Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
4. dec 2008

ja som myslela,že ked už bude srdiečko tak už môžem povedať v rodine na vianoce.

jaruska74
4. dec 2008

teraz som velmi nachladena, az by som skor povedala ze fest chora.... ☹ ani som ziadny liek pre istotu nebrala, iba kvapky do nosa ked je to nevyhnutne, na vsetkych liekoch je napisane ze nie pre tehotne. Vies o niecom co by som kludne mohla?nejaky liek

staza
4. dec 2008

no liek asi môžeš paralen sa mi zdá spýtaj sa v lekárni dačo musí byť.A jedz kyslú kapustu ked môžeš je tam veľa C vitamínu.Skoda,že nemôžeš doma poležať pár dní to by ti pomohlo.

jaruska74
4. dec 2008

no ved to aj mna to mrzi ze to nemozem vylezat, ale uz len zajtra a bud evikend....tak aspon dva dni 🙂

jaruska74
4. dec 2008

som zvedava na to srdiecko........a keby nahodou nebilo(co sa nesmie stat) tak to by museli vyberat ?

staza
4. dec 2008

no ešte že tak lepšie ako nič.Nechystáš sa náhodou zajtra na tú akciu?

jaruska74
4. dec 2008

pytam sa asi somariny, ale neviem koho sa mam take opytat 😖

jaruska74
4. dec 2008

chystala som sa, ale zial nepridem, lebo ideme mimo KE na vikend a uz zajtra hned po praci, ty ides?

staza
4. dec 2008

aha škoda.Myslela som si,že sa stretneme.Ja by som chcela ísť.No keby nedaj bože nebolo srdiečko tak sa ide na kyret.Ale na také veci my nesmieme ani pomyslieť. 😉

jaruska74
4. dec 2008

och tak to mame este dost dolezitu vec pred sebou. uz si mu volala ze kedy mas ist aj ty na ultrazvuk?

staza
4. dec 2008

až na druhý týždeň budem volať.Ale možno sa porozprávame aj na tej akcii ked bude čas.

jaruska74
4. dec 2008

joj skoda ze neidem, rada by som sa s nim porozpravala tiez, aj by sme s astretli .....skoda

jaruska74
4. dec 2008

zdenka uz mas daco nove?

staza
5. dec 2008

tak už som doma z akcie.Nebolo veľa ale ani málo ľudí.Aj s dokym som prehodila pár slov.Pýtal sa ma že ako tak som mu hovorila,že sa už neviem dočkať usg.Usmial sa a povedal že treba vydržať.Takže asi tak.Ale už ten týždeň prejde.Jaruska prajem ti príjemný víkend a oddychuj aby si bola čím skôr fit.

jaruska74
6. dec 2008

vcera som volala s jednu babou, co bola so mnou na vyber vajicok, ale ona narozdiel odomna bola aj na prenos a uz je v 3 mesiaci a vsetko je v poriadku. Tak ma to velmi potesilo 🙂

staza
7. dec 2008

ja tiež verím že bude všetko ok.Už sa cítiš lepšie?

jaruska74
7. dec 2008

troska lepsie, teraz ma dost drazdi na kasel, ale verim ze est etento tyzden sa potrapim kusok a bude potom vsetko OK.ty este beries tie injekcie? ako sa citis? citis sa ako tehu?lebo ja vobec, asi to je este prilis kratko... 🙂

staza
7. dec 2008

injekcie ešte pichám v stredu idem na kontrolný odber krvi na hematologiu tak sa uvidí potom.No na tehu sa necítim akurát sem tam mam citlivejšie bradavky. 😉 ale ešte to všetko len príde myslím príznaky ja si tiež myslím,že je skoro.

jaruska74
7. dec 2008

stazi tak zase sme tu zostali asi len my 🙂 ale nevadiiiiiiii, my si vystacime, hlavne ze sme tehulky 😉

staza
8. dec 2008

no jasne 😵 .Ja som bola dnes u obvodačky lebo mi už dochádzali lieky tak u nej mám kontrolu a vstupné tehu vyšetrenie po hermanovi len dufam,že to bude ok.Ten týždeň ešte vydržíme som zvedavá na usg.Kedy sa chystáš povedať rodine dobrú správu po akcii srdiečka?ja som tak uvažovala že už vtedy asi poviem.

jaruska74
8. dec 2008

ja neviem, manzel velmi nechce povedat.......ze to je skoro 😔 . tak ja neviem, ked ja sa vobec ako tehu necitim......zatial..........a v robote to kedy nahlasis? mna kazdy vidi lieky pchat ( aj ked sa snazim byt nenapadna) a vymyslam si ze to mam na upravenie cyklu 😀

staza
8. dec 2008

tak u mňa v robote nevedia na 100% ale tušia asi.Ja som sa netajila tým že idem na ivf ale len jedna kolegyňa o tom vedela na isto.Tak ja mám zas ten problém s ktorým som bola nedávno na usg s črevami strašne ma pichá až do boku tak neviem ako bude dalej musím sa na to opýtať potom doky či mi to nebude robiť nejakú šarapatu.Asi mi nepracujú ako majú.Ináč asi najlepšie je povedať po tých kritickejších troch mesiacov.A ináč ani si neklamala ved duphaston sa fakt dáva na úpravu cyklu. 😉

jaruska74
8. dec 2008

uvidim, si to este rozmyslim podla toho ako dopadne usg. a v robote staci az po 3 mesiaci, si myslim. to kedy sa potom ide na matersku?

jaruska74
8. dec 2008

a tie creva, to sa neda dajak liekmi, alebo stravou upravit?

staza
8. dec 2008

na matersku sa ide asi 6 alebo 8 Týždňov pred pôrodom.Budem sa musieť poradiť čo mi odporučia na tie črevá lebo niekedy mám krče,pichanie a cítim celý pravý bok.Musím nejak tu stravu upravovať ale snažím sa nejesť také čo nafukujú a tak.Neviem či mi aj neuškodil ten metformin čo som zo začiatku veľa hnačkovala možno aj to mi dodalo.A ja zatiaľ beriem dalej kým mi nepovie vysadiť.A čo darčeky už máš nakúpené?

zdenkabrt
8. dec 2008

ahojte kocenky..ako sa mate?ja stale nic nove..cakam na vysledky...uz tam musim konecne ist, ze co to znamenat...uz mam nervy...lebo nic neviem ☹

jaruska74
8. dec 2008

darceky uz vacsinu mam, ale stale nieco dokupujem 🙂 ty uz mas?

jaruska74
8. dec 2008

ja metformin neberiem........neviem preco, beriem iba extrimax a dufaston. Uz si mu volala ze na kedy ta objednal?

staza
9. dec 2008

ešte som nevolala budem až vo štvrtok to stačí.Ináč dnes som sa vážila a kilo som schudla neviem ale veľa nejem nechutí mi alebo to tie črevá.Ja už darčeky na 90%mám už aj pekne zabalené.Dnes sa chystám ku kaderníčke na melír tak aspoň si spestrím deň. 😀 Tebe príjemnú prácu nech ti to raz dva zbehne.

staza
9. dec 2008

zdenka to vážne?však to je už nenormálne toľko čakať tie výsledky.To asi fakt bude najlepšie tam skočiť osobne vybaviť.Ináč ja som v pohode trošku ma trápia črevá ináč ok.