Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

iveb
28. máj 2008

Dievčatá ten Metformin ste brala niektorá aj po IVF , dokonca aj v tehotenstve?

lorry
28. máj 2008

Ja som sa pytala doktorky a povedala, ze v tehotenstve ho nedava.

lorry
28. máj 2008

baby vy mate aky ten Metformin v krabicke take dlhe tabletky 60 ks alebo take gulate v takej umelej nadobe lebo taky uz nevyrabaju tak mi dali v lekarni v krabicke, ze je to to iste 😖

iveb
28. máj 2008

Ja ho mám v krabičke a už ho nemám pod názvom Metformin ale Metfogama . A už s ním asi skončím . Mám ho plné zuby. V piatok ma čaká odber vajíčok .

lorry
28. máj 2008

Ja som ho teraz kupila pod nazvom Matformin Teva. A ako dlho si ho brala aj sa ti upravil po nom menzes alebo si ho brala len na to aby si mohla otehotnet ?

mikimaja
28. máj 2008

Iveb - ja som ho brala aj po otehotnení - doki tvrdil, že celý prvý trimester - potom už sa nemá brať

lorry
30. máj 2008

baby na kolky den dostavate menzes ? Ja som prvy krat dostala na 35 a teraz mam mat druhy krat ale zatial nic tak cakam

marione74
30. máj 2008

lorry ja po metformne dostavam na 30 den. Dovtedy obcas na 35 niekedy aj neskor

lorry
30. máj 2008

je to hruza , tak neskoro nejako ma moc neboli brucho len ho mam nafuknute pockam do 35 dna hadam dostanem

lorry
1. jún 2008

B aby moze byt, ze ked uz pijem tie lieky mesiac a pol ze ma s nich boli zaludok a prehana ?A menzes zatial nic 😲

lorry
1. jún 2008

neviete ci sa moze dat prestavka ked sa berie Metformin ?

iveb
2. jún 2008

Ja som ten Metformin predsa nevysadila , doki mi ho kázal brať aj po odbere a v stredu by som mala ísť na prenos. Z celej duše ho nenávidím , ale on vraj zmierňuje príznaky hyperstimulčného syndrómu , takže ho beriem , lebo sa ho hrozím. Dosť ma bolí brucho ,aj vaječníky , ale už ani neviem z čoho lebo beriem toľko liekov až hrôza. No len posúďte: 2x1 kyselina listová, 1x VESSEL DUEL / to je na riedenie krvi/ ., 2x2 Duphaston , 1x2 Utrogestan, 3x1 Estrimax .

lorry
2. jún 2008

to teda hej je toho riadne vela 🙂 baby stalo sa niekrorej ze mala menzes s metforminu a potom na druhy mesiac nemala ?

lorry
3. jún 2008

Viete ako mi je zle musim si dat prestavku s tymi liekmy zajtra zavolam doktorke aj ked neviem co na to povie. Pijem ich dva mesiace prvy mesiac som dostala menzes a tento nie dneska je 36 dni pozerala som si kalendar tak neviem. Strasne ma boli zaludok a prehana ma. Nemate ani jedna s tym skusenost, ze ste si dali prestavku alebo ze vam bolo zo zaciatku zle a potom uz nie a neskor znova ? 😨

iveb
4. jún 2008

Ja som bola dnes na prenose , a doki mi kázal brať naďalej Metformin. Zmenil mi ho však na SIOFOR , vraj sa lepšie znáša. Beriete ho niektorá?

jaruska74
4. jún 2008

och dievcata ja zacnem brat metformin dakedy buduci tyzden, alebo tak dajak a ked vidim co tu o nom pisete, tak mam normalne strach

marione74
11. jún 2008

jarus neboj ja ho beriem uz pol roka a sme kamarati 🙂

marione74
11. jún 2008

mikimaja, iveb, mne zas doktor radi ho nebrat po ET, tak som z toho jelen.. endokrynolog ze ano, dokonca hovorila ze to pomaha udrzat tehu, ale vraj to nie je potvrdene a doki v CAR, ze nie, ze nebudeme nic riskovat... 😒

iveb
11. jún 2008

Mne ho tiež napr. internistka neodporúčala brať v tehotenstve , a v centre , že áno , nakoľko aj po ET zmierňuje OHSS a pomáha udržať plod , vraj aj zabraňuje potratom. Dokonca mi povedal , že v Amerike ho ženy berú až do konca tehotenstva, u nás ich doporučuje do 12. týždňa . Zatiaľ sa nepreukázali žiadne nepriaznivé účinky na plod. Tak si potom pacient vyber , ako sa rozhodneš. Ja ho zaťiaľ beriem , trápim sa s ním , ja mám stále hnačky a nevoľnosti , ale snažím sa s ním bojovať. Uvidím , po HCG v pondelok.

marione74
12. jún 2008

iveb mne prave tiez endokrynologicka povedala ze pomaha udrzat plod, tak neviem ci ho nemam brat predsa len dalej, fakt neviem co robit... hovori sa ze prve 3 mesiace by sa nemalo nic...ale keby mal pomoct.... fakt neviem co robit, takze ty ho beries? si tehu? ci cakas na testy z krvi? A aku velku davku beries a odkedy? Ja beriem 2 za den a nic mi to uz nerobi, iba ked si ho dam ked malo jem vtedy mi je blbo.

iveb
12. jún 2008

Ja idem v pondelok na HCG , dnes som 9 deň po prenose. Nakoľko mne je z toho zle , tak beriem len 2x1 tbl. denne . Mne ho kázali brať 3x1 , ale túto dávku už nezvládam. Som rada , že aspoň to sa mi podarí stráviť. Metformin beriem už 2 mesiace.

lorry
16. jún 2008

baby stalo sa to niektorej z vas ze ste dostali menzes raz a potom na druhy krat nie ? Ja ho uzivam 2 mesiace 😖

dendika
16. jún 2008

ahoj lorry, ja mám skusenosti s metforminom od minulého roka....uživala som ho pol roka, potom mi doki nasadil iné lieky, pretože som už do pol roka mala otehotniet, no nestalo sa tak....teraz už som vybrala opat jedno balenie metforminu , ked som nič nebrala menzes mi blbol, bez liekov to akosi nejde....a teraz som menzes ešte nedostala....inak som mala taký 28 dnový cyklus....teraz je 33 den....no ale ráno som si spravila test a bol negat, takže nič....

lorry
16. jún 2008

Nechapem preco som nedostala menzes mala som sliznicu vysoku asi 5 mm co nie je moc ale doki povedal ze by som uz mohla mat, prvy krat ked som dostala tak som mala sliznicu 7 mm. Je mi dost zle s tych liekou uz mi nebolo a znova ma rano az napina aj cez den mi je zle z nich.No neviem ked nedostanem taky mesiac pockam tak asi je to zbytocne brat nie ?Ako je mozne ze sa ti neupravil menzes ked si ho brala pol roka 😒 ty ho dobre znasas ?

dendika
16. jún 2008

menzes mi metformin upravil, moj problem boli anovulačné cykly...potom už ovulácia prebehla a menzes som mala pravidelný, ibaže som neotehotnela, a lekár chcel vyskušat inu možnost....hej byvalo mi z nich zle, aj pred dvoma tyzdnami mi bolo hrozne, zistila som že ich nemožem brat nalačno...a obmedzujem aj mliečne výrobky, paradoxne tie, ktoré sú najzdravšie, s lactobacilami, to mi akosi robilo divne, ale moj doki povedal, že pokial sa to dá zvládnut, aby som to vydržala, beriem ho 2x denne...ale niekedy ani necitim, že ho beriem, niekedy mám taký zvláštny žaludok...ty ho berieš len koli tomu, že si nemala pravidelný menzes? ja neviem lorry, možno by som ešte vydržala....pokial sa to dá ako tak zvládnut s tým met.

iveb
16. jún 2008

Ja som ho dnešným dňom vysadila.IVF sa mi nepodarilo , HCG negatívne a už nemám nervy na tie hnačky a nevoľnosti. Takže si dávam pohov od všetkých liekov.

dendika
16. jún 2008

možno mas pravdu, nechas to teraz na náhodu?

lorry
17. jún 2008

Skusim este vydrzat a uvidim. Ja ho beriem aby som mohla otehotnet a mat menzes. Co sa cudujem tak ked som ho zacala brat tak som hned za 2 tyzdne dostala pekne menzes a teraz ho beriem 2 mesiace a zatial nic, byva mi dost nevolno niekedy ale vydrzim a uvidim 😉

dendika
18. jún 2008

ahojte babky, aj ja už beriem siofor, v lekárni mi povedali, že metformin pod týmto názvom sa už nedá zakúpit, prestali ho vyrábat, alebo ho stahujú z odberu, neviem niečo také. lorry, ty si hovorila, že ti mešká, no vlastne aj mne, neviem, či je to koli tým liekom, už som si urobila aj test ale negat. ☹ ja som menzes dotávala na 26-28 den, a vlastne dnes je to už 40 den, tak neviem, mala si aj ty také bolavé prsia? ja hej...sú zvačšené, zdurené a bolestivé, už asi týždeň....

lorry
19. jún 2008

Ano tie lieky sa uz nepredavaju iba pod druhym nazvom mi ich dali v lekarni. Aj ja som si robila test a negativny a stale nic citim sa unavena a zacina ma trocha bolet brucho tak uvidime. Prsia som mala zvacsene a velmi boleli ma mala som v nich az hluze to bolo prvy mesiac ale teraz je uz dobre.