporucil ICSI( dalsich 8000 Sk naviac), takze mu mam zajtra zavolat a povie nam kedy bud eprenos. Strasne som mala bolesti, ale povedal mi ze u mna to je normalne lebo vybral vela vajicok, ze mozem zobrat Ibagin, nastastie.

staza
2. sep 2008

No tak to je pekná úrodička.To aspoň budeš mať aj na zmrazenie.S bolesťami to ti verím aj ja som brala ibalgin a nehovoril ti aby si veľa pila aj cez stimulácie aj potom aby si predišla hyperstimulácii?No takže je dobre piť aspoň 4,5litre tekutiny.Bolesti môžeš mať pár dní aj po prenose a aj pichanie môžeš potom pociťovať.Vieš ako ti závidím(len v dobrom),že to už máš za sebou?Mňa to ešte len čaká a ako samoplatec ani netuším koľko zacvakám len dúfam,že to nebude príliž drahé 😖 No ty len teraz oddychuj a zajtra čakám čerstvé správy.Berieš dalej aj tú metfogammu?

jaruska74
2. sep 2008

ano beriem dalej, ja beriem siofor, ale to je to iste.......a dal mi aj dalsie dajake lieky estrimax, a aj ten dufaston. a zajtra sa samozrejme ozvem 🙂

jaruska74
3. sep 2008

tak dnes som mu volala a povedal ze mame 12 🙂 neviem ci to je dost ci nie, ale azda dost. 😉 a na ET este stale neviem kedy idem lebo mi povedal ze sa mame rozhodnut co chceme, ale ja neviem, ja chcem to co by bolo najlepsie, ale on nemal cas sa so mnou ani porozpravat. takze sa asi predlzi kultivacia a budeme platit zase viac, a este aj za lepidlo...........och bude nas t stat vela penazi 😢 dufam ze to bude aspon uspesne

staza
3. sep 2008

No aj mne sa zdá,že naťahuje čas ved to sú preňho peniažky.A tých 12 sa ti oplodnilo to je veľmi dobre.Ináč tá predlžená kultivácia je lepšia si myslím aj ja budem určite chcieť je tam vyššia šanca s tým lepidlom nemám skúsenosti.Budem zvedavá na tú celkovú cenu čo ti naučtuje za všetky tie príplatky bože dúfam,že budem mať dosť peňazí ja si platím aj za zákrok okolo 30000,icsi,predlžena kultivacia... a ešte neviem za čo.No nič najviac 5 dní nechávajú embryá takže piatok alebo v sobotu(ked robia) budeš mať prenos.A to lepidlo ti ponúkol doky?

jaruska74
3. sep 2008

hej ponukol, na protokole z opacnej strany su take typy ako zvysit uspesnost a tam je aj lepidlo. Vazne najviac 5 dni? do 48 hodin to aj tak nestihnem, takze urcite budem mat s predlzenou kultivaciou......ja som to povodne ani nechcela, ale ta co uz, aspon bude vyssia sanca....🙂