Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
5. máj 2008

Mikimaja drzim ti velmi palce aby ti to vyslo, potom daj hned vediet ako bolo.

giuli
5. máj 2008

Lorry,metformin sa berie aj počas MS,neprestávaj ak si už zvykáš na dávkovanie.Ja som po obrovskej 5 ročnej pauze dostala hneď za sebou 2krát MS a dokonca vždy bola aj ovulka.Tak asi mi konečne začína účinnkovať ako má... 😀

mikimaja
5. máj 2008

Jaruska74 - veľmi pekne ďakujem 🙂 . Test budem mať až 14.5., ale určite sa ozvem.

jaruska74
7. máj 2008

si viem predstavit ako sa na to tesis, ja som bola dne su gynekologicky a mi pichla vyvolavaciu injekciu, ale neviem ci budem mat aj ovulaciu pocas MS alebo nie. da sa to nejak zistit?

lorry
11. máj 2008

Ahojte baby stalo sa niektorej z vas ze dostala menzes z Metforminu a nemala ovulku ? Ja som mala po prvy krat menzes ale nemala som ovulku.

giuli
11. máj 2008

Menštruovať môžeš kľudne aj bez ovulácie...Ak Ti menzes nexodí pravidelne ,nezúfaj a pokús vyčkať na ďalšie cykly...uvidíš,že aj ovul. saTi naštartuje,xce to len čas lorry 🙂

iveb
12. máj 2008

Ja sa s tým Metforminom stále trápim , neviem si naňho nijako zvyknúť. Ale doki povedal , že musím aspoň 2x1 tabl. denne aby môj 4IVF bol čo najlepší. Tak sa snažím , ale je to ťažké. Vy ho vážne znášate dobre? Lebo ja som zo seba zúfalá.

lorry
12. máj 2008

Dakujem giuli asi mas pravdu 😀

modra
12. máj 2008

Iweb ahoj aj ja beriem metformin a nie je mi z neho dobre aj som ho vysadila na cas a potom som ho znova zacala brat a myslim ze je to trcochu lepsie.

lorry
12. máj 2008

iveb ani sa ti necudujem su tazke a preto sa maju nasdit postupne aby si na to zvykol organizmus. Mne ho dala na zaciatok pol tabletky a po tyzdni celu a potom celu a pol. A tak to teraz beriem a uz som si na to zvykla nic mi to nerobi.

jaruska74
13. máj 2008

a ako sa prejavuje to ze ti nerobi dobre metformin?

lorry
13. máj 2008

mna zo zaciatku prehanal a bolel ma z neho zaludok a niekedy som mala slabost 😝

ededik
13. máj 2008

Baby vydržte, mne zabral .... 😵

delfinyka
13. máj 2008

Ahoj ededik, gratulujem. chcem sa opytat ci treba po otehotneni brat okrem metforminu progesteronovy pripravok. dakujem. mam PCO beriem met zatial nezabral.

iveb
13. máj 2008

Ja som včera vzala prvýkrát 2x1 tabl. a aj dnes a zatiaľ sa nič nedeje. Myslím , žiadne problémy. Snáď si ten môj žalúdok na to už pomaly zvyká. Uvidím ako bude zajtra .

Pre delfinyka - ja som brala progesterón až do 16.týždňa tehotenstva.

lorry
13. máj 2008

Tak potom je dobre iveb drzim ti palce 😉

lorry
15. máj 2008

Baby neviete ci sa moze chodit do solarka ked beriem Metformin ?

jaruska74
16. máj 2008

fuha tak to ti neviem povedat, ale ja by som to asi neriskovala........akonahle to robi nieco s hormonmi moze to byt nebezpecne. Aj ked je pravda ze to su lieky na curovku, no neviem ..........

lorry
16. máj 2008

A ked sa berie antikoncepcia tak sa moze chodit tak si myslim ze to hadam nevadi. Neviem 😖 a nepadaju niekomu z vas vlasy ?

ededik
17. máj 2008

Delfinka, ja beriem utrogestan...Mne ho doky dal hneď, ako som zistila, že som tehu....
Povedal že "Pre istotu"....

Lorry...prečítaj si leták, ale ja osobne by som /keď už tak veľmi chceš/ dala prednosť normálnemu slnku po 3tej hodine....

lorry
17. máj 2008

Ja som to chcela len kvoli tomu, ze mozno budeme mat svadbu a chcela som byt troska opalena. Cez den nemam cas sa opalovat som v robote, letak som si citala a nic tam nebolo. Ale skusim sa spytat doktorky co povie. Ale aj tak to asi skusim 😖

jaruska74
19. máj 2008

jeeeeeeeej to je super , svadba je uzasna vec, tak to si zisti ci sa da opalovat. Kedy presnejsie? hm? pochval sa

mikimaja
20. máj 2008

Čute kočky, tak ani teraz to nevyšlo a navyše mi ešte doki povedal, že mám polypa na krčku maternice. Máte s tým niektorá skúsenosti ? Alebo viete ako sa to rieši ? A kedy môže byť ďalšie IVF ? Ja mám veľmi rozdielne informácie a neviem kde je pravda.

lorry
20. máj 2008

No to este neviem to mozno teraz v lete a mozno nie. Pytala som sa doktorky ci mozem ist do solarka a povedala, ze mozem bohvie ako si nebola ista. Ved uvidim...

lorry
20. máj 2008

Ja by som mala mat uz druhy krat menzes tento tyzden presne neviem kedy ho dostanem. Ale ovulka mi pri prvom menzesi neprebehla tak som zvedava co bude teraz. 😒

jaruska74
23. máj 2008

ako vies ze si nemala ovulku?

iveb
23. máj 2008

Dievčatá stále sa trápim s Metforminom som na dávke 2x1 tabl. viac nezvládnem , ale asi to fakt zaberá , lebo po dnešnej kontrole , pichám GONAL , žiadna búrlivá reakcia a vyzerá to dobre. Doki povedal, že je to určite aj zásluha Metforminu. Takže ho určite berte.

lorry
23. máj 2008

lebo som bola na folikumetrii

jaruska74
24. máj 2008

to je co folikumetria? a co ti povedali ze po kolkych mesiacoch brania metforminu sa dostava ovulka?

lorry
24. máj 2008

Folikumetria je, ze ti meraju folikul ci ti narastol do urcitej velkosti presne neviem aka musi byt, aby ti praskol a nastala ovulacia. Nepovedali mi nic takze musim cakat co bude uvidime.