Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
1. dec 2008

no zdenka, hruza s tou nemocnicou ........nech uz to mas za sebou a dozvies sa dobre spravy 😉

jolanka
autor
1. dec 2008

jaruska velika gratulace. proc ty nemuzes zustat doma na pn?

stazi ty si pekne uzivej doma a zustan doma na te pn. tech devet mesicu utece jak voda odpocivej dokavad muzes pak si neodpocines. 🙂

staza
2. dec 2008

jolanka ja zatiaľ som na pn neviem do kedy možno až do konca len ma to obmedzuje lebo by som išla aj k našim domov ale oni bývajú 100 km tak nemôžem keby náhodou prišla kontrola.Tak uvidím po novom roku ale prvé tri mesiace asi by som chcela byť doma.Taká som rada,že to aj jaruške vyšlo ten herman je bohovský. 😵

jaruska74
2. dec 2008

no ja nemozem ostat doma, lebo len teraz som nastupila do prace......nemam to tam vobec stresujuce, mna skor uz nicilo to ze som doma. ja som totiz cerstvy absolvent vysokej skoly a este som nebola zamestnana, tak som velmi chcela niekde nastupit a v takom dost blbom case sa mi to podarilo. V den ked mi herman povedal ze som tehu, som bola prvy krat v praci....... 😀 ale ved do minimalne takeho 6teho mesiaca sa da v pohode chodit do roboty? nie? a pokial sa citim dobra, co sa zatial nastastie citim....jasne ze keby mi lekar povedal nech zostanem doma tak kvoli babatko to urobim

jaruska74
2. dec 2008

inac obcas citim podrbrusko, je to normalne, vsak?

staza
2. dec 2008

áno aj ja cítim niekedy to je normálné.Už sa neviem dočkať toho ultrazvuku zdá sa mi to veľmi dlho tri týždne čakať.Ale čo sa dá robiť.

jaruska74
2. dec 2008

joj veru vlecie sa to.....a est esom aj chora k tomu, nechcem nic brat ziadne lieky, ani nic tak si strieknem do nosa iba ked uz fakt neviem dychat a snazim sa liecit cajikmi, ovocim a tak...

jaruska74
2. dec 2008

ides v piatok na to bocianove stretnutie..🙂 o plodnosti

jolanka
autor
2. dec 2008

stazi to je na tom to blby, ze je clovek doma, ja jsem teda chodila ven kdykoli a neprisla ani jednou. urcite bud doma cely tehotenstvi.to i ja ze vam to vyslo ted vam budu zavidet. chystas se v patek na ten den plodnosti? ja nepudu musela bych i s detmi a to si nevim predstavit. ☹

staza
2. dec 2008

áno chystám sa aspoň nejaká akcia 😀.Tak to áno s detičkami to je zložitejšie.Skoda,že si nebola ani na bociane ale na budúce musíš prísť.Ináč ja chodím von ked mám vychádzky a teraz už budem musieť aj nejaký vianočný darček kupovať ešte nemám nič.Ale ani neplánujem veľké darčeky.

mimusiacik
2. dec 2008

Turne plodnosti s OZ BOCIAN

http://www.bocianoviny.sk/

Vyborna sanca napisat na listok svoju otazku na diagnozy a sledovat Dr.odbornikov na plodnost ako zareaguju v roznych centrach...pritomni dr.z centier,urolog,embryolog,neonatolog...

Ucast zadarmo,nemate co stratit ,len ziskat

Ahojte jolanka,stazka a mily spol! 😉

jolanka,niet krajsi bonus ako kociar dvojiciek pred ambulanciou centra,mala by si dojst,len ma prsat...bolo by to uzasne sa tam stretnut s detmi!!!Vzala by som i ja malu... 😉 POvzbudilo by to inych

jaruska74
2. dec 2008

no to je pravda pritomnost deticiek nic nepokazi

staza
3. dec 2008

ja sa určite chystám ako každý rok. 😉

jolanka
autor
3. dec 2008

stazi ajak mas vychazky mohli by jsme se nekde sejit. holky vzdyt ja jsem mu nebyla jeste ani poradne podekovat stale se tam chystam ale vzdy mi do toho neco pride. to bych se citila dost spatne. ☹

staza
3. dec 2008

a poslala si aspoň fotku z drobcov?nech to tam dajú na nástenku.Mám vychádzky o 09.00-11.00,15.00-17.00.Ináč keby brali aj ostatné dievčatá deti tak tam kľudne môžeš aj ty prísť neviem ako sa rozhodnú.Dievčatá môžete poslať hlas nášmu dokymu na stránke tv.nasa v ankete košičan roka.Ja som mu už poslala. 😀

jolanka
autor
3. dec 2008

praveze jsem mu nic nedala a ani neposlala, jsem hrozna. nam y to vyslo rano to zrovna chodej spat odpoledne spime doma. tomu dr. tam musis zavolat?

jaruska74
3. dec 2008

my sme ako jeho fanklub 😀

staza
3. dec 2008

myslíš hermanovi?mne povedal herman zavolajte mi o tri týždne a povie kedy mám prísť na kontrolu.Tak preto sa mi zdá že to je dlho čakať.Koncom druhého týždňa sa mu ozvem a ked budem mať výsledok tak musím ísť aj k mojej obvodačke.Ja si myslím,že by som už mala mať aj srdiečka ked pôjdem možno preto objednáva tak neskoro.Aj ty si tak dlho čakala?

staza
3. dec 2008

😀 😀 😀 dobre jaruska

jaruska74
3. dec 2008

no hej tak mna objednal na 18teho, to je presne mesiac od KET.....mne sa to zda tiez dlho, ale aspon bude uz vtedy daco vidno, nie velmi mi vyhovuje tam teraz ked som zamestnana chodit, aj toto bude problem. tebe kedy povedal kolko mas hcg?cez telefon?

staza
3. dec 2008

áno minulý pondelok mi povedal ked som mu volala o výsledok,že mám hcg 560.Mohol aj mne dať termín hned aspoň by som vedela určitý čas.Ale mne povedal zavolajte o tri týždne takže volať budem buduci piatok lebo nasledujuci pondelok 15.12.bude akurát tri týždne.Skoda,že ti nepovedal koľko si mala hcg.No s odchádzaním z práce viem svoje stále som s tým mala problém.

staza
3. dec 2008

jaruska pozri stranku www.baby-web.sk su tam dobré zaujímavé veci.

jaruska74
3. dec 2008

hej hej tu stranku poznam, ale toto o tych prvych tyzdnoch tam maju slabo prepracovane, ale asi sa toho az tak vela nedeje v tele preto to tam neopisuju

jaruska74
3. dec 2008

davam si pozor aj co jem a tak...nechcem nic zanedbat. Inac mojej kamaratke asi pred tyzdnom sa stala strasna vc, prirodzene otehotnela, a asi v 9-10 tyzdni dostala bolesti, zacala krvacat a musela ist do nemocnice a museli ju cistit... ☹ strasne. ja sa velmi bojim tiez, nikdy nevies co sa moze stat

jaruska74
3. dec 2008

ty si uz dakomu povedala ze si tehu? ja nikomu iba manzelovi.....

staza
3. dec 2008

mne sa aj tak celkom páči zaujímavé veci tam najdeš.Dnes som si tam vypočítala akože dátum pôrodu.

jolanka
autor
3. dec 2008

www.tehotenstvo.academy.sk holky mrknete i sem, ja jsem tu hodne cetla. myslela jsem na tu anketu ci je potreba zavolat?

jaruska je hrozne co se stalo kamosce, ale ty ted moc na toto nemysli. no proto si myslim ze je lepsi byt doma na pn nez se stresovat tim jestli budou mit v praci nejake reci ze stale chodim na kontoly, takto z domova se seberes a pudes si v klidu bez nejakych stresu jestli to nekomu vadi nebo ne.

staza
4. dec 2008

ano na to jeho číslo tam treba zavolať povieš meno a adresu to je všetko.Ja som tam volala.

staza
4. dec 2008

jaruska mne beľmi nechutí jesť ale musím najmä ráno sa prinútiť zjesť dačo kvôli tabletkám.Ja som predtým jedla veľa mliečnych výrobkov aj ovocie teraz skoro nič nejak mi nebere.Ja sa tiež toho bojím aby sa niečo nestalo do tých troch mesiacoch to je to kritickejšie obdobie.Veľmi nechcem hovoriť nikomu že som tehu v rodine zatiaľ to vie iba mama lebo vedela,že idem na ivf tak sa ma pýtala že ako.Ja som jej povedala že budem vedieť až po usg ked mám kontrolu či to vyšlo.Tak si držme palce nech je všetko ok,musí byť. 😉

jaruska74
4. dec 2008

ani mne nechuti, ale tiez ked si uvedomim ze fakt treba tak sa najem, aj mi byva trochu zle.....ja sa bojim o tom dakomu hovorit, ale neverim ze vydrzim do 3mesiaca.