Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
19. sep 2008

tak už nič odber už máš za sebou a len počkať na ket,to ti zbehne raz dva a máš mrazáčkov ešte do budúcna tak ti to musí vyjsť.

jaruska74
20. sep 2008

jojoooooj ja mam 12 mrazacikov, tak dufam ze na odber uz nepojdem vobec......bol to pre man dost traumatizujuci zazitok 🙂
aj teba to uz cochvila caka.....ale ja verim tomu ze toto vsetko co musime prezit ze stoji zato, verim aj Hermanovi...

jaruska74
20. sep 2008

ake je potom casove rozpatie medzi pokusmi keby mi nahodou prvy nevysiel?

staza
21. sep 2008

medzi ket je len jeden cyklus pauza a na nasledujuci môže byť další

jaruska74
21. sep 2008

fuha.......tak snad uz toho roku sa dopracujeme k babatku 🙂
a tie 3 pokusy co poistovna preplaca to su tri odbery vajicok? ci 3 krat KET?

staza
22. sep 2008

ano 3xprepláca odbery a za kety som doplacala 2500 u hermiho neviem koľko stojí.No ja pevne verím že toho roku nám to vyjde.Ja idem zajtra za dokym ale neviem či začnem stimulovať lebo som chorá mám zvýšené teploty a beriem antibiotiká no aj v moči mám nález mám veľa baktérií,leukocyty atd.Tak neviem ako sa rozhodne ja by som bola aj za aby som až na další cyklus začala stimulku.

jaruska74
22. sep 2008

spolahni sa na neho on vie co robi. Ako povedal aj mne ze ma ciťák, ze to musime prerusit, lebo by ohrozil aj mna aj babatko, ze mozno by to vyslo, ale on nejak citi ze treba pockat. Uz ten mesiac hore dole, so stimolkou pockas. Mne to tiez trva vsetko dlhsie.... ☹ o takomto case som uz mala vediet ci cakam babatko ci nie, a vsetko sa posunulo. Narusilo mi to svojim sposobom plany, lebo som nenastupila nikde do zamestnanie a teraz sa to est eviac natahuje a nemam robotu. Hladam, ale akosi nic....:( uz mi to byt doma dost prekaza, najviac sa bojim toho ze ked to nahodou na prvy krat nevyjde, ze ma to polozi, lebo som tomu venovala cas, bola som upnuta len na to a ostatne veci som dala bokom. a teraz nemam ani robotu a toto sa posunulo

staza
23. sep 2008

no jasné,že si venovala tomu čas ved to je zatiaľ na prvom mieste.Ja by som prijala opačne aby som mohla byť doma lebo som nervozna z toho ked ti treba odisť z roboty a musíš sa vypýtať ako v materskej škôlke a to už nehovorím ked začnem stimulovať a treba chodiť na kontroly už aby som to mala za sebou.Ja som dnes ostala sklamaná ešte sa stimulka odkladá.Posiela ma ešte na vyšetrenie na hematologiu takže ráno sa objednám.Som zvedavá koľko budem čakať plus výsledky kedy budú.Ale už potom by som mala pichať injekcie aspoň mi tak povadal.

staza
23. sep 2008

budem pichať puregon a decapeptyl.Zatiaľ beriem dalej aj marvelon aj som rada,že sa mi to posunulo lebo teraz beriem aj antibiotika tak aspoň do vtedy budem zdravá.Mne dnes doky povedal že u neho 70% žien otehotnie na prvý pokus.Dnes mal dobrú náladu a bol zhovorčivý.

jaruska74
23. sep 2008

no mne dne svolala ta co bola so mnou na obder a si predstav je tehotnaaaaaaaaaaaa 🙂 joj tak sa s nou tesim, ma to povzdbudilo. Aj ked je to asi ine ist na IVF a na KET, ale ta co narobim. Citam si o tom KET a ja mam 12 mrazacikov tak neviem, to ich rozmrazia vsetky naraz?

jaruska74
23. sep 2008

asi bude lepsie ked pockas, ja som cakala rok lebo mi povedal ze v poslednom rocniku a pred statnicami ze by ten stres negativne posobil na uspesnost. Uz sme blizko...uz dajak vydrzime.

staza
23. sep 2008

všetky sa nerozmrazujú mali by byť zmrazené po dva alebo tri kusy.Ked náhodou bude nejaký problém pri rozmrazovaní vtedy rozmrazia dalšie.Ked som tam bola akurát volala jedna a doktor jej povadal,že je tehotná mňa to tiež potešilo že sa mu darí tak verím aj ja že to bude dobre.

staza
23. sep 2008

no vieš sám mi navrhol to vyšetrenie,že vraj aj tam môže byť nejaká príčina,že sa mi do teraz nepodarili tie ivf-ka.Preto som aj rada ale dúfam,že aj tie vyšetrenia budú ok.

jaruska74
24. sep 2008

pochodis po vysetreniach a daco azda zistia a ked sa to odstrani tak vsetke len zvysuje uspesnost 🙂 ja som rozhodnuta to dotiahnut do uspesneho konca, budem tam chodit jak na bubon......bola som velmi odradena ked som dostala OHSS bolo mi velmi biedne, ale teraz som zase nazhavena.....🙂))

staza
24. sep 2008

že nažhavená dobre 😀

staza
24. sep 2008

ale jasne úplne ťa chápem poznám ten pocit.Ja som tiež rozhodnutá to dotiahnúť do konca a najlepšie a najidealnejšie ešte tohto roku.Aj tebe sa to už kráti možno fakt sa tam stretneme.Mala si naozaj šťastie,že si nemala silný ohss ale aj ten miernejší je nepríjemný ešte že to dobre dopadlo.

staza
25. sep 2008

ja som sa nedávno vrátila zo stretka s kočkami od hermana, ktoré už majú detičky stretávame sa už pár rokov oni tiež boli snažilky a teraz sú maminy.Prišla aj zakladateľka tejto témy jolanka s detičkami, ktoré sú neskutočne zlaté tak som prišla domov nabitá plná optimizmu.

jaruska74
26. sep 2008

juuuuuuuj to je super ze sa tak stretavate 🙂 verim ze ta to povzbudilo. Moja kamoska a susedka zaroven planuje naplanovat si druhe babatko spolu so mnou, tak tiez stale o tom spekulujeme, vymyslame co a ako bude 🙂 snazim sa pozitivne mysliet .......aj ked mi to nie vzdy ide. Uz si bola na tych vysetreniach?uz si zdrava?

staza
27. sep 2008

no už som zdravá čo sa týka toho nachladnutia antibiotika už neberiem.Na usg obličiek idem až 10.10. ale už mi vyšli dobré výsledky z moču,pijem veľa urologického čaju.Teraz v utorok idem na odbery na tú hematologiu a ked budú výsledky tak konečne stimulka paráda.Takže na buduci mesiac okolo 20-teho ale možno skôr podľa výsledkov ale asi sa čaká 2-3 týždne.To už je jedno toľko počkám.A ty kedy asi začínaš s ket?

jaruska74
27. sep 2008

tak o take dva tyzdne budem mat menstruaciu a potom zacnem, tak mi povedal ze po jednom cykle, ale co som citala na nete o tych pripravach na KET tak niektore boli take co sa zacali pred menstruaciou tak dufam ze to nie je moj pripad nie ze teraz cakam na menstruaciu a potom pridem za nim a on mi povie ze treba zase cakat do dalsej....

staza
27. sep 2008

tak ja som začínala s ket stále ked som dostala krámy tabletkami nič viac som nemala.To nie je taká náročná príprava len aby ti pekne rástla sliznica aby sa ti uchytili embrijka,neboj nemyslím,že budeš čakať ešte jeden mesiac.

jaruska74
27. sep 2008

takze myslis ze staci ked mu zavolam po menstruacii? a vtedy zacnem brat tie lieky?

staza
27. sep 2008

zavolaj ked dostaneš nie po tom lebo prvé tri dni sa začína príprava mal by ti urobit usg a povie aké dávky máš brať liekov ja som naposledy mala estrimax som aj ja zvedavá či robí niečo ináč ako hredzák takže neviem ako je u hermana.Ale určite volaj ked dostaneš.

jaruska74
27. sep 2008

dobre tak mu zavolam, este take dva tyzdne to bude trvat........🙂

staza
27. sep 2008

to už zbehne.Ja musím toho roku otehotnieť lebo to už nie je normalne v robote musím vypadnúť odťiaľ.Veľkú nádej vkladám do toho pokusu tak dufam,že nebude veľké sklamanie.A ty zase máš dosť mrazáčkov tak z toho ti musí vyjsť. 😵 Len to čakanie je dosť naťahujúce.

jaruska74
28. sep 2008

a kde pracujes, ze s atak tesis ze uz pojdes na matersku. Ja som opacny pripad , ja by som strasn echcela ist do roboty est epred tym aspon na pol roka......ja nemam ziadnu prax este, som len absolvent 🙂

staza
28. sep 2008

no ja už 16 rokov som na jednom mieste preto by som prijala nejakú zmenu robím v ussteel v cudzej firme.Ziadna sláva a čím dalej tým je to horšie tak preto ma už veľmi nebaví aj som rozmýšľala nad výpovedou ale ešte počkám.No tak ti verím,že ani ty nemáš ružové ved dnes nie je ľahké si nájsť dobrú prácu a všade vyžadujú prax.Však si po materskej nájdeš určite niečo,teraz sa ti ani veľmi neoplatí ale možno sa ti ešte pošťastí.

jaruska74
28. sep 2008

no ved to je take ze sa mi velmi neoplati v podstate,ale ked si to tak vezmes este je to dost dlho, a aj pocas tehotenstva sa moze pracovat tak aspon taky pol rok by som este dakde teoreticky mohla robit........skusam aspon by som si nemusela pisat absolvent, ale aspon dajaku prax by som mala

staza
28. sep 2008

no tak to je pravda a na akú výšku si chodila?ja mám sou s maturitou.

jaruska74
28. sep 2008

ja mam dve vysoke skoly skoncene......Ing: na Bergu TUKE a Mgr. na UPJS odbor verejna sprava