Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

bordulka
19. feb 2013

@ematko29 ahoj, myslim,ze ta hodnota inzulinu je dost vysoka

ematko29
19. feb 2013

@bordulka ano? dakujem za informáciu.4ítala som vela o inzulínovej rezistencii tak mám pocit,že ju aj mám.len nato mi treba asi podrobnejšie testy

bordulka
19. feb 2013

@ematko29 tu inzulinovu rezistenciu ti zisti diabetologicka.. ak mas podozrenie,urcite sa tam objednaj, verim,ze sa potom rychlo zadari 🙂

ichthyska
19. feb 2013

@bordulka ach jaj tak som napata co mna caka ake budem mat vedlajsie ucinky

ematko29
19. feb 2013

@bordulka dakujem si zlatá,ale ja bábo neplánujem zatial,mám 2.Ale ide o moju menzes,ktorá mi chodí velmi zriedka.Mám zvýšený testosteron,a nízky progesteron. Priberám asom hrozne unavená stále anervozna,čo som sa dočítala všetko sedí tak pátram aby som to dala do poriadku

bordulka
19. feb 2013

@ematko29 jaj tak 🙂 a deticky sa vam podarili pocat normalne? mne chodi mrcha tiez velmi malo, mam pco, inz. rezistenciu, nadvahu atd.. tak skusam vsetko, len ma teraz mrzi, ze mi byva z metforminu dost zle :(

bordulka
19. feb 2013

@ichthyska a ty ho este neberies?

ematko29
19. feb 2013

@bordulka nám pomohol klostilbegit.nemala som ovulku.ale či mám pco alebo čo mám to mi nik nevysvetlí ☹Stav sa mi ani po porodoch neupravil

bordulka
20. feb 2013

@ematko29 no ja som skusala uz aj ten clostyl, ale nezadarilo sa.. mne pco zistili pri laparoskopii, ale su dva druhy.. je aj hormonalne pco, ktore ti dr zisti pri hormonalnom profile... nebral ti krv?

ematko29
20. feb 2013

@bordulka no vieš čo ja sa musím popytať endokrinologičky,lebo moja ginekologička je akurát schopná nasadiť mi antikoncepčné tabletky aja ich už mám dosť 4roky v kuse som ich brala.Krv mi brala endokrinologička ,liečila ma duphastonom.teraz mám pauzu uvidím či sa niečo upravilo,ale pochybujem ☹ už svoje telo poznám no ale uvidíme.Ale o pco nič nevravela aspon som nič také nepostrehla ale príznaky mi sedia ,sa jej musím viac popýtať ked tam prídem

ichthyska
22. feb 2013

@bordulka este nie

ichthyska
22. feb 2013

@bordulka ale vyzera to ze ich budem musiet uzivat aj ked ma varovala pred neziaducimi ucinkami tak som zvedava

25kikuska25
3. apr 2013

ahojte, ako vam zabera siofor? Beriem ho druhy tyzden, tak som zvedava 🙂

enanena
4. apr 2013

Ahojte chcem sa spytat kto vam predpisal metformin?mne to odmietla diabetologicka predpisat tak chcem skusit este endokrinologicku ci by mi mohla ona s tym pomoct.dakujem za vase odpovede a rady

ichthyska
23. apr 2013

mne to predpisala endokrinologicka
@enanena

25kikuska25
23. apr 2013

@enanena aj mne to dala endokrinologicka, lebo mi zistili inzulinovu rezistenciu.

enanena
24. apr 2013

@ichthyska
@25kikuska25 dakujem vam dievcata...vcera som bola u endokrinologicky a ta bola uplne super...vsetko si vysetrila a sestricka mi potom vzala krv a vysledky budu v piatok a potom bude dalsia konzultacia s lekarkou 🙂

25kikuska25
1. máj 2013

@enanena ako si dopadla?

enanena
2. máj 2013

@25kikuska25 7.5. mam ist este raz na krv lebo to nejak domrvili 😒

25kikuska25
2. máj 2013

@enanena no to potesi

ematko29
17. máj 2013

@bordulka tak som došla od endokr,mi povvedala,že mám pco to hormonálne jak si mi písala,že aj také je.Lebo ja nemám cysty ale všetko ostatné sedí v rátane zvýšeneho testosteronu

bordulka
18. máj 2013

@ematko29 ahoj, aj ti predpisali ten metformin? ci ako ti to idu liecit? aspon,ze sa uz vie pricina 🙂

ematko29
18. máj 2013

@bordulka ano predpísali mi siofor 1xdenne.Len mám dilemu bolela ma hlava či môžem na nich brať lieky ako ibalgin ,som vzala 200vku lebo ma strašne bolela.Som sa zabudla opýtať lekárky či môžem.Inač mi nieje zle asi je to nízka dávka ale mám také pocity,že ma zalejje horučava atak ale zatial vv poho

bordulka
18. máj 2013

@ematko29 ja si myslim,ze to mozes kludne brať 🙂 priznam sa, ze ja ten metformin teraz neberiem, zabudam na to uplne :(( a neviem ako to napravit..bojim sa zase zacinat, ze mi bude zle

marfuska245
18. máj 2013

@ematko29 aj ja som brala siofor 3krat denne 2roky a co da tyka pco pomohol mi spravidelnil my ciklus....teraz som tehu....

ematko29
18. máj 2013

@bordulka atebe ten metformin pomáha nejako?Lebo ja nemám menzes iba s vyvolavačkou alebo s hormonami.Inak mi hrozne hapruje vobec neviem kedy dojde.
@marfuska245 no super pozeram ,že sa ti to kráti tak ,želám pohodový pôrod avela zdravia 🙂

marfuska245
18. máj 2013

@ematko29 dakujem....

bordulka
19. máj 2013

@ematko29 no dlho som ho neuzivala, 🙂 ale beriem aj euthyrox na stitnu a musim povedat ze mi prisla ovu dost skoro na to,ze tiez som nemavala mrchu bez tabletiek, tak neviem co pomohlo...

ematko29
19. máj 2013

@bordulka tak asi skôr ten euthyrox,ked si metformin dlho neužívala.Ja som zvedavá či mi pomôže aked mi pomôže tak či to bude aj ked sa vyvsadí alebo len vtedy ked ho budem brať

ematko29
20. júl 2013

otázka pre metforminky 🙂 úprava stravy to ma celkom zaujíma,ako ste ju upravovali pri metformine?dakujem