Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
24. jan 2009

no s tými bolesťami nie som si istá,že to má byť ináč by som nebrala tabletky ale to nejak nepomáha.V nemocnici som dostala injekciu magnezium vtedy to prešlo ale od kedy som doma tak to cítim znovu však sa uvidí.A neboj sa určite sa aj ty dočkáš len to chce čas je to ťažké ale určite sa to podarí.

jaruska74
25. jan 2009

stazi, myslis ze mam brat aj teraz kys. listovu? a mam brat aj daco ine co by mi pomohlo dat sa co najskor dokopy.....pijem alchemilkovy caj 🙂

staza
26. jan 2009

tak kys.listová sa berie aj pred tehotenstvom takže môžeš kľudne brať ved onedlho pôjdeš na ket tie dva tri mesiace zbehnú.A čo už zarezávaš v práci?

jaruska74
26. jan 2009

no budem brat kazdy druhy den 🙂.....no uz zarezavam na tvrdo 🙂 a ty ako sa mas? est emas tie bolesti?

staza
26. jan 2009

ber každý deň to je najlepšie.Ano tie bolesti ešte mávam ale čo už musím si zvyknúť.Dnes som začala znižovať dávky duphastonu lebo sa môže brať iba do 16týždňa takže ešte dva týždne a ich celkom vysadím.V stredu idem na hematologiu tak tiež budem zvedavá na výsledok.

jaruska74
27. jan 2009

ja idem zajtra na krv......tebe drzim palce nech je vsetko OK

staza
28. jan 2009

takže ja som mala len odber po výsledky pôjdem až budúci piatok.Zajtra idem po výsledky z odberov čo mi brali ku skríningu minulý týždeň dúfam,že bude ok.

staza
31. jan 2009

Ahoj ako jaruska?ja som dnes musela navštíviť pohotovosť lebo ma celú noc bolel zub. 😠 tak mi doky vyvrtala a dala mi provizornu plombu.Bože ked musím ísť k zubárke tak som z toho chorá ale nič iné mi neostáva len to dať do poriadku lebo sa nemôže brať nič proti bolesti a tak trpieť je o ničom.

jaruska74
2. feb 2009

och bolesti zubov su strasne......vydrz to dajak 🙂 no ja sa nemam az tak dobre, dnes som volala lekarke o vysledky krvi, co som bola minulu stredu........a nevysli dobre. este stale mam hodnotu Beta HCG 60, mam ist teraz v stredu zase na kontrolny odber krvi...........ale velmi sa bojim ze ma zle vycistili a budem musiet ist este raz ☹

staza
2. feb 2009

och bože tak veľmi ti držím palce aby si nemusela ešte raz podstúpiť to všetko.A čo ti povedala doktorka môže tá hodnota klesnúť?už som myslela,že budeš mať pokoj a môžeš sa sústrediť na dalšie ketko.Tak len sa drž a určite daj vedieť.

jaruska74
2. feb 2009

nie nehovorila, nic lebo to som len so sestrickou volala, a mala poznamocku v zaznamoch ze doktorka povedala ze mam prist este raz. le pisala som do temy kyretaz a tam som sa pytala a jedna baba mi napisala, ze ona aj po mesiaci mala asi hodnotu nejaku , lebo jej vychadzala ciarocka na teste. tak mozno to fakt tak pomaly klesa...och , ja neviem

staza
3. feb 2009

no vieš možno to tiež potrebuje čas aby tá hodnota klesla.No neviem budeš mudrejšia po kontrolnom odbere ale dúfam,že nebudeš musieť ísť na kyret.

mayka
3. feb 2009

Ahojte kocky, pomaha vam ten siofor? Ja ho beriem dva tyzdne a citim sa stale unavena. Semtam ma boli hlava. Mate to aj vy?

jaruska74
3. feb 2009

no ja uz ani nepamatam na siofor poriadne, odvtedy uz tolko toho ubehlo. ale nespominam si ja osobne na neho az tak zle, ale mozem ti povedat ze je to strasne individualne, kolko zien, tolko priznakov.........

mayka
4. feb 2009

Jaruska , asi mas mas pravdu. Vacsinou maju baby problem so zaludkom ale ja som taketo problemy pre istotu nemala. Len som velmi unavena a mam utlm. Nemozem si ho dat hned rano lebo inak som neschopna v praci. 😀 Tak si prvu tabl. davam az po 10, hod. a potm vecer - kedy mi uz utlm nevadi a spim ako mimino. 😀

staza
4. feb 2009

Ahoj.Tak ja som brala siofor dávnejšie ale mne bolo strašne zle z toho strašne sa mi motala hlava tak som to aj vysadila.A minulý rok mi doktor predpísal metfogammu/metformin/ a z nich ma dosť preháňalo aj som schudla 10 kíl čo bolo aj dobre pred ivf.Ale sú aj iné tabletky preto mi doktor povedal že treba vzskúšať ktoré sadnú.Ale ja som ostala pri tej metfogamme 850g 2xdenne.A ešte je dobre že by ťa mal obísť hyperstimulák pri stimulke na ivf.

jaruska74
4. feb 2009

no s tym hyperstimulakom to u mna az tak nevychdza, lebo som ho mala. Ale ja som mala vsetko komplikovane, takze nie som velmi ukazkovy pripad.

staza
5. feb 2009

tak to nie si ☹ .Ale ja som sa vyhla hyperstimuláku čo bolo úplne super nie ako predchádzajúce 3ivf-ká.Ako sa hovorí každá sme iná a ináč reagujeme.Ako kontrolný odber dopadol?

jaruska74
5. feb 2009

tak nevedia este vysledky, som tam dnes volala a este ich nevedela, tak skusim zajtra ......a ty sa ako citis?vsetko ok?

mayka
5. feb 2009

Kocky pred ivf ste brali nejkae vitaminy? a coho sa treba vyvarovat aj u partnera?

staza
5. feb 2009

mayka ja som brala kyselinu listovú pred ivf a beriem to stále.Manžel môže brať vitamíny napr.selezin a neboj vyberajú sa najlepšie a najkvalitnejšie spermie.Môj manžel mal stále katastrofický spermiogram a nakoniec to vyšlo.

staza
5. feb 2009

jaruska ja idem zajtra na kontrolu ku gyndoške tak dúfam,že bude všetko ok.No zajtra už určite budeš mať výsledky.

jaruska74
7. feb 2009

ahoj stazi, tak ako si dopadla na kontrole?ja som nakoniec nevolala, nemala som cas v robote bolo rusno, ale v pondelok tam urcite zavolam. 🙂

staza
9. feb 2009

zatiaľ všetko ok zase som mala odbery tak len aby boli dobré výsledky.Tak som zvedavá čo ti povie v pondelok doky.Už si sa rozhodla kedy asi pôjdeš na ket?

jaruska74
9. feb 2009

lekarka mi povedala ze zase kleslo, zo 60 na 29.....a mam ist zase na kontrolny o mesiac. Teraz tuzobne ocakavam menstruaciu. o kete som este nerozmyslala, uz sa mi do toho nechce. normalne nemam uz vobec chut to zase riesit....neviem ci sa doca zmeni, ale zatial je to tak, ze nemam vobec chut,mozno sa este navnadim.

staza
10. feb 2009

no to je dobre ked ti klesá tá hodnota asi to fakt potrebuje čas.Verím,že momentálne nemáš chuť nič riešiť ale neboj sa určite sa dáš na další boj aspoň ja som tak bola,že po každom neúspechu som si dávala pauzu ale potom mi to nedalo a išla som do dalšej stimulky.Takže všetko prebolí a určite skúsiš dalej bojovať.Aspoň,že máš prácu predsa tam prídeš na iné myšlienky.

jaruska74
15. feb 2009

stazi, teraz som sa na v inej teme dozvedela ze by ma k hematologicke mohla aj obvodna lekarka poslat.......myslis ze hej?

staza
16. feb 2009

ahoj,tak to ti neviem povedať či ťa môže poslať aj obvodačka ale určite sa skús opýtať to by som ti veľmi odporúčala aspoň by ti urobili testy či je všetko ok.Je to podľa mňa dosť dôležité.

jaruska74
17. feb 2009

jeeeeeeeej ty si uz v 17tt, to je super....ti to pekne ubieha

staza
17. feb 2009

tak idú tie týždne podľa mňa pomalšie ale nevadí len aby bolo všetko ok.9teho marca idem k Dankovčíkovi na ultrazvuk tak by som chcela vedieť čo to bude ked sa nebude malé skrývať.Uvidíme.