Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
12. dec 2008

nan izbe sme tri, teraz vecer vlastne uz len dve. Lekari tu chodia len ku dveram, ziadne vysetrenia okrem usg som nemala. teraz som v podstate na pozorovani a pichaju mi injekcie aby som nekrvacala. ale ja aj tak uz nekrvacam, ja som uz v stredu prestala, ale ze radsej pre istotu, lebo nikdy sa dopredu nevie aky je dovod krvacania, ci ide o potrat alebo len bezne krvacanie, ktore je neskodne.

jaruska74
12. dec 2008

strava je tu strasna a bolo mi zle z dacoho co som zjedla tu, lebo nic ine som nejedla. myslela som ze ma dnes pustia, ale zial nie. Nechaju si ma tu do pondelka. ovela lepsie by mi bolo doma, ale co uz.......

staza
12. dec 2008

tie dva dni nejak prežiješ neboj.No s tým krvácaním nikdy nevieš je to zaujímavé ale hlavné že máš už istotu,že tam fazuľka je.O týždeň by si mala mať už aj akciu srdiečka.A ty už aj prvú fotku máš tak sa môžeš vytešovať.Máš už nejaké príznaky že si tehu?lebo ja nie a kým nepôjdem na kontrolu tak som v neistote.A neboj v pondelok si už doma.

jaruska74
12. dec 2008

ani nie, nemam ziadne extra priznaky. nafukuje ma sice dost a vadia mi rozne pachy a vone, nechuti mi vsetko jest......ale inac nic. ja mam ist vo stvrtok k hermanovi a ten dalsi tyzden mam ist na sono tu. budem vidiet fazulku kazdy tyzden 🙂

jaruska74
12. dec 2008

a aj to ze mas zapchu je priznakom tehotenstva 😉

staza
12. dec 2008

tak to je fajn a prečo máš aj tam kontrolu?

jaruska74
12. dec 2008

ano aj tam aj tam,,,ale nevadi to nie je az take strasne vysetrenie

staza
12. dec 2008

aha no tak tá zápcha mi nechýbala lebo mi až čreva trhá vlastne ja mám podráždený asi celý žalúdok proste všetko

staza
12. dec 2008

ale aspoň budeš pod dohľadom a budeš kľudnejšia že je to ok

jaruska74
12. dec 2008

jeden lekar s atvori ze vsetko je OK, ze je to normalne, druhy jak keby som bola pred potratom......to tu clovek nevie poriadne na com je.

jolanka
autor
13. dec 2008

jaruska jestli jsi v novy nemocnici, tak se hodne obracej s otazkami pri vizite na dr. murina a molokace a jeste jedna dr. jsou to takovy mlady doktori, ja jsem tam lezela take a vse jsem hodne diskutovala s nima. nenech se nicim stresovat, ja vim je to tam na porazku ale necha se to vydrzet. urite uvazuj o tom ze zustanes doma to bude pro tebe to nejlepsi. drzim moc pesti.

staza
13. dec 2008

no s tými lekármi je hrozné ved by tam mali byť pre pacientov a poradiť pomáhať.Ako ti písala Jolanka len sa kľudne pýtaj na všetko.Ja ked som ležala v starej nemocnici bola som spokojná s prístupom lekárov vieš možno na akých natrafíš.Ale vydrž nejak do pondelka už pôjdeš domov a ja si myslím že ťa obvodný gynekolog určite vypíše.A potom sa pýtaj aj hermana na všetko.Ja som konečne ráno bola na záchod 😅 tak som rada dúfam,že sa to znormalizuje.A ty pekne oddychuj a bud kľudná.A rodičia vedia že si a prečo v nemocke?

jolanka
autor
13. dec 2008

jaruska ted nevim jestli lezis na 16 nebo 17 patre, ja jsem byla na 17 ale ty dr. chodi tak nejak na obou patrech ti stejny ale jestli lezis na 16 tak tam je supr dr. bosormeny ten me rodil a byl hrozne mily. no ale pondeli se blizi 🙂

jaruska74
13. dec 2008

ja lezim na 16 a chodia tu kadejaky doktori, aj dve zeny sa uz vystriedali medzi tym..........a usg som bola u dr. suchanka (alebo tak nejak sa myslim vola) a on bol perfektny, strasne rychly na ma, ale bol super. On ma tak ubezbecil ze vsetko je OK, je fazulka je pekne zahniezdena v maternici. ze mam prist potom zase k nemu na kontrolu. Muzi co tu chodia, neviem ich nijak posudit, on i len pridu k posteli spytaju sa ako sa mam ci krvacam. ja poviem ze dobre , te nekrvacam a to je vsetko. Ked sa spytam ci je vsetko v poriadku povedia ze hcg pekne rastie.....a to je asi vsetko.

jaruska74
13. dec 2008

mam vie uz preco som v nemocke, ale nevie ze som bola na umelom, myslis i ze prirodzene sa zadarilo a tak to chcem aj nechat.......otec je teraz mimo KE a mam taky pocit ze mu to nepovedala, ale ja to nemienim takto po telefonoch riesit. vie to jedna kamoska, mama manzel a to je vsetko par ludi este view ze som v nemocnici, ale nevedia kvoli comu 🙂

staza
13. dec 2008

jasne,že nemusíš povedať,že si bola na umelom ved dôležitý je len výsledok a nikto nemusí vedieť,že ste mali problém.Určite sa tam nudíš ale aj ja tu doma.Len predsa je rozdiel že ja som doma.No a z tej nudy som dnes umyla okná ved musím niečo robiť ináč ma porazí.Ešte sa mi nechce piecť koláčiky je to skoro.Tak sa snažím zabiť čas čítaním,telkou,krížovkami ale už mi to lezie krkom.A zvýšili ti aj dávky liekov ktoré berieš?

jaruska74
13. dec 2008

nie praveze mi ubrali dufastn, uz beriem len dva krat denne , a inac nic, ani mi dnes injekciu nepichli uz..

staza
13. dec 2008

zaujímavé lebo práveže duphaston zvyknú zvýšiť je to na udržanie tehotenstva.Ale lekár to musí vedieť takže potom to musí byť dobre.Teraz mi odišla návšteva bola tu kolegyňa s manželom taká som bola rada,že konečne prišiel niekto lebo celé dni som sama.No zajtra to tam už vydržíš a od pondelka môžeš doma vylyhovať ked budeš na pn-ke.

jaruska74
13. dec 2008

:D no dnes vecer mam pocit ze citim kus brucho zase, ale snazim sa radsej tym nezaoberat....nemysliet na to

staza
14. dec 2008

to podbruško budeš pociťovať lebo maternica sa rozťahuje.Ináč aj ja cítim ako keby vaječníky kedy jak takže to by malo byť v pohode.To už asi tak bude zvyšných osem mesiacov uvidíme čo nás čaká.Takže dnes si uži posledný deň v nemocke aby si sa nemusela vrátiť až do pôrodu.

jaruska74
14. dec 2008

joj veru, dufam ze tu nebudem musiet prist uz, az na porod 🙂 no to je mozne ze to ta maternica sa roztahuje, lebo povedal ze to tak na pravo kusok ju teraz mam a aj babatko je na pravo 🙂 a prava strana ma aj pobolieva. Nie je to ze bolet ale iba citim.

staza
14. dec 2008

no vidíš tak to je tým.Taká som rada,že už v stredu idem na ultrazvuk dúfam,že aj u mňa bude všetko ok a uvidím fazuľku-ky.

jaruska74
14. dec 2008

juj no vidis ty ich tam mas asi dve 🙂, ja mam len jednu a aj ta mi robi neplechu....teraz som bola na wc a trosinka spinim, taka spinka bola. OCh ta teraz neviem ze co.....aj v nemocnici som aj rovnaka neistota to je. Oni mi tu nic nerobia.....dva krat mi vzali krv a raz som bola na sono.....to su vsetky vysetrenia co mi za 4 dni spravili, ale vecer na vizite oviem o tej spinke, tak som zvedava co spravia........

staza
14. dec 2008

no dufajme,že to nebude nič.Ved sú ženy ktoré zo začiatku pár týždňov špinia.Určite ti ešte urobia usg len aby si ťa tam nenechali dlhšie.

jaruska74
14. dec 2008

ta ved to toho sa bojim najviac, teraz akurat k nem doviezli jednu zenu co potratila........v 9 tyzdni, strasne. vobec nam to tu nepridava na optimizme.

jolanka
autor
14. dec 2008

jaruska to nic, toho si moc nevsimej, vim je to tezke ale da se to.jinak ten dr. je take super, oni vsecky mlady dr jsou takovy. ja ty zazitky mela take takove privezou po potratu a ted co delat, jak tu holku povzbudit aby nebrecela.

stazi a kdy se muzu zastavit ja? 🙂

staza
14. dec 2008

jolanka kedykoľvek ja som stále doma aj ja som myslela na spoločnú prechádzku ked sa dohodneme.

staza
14. dec 2008

jaruska no je to ťažké ked si v nemocke tam stretávaš všelijaké prípady.Len vydrž zajtra si už doma.

jaruska74
14. dec 2008

drziiiiiiiiim drziiiiiim a verim ze ma zajtra pustia 🙂 uz sa tesim na domov, taka som uz slaba, rozlezana, ze dnes som sa kus viac poprechadzala po nemocnici a triasli sa mi nohy jak kozliatku 😀

staza
15. dec 2008

jaruska dufam,že už si doma.Ja som dnes bola v meste na hodinku a prišla som taká unavená ako keby som celý deň chodila.Ledva som sa dovliekla a pritom nič som ani nekupovala.