Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

pappo
18. feb 2009

caute baby poradte mi prosim vas , mam zvyseny cukor a pco a lekarka mi nechce predpisat metformin , vraj si ho mozem kupit ak chcem ako sa volaju lieky co berete? dufam , ze sa to da kupit bez receptu

staza
18. feb 2009

ahoj.Tak ja o tom neviem,že sa to dá len tak bez receptu kúpiť.Viem,že to môže predpísať iba gynekolog,diabetolog a endokrinolog.Ja som užívala metgogammu(metformin).Však lieky sa predpisujú na základe výsledkov tak nerozumiem tomu ako ti mohla povedať doktorka (gyndoška?)aby si ich kúpila.Určite sa porad s lekárom ved tie lieky nie sú obyčajné a majú veľa vedľajších účinkov.

pappo
18. feb 2009

ja som bola na vysetreni cukru a vyslo mi ze mam zvyseny ale diabetologicka mi povedala ze na tuto diagnozu mi nemoze dat, lebo sa to neda predpisat. vraj to u nas este nie je schvalene. tak mi poradila ved nech si to kupim a nech berem denne 500 metformin, tak neviem aky si kupit

pappo
18. feb 2009

neviete aka je normalna hladina cukru v krvi

jaruska74
18. feb 2009

ja som uzivala siofor, to je tiez to iste.....a mam taky pocit ze ti to musia predpisat.

staza
19. feb 2009

hodnota cukru v krvi je asi okolo 5 ale nie som si istá.Ešte sa skús poradiť s gynekologom pretože metformin je na pco a gyndoš by ti mohol predpísať.

pralinka25
20. feb 2009

ahojte. Tiez mi endokrinologicka predpisala na Siofor na PCO.
Citala som ze dievcatam pri jeho uzivani byva zle.
Vcera som si dala prvu tabletku a zatial mi nic nebolo.
Bolo tu niekomu z toho zle????

Tento liek je iba na predpis ako spominala staza

shaarka
24. feb 2009

kto predpisuje metformin? aj gynekolog?
ake vysetrenia su potrebne na metformin? nemam este ziadne za sebou, ale citala som uz chvaly na tento liek.

a na fertilityfriend najdete milion tehotenskych grafov, kde zena mala sice PCO, ale uzivala metformin a otehotnela. 😵

staza
26. feb 2009

Ahoj Jaruska.Tak ti píšem z nemocnice kolegyna mi požičala notebook.Som tu od piatku v pondelok ma mali zašívať lebo som sa začala otvárať ale už to nestihli lebo mi v nedeľu odtiekla plodová voda.Zatiaľ malé žije ale už sa len čaká ako to bude dalej.Som pripravená na to najhoršie takže najhoršie je to čakanie.Nemôžem vôbec chodiť len ležím ani na toaletu ma nepustia.A zrejmä ma čaká pôrod bez výsledku ☹ ešte napíšem ked budem môcť.Drž mi palce.

jaruska74
26. feb 2009

😢 😢 😢 😢 och stazi.........co sa to deje? to uz nie je normalne.je mi to strasne velmi luto, ked tam je nadej tak sa jej drz. normalne az mi zimomriavky nabehli a slzy do oci. budem na teba mysliet a modlit sa aby bolo vsetko v poriadku. Viem si zivo predstavit ako sa citis, je mi strasne luto ze to nemas bezproblemove......prosim informuj ma, drz saaaaaaa :(

jaruska74
2. mar 2009

halo halo, stazi co nove?uz si doma? ako sa mas?....ja som dnes boal na kontrolnu krv, ta vysla dobre hcg uz mam skoro na 0, a est estale som nedostala ms, tak mi pichla injekciu

jaruska74
7. mar 2009

staziiiiiiiiiiiiii, ako?bojim sa o tebe, stale na teba myslim, ako sa mas?

iveb
7. mar 2009

Stazka je stále v nemocnici. Jaruska 74 neboj , zatiaľ je všetko v poriadku. Ak bude môcť určite sa sem vráti.

jaruska74
8. mar 2009

iveb dakujem za info 🙂 som rada ze vsetko je OK

jaruska74
16. mar 2009

stazi est estale si v nemocke?

staza
20. mar 2009

Ahoj jaruska.pisem cez mobil tak dufam,ze mi prida prispevok.Som este v nemocke a ked bude vsetko ok tak tu budem az do maja cize do 31tt teraz som 21tt.Je to strasne tazke len lezat a vôbec nevstavat ani na wc.Uz sa len modlim aby to cim skôr zbehlo lebo mi ubieha strasne pomaly cas.Niekedy som az zufala ale musim to nejak vydrzat.Ked budem môct este napisem ahoj.

jaruska74
20. mar 2009

och stazi, som rada ze si sa mi ozvala, kazdy den som tu chodila pozerat ci nahodou nenapises. verim ze bude vsetko OK, ze ti to rychlo zbehne.velmi velmi ti drzim palce. ked budes moct zase sa ozvi 🙂

shaarka
6. apr 2009

ahojte kocky,
chcem sa vas opytat, kto vam predpisal metformin a na zaklade coho.
navrhla som to mojej DR gynekologicke, pretoze mam PCO, obezitu a ziadnu menstruaciu... ona ma ihned odbila.
chcem vediet, ake vysetrenia na to potrebujem a za kym mam ist, ked ona nechce...
dakujem 😵

staza
9. apr 2009

Ahoj jaruska.Takze stale lezim nadalej uz som teraz 24tt babo zatial v poriadku.Ta plodova voda sa mi aj doplna ale aj odteka.Este musim vydrzat aspon do 28tt tak len dufam ze to zbehne lebo nic moc len lezat.A ty ako?kedy sa chystas na ket?Potom este napisem prajem ti pekne velkonocne sviatky.

jaruska74
9. apr 2009

ahoj stazi, tak to je super ze babatko sa pekne vyvija. drzim vam silno palce a tych par tyzdnov uz dajak vydrz, si uz velmi velmi blizucko k babatku, co sa u mna povedat neda. momentalne som asi v depke .........:( ale tym ta neidem zatazovat. co s atyka hoto mokjho dalsieho KETu akosi neviem, ci ist ci nie , ci co mam robit. mam zo vsetkeho zmiesane pocity, bolo to pr emna dost tazke obdobie, co som musela prezit a bojim sa ze by sa to zopakovalo........:(

staza
23. apr 2009

Ahoj jaruska.Tak sa ti ozyvam z tej nudnej nemocnice.Vcera mi robili usg tak babo je v poriadku ma 700g pohlavie este stale neviem nebolo vidno.Teraz som 26tt ale este do konca maja by dobre bolo dotiahnut uvidime.Tie tvoje zmiesane pocity uplne chapem ale nedaj sa odradit jednym neuspechom bude to dobre neboj sa drzim ti palce.

jaruska74
23. apr 2009

Ahoj stiz, som rada ze je vsetko v poriadku, casto na teba myslim, ze ako malicke a tak.kazdy den sa chodim na konika pozerat ci si nenapisala 🙂 prajem ti nech ti to vsetko dajak rychlo zbehne........a uz sa tesis z malickeho babatka 🙂 zase sa ozvi 😉

marione74
24. apr 2009

ahojte dievcata, chcem sa opytat ci ste siofor/metformin brali aj v tehu.
mne ho dvaja doktori kazali, teraz som v 8tt a v CAR mi ho kazala doktorka okamzite vysadit, tak teraz mam strach ci som neurobila chybu ze som ho brala.
dakujem

jancos
24. apr 2009

ahoj marione, ja som ho v tehu mala tiez vysadit, ale citala som, ze v zahranici /a teraz asi niektori lekari aj u nas/ ho nechavaju aj v tehu, lebo podla niektorych studii zamedzuje alebo znizuje riziko potratu. ja som ho vysadila /aj ked som sa bala/ a chvalabohu sa potrat nekonal. tak si myslim, ze clovek musi pocuvat, co mu hovoria lekari, ale je to blbe, ked ti hovoria protichodne veci. neviem, skus sa rozhodnut podla toho, ktoremu lekarovi viac veris. drzim palce s babom 🙂

ogeletka
24. apr 2009

Ahoj marione.Ja sa ešte len snažím,ale tiež beriem metfogammu teda siofor.3x850mg.Moja gynekologička mi vravela,že ho možem kľudne brať aj v tehotenstve.Aj endokrinologička mi vravela,že ak by som otehotnela,tak kľudne môžem ho brať.Tak ja mám takéto info . od doktorov.Asi som Ti veľmi nepomohla,ale aspoň niečo. 🙂

jaruska74
25. apr 2009

ja neviem, ja som ho uz nebrala ked som otehotnela, takze s tym tiez nemam skusenosti.......ale mozno by mi pomohol a nepotratila by som :( fakt neviem

marione74
26. apr 2009

dievcata, dakujem za Vas nazor, aj moja endokrynologicka mi hovori ze v zahranici sa berie a ze priaznivo posobi na plod. Vraj aj riedi krv, ale ja uz mam na riedenie krvi ine lieky ako anopyrin a fraxiparin, tak fakt neviem.
Zatial som ho nevysadila uplne, davam si aspon 500 denne, predtym som brala 1000 denne, vidim ogeletka ze ty mas este vyssiu davku. Hm poradim sa este s tretim doktorom...
Ogeletka, a nevies do akeho casu v tehotenstve sa ma brat? do kolkateho mesiaca?

mimusiacik
27. apr 2009

stazka - tfuj,tfuj,tfuj - myslime na Vas,drzte sa! 😉

na inspiraciu pribeh kacenkyp
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pralinka25
29. apr 2009

baby chcem sa vas opytat. Tie co meriate BT a uzivate metformin nevsimli ste si ci ma vplyv na telesnu teplotu?

Ja uzivam metformin uz 2 mesiace 2 tabletky denne. Zaciatkom aprila som bola na CT vysetreni a v letaku sa pise ze pred a po CT treba vysadit lieky. Tak som vysadila na 5 dni metformin. To bolo pocas neskutocne dlheho cyklu kedy mi teploty skakali hore dolu. A prave ked som mala tu pauzu tak teploty klesli, drzali sa dolu a potom ked som zacala uzivat znovu tak vyskocili teploty hore. A v tom case mi konecne graf vyznacil ovulku a po 7 dnoch prisla MS.

Tak len som chcela vediet ci to bola naozaj ovulka alebo metformin zvysuje trosku telesnu teplotu co by mohlo sposobit ze graf je klamlivy a ovulka nebola.

dufam ze som to napisala aspon trosku jasne

flyangel
29. apr 2009

Ahoj staza citala som prispevky a drzim silno palceky aby ste vydrzali... 🙂 ja verim ze budete v poriadku.papa