Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
20. dec 2008

zijeeeeeeeeee, zeny babatko zije srdiecko mu veselo bije. 🙂 bola som u dankovcika dnes, och taka som stastna

staza
20. dec 2008

no vidíš som taká strašne šťastná bože tí lekári len tak stresujú.Ako si sa dostala za dankovčíkom?robí tiež v nemocnici?joj viem si predstaviť akú máš radosť veľkú.Mne veľmi odľahlo pretože lekári by boli schopný všetkého ešte šťastie že si volala hermimu.Len sa vytešuj a pondelok si už určite pobaľ veci a padaj z tamad. 😉

jaruska74
20. dec 2008

ta cez znamosti som sa k nemu dostala a nastastie som mala priepustku tak ma mohol v pohode zobrat. velmi sa tesiiiiiiiiiiim . a ty ako sa citis? inac si vysadila ten estrimax? co vlastne teraz beries?

staza
20. dec 2008

ano vysadila som estrimax ešte v ten deň ako bola akcia srdiečka.Teraz mám ešte duphaston2x2,utrogestan večer2 ale ten my bude už vysadzovať doky.A už si doma či ešte nie?cítim sa dobre sem tam mám bolesti v podbrušku tak dúfam,že je to ok ináč všetko ok.

jaruska74
20. dec 2008

no som doma len dnes a do zajtra n apriepustku, zajtra vecer sa musim vratit do nemocnice...🙂 ja beriem zatial dufaston 2x denne, ale nikto mi nepovedal jak ho mam brat, tak azda to do pondelka ked zase zavolam hernimu nebude vadit. inac aj ja obcas citim podbrusko a ked som to povedala na jednej vizite lekarovi, tak mi s usmevom povedal :PANI VED STE TEHOTNA tak sa musi daco menit 🙂

jaruska74
20. dec 2008

a inac si videla, Herman skoncil na 3 mieste v tej ankete KOSICAN 2008 🙂

staza
20. dec 2008

nie nevidela aj ja som mu dala hlas tak to je dobre miesto.No v pondelok ťa už určite prepustia z nemocnice a budeš môcť skočiť za hermanom na kontrolu a potom ku svojmu gyndošovi.Ale dobre že aspoň máš priepustku doma je lepšie.

jolanka
autor
20. dec 2008

ahojte maminy tak konecne mam cas a preletela jsem radky. jsem moc rada ze jste obe v poradku a srdicka bijou o sto sest. no preji hodne stastnych chvil.

zdenkabrt
20. dec 2008

jaruska, n ormalne som sa zlakla ked som to citala...ja tomu nechapem ako hned niektori lekari hned vsetko ukoncia negativisticiky a neurobia nieco viac.....som velmi stastna, ze je to v poriadku...drz sa aj ty Staza 🙂

iveb
21. dec 2008

jaruska74 - Nezvyknem sa zapájať do tejto diskusie , ale po tom čo som si tu prečítala, musím.Vďaka bohu jaruska74 , že si bola taká tvrdohlavá a išla si si za tým . Ináč by si možno dopadla tak ako ja keď som v 22. týždni prišla v tejto "úžasnej nemocnici" o trojčatá. A bolo to len vďaka tomu , že som s nimi nebojovala viac a nesnažila si presadiť svoje. Odležala som si v tejto nemocnici dosť a dnes keď môžem tak ju obchádzam tak ako sa len dá. Nikdy a určite už nikdy ma nikto nepresvedčí , aby som tam šla. Ide od prístupu lekárov až po podmienky , v akých som ležala. A pokiaľ viem , tak sa tam odvtedy / prešlo už 7 rokov/ nič nezmenilo. Držím palce , aby to dopadlo , tak že na konci tohto snaženia budeš držať v náručí svoje vytúžené babetko. Prajem to všetkým čo takto bojujú a Tebe Stazka tiež / veď vieš kto som / a aj príjemné Vianoce a bábetkami ovenčený rok 2009.

staza
21. dec 2008

ahoj iveb.Aj tebe prajem všetko dobré aby si sa dočkala aj ty vytúženého bábetka.Vieš je to tak,že ked máš nejaký problém ani nevieš na koho sa obrátiť a v tých nemocniciach ked nemáš známeho tak máš smolu.No jaruska mala šťastie čo som veľmi rada,že to takto dopadlo.Ešte raz ti prajem krásne vianoce a nevzdávaj sa svojho sna a v januári ti držím všetky palce. 😉 😵

staza
21. dec 2008

jéééééééj máme 1000 príspevkov super.

staza
22. dec 2008

tak ako jaruska?bola si za hermanom?dúfam,že už si doma.

jaruska74
22. dec 2008

uz som doma 🙂 za hermanom som nebola, nedovolala som sa dnes k nemu. ale my sme sa uz predtym dohodli ze sa ukazem v novom roku. bola som u svojej gyn a vypisala ma do 13teho zatial. DAKUJEM VAM ZENICKY VELMI PEKNE ZA PODPORU A RADY, boli to tazke dva tyzdne. ale teraz nas cakaju sviatky 😉

jolanka
autor
22. dec 2008

jaruska drzte se pekne a za to male vzdy u dr. musis bojovat oni se vsim hned hotove. ale ja se tomu divim ja jsem tam s temi dr. si vzdy dobre pokecala vzdy s temi mladymi dr. no co uz, ted myslet na krasne proziti svatku a nicim se nestresovat. pekne proziti svatku vam vsem. 🙂 😉 🙂

staza
23. dec 2008

Nech čas vianoc v bielom snehu,prebudí v nás skrytú nehu,na tvár fúkne vločiek pár,do srdc vloží lásky dar.
Je to čas sviatočný,ked stromček sa ligoce zo srdca prajem prekrásne Vianoce.

zdenkabrt
23. dec 2008

Ak láska topí ľad čo pani Zima vyčarila,
ak dá človek viac čo v sebe skrýva,
ak vládne všade ticho a počuť len praskať mráz,
padajúce vločky a v detských očiach je vidieť jas,
tak prišla doba,
keď každý pre každého má pár prívetivých viet,
pre ten zázrak Vianoce a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet! 🙂

mimusiacik
24. dec 2008

Letia malí anjelici z neba priamo k Vám,
s prianím šťastia, zdravia, lásky, k bielym Vianociam...

Zvončeky už zvonia a ihličie vonia,

svetlo sviečok mihotavé,

Vianoce k nám prišli pravé.

Preto sviatky krásne majte,

v pohode ich prežívajte !!!

Ako sa Vam vodi dievcence??? 😉

jaruska74
25. dec 2008

aj ja Vam prajem krasne VIANOCE plne pohodicky, stastia, radosti a tak 🙂

jaruska74
28. dec 2008

noo co? ako sa mame? stazi ako sa citis?

staza
28. dec 2008

ahoj no po sviatkoch prejedená som poriadne aj som pribrala kilo.Ináč všetko v pohode a u teba čo nové?ja sa cítim dobre takže ani neviem že som tehu.A ty ako máš nejaké príznaky?

jaruska74
28. dec 2008

dakedy citim podbrusko, ale ma neboli to len tak citim ho kusok, potom mi strasne vadia pachy a vone a nie vsetko mi chuti jest.... 🙂 ale inac sa mam fajn, ale poviem ti pravdu, ze sa bojim aj na wc-ko chodit, bojim sa ze zacnem spinit alebo daco

staza
28. dec 2008

tak to ti verím po tvojich skúsenostiach.Ale veľmi nemysli na na to už to bude dobre.Aj ja cítim podbruško je to normálne ako som čítala.Ja mám kontrolu 7.1.tak som zvedavá či mi aj usg urobí.Už by ma mala aj vyšetriť plus stery brať nechcela do mňa babrať do 10 týždňa.A to už budem vtedy 10+2.K dankovčíkovi som objednaná 21.1.dúfam,že aj tam bude všetko ok.Ty si sa už objednávala na ten skríning?Takže ty máš kontrolu 13-teho aspoň môžeš vegetiť.Ja som asi chorá ale mi normálne chýba robota nie som zvyknutá na nič nerobenie.

jaruska74
28. dec 2008

ja mam ist k hermanovi, este, lebo som u neho vobec od krvi nebola. dohodli sme sa ze sa mu po novom roku ozvem, tak predpokladam ze mi est eaj on urobi usg a tie klasicke vysetrenia budem az toho 13teho u svojej gynekologicky mat. K dankovcikovi nie som este objednana, ale ze tak v 12 tyzdni mam prist. tak to mi musi dat moja vymenny listok.

jaruska74
28. dec 2008

ty si dnes ( v nedelu) v ktorom tyzdni? ja som dnes 7+5, chcem si to porovnat lebo mam v tom bordel, mne totiz kazdy povedal inac, ale ja sa riadim podla Dankovcika, myslim ze on to vie odhadnut najpresnejsie 🙂

staza
29. dec 2008

ja som dnes 8+6 čiže rozdiel medzi nami je presne týždeň.No uvidím čo povie potom dankovčík či mi to sadne lebo to moja gyndoška podľa usg potvrdila.Ano výmenný lístok ti dá tvoja doktorka.Ja som strašne zvedavá na ten ultrazvuk ale je to ešte daleko.

jaruska74
30. dec 2008

ty mas taku gynekologicku co ma usg? och ta ja nie, ja mam taku obycajnu, co mam pocit ze ku nej so ziadnym problemom netreba radsej ani prist. Predpokladam ze ma stale na usg posla niekam inam

staza
30. dec 2008

aha tak to je škoda.Ja som veľmi rada,že moja má usg a nemusím chodiť za tým.Ked nie si spokojná s doktorkou tak prejdi niekde inde.Ja zase musím cestovať až do šace ale čo už.Včera som bola na hematologii a pridala mi magnezium kvôli tým bolestiam v podbrušku,že vraj to sú sťahy a nemali by byť veľmi.Tak som zvedavá ja to cítim sem tam nie že stále.

jaruska74
30. dec 2008

fiha........tak ja preventivne si teda tiez naordinujem aspon sumive magnezium 😀

jaruska74
30. dec 2008

uvidim este ci sa preradim k inemu gynekologovi, nemam so svojou zlu skusenost, nemam s nou vlastne ziednu skusenost, este som ju na nic v podstate nepotrebovala.