Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
11. aug 2008

marvelon uz neberiem, ten som mala od dnes vysadit a co bude dalej neviem, mam pockat na menstruaciu a potom sa mu ozvat a potom mi asi povie dalsi postup

jaruska74
11. aug 2008

ty ako dlho beries lieky? co ti povedal kedy mas prist?

staza
12. aug 2008

No ja som začala brať metfogammu asi týždeň skôr ako ty a marvelon beriem druhý cyklus.Ja sa mám ozvať až koncom septembra do vtedy mám brať lieky.No a dúfam,že v oktobri už budem stimulovať na ivf.Ty si brala marvelon len jeden cyklus?U mňa je dlhšia príprava lebo mi hovoril že aspoň 3 mesiace ale to mám akurát tretí mesiac v septembri.No prejde to raz dva.Ale už máš schválenú žiadosť aj lieky?

jaruska74
12. aug 2008

hej hej uz mam schvalenu, a metformin beriem druhy mesiac a marvelon nieco vyse mesiaca som brala tiez,. mozem sa opytat taku indiskretnu otazku....kolko mas rokov?

jaruska74
12. aug 2008

ja mam totiz 24 a ked som tam prisla mala som este o rok menej a jeho prva veta bola, Kde ste boli dotreraz?.......vtedy ma to sokovalo, kusok ma upokojilo to ze liecba zabera a mala som aj ovulaciu, ale on toho vela nenarozprava, ja by som tolko veci od neho chcela vediet, ale ked som tam tak nic nenapadne a on sam nepovie skoro nic

certisko19
12. aug 2008

ahojte,
troska som to tu precitala....tiez beriem siofor...a kopu inych blbosti....ako jedna z vas tu pisala,ze jej to lekar povedal drasticky....myslim,ze mal pravdu....nemam sice tu vekovu kategoriu....ale s krvnym tlakom mam tiez problemy....a priberam,aj ked nejem....

jaruska74
12. aug 2008

no kazdy reaguje asi rozne.......ja tiez nechudnem ale veselo priberam, ale uz som si povedala, ze to vsetko musim vydrzat

certisko19
12. aug 2008

no,asi tak...kazdy organizmus je iny....a danu "chorobu" mozu ovplyvnovat aj ine dalsie veci...

staza
13. aug 2008

Joj jaruska ty si ešte mladučkááá ja som mala minulý týždeň 33 😒 tak aj mne Hermi povedal že kde som bola, že som mala prísť skôr za ním.No ale vieš ako,ja som chodila do iného centra a až po tých neúspechov som sa rozhodla pre zmenu ale teraz dúfam,že nám to vyjde.Ináč najlepšie je ked si otázky napíšeš a tak sa spýtaš a je pravda že veľa nenarozpráva no ked sa pýtaš ochotne ti odpovie.

staza
13. aug 2008

Ináč len od kedy beriem metfogammu tak len od vtedy chudnem čo som rada lebo ja priberám aj z vody.Ale nemala som veľkú nadváhu asi 5 kíl čo som si vypočítala podľa váhy a výšky teraz som v norme.A najviac som rada,že nemám vôbec chuť na sladkééé.

jaruska74
13. aug 2008

tak to ti zavidim, ani ja som nemala nadvahu, ale ani zdaleka nechudnem a hladna som stale.......ja mam raveze chut na vsetko 🙂)) moj organizmus zareaguje vzdy opacne ako by som chcela, ale tentoraz sa nad tym netrapin, ked som hladna tak sa najem 🙂 lebo ked som hladna a vezmem liek je mi zle

staza
14. aug 2008

No určite neber liek na lačno to aj mne je po tom zle ked si pred tým nezakusnem niečo.A netráp sa kilami ved aj tak priberieme ked budeme tehuľky no nie?Len u mňa je to veľmi čudné s chuťkami na sladké predtým som musela mať stále to som jedla keks s keksom a teraz nemusím vôbec a nemám ani chuť.Ináč si z Ke?

jaruska74
14. aug 2008

ano aj ty si z KE?

staza
17. aug 2008

Ano.Dobre že tu máme centrum aspoň nemusíme cestovať ako druhé baby.Aj tak mám trošičku problém v robote lebo musím odísť skôr aby som stihala termín u Hermana a preto sa snažím aby ma objednával na neskoršiu hodinu.U Hredzáka som chodila stále ráno na pol ôsmu lebo on robí iba ráno ultrazvuky.No ale zas v práci nechcem hovoriť kde idem stále poviem že idem na vyšetrenie takže beriem paragraf alebo beriem dovolenku.A kde presne bývaš?Ja na mieri.

jaruska74
17. aug 2008

ja byvam v starom meste, pri Gesku. ja som teraz skoncila vysoku skolu a est esom nenastupila do roboty, a ani presne kvoli tomu ze viem ze by s tym bol problem odchadzyt stale nenastupim. Budem chodit iba na absolventsku prax a to je 20 hodin tyzdenne, to je ako polovicny uvazok.......lebo teraz by sa fakt nedalo dakde zamestnat a skoro kazdy tyzden sa vypytavat k doktorovi.....

jaruska74
17. aug 2008

aj teraz v stredu tam mam zase ist....

staza
18. aug 2008

No fakt je to jednoduhšie aj pri stimulácií ked nemusíš stále odbehovať z roboty je to stres lebo ja napr.robím v Saci a je to stresujúce aby som stále stihala spoje fakt dakedy je to ako na pretekoch.Tak som zvedavá ako dopadneš v stredu.A zamestnávateľ tiež nemá rád také odbehovačky.

jaruska74
19. aug 2008

joj zacinam byt z toho vsetkeho nervozna......dokonca som aj uplakana, co sa mi nestavalo. a o tom ze priberam ani nehovorim, velmi mi chuti papat ☹ zajtra idem za lekarom, somzvedava co mi zase pichne, alebo ake lieky mi da, citim sa ako zberna.......ved to nenormalne mnozstvo liekov musime pojest.....och a ked si predstavim jak tym zenam co normalne otehotneju hovoria, jak vsetko maju iba zdrave, prirodne a take.......a ja na ranajky lieky,na obed lieky a na veceru lieky a pomedzi to nejaka injekcia

jaruska74
19. aug 2008

uz sa velmi tesim ked bude koniec

staza
19. aug 2008

Neboj sa ked už začneš stimulovať tak to už ide rýchlo ani sa nenazdáš a budeš mať v brušku bobáčikov a potom sa ti bude zdať len to čakanie dlhé.No tými hormonami sa mení aj nálada čiže môžu byť výkyvy a teraz ked ti pichol injekciu možno už si pred krámami.Ja som tiež mala problém,že mi stále bolo do plaču ale to som už mala po prenose embrií.Tak ti držím palce na zajtra a potom zreferuj.No ináč pri metfogamme sa mi nezdá to priberanie lebo ja naopak tak neviem pýtaj sa na to zajtra.Páá 😉

jaruska74
20. aug 2008

no tak zase ma vysetril a mam brat ijekcie, mam si ich sama pichat a vo stvrtok mam zase ist k nemu? nevies ako dlho to este bud etrvat? co este budem brat, okrem tych injekcii?

jaruska74
20. aug 2008

a po neuspesnom oplodneni sa ako dlho caka na dalsi?

staza
20. aug 2008

No neviem aké injekcie si máš pichať gonal,puregon...?No máš kontroly lebo ťa musí sledovať ako ti rastú vajíčka a koľko a neviem či máš krátky alebo dlhý protokol.Začala si pichať ked si dostala krámy?lebo potom budeš mať krátky protokol asi 12 dní.No a po injekciách budeš brať tablety začneš asi jeden deň pred prenosom na udržanie tehotenstva.Po neúspešnom pokuse(nedaj bože)sa má čakať asi 3 cykly menštruačné.Ale mysly len pozitívne a všetko bude ok. 😉

staza
20. aug 2008

Je dobre ked budeš mať viac vajíčok lebo ti ostane ešte na zmrazenie a tým pádom nemusíš ísť na dalšie ivf ale pôjdeš na ket čo nie je taká zátaž pre telo lebo tam je príprava sliznice tabletami.Ale ja verím tomu,že ti vyjde prvý pokus Herman má dobré výsledky.Len sa nestresuj to je rozkaz.

pappo
20. aug 2008

caute je tu niekto komu liecbaMetforminom pomohla a ustupilo PCO?

jaruska74
20. aug 2008

zacnem si pichat az tyzden po krvacani.......a budem si pichat puregon ZACINAM LEN SO 150 JEDNOTKAMI. este nikdy som si tak nepichala, ale tak musim to zvladnut, to je uz len detail oproti vsetkemu inemu. a fakt ako vravis musim mysliet pozitivne, ale ked ja sa potom bojim sklamania.....no uvidime, a kedy odhadujes ze by som sla na ten zakrok? v prvej polovici septembra? ci to sa uvidi podla toho ako budem reagovat na liecbu?

jaruska74
20. aug 2008

tak PCO ti uz neustupi, to sa neda liecit, to sa da len na obdobie ked chces otehotniet vyvolat ovulacia......a ano aj ja som pripad kedy mi uz po jednom mesiaci prisla menstruacia aj s ovulaciou🙂 takze sa da povedat ze to zabralo🙂

staza
21. aug 2008

No ja som si stále začínala pichať 3DC ale neboj doky vie čo robí.Ja mám taký tušák že u mňa to tiež bude ináč ako do teraz.Pri stimulke si budeš robiť aj predoperačné vyšetrenie aby si mala výsledky kým pôjdeš na odber vajíčok.Máš pero?Neboj to len prvý krát sa budeš báť si pichnúť a potom ti už pôjde ako po masle budeš ako profesional.Môžeš poprosiť aj sestričku aby ti to ukázala.A jednotky ti doky môže upravovať podľa toho ako budeš reagovať všetko závisí od toho preto je dobre byť v pohode a nestresovať sa.No určite ťa čaká zaujímavý september.

staza
21. aug 2008

Pappo ja len teraz beriem dobré dva mesiace metfogammu a tiež budem zvedavá aké budem mať výsledky ale určite to pomáha ved píšu kočky(aj v iných témach) že majú dobré výsledky.Takže veríííme 😉

jaruska74
21. aug 2008

hej hej mam aj pero...🙂 no asi to tak bude ze na prvy raz tazsie a potom sa naucim , snazim sa byt v pohode a nestresovat sa, ale samozrejme mi to az tak neide........no som zvedava, co ma caka. Dnes som inac videla take dvojcatka, nasa jedna znama ich tiez ma po podobnej stimulacii. ale na umelom asi nebola. O tom vlastne v mojom okoli nikto nehovori, akokeby to bola hanba alebo ja neviem co. Ale tie deticky boli nadherne 🙂))........aj ja uz chceeeem