Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

kacarina
15. nov 2010

@nienna s tym testosteronom to netusim

natyi25
20. mar 2011

halóó??? je tu niekto aktuálny??? 😉

kraskanz1
20. júl 2011

Ahojte aj ja beriem Siofor (metformin) bereim ho uz dva mesaice zatial neviem ci zabral ale urcite v jednej veci schudla som uz 7kg dufam ze sa nam podari s nim otehu bo uz mam toho dost za sebou... 😒

ame
31. okt 2011

Ahojte, necitala som celu diskusiu....mam PCO, anovulacne cykly, bez Duphastonu menzes nedostanem. Endokrinolog mi teraz predpisal Siofor (Metformin) 500 jedna tableta denne vecer.
Po akom dlhom case by mal Metformin zacat ucinkovat? Mala by som z neho dostat menzes, teda mala by nastat ovulacia...aj pri PCO?
Lebo na rast folikulov mi nezabral ani clostylbegyt.
A ked by sa po case vysadil, zasa bude vsetko po starom?

dicinka1
21. nov 2011

@ame ahoj,to by som rada vedela aj ja...

haloooo je tu niekto?

bambula27
12. dec 2011

@ame Ty si opisala presne moj problem. Uplne presne. ☹ Dnes som zacala s metforminom 850...a tiez by ma zaujimalo aky cas musi prejst, aby zaucinkoval. Dr. hovorila, ze mozno to nepojde po 2-3 mesiacoch, mozno po polroku 😠 ale ze to urcite pojde.....

janie80
3. feb 2012

ahojte dievcata... mna cakaju podrobne vysetrenia na PCO a inzulinovu rezistenciu... podla doterajsich vysledkov doktorka povedala, ze asi bude treba nasadit metformin... kedy vam zabral? a ako ste ho znasali? vraj je velmi tazko znasany... 😕

ame
3. feb 2012

@janie80 Ja som ho znasala zle len prve dni, prehanalo ma, mala som hnacku, napinalo ma na zvracanie. Teraz je to uz ok.
Zacala som na 2× 500 a potom po mesiaci na 3× 500. Beriem ho zatial 3. mesiac. Ci zabera, este neviem.... Tiez mam PCO. Dufam, ze zaberie a aj vdaka nemu otehotniem.

janie80
3. feb 2012

@ame dakujem za odpoved a velmi drzim palce... 🙂

ame
11. feb 2012

Dievcata, stretli ste sa s niecim takymto.
Mam PCO a preto som vzdy brala v cykle 16 - 25. den Duphaston, po kt. mi menzes pekne na cca 5. den dosiel.
Uz vyse 3 mesiacov beriem Metformin, sucasne som dnes aj 23. DC (cize este nemam ani dobrany Duphaston) a dosiel menzes.
Mam to brat pozitivne, ze zaucinkoval Metformin a nastala v cykle aj ovulacia? Teda ze uz nebude potrebny Duphaston? Som z toho teraz zmatena.....

ondre
29. feb 2012

@ame ahoj.pomohol ti siofor 500. ja ho beriem uz 2 mesiac. 1 mesiac 1x denne a teraz mam 2x denne. neviem cci uz konecne zabera,ale citim kazdy den valicka ak su to oni nie creva. zda sa mi ze som trochu schudla,len asi vaha je zla lebo mi ukazuju stale rovnaky kg.

ame
1. mar 2012

@ondre ahoj, ja beriem Metformin 500 uz piaty mesiac a nejako viditelne necitim, ze by zaberal, ale asi je to skor len subjektivny pocit a hadam zabera 😉 Kladny vysledok bol, ked som dostala menzes bez Duphastonu uz 3. mesiac po uzivani a verim, ze trochu nastartoval cyklus a ze nastala aj ovulacia a nejake to vajicko sa aj oplodni 🙂

adela76
2. mar 2012

Ahojte baby.
Aj ja mam PCO syndrom a aj inzulinovu rezistenciu.Mala som brat siofor.6 rokov sme sa snazili o dieta.Bola som na 4 IUI - negat.odozva.3 krat na IVF - prvy krat som potratila v 8tt,druhe sa nepodarilo a tretie som potratila v 22tt.1 krat sme boli na KET to bolo prve HCG pozit a druhe negat.prestala som uzivat siofor a na vsetko som sa vykaslala.A zrazu po 6 rokoch snazenia som otehotnela prirodzenou cestou.Mala ma 2,5 roka a za dva mesiace ak vsetko dobre dopadne budeme mat chlapceka.
Takze ja si myslim,ze nie vsetko je len o liekoch.Ale musela som padnut po psychickej stranke az na dno trosku si od toho snazenia oddychnut a nakoniec to prislo samo.
Takze baby nevzdavajte sa a moc moc vam vsetkym drzim palceky.
Prajem vam vsetkym prijemne snzilkovanie.

ondre
4. mar 2012

@adela76 ahoj. my sme sa snazily najprv prirodzene,nechcela som a myslela som si ze to nebude nutne behat po dochtoroch a brat lieky, chcela som to prirodzene. no bohuzial to neslo. no mas toho vela za sebou, ja mam iba jedno IUI neuspesne a tri IVF tiez negativne. som sa po tom vsetkom zrutila. no rozhodla som sa ist dalej a bojim sa ze to bude este dlhy boj. mam PCO bez ovulacie asi od mala podla toho ako my rapluje menzes. mavam ho raz,dva ci maximalne tri krat za rok- moje vianoce su ked ich dostanem.vzdy po kontrole z dochtorovych ust len pocujem ze moje vajicka su velmi chore,ma to nici. uz ozaj neviem co mam este podstupit aby to uz bolo dobre,niekedy sa chcem na to vsetko vykaslat a radcej nechcem dieta,pretoze to uz nemoze ist donekonecna lieky,kontrola a negativne vysledky.uz som pocula od vela zien ze po case sa im to podarilo aj bez liecby. nie som najmladsia a co ked ani po vysadeni liecby by som volakedy otehotnela. roky utekaju a do urciteho veku tusim 35 mame otvorene dvere pre IVF a ine.

ame
5. mar 2012

@ondre len ta poopravim: 3. pokusy IVF preplaca poistovna do veku 39 rokov

ondre
5. mar 2012

@ame ano tak do tej 40. a potom ti lekari povedia ze vajicka su stare,bohuzial. to mozme ist rovno do srotu. je to smutne.

ame
6. mar 2012

@ondre ano, mas pravdu, ja vsak este trosku pockam, skusim posledny 3. pokus preplacany poistovnou a ak by to nahodou nevylo, nebudeme to silit....a kedze mam este tie 3 - 4 roky do 39, tak to dovtedy hadam stihnem 😉

ondre
6. mar 2012

@ame ja som chcela ist na laparku. ja nemam na cakanie ako do podlo po IVF dost sil a bojim sa sa zas zosipem. radcej tu laparku alebo liecba metforminom. drzim ti palce 😉

ondre
6. mar 2012

@ame dneska som si kupila knizku najucinnejsie lieciva z prirodnej lekarne a pisu tam aj o PCO. je to ozaj dobra knizka a vremo odporucam

nienna
29. máj 2012

prosím poradte mi nejakého diabetologa alebo endokrinologa ktorí predpisujú metformin. Mňa všade zrušia, že to dávajú iba cukrovkárom 😒

labanka
29. máj 2012

@nienna predpise ti to endokrinolog pokial ti zisti PCO alebo gynekolog z CARu a nie je len pre cukrovkarov 😉

nienna
29. máj 2012

@labanka už som volala aj endokrinologovi aj všetkým diabetologom v okolí, povedala som že mám PCO atď. ale nikde mi ho nechcú dať, ani robiť vyšetrenie na IR....ono to dosť asi závisí od konkrétneho doktora....kde máš ty dokiho? ja už by som šla hocikde, len nech mi to napíšu

labanka
29. máj 2012

@nienna Košice - Gyncare - MUDr. Herman
vysetrenie na IR by ti mal urobit endokrinolog

labanka
29. máj 2012

@nienna mas len 23 rokov tak to PCO nemusi byt take hrozne aby si musela brat Metrofmin...... sledujes si ovulaciu? mozno ju mas a problem bude inde

nienna
29. máj 2012

@labanka no ono to asi bude dosť zlé, kedže mrchu mám možno tak 3 krát do roka, ovuláciu nemám určite, už som podstúpila vyšetrenie štítnej žlazy, tá je v poriadku, takže ono to pravdepodobne bude tá IR. asi sa budem musieť vybrať na východ na druhý koniec slovenska, lebo tu asi nemám šancu ten metformin dostať, vraj to nieje schválená liečba ministerstvom zdravotníctva, iba na liečbu cukrovky 😒

labanka
29. máj 2012

@nienna no neviem, tu to berieme skoro vsetky co mame PCO ..... mne uz ovulka krasne nabehla po 5 mesiacoch uzivania a menzes mam celkom pravidelny, tak s tym ti pomoct neviem :(
viem, ze tu chodia baby z celeho Slovenska, tak to urcite skus co ti povie nas doki 😎
http://www.gyncare-sk.com/

nienna
29. máj 2012

@labanka ved to práve nechápem, že ked čítam tému o PCO, tak skoro všetky baby majú ten metformin, tak neviem prečo u nás ho nechcú predpisovať, ako keby s tým vôbec nemali skúsenosti. Tak veľká vďaka za rady, idem pozrieť tú stránku 🙂

labanka
30. máj 2012

@nienna nedakuj, nech pomoze 🙂

labanka
30. máj 2012

@bambula27 juj, dalsia Metforminka od Hermana 😉 vitaj

bambula27
30. máj 2012

@labanka dakujeeeem 🙂 Ja som s metforminom skoncila po 4 mesiacoch. Tie mi odporucila gynekologicka. Ale u Hermana mam za sebou len prve "stretko" ...takze co odporuci on, to uvidime 😉 A ty? Ako ste na tom?