Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
31. dec 2008

však uvidíš ešte len teraz začneš k nej chodiť do poradne a ked nebudeš spokojná tak ju vymeníš.A kde budeš silvestrovať?ja doma uvidím ešte či nepôjdeme ku kolegymi ale dajak sa mi nechce nikde chodiť.

staza
31. dec 2008

Zelajme si v Novom roku,dobrých ľudí vždy po boku.Zdravia,lásky plný dom a spokojný život v ňom.Nech plný kras je novoročný čas a splnia sa vám tajné sny,veľa šťastia,lásky v srdci stále dosť a vždy dôvod na radosť všetko naj vám prajem do roku 2009.

jaruska74
1. jan 2009

Stastny, uspesny a pohodovy Novz rok 2009 Vam prajem 🙂

staza
2. jan 2009

Tak ako v novom roku?konečne su sviatky za nami lebo to prejedanie bolo hrozné zas mám kilo hore takže tie dve kilá čo som schudla pri mojich črevných problémov sú späť.A ty ako jaruska?

jaruska74
3. jan 2009

no ja som tiez pribrala vsetko co som v nemocnici schudla a takze tak, ale nevadiiiiiiiiiiiii 😀 len nech babatko rastie a ja sa budem vahou zaoberat az potom ked bude na svete 🙂

staza
3. jan 2009

veru tak.Ja som zvedavá čo mi povie doky na kontrole dúfam,že je všetko v poradku a malé rastie.Ešte stále tomu neverím lebo sa necítim tehu tak snád ked už bude bruško rásť tak uverím 😵.Chcem sa opýtať doky či mi nemôže dať priepustku alebo čo sa dáva chcela by som ísť k našim lebo manžel odchádza zas na dva týždne a ja sa tu zbláznim sama doma.Tak týždeň by som chcela byť u rodičov a oni bývajú 100km od ke.Uvidím čo mi povie.

jaruska74
3. jan 2009

ja tiez nie som inac na PN nke v KE , dala som si adresu u nas na chate co je tiez 100 km od KE, doma by som bola sama a tu vsetci ...prazdninuju 🙂

staza
4. jan 2009

tak máte veselo.Ale ja si myslím,že sa bude dať týždeň vybaviť u doktorky.Ináč tá doktorka tiež pochádza od nás takže mala by ma pochopiť.A doma sama to nie je o ničom ja som bola zvyknutá že som stále medzi ľudmi a teraz ako za trest som doma.Ale radšej doma budem lebo ked si pomyslím ako by som bola celý deň na nohách v práci tak tam by som si ani nesadla.Som zvedavá či budeš aj potom pn ako sa ti vyjadrí doktorka.

jaruska74
7. jan 2009

no dnes som volala hermanovi a mam sa mam prist 9teho k nemu, dufam ze bude vsetko OK. nemam ziadne tazkosti, byva mi obcas nevolno, ale to je v pohode ja som si vsetky nevolnosti mam taky pocit odbila este v nemocnici.......a ty ako?ides k rodicom?ci uz si aj tam? 🙂

staza
7. jan 2009

ja som bola dnes na kontrole a všetko je ok zatiaľ.Ja mávam ani nie bolesti sama neviem ako nazvať ale mi zvýšila magnezium,že nech beriem kľudne aj 3xdenne.Ináč ja nemám žiadne tehotenské príznaky aj som hovorila doky či som vôbec tehu.No asi ma to všetko tie nevoľnosti obišli čo som aj rada a dúfam,že už nič nepríde.Som zvedavá čo ti povie náš herman určite bude všetko ok.Ja sa chystám k našim na budúci týždeň uvidím na koľko dní lebo,že vraj doktorka mi nemôže dať priepustku nakoľko som na rizikovom a v poisťovni to nemajú radi.Tak uvidím ale určite na pár dní pôjdem lebo doma sama sa zbláznim.A ty si už doma či ešte na chate?

staza
7. jan 2009

joj som zabudla aj mi robila doky usg na kontrolu srdiečka ale zvuk nepustila len mi hovorila že je to ok lebo sa tam to bábo mihoce.A už ma aj vyšetrovala a brala mi ster.Ja ešte stále nemám fotku drobca tak neviem či mi dankovčík bude môcť dať tak verím,že ano nech mám aspoň jednu fotečku.

jaruska74
7. jan 2009

este som mino KE ale zajtra uz pojdem aby som sa skonsolidovala a ten piatok isla k hernymu...🙂 bol velmi mily sa ma spytal ci zvraciam 😀 😀 neviem co ho to napadlo. ja mam fotecky asi tri......taka mala fazulka na nich bola, ale odvtedy uz presli 3 tyzdne a to by sa malo niekolkonasobne zvacsit. beries este nejake lieky, lebo ja ten dufaston stale. brala som este ked som prisla z nemocnice ascorutin, ale moja lekarka sa netvarila nadsene ze ho mam brat, ale ked som sa jej spatala ci ho mam vysadit ta povedala ze nevie. Doma som si precitala pribalovy letak a tam bolo ze v tehotenstve sa nema brat tak som ho hned vysadila. to je dajaky liek na krvacanie, ale ja som od toho dna ked som isla na pohotovost nekrvacala a tak som sa rozhodla ze nebudem ohrozovat babatko a nebudem ho brat.

jaruska74
7. jan 2009

dankovcik ti isto da fotecku 🙂 tam sa aj tak plati aj ked prides s vymennym listkom dajaka cast sumy a to by si v tom mala mat fotecku 🙂 a on robi aj 3D a aj so zvukon na takej obrovskej plazme 😉 tam aj s manzelom mozes ist, aspon ostatni tak chodia. Ja som vtedy manzela nevzala, bala som sa aby tam vobec daco bolo.......a nabuduce ho uz vezmem

staza
7. jan 2009

ano ked som sa objednavala tak mi sestrička povedala,že sa platí 200 sk.Za fotku ked budem chcieť asi sa platí tiež ale nevadí nech už mám aspoň jednu.Ja beriem už len duphaston,kyselinu listovú a teraz aj ten magnezium.No ascorutin sa berie v tehotenstve ked je špinenie alebo krvácanie takže dobre si vysadila už to nemusíš brať.

jaruska74
8. jan 2009

inac ja zacinam priberat na pase, normalne sa nezapnem do nohavic 😒

staza
8. jan 2009

ja som si ešte nevšimla akurát k večeru som viac nafuknutá ale všetko príde ved pomaly musíme priberať bruško musí rásť.Dúfam,že mi druhý trimester skôr zbehne ako ten prvý zdá sa mi to dlho ale to je s tým,že som doma.

jaruska74
8. jan 2009

hej urcite je to tym......a aj to neboli velke zmeny, tie este len pridu 😉 ty budes cele tehotenstvo doma?

staza
9. jan 2009

no myslím si,že áno.Zatiaľ mi to vyhovuje kvôli tým bolestiam v podbrušku čo dúfam,že to prejde uvidíme.Sú to len také sekundové bolesti ale časté.A v práci aj tak máme zimu,že vraj veľmi nekúria tak je lepšie byť doma v teplučku.

jaruska74
9. jan 2009

no tak mne dnes herman povedal, ze babatko nezije a ze mam ist na kyretaz.......takz etak..........len oci pre plac mi ostali, uz tolko krat som to iste babatko oplakala ale asi teraz to je uz definitivne. tak sa drz, nebudem tu uz teraz tak casto chodit, lebo uz tu nepatrim, nemam dovod................velmi drzim palce aby ti tehotenstvo prebehlo v pohode 😉

staza
9. jan 2009

to nemyslíš vážne!!!tak ja tomu nerozumiem ako je možné že raz je všetko ok a potom zas nie.Nepôjdeš ešte raz za Dankovčíkom?bože normálne mi je zle z toho to nemôže byť pravda.Moja veľa sily ti prajem a drž sa.

jaruska74
10. jan 2009

nie uz neidem za nikým..........idem v pondelok na kyret k Stazkovej do starej nemocnice, dufam ze to prezijem aspon trosku v pohode...... ☹

jaruska74
10. jan 2009

herny inac povedal, ze mame mrazacikov tak ze o dva mesiace mozeme skusit zase............ale ja neviem uz 😒

staza
10. jan 2009

ja viem je to slabá útecha ale nevzdávaj to.Je mi to veľmi ľúto,že tým všetkým musíš prejsť.Jedine to je dobre,že máš mrazáčkov nemusíš znovu podstupovať stimulku.Ale to chce čas aby si sa znovu dala na boj.Teraz to musí prebolieť.Celú noc som skoro nespala a myslela na teba,že to je také nespravodlivé.Neviem ti ani čo napísať je to ne fér.Prajem ti veľa sily aby si všetko v pondelok zvládla.

jaruska74
10. jan 2009

tkaniva co vyberu maju dat aj na histologiu, ci nahodou daco nezistia, ci sa to nebude opakovat...........ale herman bol zlaty tak ho to volmi mrzelo, ale ze som mlada a zdrava ze nabuduce to isto vyjde, a take.............vies ked ja uz som tolko krat to iste dieta oplakala..........a to ze nemuis zase stimulovat mi dost pomoze, len taku stimulku aj s hyperstimulakom by som teraz isto neabsolvovala.........

jaruska74
10. jan 2009

som zvedava ako dlho trva rekonvalescencia po tom zakroku........a som sa hernymňho zabudla opytat ci mam brat dajake lieky ci nic.........ja som tam len sedela a kukala do blba, nic som sa ho skoro nespytala ani......som bola jak vygumovana

staza
10. jan 2009

vieš čo som aj čítala väčšinou sa nezistí príčina.Neviem prečo ale mohla si pýtať papier na hematologiu aby ti urobili testy či tam sa niečo nenájde.No lieky už potom sa neberú takže ich môžeš vysadiť.Tak to si viem predstaviť,že si sa nič nepýtala ved to bol šok ako blesk z jasného neba.A už si bola aj na predoperačné či až v pondelok?

jaruska74
10. jan 2009

v pondelok mam prist nalacno a asi uz vsetko urobia ......mne robili predoperacne aj v novej ked som terz anaposledy lezala, ale boli asi take ze prisiel internista spytal sa ma ako sa mam, ci je dakto z rodiny chory, ci beriem dajake lieky a chytil mi clenok ci nepuchne........to bolo cele interne..........nevies, kyretaz sa robi v narkoze?

staza
10. jan 2009

áno je to kratkodobá narkoza asi ako pri odbere vajíčok.Ja som mala pred rokmi kyretáž lebo som mala polyp a po čistení môžeš mať bolesti ale to ti dajú niečo.

jaruska74
10. jan 2009

vsetko sa mi zda ako zly sen...... ☹

staza
10. jan 2009

verím ti len sa drž a uvidíš dočkáš sa bábetka len ako sa hovorí bocian letí okľukou.