Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

ededik
22. jan 2008

Marione...metformin sa dosť často používa na liečbu pco pri obéznych ženách..Aspoň to som si naštudovala z nemeckej stránky../ak vieš nemecky, pošlem ti tu/..Lenže ja som napríklad pomerne normálna...ale môj doktor má veľmi dobré skúsenosti s ním...Dokonca tam má babu, ktorá bola aj na IVF v centre, nezadarilo sa a on nasadil metfomin a asi po 2 cykloch je tehu...
Aj keď pri liečbe PCO sa väčšinou využíva clomexhal, clostylbegyt... Ono aj mne od budúceho cyklu chce pridať clomexhal na rast folíku....takže uvidíme... a pred laparkou, je asi vhodné ten liek vysadiť...
Ale keď mám tvoj manželík zlé žubrienky tak asi by bolo vhodné ťa netrápiť /ako dlho sa takto trápite ??/ a ísť rovno na IVF. Ale to je len môj názor... 😉

marione74
24. jan 2008

Trapime sa uz 4 roky, 3 neuspesne IUI a 1 IVF (tehu test bol dokonca pozitivny, ale HCG na 14 den prestalo rast ☹ ) Teraz mam tento medformin, comu by som sa potesila este tak pred 3 rokmi, ked som este verila, ze to pojde prirodzene, mala by som vacsiu nadej ze sa to hadam podari. Ale po 4 rokoch uz chcem ist rovno na vec, uz nechcem cakat, ale doki hovori, ze uz ked som zacala ten metformin, nech vydrzim par mesiacov kym pojdem na 2 ivf. nepaci sa mi to, ale co uz. Suri ma aj vek, o chvilu budem mat 34. Asi dam tomuto lieku sancu tak 3-4 mesiace, alebo myslis ze mam pockat tak pol roka, ked uz sa tym napchavam aby to malo efekt? To znie good, ze ta baba ktoru spominas bola uz po 2 cykloch tehu. Ja to vlastne beriem este len od decembra. Tak uz na taky februarovy, marcovy cyklus by to mohlo zabrat. Budem chodit aj na folikulometriu aby som tomu pomohla. A potom uz len tie muzikove pomale spermose aby zabrali! 😖

marione74
24. jan 2008

A mozno sa stane zazrak 😠

ededik
28. jan 2008

Neviem, ale asi by bolo vhodné vyskúšať aj túto liečbu... U niekoho to zaberie hneď..u niekoho až o 6 mesiacov... Pokiaľ ma tvoj drahý pomalé žubrienky, tak si pekne meraj BT a sexíkujte najmä tesne pred ovu...aby tam stihli dôjsť a počkať si na folík... 😀

marione74
28. jan 2008

dakujem za radu 🙂

skoda
25. feb 2008

Ahoj Marione.ˇčitala som tvoje fórum. Vieš, ja mám dobré skúsenosti s metforminom. Užívala som ho v r.2003 spolu s clostil. a za 3 mes. som prirodzene otehotnela. Máme teraz 3,5r. synčeka.

ededik
28. feb 2008

Skoda...ktovie, čo zabralo...ja si myslim, že ten clostil....

skoda
28. feb 2008

Ahoj.Ja si myslím na 100% ,že zabral v mojej situácii Metformin, lebo Clostil. som užívala 4 r. a nič, a keď som zmenila Dr. a on mi nasadil spolu s Clos. aj Metformin ,tak za 3 mes. som bola tehotná. Ahojte.
Teraz sa pokúšame znovu.

jaruska74
28. feb 2008

ahojte. Chcem sa opytat ci mi bude zle od metforminu, mam ho zacat brat, ale z lekarom sme sa dohodli ze radsej pockame ked budem mt po statniciach, ale som strasne zvedava co to buce.........bude mi z neho zle?budem zvracat? alebo priberiem? nemate nejake skusenosti, nech viem co ma caka.........
odpiste prosiiiiim

giuli
29. feb 2008

Ahoj jaruška,ja už mám rok skúsenosti s metforminom.U mňa to boli nejaké hnačky hlavne vtedy kedˇ som si naň privykala alebo po zvýšení dávky,možno nejaké mierne bolesti hlavy a tiež som schudla cca 10kg ale to vo veľkej miere závisí od stravy.Takže ako vidíš v pohode ,ako vravím všetko záleží na organizme.Ďalšou vecou je či Ti metformin zaberie.Mne dáko neúčinkuje aj kedˇ ho beriem dosť dlho ,žiadny MC ani ovulka.Tak teda Ti držím palce aby U Teba liečba bola úspešná! 🙂

jaruska74
29. feb 2008

och to mi ani nenapadlo, ze by to mohlo nezabrat..........a ako dlho si ho brala pred IVF?bola SI UZ VLASTNE NA IVF ALEBO SKUSATE PRIRODZENE?

giuli
29. feb 2008

BOla som už v centre a tam mi odporučili endokrinologičku,ktorá mi nasadila metformin.Mám čakať na menzes ale zatiaľ nič.Popri tom beriem clomhexal ale ani ten na mňa neúčinkuje.Teraz sa chystám na drilling vaječníkov,ktorý je vraj vhodný u žien ,ktorým nezaberie horm.liečba

jaruska74
29. feb 2008

ja som uz boal u endo a est emi nic nedala, ale po statniciach nebehnem.........som zvedava co to bude

giuli
29. feb 2008

tak uvidíš ,niekomu naozaj ten metformin zaberie a dobre reaguje aj na liečbu,budem držať palce... 😉

mimusiacik
22. mar 2008

🙂 jolanka ma uz paricek v naruci...jupiiii!
Bravooo...vrucne blahozelame!Vela stastia,zdravia,radosti a opatovanej lasky po cely zivot! 😀 😉

marione74
26. mar 2008

ahoj kocky, ja ten metformin beriem uz 3 mesiace, tento mesiac ma doki pozrel a mala som dominantny folik, takze vyzera ze pekne ovulujem 🙂
A vraj pri PCO s nim maju velmi dobre vysledky, takmer polovica zien co ho berie, tak je tehu. vraj niektore po 2-3 mesiacoch uz, dalsie po roku.

marione74
26. mar 2008

Ale ja pockam uz len tak 2 mesiace, a potom chcem 2 ivf. Coby som zato dala, keby ma niekto takto zacal liecit pre 4 rokmi ked sme sa zacali snazit o baby. kludne by som pockala aj rok, kedze vyzera ze to zabera, teda aspon ja po nom ovulujem, aj to citim ked ovulujem take mierne pichanie v podbrusku.

marione74
26. mar 2008

jaruska a ty ho ako nakoniec znasas? ja som po nom nevracala nikdy, ale mam pocit ze hlavne vecer mavam niekedy take napatie v hlave. Ale ja beriem len 1000 za den. Kocky vy aku davku beriete?

marione74
31. mar 2008

tak ten metformin asi fakt zabera, dostala som menstruaciu za 28 dni, to sa mi stalo asi raz za moj menstruacny zivot 🙂

lorry
31. mar 2008

Ahojte baby ja sa k vam pridavam lebo mozno aj ja budem patrit do tejto temy. Dneska som bola na vysetrenie na endokrinologiu a na druhy tyzden budem mat vysledky. Len som chcela vediet ako to zabera a ci sa niekomu upravil menzes a ci ste zostali niektora tehu. 😅

lorry
1. apr 2008

baby kedy sa ma zacat uzivat ten Metformin na konci nemzesu alebo to je jedno ? Kolko za den si davate tabletiek aj sa niekomu upravil menzes ? Dakujem

marione74
1. apr 2008

lorry, mne sa upravil menzes, a moj doktor v CAR ma velmi dobre vysledky z tymto liekom, skoro polovica zien ktore ho brali, tak su uz tehu. niektore skoro - tak o 2-3 mesiace, ine az po roku
kazdopadne vyzera ze ja po nom ovulujem aj ked nie som tehu

marione74
1. apr 2008

ja beriem jednu rano, 1 na obed, co je 1000 spolu. zacala som ho uzivat niekedy v strede cyklu, myslim ze to je jedno cim skor tym lepsie, mne este po 2 mesiacoch ako som ho brala raploval cyklus, ale treti a stvrty mesiac mam pravidelny cyklus a ovulujem 🙂

augustovka
1. apr 2008

ahoj marione74 ja som ho nebrala ani mesiac a ostala som tehu a to sme sa predtym snazili 8 mesiacov!takze isto pomaha 🙂

marione74
1. apr 2008

jeeej augustovka, tak to je super, mozno keby moj muzik mal rychlejsie zubrienky, tak uz aj my sme tehu 🙂
tak to sa dobre pocuva taketo spravicky, to aj lorry hadam povzbudi 🙂
tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne s drobcom, a potom s porodom 😉

augustovka
1. apr 2008

mne gynekolog povedal narovinu ze mi pomohol metformin!tak dufam ze vsetko bude dobre a vam prajem aby ste uz coskoro mali aj vy svoje fazulky v brusku 🙂

marione74
1. apr 2008

dakujem, ano verim ze to tak bude 🙂 papa

lorry
2. apr 2008

Dakujem vam baby za odpoved 😀 treba ma aj kontrolovat pri uzivani zychto liekou ? Som zvedava ci mi budu treba alebo nie 😨

marione74
2. apr 2008

mne kazala lekarka iba tak raz za mesiac zavolat, ak ked videla ze to dobre znasam, tak mi zvysila davku, zacala som s 500, rano a potom 1000 = pridala mi dalsiu tabletu na obed a teraz mam este polku brat vecer.
Ale uz viac by som nechcela obcas som citila z toho take pocity napatia v hlave, ale inak ten liek dobre znasam 🙂 Ale bacha, daj si to s jedlom, lebo inak aspon mne bolo blbo, take napatie v hlave, nervozita a tak...

jaruska74
2. apr 2008

marione74 este neberiem ten metformin, ale neuverite co sa mi stalo. 🙂 odkedy mi doky povedal ze pojdem na IVF a ze s abudem liecit ma taku pravidelnu menstruaciu jak nikdy 😀 telo to asi citi a sa zlaklo 😀 😀 . Este ked som brala AT tak som mala aj bolesti pri menstruacii, ale teraz nic..............len skoda ze neviem ci mam aj ovulaciu ☹ , este ma cakaju statnice a tak sa pustim do liecby.