Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
9. dec 2008

ahojky a jolanka ty ako sa máš s detičkami?nejak si ticho

jaruska74
9. dec 2008

tak neuveris stazi co sa mi stalo...........zacala som spinit ☹

staza
9. dec 2008

volala si dokymu že čo?určite zavolaj a skús byť v pohode.Ja hovorím že zo začiatkom tehu začínajú trampoty tak verím že to bude dobre a lež a nohy vyložiť.Tak ty tiež budeš asi pn to špinenie zvykne byť len sa porad s hermim.

staza
9. dec 2008

keby si začala krvácať nedaj bože okamžite chod na pohotovosť moja drž sa.

jaruska74
9. dec 2008

to som este doobedu zacala, nebolo to krvacanie iba spinenie, a hned som mu volala a on mi povedal ze mam brat lieky dalej, uplne bol v pohode a ja som sa ho vyplasena spytala ci to je normalne ze spinim a on ze je. potom som sa pytala ci mam prist aj tak na to sono vtedy ked sme sa dohodli a on ze jasne. potom mi bolo az trapne ze som ho obtazovala ☹

jaruska74
9. dec 2008

bolesti som nemala a ni nemam vobec......ja neviem co to moze byt. ale ma to vystrasilo

staza
9. dec 2008

tak to ti verím to by som sa aj ja zľakľa určite.No on to neberie tragicky ved on to neprežíva ale ked ti povedal,že je to normálne tak skús byť optimistka určite vie o čom hovorí je predsa odborník takže veríííme.Skoda fakt že nemôžeš byť doma vo vodorovnej polohe 😉

jaruska74
9. dec 2008

ja v robote 80% sedim, co tiez nie je az take zle.

staza
9. dec 2008

aspoň že to.A s tým nachladením už lepšie?

jaruska74
9. dec 2008

snazim sa uz na to nemysliet.....ja takze byt optimisticka ked sa bojim ist co i len na zachod, zlaknem sa ked ma daco pichne.... ☹ kazdu chvilu pcham do seba lieky.....a este s amusim tvarit ze vsetko je OK, lebo o tom nikto nevie

staza
9. dec 2008

no je to ťažké to pichanie mám aj ja sem tam a potom si stále hovorím či je to normálné.Už aby bol ten usg aby sme vedeli na čom sme vlastne lebo to je taká neistota.Skoda že aspoň neberú krv medzitým či rastie hcg.

jaruska74
9. dec 2008

veru....daco by sa medzi tym malo est ediet, lebo prve dva tyzdne boli nekonecne ale tieto su este horsie. Lebo mi dali nadej........povedali ze som tehu a teraz.....:( vsetko sa kazi

jaruska74
9. dec 2008

ako sa pocitaju tyzdne? v ktorom sme?

staza
9. dec 2008

no mne je o to horšie to čakanie že som doma a hrozne sa nudím pomaly ide čas.Tebe v práci asi ide skôr.Ale už o pár dní sa všetko rozhodne či to bude ok alebo koniec ved všetko je možné.Ale v kutiku duše verím že to bude ok.Vieš každý začiatok je ťažký ale potom vyjde slniečko a my si to budeme užívať myslím tehu.

staza
10. dec 2008

jaruska,dúfam že to špinenie prestane aby si bola v pohode.Ja som dnes bola na hematologiu na odber zajtra idem po výsledky tak by bolo super keby mi vysadila injekcie.Skúsim dnes piť mätový čaj poradili mi v lekárni tak som zvedavá či pomôže.Je to na nadúvanie a trávenie že vraj.

zdenkabrt
10. dec 2008

jaruska, neboj sa...musis byt pokojna, ja viem ze sa to neda ze ta to vystrasilo, ale ked sa budes bat, tak to ti tiez nepomoze..

cmuk cmuk

ja vysledky este nic, ked v praci mame strasne perno, tak nestiham tam nikdy ist, dufam, ze buduci tyzden sa tam dostanem... 😒

jaruska74
10. dec 2008

no zenicky vcerajsok bol oproti dnesku nic........dnes som aj krvacala, sice len raz ale poriadne.......mam pocit ze uz je koniec. Dokymu som uz ani nevolala, je mi uz trapne tam volat. neviem ci ma zmysel tam ist na sono..... ☹

staza
10. dec 2008

no ja by som mu určite bola zavolala ved na to je tam a mohol ťa aj pozrieť.Skús urobiť test nevieš aké bolo hcg tak možno jedno odišlo.A ked už teraz nekrvácaš tak to nemusí byť ešte stratené.Ja by som určite testla aby som vedela na čom som.Neviem ale také stresy prežívať to nie je nič príjemné.Držím ti palce myslím na teba a určite urob test.

jaruska74
10. dec 2008

aj by som si urobila ale uz su vsetky lekarne zatvorene :( a myslis to to tak rychlo klesne hcg, ze by to bolo vidno?

staza
10. dec 2008

neviem ako s tým hcg ale ked budú pekné čiarky tak je všetko ok.Zajtra si testneš uvidíš bude to dobre.A ináč bolesti si nemala pred tým krvácaním?a teraz?

jaruska74
10. dec 2008

mala a aj teraz citim trochu podbrusko.........podla mna uz nic z toho. ale ten test skusim zajtra teda. keby to aj bolo tak ze jedno odislo, tak to potom uz je aj tak druhe, lebo ja som spinila jeden den aj predtam ( este pred krvou) a podla mna odislo jedno vtedy.

staza
10. dec 2008

podľa mňa sa mohlo vtedy prvýkrát zahniezdovať.Neviem vážne poradiť čo s tým.Ale keby bolo zajtra dačo nečakané len volaj dokymu ved je tam pre nás.A uvidíš aj podľa testu podľa mňa že čo.

jaruska74
10. dec 2008

ja uz fakt neviem......sklamanie za sklamanim a est esom na to sama, este ze si tu ty, lebo by som to nemala ani komu povedat. Manzel je mimo KE a on to na moj vkus dost zlahcuje, asi si tiez nechce pripustit ze este nikde nic a uz sme o babatko prisli..... ☹

staza
10. dec 2008

no ja viem je to veľmi ťažké a neviem ako ti pomôcť.A chlapi to berú všetko ináč neprežívajú to tak.Ja tiež neviem čo myslieť ved vôbec sa necítim tehu to sa mi zdá zvláštne.A škoda že si sama doma tak máš čierne myšlienky a rozmýšľaš že čo.Ale budeš musieť to zvládnuť.

jaruska74
10. dec 2008

mna na tom vsetko odradza ten cas, vsetko tak straaaaasne dlho trva. a velmi tuzim po babatku, ale mi to vadi vsetko tomu podriadovat. nechcem planovat tak akoby babatko ani nemalo byt, ale zase ani ratat sa s tym neda....

staza
10. dec 2008

ano časovo je všetko náročné to čakanie ubíja to je pravda.Najlepšie je neplánovať a všetko príde a bude dajak.Vid môj prípad dlhé roky plánovania čakania a snaženia a istota nezaručená.

jaruska74
10. dec 2008

no ved to ....

jaruska74
10. dec 2008

urobim si ten test teda a potom uz nemusim ist ani na sono.

jolanka
autor
10. dec 2008

stazi mame se dobre, chodime kazdy den na plavani a hlavni vec je to ze jsou oba zdravi. nestiham moc vecer uklizim,od te doby co behaji vsude neni sance uklizet pres den.
jaruska ver ze to bude v poradku a urcite mu zavolej.

staza
10. dec 2008

no testni a potom mu zavoláš keby sa ti to nezdalo.Strašne ti držím palce musí to byť ok.