Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
27. nov 2008

zuzina gratulujem hovoria,že po laparke skôr žena otehotnie ale ja si myslím,že dopomohol aj ten metformin preto odporučaju ženám s pco,navodí ovuláciu.

staza
27. nov 2008

jaruska tak ako?zajtra testuješ?a čo tie bolesti ešte trvajú?

jaruska74
27. nov 2008

no ano zajtra by som chcela, alebo som ochotna pockat do soboty. co myslis mam pockat do soboty? bolesti uz nemam, to som len vtedy mala, ale neviem co to bolo, necitim sa ani velmi ako pred menstruaciou.......som strasne zvedava

dankadina
27. nov 2008

mala som aj pco obojstranné aj inzulinovu rezistenciu

staza
27. nov 2008

jaruska čím neskôr testneš tým bude silnejšia čiarka.Ale ked si veľmi nedočkavá tak skús zajtra.U mňa bolo tak že pár dní som sa cítila ako na menzes a potom nič preto som si stále myslela,že nič z toho lebo potom už neboli žiadne príznaky.Ale najistejšie je aj tak krv.Joj taká som zvedavá na pondelok.

jaruska74
27. nov 2008

dobre tak ja teda testnem az zajtra...uvidime co bude. od pondelka nastupujem do noveho zamestnania......takze nech sa stane cokolvek prezijem to

staza
27. nov 2008

no fajn tak sa ti predsa podarilo nájsť zamestnanie a nastupuješ akože do trval.prac.pomeru?takže budeš mať tri mesiace skúšobnu dobu.

jaruska74
27. nov 2008

ano tak nejak by to malo byt, som predbezne v podstate na rok, lebo idem zastupovat nejaku mamicku co ostala na rodicovskej dovolenke. Ale je to lepsie ako nic 🙂 no uz som si inac kupila test a zajtra rano testnem.......sa bojim kusok ☹

staza
27. nov 2008

tak to ti verím,že sa bojíš ale verím že to bude ok.Ráno napíš určite budem čakať správy.Ja začínam od dnes pichať injekcie tak mám z toho trošku mindráky ale čo urobím musím vydržať.Držím ti veľmi palce 😉 😉 😵

jaruska74
27. nov 2008

stazi pre babetka VSETKO 🙂 , ja mam tiez problem pichanim, mne musel manzel pichat aj pri stimulke 🙂

staza
27. nov 2008

aha s tým som nemala problém ale tieto sa pichajú do ramena a sama si veľmi nepichnem a manžel nemôže vidieť ani ihlu.A mám si to pichať medzi 18.00 a 20.00.No môže sa pichať aj do brušnej steny na šírku dlane od pupka tak asi to tam budem musieť veľmi som tam nechcela ale sama tam zvládnem.

jaruska74
27. nov 2008

tak to si odvazna 😉 kupila som si taky test, co by mal ukazat uz po 5 dni po oplodneni 🙂

jaruska74
27. nov 2008

a ty sa inac ako citis?

jolanka
autor
27. nov 2008

jaruska urcite to vyjde, ja tomu verim a budes stastna, ale musim napsat ja byt ted tehotna tak zvas holky budto potratim nebo porodim predcasne, tak jak jsem sem nechodila do tohoto tematu tak ted jsem tu pecena varena, mam nervy uplne nadranc jak jsem strasne zvedava , ja by chtela taky zas to krasny, nosit pod srdem. 🙂 🙂 🙂 😵

staza
27. nov 2008

tak mám to za sebou len sa bojím teraz do toho bruška pichať ale nemalo by byť nič len mám dilemu či na správne miesto som pichla lebo to sa nepichá ako puregon,gonal okolo pupku ale dalej od pupku.No uvidíme.Ináč sa cítim normálne ani si nepripúšťam že som tehu takže normálka.Až ked bude srdiečko až vtedy tomu uverím.

staza
27. nov 2008

jolanka to je dobre,že tu chodíš a aspoň si navzájom poradíme a povzbudíme.Joj ešte že nie si teraz tehu že vraj by potratila 😀 ešte že to.Takže možno bude ešte nejaký súrodenec v budúcnosti?plánujete ešte?

jaruska74
27. nov 2008

no zenicky zajtra sa uvidi..🙂 hned vam napisem, ale som si povedala ze nebudem smutna,ked to nevyjde.....budem bojovat dalej 😀 mam dnes bojovu naladu....( !len nesmiem mat zajtra placlivu, lebo teraz som dost naladova )

zdenkabrt
27. nov 2008

jaruska drzim palce...neboj sa 🙂

jaruska74
28. nov 2008

tak zenicky uz je to jasne, NIC....nie som tehu ☹

staza
28. nov 2008

ahoj jaruska ešte nevešaj hlavu skús urobiť test v pondelok ráno predtým ako pôjdeš na krv.Nemuselo ti to ešte ukázať ked je ešte málo hcg v moči.Ešte je tam šanca zatiaľ sa nevzdávaj.

monni
28. nov 2008

ahojte baby, dakujem za rady ohladne metforminu.
no mne diabetologicka vravela ze pri liecbe metforminom nemozem jest ziadne jedlo v ktorom je cukor. ale nechapem tomu, lebo cukor je v podstate v kazdom jedle. tak som aspon vysadila sladke jedla a vacsinu veci kde je cukor. mne byva ale hrozne zle, stale ma prehana, cely den mi je na vracanie a toci sa mi strasne hlava (a to beriem iba jednu 500 mg rano a jednu tabletku vecer, uz stvrty tyzden). dokonca som uz mala teraz dva dni take stavy, ze mi zvieralo pri srdci nemohla som dychat, hlava na prasknutie a neskor mi zacali trpnut aj ruky. stretli ste sa pri liecbe aj s niecim takymto? ja uz mam pocit ze mi je takto zle z toho, ze nemam v tele ziadny cukor, teda ziadna energia.
ja uz mam jedno dietatko, takze snaha o druhe. ale poviem vam ze pri tychto stavoch velmi tazko zvladam starostlivost o male dietatko.
uz velmi uvazujem nad tym ze lieky vysadim. a kolko mesiacov to treba uzivat aby sa navodila ovulacia, myslite ze to zabera?
a ten zakaz snazit sa mi potvrdili aj dalsi dvaja lekari, a jeden povedal ze ak zistim ze som tehu treba hned vysadit. ale rozhodla som sa, ze sa budeme snazit, ked mozu vsetci tak snad aj my vsak to ma pomoct.
jaruska drzim palce aby si mala //.

jolanka
autor
28. nov 2008

jaruska vydrz do pondeli a zkus to znova jak pise staza. 😉

jolanka
autor
28. nov 2008

stazi urcite bych jeste jednou chtela ale uvidime.

jaruska74
28. nov 2008

tak uvidime teda v pondelok, ale neslubujem si uz od toho nic ☹ a na dalsie KEt budem moct kedy asi ist?

staza
28. nov 2008

no další ket môžeš mať potom nasledujúci cyklus po tých krámoch keby ti to nevyšlo.Ciže dostaneš druhé krámy a začínaš zase tablety.Ale ešte nie je nič stratené nie jeden prípad je,že test je negatíny a krv pozitívny. 😉

staza
28. nov 2008

monni,mne tiež bolo zo začiatku veľmi zle stály pocit na vracanie a o preháňaní ani nepíšem.Ja som za mesiac a pol som schudla 9 kíl.Je pravda,že som nejedla vôbec sladké nemala som na to chuť a ani teraz veľmi nie.A kým som sama neprišla na to čo môžem jesť aby ma nepreháňalo tak to bolo strašné.A ten tvoj stav by som určite prebrala s lekárom.Lenže oni stále hovoria,že si treba zvyknúť na tie tablety,že to trošku trvá.Ináč v pondelok mi potvrdili hcg a ja beriem dalej metfogammu zatiaľ si to nemám vysadiť.Každý lekár iný názor má.

staza
28. nov 2008

jaruska práve som sa dočítala v téme ket,že kočka na 10deň mala negatívny test a dnes mala krv pozitívny.Takže len vydrž a nestrácaj nádej. 😵

jaruska74
28. nov 2008

dik stazi si zlata ze ma tak chces povzbudzujes, ale asi som sa uz zmierila s tym ze to nevyslo.

jaruska74
28. nov 2008

a co s atyka mojho brania metforminu, tak mne ho kazal vysadit jas ho momentalne ani neberiem, a mne nebolo zle a ani som neschudla, praveze naopak som bola vcera na preventivke a mam uz 74 kil

staza
28. nov 2008

prečo ti hermi vysadil metformin?ja beriem normálne dalej.No viem aké je sklamanie po teste a už si s tým zmierená ale všetko sa uvidí v pondelok.Ja som mala 73 ked som začala s metforminom teraz mám 64.