Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

dankariska
24. júl 2013

Ahojte, mate zvysny metformin, ktory uz nepotrebujete?

dankariska
26. júl 2013

Ahojte, nemate nahodou niektora zvysny metformin, ktory uz nepotrebujete????

ematko29
10. aug 2013

Ahojte,nejak tu už nik nechodí ale aj tak sa skusim opýtať.Bberiem metformin3mesiace,na začiatku mi bolo zle ,ale len krátko avpohode som si zvykla,teraz už zasa začínam pocitovať nevolnosti.Tehotná niesom.Nevidím ,žiadne výsledky mám pocit ,že je to len horšie,ani hlien nemávam čo predtým bol,teraz len krémový.4o mám robiť?v septembri mám ísť na kontrolu.Vydržať či stým seknúť?

bubbles
26. sep 2013

predpisali mi Metformin, ale v lekarni mali len Siofor, tak som ho zobrala, kedze "je uplne rovnaky". v pribalovom letaku je ale napisane, ze sa nedoporucuje pri tehotenstve alebo ked sa snazime o babätko. na nete som nasla, ze Metformin sa moze, tam je obmedzenie az pri kojeni. Je teda Siofor to iste ako Metformin a mozem ho zacat brat, alebo mam vratit, vymenit, zahodit, ked sa teda snazime o bábo? :D

ematko29
26. sep 2013

@bubbles liekov s účinnou látkou metformin je viac druhov,siofor alebo ja beriem glucophage xr.Brala som zo začiatku aj siofor,ale nerobil mi dobre velmi ma z neho nafukovalo tak teraz beriem ten glucophage xr.je ich viac druhov.Pri zistení tehotenstva sa vysádza aj ked počula som,že ani tehotnosti nevadí.predpisuje sa práve u žien s pcos na vyvolanie ovulácie a na upravu hormonov.zaberá individualne niekomu skôr niekomu neskor.Ja už beriem 4mesiac a až teraz začínam registrovať nejaké zmeny.

bubbles
26. sep 2013

@ematko29 dakujem, ja sa pre istotu radsej spytam aj parkrat, len nech je to dobre :D inac, mam aj PCO a mala som problemy s menzesom.. tak to hned idem užiť..

ematko29
27. sep 2013

@bubbles tak ti prajem nech ti skoro zaberie anebudeš musieť tolko čakať ako ja 🙂 niektorým ženám pomôže hned po mesiaci iným to trvá dlhšie.Ja mám tiež pcos s menzesom tiež mám problémy od puberty.

bubbles
27. sep 2013

@ematko29 dakujem 🙂

casperka1980
10. jan 2014

Ahojte, je tu ešte niekto kto užíva metformin? ja ho začínam brať druhý mesiac. snád sa nám zadarí..

ematko29
12. jan 2014

@casperka1980 ahoj ja beriem metformin už 7mesiacov.Menzes som dostala až prvykrát pred 3mesiacmi od metforminu.A teraz druhykrát v january .Takže pomáha,len tomu treba dať čas,kým začne telo reagovať a upravia sa hormony.

casperka1980
13. jan 2014

@ematko29 ahoj, menzes dostávam pravidelne každý mesiac... siofor mám užívať 3 mesiace a ak nezaberie, tak pôjdem na laparku.. snád to vyjde..

ematko29
13. jan 2014

@casperka1980 tak to máš podstatne lepšie,som si myslela,že ked je pravidelný menzes tak metformin je zbytočný.Ale asi o tom neviem ešte vela,teda o tej inzulinovej rezisttencii.

casperka1980
21. jan 2014

@ematko29 ahoj, a neni Ti po metformine zle? akú dávku užívaš?

ematko29
21. jan 2014

@casperka1980 No zo začiatku bolo adosť,aj som zvracala pár krát.Ale postupne som zistila po akých potravinách mi je zle azistila som aj,že večer nemám vela jesť lebo to potom brutal.Beriem 2x denne čiže na celý den 1000mg.

casperka1980
22. jan 2014

@ematko29 toľko beriem aj ja. Prvý mesiac som brala 500, teraz druhý cyklus už 1000. Zatial mi nebolo po nom nejak brutal zle..len pár dní hnačky..

ematko29
22. jan 2014

@casperka1980 tak Ti prajemn aby zabral a aby si nemusela na laparku 🙂

casperka1980
5. feb 2014

@ematko29 ahoj, práve začínam 3. cyklus s metforminom... ☹ ..
škoda, že nezabral.. mám doma zvyšný clostil tak som si ho nasadila.. uvidíme čo z toho bude.. drž palce 🙂

ematko29
5. feb 2014

@casperka1980 držím silno silno.Každému to ináč zaberá,Možno ti treba aby sa organizmus poriadne nakopol atebe treba 3mesiace nato.Dobrá správa je,že aj ked by náhodou nezabral ani tento mesiac tak klostilbegit zvykne v tele učinkovať najmenej další mesiac bez brania liekov.

ematko29
5. feb 2014

@casperka1980 a kolko mesiacou si už klostil brala ?4o sa týka metforminu tak ten je na dlhšie....

casperka1980
6. feb 2014

@ematko29 asi tak pol roka s prestávkami som ho brala... uvidíme čo z toho bude..

ematko29
7. feb 2014

@casperka1980 Ale to je dosť nato aby zabral.Bud boli malé dávky,alebo treba skusiť niečo iné.A prestávky boli až po 3mesiacoch alebo po mesiaci ?Lebo aj od toho záleží.

casperka1980
7. feb 2014

@ematko29 brala som ho1x1, dalsí cyklus 2x1 a nakoniec 3x1, potom prestávka vyše troch mesiacoch..
ak nezaberie metformin ešte tento cyklus, tak ma čaká laparka..

ematko29
7. feb 2014

@casperka1980 Uvidíš.držím silno prsty.Aj ked nechápem,že ked máš pravidelné cykly tak žeby si mala až takú velkú hormonálnu poruchu aby nezabral ani klostylbegit s tak vysokými dávkami.Manžel bol na spermiogram?Lebo tam by mohla byť chyba.

casperka1980
8. feb 2014

@ematko29 manžel bol a má všetko ok.. som aj po operácii myomu a môžu tam byť nejaké zrasty, neprechodné vajcovody..atd... tak na tú laparku by som chcela ísť čo najskôr..

casperka1980
9. feb 2014

@ematko29 menzes som dostala 1.2. a ešte teraz mám špinenie.. môže to byť metform..?! je to v poriadku?..

ematko29
9. feb 2014

@casperka1980 no tie zrasty ma tiež napadli.a aj tie nepriechodné vajcovody.Lebo mi nešlo do hlavy ako to,že ti klostyl nezabral a menzes maš jak hodinky.K tomu špineniu,to ti asi neporadím,myslím,že metforminomby to nemalo byť aj ked ktovie...Ale zase to mohla byť len jednorázová záležitosť.

casperka1980
17. feb 2014

@ematko29 no som sa rozhodla, že už nebudem brať metf..len do konca cyklu aj to len 500 mg denne

boli sme na postkoitálny test a vyšiel zlý.. žiaden pohyb spermíí v pošve... ☹ ☹ ☹ , asi tam bude problém... takže nás čakajú dalšie testy na alergiu na spermie.. asi tak nejak sa to volá..

ematko29
17. feb 2014

@casperka1980 och to mi je lúto.Držím Vám palce,v tomto prípade metformin naozaj nepomôže.Určite je problém v tom,lebo menzes jak hodinky ani klostil nezabral,nejako mi to všetko nešlo do hlavy.ak by bol problém v ovulácii taktak by klostil 100%zabral.Neboj oni ti nato niečo dajú.Hlavne ,že sa zistila príčina ,uvidíte ako dopadne další test a dajú ťa dokopy.Horšie by bolo ak by sa nenašla príčina a vám by sa nedarilo 🙂 hlavu hore už ste sa pohli 🙂

casperka1980
13. mar 2014

@ematko29 ahoj, v pondelok sme boli s iscare v MT... robili nám testy, tak uvidíme čo z toho.. Buď to IUI alebo priamo IVF.. a ovuláciu mám.. aspoň podľa výsledkov.. o týždeň budem vedieť prvé výsledky.. potom sa ozvem.. pa

casperka1980
19. apr 2014

@ematko29 Ahoj, dnes som už 11 deň po IUI... v pondelok budem testovať... ale nemám ten pocit, žeby som bola v tom.. ak to nevyšlo, tak ideme na IVF..