Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jolanka
autor
3. nov 2008

holky z tohoto si vubec nedelejte je to kravina

stazi ten metformin by si mela brat stale, ja jsem ho brala az do potvrzeni tehotnosti, radsi bych tam zavolala ci na to nezapomel. jinak je to super. 🙂

jaruska74
3. nov 2008

to je super ze ta tak upokojil, ja som brala metformin tiez cely cas, vlastne ja som ho est eneprestala brat ani na chvilu....

jaruska74
3. nov 2008

a to je je toto co si napisal? to su knihy?odborne clanky, alebo co?

stingray
3. nov 2008

Takze naspat k praxi - nove preparaty na baze tiazolidindiónov dostupne ako alternativa pre Metformin

rosiglitazón - AVANDIA
pioglitazón - ACTOS
pioglitazón - GLUSTIN

kombinacie

Rosiglitazón + metformin - AVANDAMET
Rosiglitazón + glimepirid - AVAGLIM
Pioglitazón + metformin - COMPETACT
Pioglitazón + glimepirid - TANDEMACT

stingray
3. nov 2008

v slovencine si mozte prestudovat pracu od Ivice Lazúrovej - I. Interná klinika LF UPJŠ Košice, téma Inzulínová rezistencia a syndróm polycystických ovárií.

odkaz:

http://www.mediforum.sk/pdf/diabetologia/2005sl...

stingray
3. nov 2008

sorry zabudol som na titul a specializaciu endokrinológia: prof. MUDr. Ivica Lazúrová, CSc.

jaruska74
3. nov 2008

no je to zaujimava studia....ale ja nie som lekar a ja si lieky nevyberam a nastastie dobre reaguje moje telo na metformin tak nemam dovod to konzultovat s lekarom

staza
4. nov 2008

stingray ja doc.Lazúrovú poznám je výborná ona mi navrhla ten metformin tak to určite nebudem riešiť.

staza
4. nov 2008

tak ja mu zavolám či nezabudol na to ja som si myslela,že sa vysadzuje pred odberom a po sa zase berie ale radšej mu zavolám.

zdenkabrt
4. nov 2008

ahojte,
mam zacat brat metformin, neviete mi prosim povedat kolko sa plati v lekarni za liek
dakujem 🙂

staza
4. nov 2008

Ahoj.Ja beriem metfogammu a doplácam 14,50.Takže nedopláca sa veľa.A môžem sa opýtať prečo ti predpísali tie tablety?máš prípravu pred ivf alebo na pco?

jaruska74
4. nov 2008

ja beriem siofor a doplaca sa tak okolo 20 na jednu krabicku.....co ti povedal doky? mas hi brat cely cas?

staza
4. nov 2008

ja som nemala čas dnes zavolať dokymu ale ráno určite budem volať aby som vedela či brať dalej.Zajtra idem na predoperačné vyšetrenie na interné dnes som bola na odbery.A ako bolo v práci?

jolanka
autor
4. nov 2008

holky metformin a siofor je to stejne, ja jsem doplacela 5sk.

jaruska74
4. nov 2008

no vidis tak aj ty mas nakoniec predoperacne vysetrenia 🙂 tak ja nerozumiem preco som nebola ja. a jasne ze mu zavolaj, ale podla mna ti povie ze mas brat stale....no ved uvidis. V praci bolo dobre, v piatok planujem ist ku zubarke tak si chcem odrobit teraz , lebo ja som len na tych 20 hod tyzdenne.

staza
4. nov 2008

ja som sa ho spýtala na to vyšetrenie a mi povedal,že už si to robte tak ale sám mi to nepovedal.No tú zubárku aj ja plánujem ešte nemám tie plomby vymenené tak som zvedavá kedy sa tam dostanem.Fajn ked si neprítomnosť môžeš odrobiť tak nemáš problém v práci.

jaruska74
4. nov 2008

no hej presne preto som isla len na ten polovicny, lebo viem ze est ebudem musiet chodit na kadejake vysetrenia.....aj herny ma objednal na pondelok

zdenkabrt
4. nov 2008

dakujem baby, mala som pocit viac.
metfor. mam brat kvoli PCO a snahe otehotniet, nemam ovu. v juni som bola na LSK odvtedy mam takmer pravidelny cyklus, co ma velmi tesi. az na tu ovu. predtym to bola bieda jedenkrat za 3-4mesiace.
myslite ze pomoze? 😒
a zatial mi predpisala jednu krabicku 500mg ze ako to budem znasat a mam brat pol tabletky s hlavnym jedlom, ale spominala ze asi budem potrebovat viac mg, ale tomu som zatial nepochopila. o dva dni mam volat o vysledky krvi a testu

staza
5. nov 2008

ja si myslím,že to pomôže.Ja mám anovulačné cykly a beriem 850mg 2xdenne.Zo začiatku som mala problém kým som si nezvykla na tie tablety veľmi ma preháňalo ale teraz už v pohode.Beriem ho ako prípravu pred ivf už piaty mesiac a mal by pomôcť aj proti ohss.Tie dávky určite budeš mať zvýšené pretože musí byť aspoň 1000mg denne.Mali ste už ivf alebo iui?

jaruska74
5. nov 2008

urcite ti pomoze, ja beriem 500 a to az 3x denne, a odkedy ho beriem mam pekne ovu kazdy mesiac, znasam ich uz nastastie dobre, ale ani zo zaciatku to nebolo az take dramaticke. Je to dost individualne. ale hlavne ich jedz s jedlom, potom sa lepsie znasaju. Tiez si myslim ze ti zvysia davku na ovela vyssiu.

zdenkabrt
5. nov 2008

no super, diky.
prave mi volala endokrinologicka o moje vysledky z vcerajsich testov na inz.rez. aj horm.prof. vravela ze mam stitnu zlazu na harnici, a mam aj prolaktin a cortisol vysoky plus ze aj ten inzulin tam nieco je. takze ma chce na par dni do nemocky na dalsie vysetrenia. normalne som sa tak zlakla. musela som jej volat naspat ze co bolozle tak mi to vysvetlila. takze si pojdem od utorka polezat. dufam ze to bude ok. teraz neviem ci mam zacat ten metformin. ale asi ho zacnem. ☹

jaruska74
5. nov 2008

juuj zdenka, tak aspon zistia presne co ti je a potom nastavia liecbu, bude to dobre neboj nic. Vy sa uz dlho snazite o babatko? ci pre nieco ine ides brat ten metformin?

zdenkabrt
5. nov 2008

ved som aj rada ze sa to konecne pohlo z miesta, aspon viem ze niekde je problem,ale zaroven sa aj bojim. Doktorka vravela ze ked chcem byt tehu tak musime nasadit nejake lieky na tu stitnu, ci co ja viem, uz mam taky chaos v hlavne a este k tomu ta silna tuzba po babatku, hlavne ked je vsade okolo mna a v rodine same tehulkovanie, ta tuzba je o to vacsia. ☹ ale viem ze mi to pomoze a podari sa.
o baboo sa snazime asi 3 roky, co uz je dost, ale pod lekarskym dohladom sme asi rok a pol. na ivf ani iui sme neboli, teda mali sme mat iui, ale ovulka nehrozila, tak ma poslal na endokr. a ak mi nezabere metformin tak potom ideme skusit ivf. ja len pevne dufam ze to ivf nebudeme potrebovat. 😉

a ty beries kvoli comu? tiez snazilkovanie? 😉

staza
5. nov 2008

tak predoperačné vyšetrenie už mám dnes si idem dať večer pichnúť pregnyl.Dosť ma bolia vaječníky najmä ked niečo ťažšie zdvyhnem alebo nesiem.Volala som dnes dokymu mám brať normálne dalej lieky.Od zajtra už mám aj duphaston.

staza
5. nov 2008

zdenka je to dobre ked pôjdeš sa dať vyšetriť predsa tam ti urobia rôzne vyšetrenia.Ja som tiež bola pred pár rokmi na 3 týždne v Lubochni v endokrinologickom ústave a testovali ma o dušu na všetko možné.Potom som len chodila na kontroly a teraz už vôbec nechodím.Ja som mala štítnu žľazu v poriadku a nič sa mi extra nepotvrdilo.Uvidíš že metformin zaberie ved už koľkým pomohlo.Aj my sa dočkáme. 😉My sa snažíme už 11 rokov a dúfam,že nám to tentokrát vyjde.

zdenkabrt
5. nov 2008

juj staza to je dost,ja som uz na nervy z 3 rokov. silno ti drzim palce aby sa vam to podarilo 😉 treba verit

staza
5. nov 2008

práve preto sme zmenili car lebo 3 ivf nám nevyšli a mala som pocit,že stojíme na jednom mieste.Tak veľmi verím,že tá zmena nám pomôže som už ako samoplatec.Dakujem aj ja Vám držím palce sme na jednej lodi. 😉

zdenkabrt
5. nov 2008

staza a kam chodis do centra?ked sa mozem opytat.

staza
5. nov 2008

teraz chodím do gyncare v košiciach a predtým do splnu tiež v košiciach.A ked porovnám tak je to rozdiel najmä čo sa týka prístupu lekára a aj tej liečby.

jaruska74
5. nov 2008

tak ked je problem iba v tebe Zdenka tak by ti metformin mal pomoct a nemal by byt problem otehotniet. PCO ni eje az taka tazka diagnoza na otehotnenie ( aspon tak mi to povedali lekari) u nas je problem aj v manzelovi, takze preto sm ebli na IVF, no vlastne este ani poriadne neboli