Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jolanka
autor
10. jan 2009

jaruska tak to je mi dost lito, ale drz se statecne vse casem preboli a bude lepe. urcite to nevzdavej a bojuj dale a za ty dva mesice to zkus znova, vzdyt nejsi na to sama mi te budem stale podporovat. vim je to tezke.
jaruska bojuj a nevzdavej to. je mi to hrozne ale hrozne lito ☹ ☹ ☹ ☹

jaruska74
11. jan 2009

och teraz som isla do fora missed obortion a som zhorena, cim zeny musia prejst. az mi je do placu.........ved to su strasne pribehy a ked si predstavim ze este neviem poriadne ani co caka mna ☹ . som si povedala ze budem pozitivne mysliet, ale akosi mi to uz neide. zistujem ze tak ako to nemusi ten potrat nic znamenat, moze to byt len zaciatok dddddlllllllllllllllhhhhhhhheeeeeeeeehhhhho trapena. mna neposlali na ziadne vysetrenia, aspon zatial.......dufam ze nebudem musiet absolvovat dalsie potraty a az vtedy ma dakde poslu :(

jaruska74
11. jan 2009

stazi teba preco poslali na hematologiu?alebo si sa pytala sama?

staza
11. jan 2009

no mňa poslal herman či sa tam nenájde príčina prečo sa mi nedarilo otehotnieť a boli sme aj na genetické vyšetrenia.Ja si myslím,že na tú hematologiu by si mala ísť tam len absolvuješ odbery a možno tam sa niečo zistí a nabudúce si budeš pichať injekcie ako ja.Na to sa spýtaj tvojej gyndošky nech ti dá papier.Ja viem ten kyret je zásah do organizmu a tiež som čítala príbehy je to veľmi smutné,že to žena musí absolvovať.Ale neboj sa na budúce už ti to určite vyjde a budú ťa viac sledovať.Len sa drž a určite sa ozvy ked sa ti bude chcieť napísať.Na zajtra ti držím palce a myslím na teba.

jaruska74
11. jan 2009

skusim ich presvedcit nech ma poslu na co sa len bude dat, chcem tomu uz nabuduce predist.....dakujem, urcite sa ozvem 😉

jaruska74
12. jan 2009

objednali ma na stredu rano, a hned poobede ma aj pustia domov.........dnes mi robili dajake vysetrenia ( krv, ultrazvuk) a potom v stredu ostatne........

zdenkabrt
12. jan 2009

Jaruskaaaaaa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 ....to mi je velmi luto, tolkos trachu si si prezila a teraz uz toto, drzim ti silno palce, aby si sa rychlo tesila z dalsieho tehulkovania a uspesneho.
Stazi...tebe sa ako dari?

Ja nic nove, vysledky nikde, tento tyzden idem uz volat, uz sme v BA po dovolenke tak to hadam konecne doriesim.

drzte sa kocky

jaruska74
12. jan 2009

zdeni tak tie tvoje vysetrenie, to tiez taky nekonecny pribeh...........to je hrruza s tymi nemocnicami, dufam ze ti povedia len dobre spravy 😉

dommin
13. jan 2009

Ahojte dievcata. Som tu uplne nova a chcela by som sa Vas opytat ci mate niekto skusenosti s laparoskopiou a potom naslednou liecbou metforminu.... Ja mam diagnozu PCO, ktoru mi zistili u dr. Hermana a ten nam potom povedal ze mam ist bud na laparku alebo prefuk, alebpo ze ked chcem tak mi predpise lieky, no boli sme sa pytat potom v kosiciach-saca, tam je sukromna klinika a doktorka mi povedala ze matformin mi bez laparky predpisat nemoze, tak sme boli z toho zmateny... ☹ jeden doktor hovori tak a druhy inak. mate s tym skusenosti?

zdenkabrt
13. jan 2009

Ahoj Dommin, ja som presne to iste co ty...zistili mi PCO poslal ma na lapark a teraz beriem metformin,
na laparke potrebuje zistit, ako su na to tvoje vajecniky, ci su prechodne, ci niesu ziadne zrasty a tak...drzim ti palce, nech to uz mas vsetko za sebou a mozes sa tesit z tehu 🙂

jaruska74
13. jan 2009

ahoj dommin, aj ja mam PCO a chodim k hermanovi a tiez ma liecil metforminom, ale ja som na laparke nebola a ani mi nic take neodporucil, takze ti v tomto velmi nepomozem. ale jedno ti mozem zo skusenosti povedat, ze mne metformin pekne zabral, mala som stale ovulku

zdenkabrt
13. jan 2009

Jaruska...a ked si mala ovulku, aj tak sa ti nepodarilo oteholukovat prirodzene?, ci je problem aj u draheho?, lebo ja stale dufam, ze sa mi to podari, u nas je mangel ok> a aku davku metf. si brala?

jaruska74
13. jan 2009

ja som brala 3X denne 500, a u nas je problem u manzela. PCO ked mas ovulku nie je v podstate nic strasne, s tym sa da pekne otehotniet. ja som aj po KET hned na prvy krat otehotnela, len som to zial nedonosila....

jaruska74
13. jan 2009

ked je problem len v PCO tak to isto v pohode otehotnies 😉

zdenkabrt
13. jan 2009

tak to som si vydychla, len ja zatial beriem male davky...brala som iba pol teblety denne, ale uz som si zvysila a beriem celu, ale viem ze to este nestaci...... 🙂

jaruska74
13. jan 2009

mne dal rovno tri, najprv mi bolo zle, ale potom som si pekne zvykla......a ked som videla ze to pekne zabera brala som ho s radostou

zdenkabrt
13. jan 2009

jaruska, citis sa uz lepsie?

asi si sama naordinujem vacsiu davku

dommin
14. jan 2009

Ahoj zdenkabrt. A ako prebiehala laparka? bola si dlho PN? nemala si potom bolesti? a cosi mam vsetko zobrat do nemocnice? ja osm v zivote v nemocnici nelezala.....dakujem 🙂

zdenkabrt
14. jan 2009

Dommin, ja som tiez bola vtedy prvykrat v nemocke, hlavne spodne pradlo, hydiencke potreby,toaletak a urcite si nezabudni vziat vlozky, lebo po laparke sa budes cistit. ja som prisla v pondelok, utorok ma operovali a stredu som sla domov, na PN este asi dva tyzdne, bolesti boli pri pohybe ale nebolo to zle, a ked som sa prebrala z narkozy, ale to mi dali infuzky a bolo a nesmies dvihat tazke a namahat sa potom
drzim palce 🙂

jaruska74
14. jan 2009

no uz to mam za sebou, uz som doma.....prebehlo to velmi rychlo, bola som v takej nemocnic kde to patri k jednodnovej chirurgii, takze dnes rano som prisla a aj odisla.......bolelo to tesne po zakroku, ale to clovek este je kus pod narkozou takze to az tak nevnima, a potom to uz neboli....aspon mna nastastie nie. este budem ze vraj par dni spinit a tak......dommin s laparkou vobec nemam skusenosti, ale s nemocnicami ano 🙂 a do ktorej nemocnice ides, ked sa smiem spytat?

dommin
14. jan 2009

ahoj jaruska do kosice-saca tam som sa objednala na termin len cakam na potvrdenie od poistovne...

jaruska74
14. jan 2009

no ja som pred mesiacom lezala v novej nemocnici 2 tyzdne a nebolo to nic moc, a toto co som bola dnes bolo uz celkom fajn. Inac Saca je dobra nemocnica, aj moj brta tam teraz lezi, operovali mu koleno.....drzim palce nech to mas co najskor a hlavne uspesne za sebou. 🙂

dommin
14. jan 2009

dakujem 🙂

jaruska74
14. jan 2009

stazi, kdeze si?

dommin
14. jan 2009

ahoj a co hovoris na hermana?

jaruska74
14. jan 2009

herman je podla mna odbornik a to co robi robi naplno. Ja mam z neho pocit ze tam je pre nas. Mozes mu kedykolvek zavolat, hocico sa spytat a fakt sa snazi urobit vsetko preto aby nam pomohol. Ja nemozem na neho povedat jedneho kriveho slova. Plne mu doverujem.........a to napriek vsetkemu...tym mam na mysli to ze to nevyslo zatial

dommin
15. jan 2009

ahoj jaruska my smeboli uhermana a bolisme s nim spokojny ale ako vysledky nam povedal ze ja mam PCO a manzel ma velmi slaby spermiogram, potom nas poslal ze mame ist teda manzel ma ist na spermiogram este do nemocnince nad metro a tam dr.hrivnak povedal ze to ine je az take zle.... no a ja som sla do tej ke-saca lebo herman povedal ze moze mi napisat metformin, ale ked chcem mam ist na prefuk alebo na laparku. najprv sme si povedali ze sak preco ni eno ale potom smerozmyslali ze predsa je to len zasah do organizmu tak ze skusime tabletky, no a v tej saci mi doktorka povedala ze metformin mi nemoze predpisat len tak ze pre tento liek treba najprv laparkua az potom mi ho moze preddpisat, alebo mi ho moze napisat na vlastnu zodpovednost, lebo ze sa z toho lieku pribera a ze su to silne hormony..... tak teraz sme trochu zmateny co si o tom mysliet...

zdenkabrt
15. jan 2009

Dommin....mne endokrinologicka povedala, ze mozem po nich trochu schudnut, ze oni akoby odoberali chut do jedla....uz som schudla 1,5 kila, za nejaky mesiac, nie je to vela ale predsa

staza
15. jan 2009

ahojte dievčatá.Konečne som doma bola som v nemocnici.V nedeľu večer som začala krvácať aj s bolesťami na menzes tak som hned išla na pohotovosť a hned ma tam aj nechali.Zistili mi malý hematom našťastie že fakt malý.Do rána to prešlo a pár dní som bola na pozorovaní.Dnes ma už prepustili tak hned vám aj píšem.Jaruška veľmi som na teba myslela v nemocnici že či náhodou nebudeš na tom oddelení.Ležala som v starej nemocnici a bola som veľmi spokojná s lekármi-celkový prístup.No a teraz by už malo byť všetko ok tak dúfam,že aj tak bude.Ahoj dommin vítaj medzi nami.

jaruska74
15. jan 2009

ahoj stazi, och.........mi aj napadlo ze ci sa daco nestalo ze sa neozyvas.........ale nastastie je vsetko v poriadku 🙂 som rada. lezala som v starej, ale na oddeleni jednodnovaj chirurgie....