Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
13. nov 2008

no kupila som si tu kyselinu listovu........tak uz ked nepomoze tak poskodit nemoze. zajtra zacibam brat vsetky ostatne lieky co doma mam. stazi ty sa ako citis?

zdenkabrt
14. nov 2008

Ahojte zienky.....

Staza...ako sa citis?

Rozmyslam, ze zacnem zase brat tu kyselinu listovu...uz sme ju raz brali...spolu s manzelom. 😀
pekny dnik 🙂 😉 🙂 😉

staza
14. nov 2008

Ahojte.Cítim sa normálne nič sa ešte nedeje ved som ešte len druhý deň po et.Len sa nudím.Tá kys.listová poškodiť nemôže určite,tak ho berte kľudne.A čo zdenka tebe sa to už kráti už ti niečo povedali?ale ja si myslím že sa dozvieš všetko z prepúšťacej správy.

zdenkabrt
14. nov 2008

zatial viem ze mam zvyseny prolaktin, a stitna zlaza, ze su vysledky v poriadku, ale nevedel mi rychlo povedat. uz 3. den zberam moc. a dnes mi beru kazdych 8 hod. krv na kortisol. a zajtra ze ma uz pustia....taaaaaaaaaaaak sa tesim.
a co sa tyka vysledkov,..tu nikto nic nepovie a ked sa opytas, tak nikto nevie. tak dfufam ze prepustacej spravy vsetko pochopim. esteze je mamka byvala zdravotacka. 🙂

staza
14. nov 2008

no fajn ked je štítna žľaza ok a ten prolaktín aj ja som mala dávnejšie zvýšený vlastne ja až vysoký tak som brala vtedy lieky a teraz už mám ok.Ale to už je pár rokov dozadu.Tak viem si predstaviť ako sa tešíš domov ved kde inde je najlepšie ako doma. 😵

jaruska74
14. nov 2008

ja odem o chvilu volat hermanovi, ze sa dohodneme na presnom case kedy pojdem 🙂 ako dlho to bude vsetko trvat?

jaruska74
14. nov 2008

zdeni, to je super ye stitna je v poriadku 🙂

staza
14. nov 2008

samotný prenos trvá veľmi krátko 5 minút a poležíš tam pol hodinky na tej koze a potom si budeš môcť si poležať v posteli koľko budeš chcieť.A potom ideš domov a budeš len čakať a čakať 😉 ked som doma aj čas mi ide strašne pomaly.

jaruska74
14. nov 2008

este stale mi nepovedal ze kedy idem na ten prenos, som mu uz dva krat volala a este nevedel. Azda teraz ked mu zavolam uz mi povie . ma z toho vsetkeho boli ay brucho, ked som bola na IVF tak som to tak neprezivala

staza
14. nov 2008

nechápem prečo ti ešte nepovedal presný čas čo nemal pri sebe svoj diár?alebo čo?ale určite pôjdeš v utorok to je isté.Len kľud a nestresuj sa.Mne napr.ani nepovedal či mi niečo ostalo na zmrazenie tak som veľmi zvedavá ked pôjdem na krv tak sa určite spýtam.

jaruska74
14. nov 2008

no zase som mu voala a nic, povedal ze mam zavolat o siedmej vecer 🙂 ze sa nemam bat vsetko je v poriadku, len mam zavolat vecer. neviem, asi fakt nema diar, a mi hovoril ze ma rusno, ze bola u neho televizia

staza
14. nov 2008

no to ja som tak bola v sobotu ked som mu mala zavolať že koľko vajíčok sa oplodnilo a volala som mu tri krát kým mi to nakoniec povedal.Takže bud kľudná asi má toho veľa a možno natáčali s ním niečo do telky.Ináč každý rok je akcia bocian to je stretnutie s lekármi a môžeš sa tam dozvedieť aj spýtať čo chceš.Je tam urolog,sexuolog,gynekolog,psycholog a toho roku to vychádza 5.12.Aj hermi tam chodí pravidelne.

jaruska74
14. nov 2008

no to znie zaujimavo 🙂 to stretnutie, 5.12 by sme uz mali obidve vediet ako to dopadlo. tak bud budem mat vela otazok lebo to nevyjde, alebo budem uz spokojna 🙂

staza
15. nov 2008

tak to áno je to 50 na 50.A čo dovolala si sa?kedy máš prenos?

staza
15. nov 2008

no čo zdenka už balíš?prajem ti len dobre výsledky aby sa Vám čím skôr podarilo dopracovať k vytúženému bábätku 😵

jaruska74
15. nov 2008

hej dovolala som sa povedal mi ze mu mam zavolat v nedelu o desiatej 😀 takze este stale neviem presny cas, ale mne to je vlastn jedno. este mi napadlo, ze to sa treba nejak pripravit? to sa zase holi?

staza
16. nov 2008

no ja som išla ako na odber pripravená tak isto ti treba aj noč.košeľu.Dnes má prenosy doky ako som tu na fore čítala takže maká aj cez víkend tak snád sa už dnes dohodnete.Ja už by som išla najradšej na krv lebo je to nudné to vyčkávanie hoci chodím aspoň na prechádzky ale aj tá telka ma už veľmi nebaví a to ešte týždeň tak dúfam,že mi to zbehne. 😉

jaruska74
16. nov 2008

zbehne zbehne....urob si na kazdy den dajaky plan. Raz chod ku kadernicke, raz do kina, raz na nakup a tak.....uz len tyzdne, co je to oproti 11 rokom

jaruska74
16. nov 2008

ano maka, je mi ho normalne az luto, ved on kvoli nam vsetkym ani nestiha zit. on sa musi riadit nasimi cyklami.

staza
16. nov 2008

😀 😀 😀

staza
16. nov 2008

no dnes som len 4 deň po prenose na druhý týždeň už mám naplánované,prvé dni som nechcela veľmi pendlovať tak som len viac menej oddychovala aj mi dobre padlo lebo som bola už unavená z tej roboty.

zdenkabrt
16. nov 2008

ahojte baby. tak uz som doma konecne vcera ma pustili hned po odbere o 8 rano. tak som sa tesila a hned sme sadali do auta a sli do PP. vysledky zaital ziadne, lebo sa caka na ostane a to trva tyzden tak mi spravu poslu domov celu. dufam ze vsetko bude ok 🙂

staza
17. nov 2008

zdenka škoda že ešte nič nevieš(výsledky)ale týždeň nie je veľa a keby niečo aspoň budeš vedieť na čom si a môžeš začať s riešením problému ale verím,že nebudú výsledky zlé.Takže držím palce.

staza
17. nov 2008

jaruška myslím aj na teba zajtra ťa čaká dôležitý deň.Držím ti palce nech sa babuľky zahryznú poriadne 😵 .Ja nemám zatiaľ žiadne príznaky tak neviem ani pocit na krámy ani pichanie tak neviem je to ešte skoro ale cítim sa úplne normálne.Tak sa drž a zajtra sa ozvy. 😉

jaruska74
17. nov 2008

juuj veru zajtra sa uvidi.....🙂 no vlastne este neuvidi to az o dva tyzdne. mam ist na 10tu,tak sa velmi tesim uz, nech to mam za sebou.

staza
17. nov 2008

viem čo prežívaš teraz ale budeš to mať raz dva za sebou a už sa len budeš tešiť z výsledku.Ja sa strašne bojím ako dopadnem lebo neviem čo urobím potom(ale zatiaľ sa snažím nemyslieť na najhoršie a snažím sa myslieť pozitívne)tak sa zajtra drž a držím palce.

jaruska74
18. nov 2008

no uz to mam za sebou, uz mam deticky v bruchu, tak nech sa len tam statocne drzia. Ja mam ist na krv 1.12 a ty kedy staza?

staza
18. nov 2008

super tak sa drž.Ja idem na krv 24.11.v pondelok.Ja už nemám veľa tak to nejak vydržím.Máš v pláne testovať skôr?ja nemám odvahu ale možno v sobotu skúsim.Ale možno počkám až na krv uvidím.

jaruska74
18. nov 2008

a to kolko dni bude v sobotu? ja som planovala tak po desiatich dnoch

staza
18. nov 2008

no tom budem mať 10 deň.To už by mi malo ukázať.