Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
18. nov 2008

ano myslim ze malo, ked som cakala na prenos, tak so mnou tam lezala jedna pani a ona ma uz doma trojrocneho chlapceka po umelom 🙂 a aj s nou som sa o tom rozpravala a ze na 10 den je sa uz da 🙂 tak tade to skusime v sobotu 🙂 ty tuto a ja az buducu

staza
18. nov 2008

ved sa uvidí dúfam,že do vtedy mi nedojdú krámy lebo mám taký pocit v podbrušku ako na krámy.Normálne by som mala dostať vo štvrtok tak som zvedavá ako bude.Ale asi testnem v sobotu alebo nedeľu aby som vedela na čom som pred krvou.No je týždeň medzi nami. 😉

jaruska74
18. nov 2008

dnes hovoril, ze vsetky co dnes boli na krv ( 5zien) ze vsetky boli tehotne. dufam ze to
nepokazime

jolanka
autor
18. nov 2008

stazi nic nezkousej,nech to az na pondeli, vydrz to, ja vim je to tezke cekat ale da se to, ja jsem vydrzela. 😉

staza
19. nov 2008

jolanka viem,že sa to dá vydržať.Ja len aby som vedela čo ma v pondelok čaká.Ale zatiaľ nemám kúpený test ináč by ma to viac lákalo testnúť.

staza
19. nov 2008

jaruska to super(5 žien)tak dúfam,že to nepokazíme.Ja aj dnes mám sem tam pocit na krámy alebo čo.

jaruska74
19. nov 2008

to je asi normalne ze mas nejake pocity, ved na to stale uz myslis a psychika robi vela. Aj ja si urcite urobim test skor ako pojdem na krv, pretoze chcem vediet na com som. nechcem tam zazit prvy krat ten pocit sklamania, alebo radosti........veeeeelmi som zvedava 🙂

jaruska74
19. nov 2008

snazim sa na to nemysliet, chcem aby mi tie dva tyzdne rychlo ubehli

mimusiacik
19. nov 2008

Ahojte bambulky cakatelky...
stazka - ja som mala 2 testy negat,krce na kt.som si vzala ibuprofen 400,ako pri mrche + 1 den spinenia,na 6 tyzden usg - dr.prognoza neista, gestacny vacok primaly - a doma uz z neho 4,5 r.Noemi...drzte sa!

jaruska74
19. nov 2008

mimusiacik, dakujeme za povzbudive slova.........🙂 je to super, ze ti to tak vyslo

staza
19. nov 2008

mimusiacik díky za povzbudenie tak všetko sa uvidí v pondelok zatiaľ sa snažím nemyslieť na to ale nie vždy sa to darí. 😉

jaruska74
19. nov 2008

staza co beries?ja uz len estrimax a dufaston

staza
19. nov 2008

ja mám to isté plus utrogestan večer.A čo si len doma alebo chodíš aj do práce?A pichám si B12 raz do týždňa to mi dala hematologička to by som mala brať do 8 mesiaca ked to vyjde.

jaruska74
19. nov 2008

tak ja utrogestam uz nie, neviem preco...a beriem tu kyselinu co si mi vravela 🙂 poviem ti pravdu ze sa bojim. Bojim sa ze to nevyjde, a aj sa bojim co bude ked to vyjde.....ako to vsetko bude 😕

zdenkabrt
19. nov 2008

ahojte baby...ako sa mate?

jaruska, uz vies datum?

staza...ako sa citis? urcite sa uz nevies dockat, vsak? 🙂

jaruska74
19. nov 2008

ano 1.12 idem uz na krv :D uz ich mam v bruchu, dva kusky malilililinke a dufam ze budu rast 🙂 a ty zdenka kedy budes mat vysledky?

zdenkabrt
19. nov 2008

jeej Jaruska...super..tak sa drz aj ty...nejak som si neprecitala dozadu. drzim palce 😉

staza
19. nov 2008

ahoj zdenka ty ako?ja už idem v pondelok na krv tak som veľmi zvedavá ako dopadnem.

staza
19. nov 2008

jaruška zatiaľ ty nič nerieš ani nerozmýšľaj ved je to tvoj prvý ket a ked to vyjde budeš veľmi šťastná a už nebudeš riešiť len také veci ako napr.čo bude potrebovať tvoj drobček po narodení a to sú príjemné starosti.Horšie je to so mnou ja čo budem robiť ved mi doky ani nepovedal či mám mrazáčky,dúfam že mi v pondelok povie sestrička.A ja už mám za sebou veľa veľa sklamaní.Preto radšej ani nerozmýšľam zatiaľ čo bude to budem riešiť potom.

staza
20. nov 2008

ahoj,čo je tu dnes tak ticho?jaruska ako dnes?ja zatiaľ v pohode.

jaruska74
20. nov 2008

tak ja tiez v pohode, ale vzdy ked ma daco pichne ta sa zlaknem a to ma este vela vela dlhych dni caka. Velmi ti drzim palce 😉 uz to mas blizko. kupila si si uz test?

zdenkabrt
20. nov 2008

ahojky, no my stale rovnako...stale cakam na vysledky...aby som uz konecne vedela ako budeme pokracovat...zatial beriem tu metfogamu, ale iba pol tablety denne, dufam, ze uz mi coskoro zvysi davku, nech sa to rozhybe, uz som mala dostat mrchu a zatial nic, len mam taky maly chaos, lebo posledne dva mesiace 4-5 dni spinim a potom sa rozlejem na dalsich 4-5 dni. tak uz neviem ako ratat. ☹

staza
21. nov 2008

zdenka,tak dosť máš potom rozhádzaný cyklus fakt sa zle počíta a nedal ti gynekolog na upravu cyklu niečo?napr.sa berie duphaston.Neboj tú metfogammu ti určite zvýši lebo sa má brať aspoň 2 denne my sme si s tým užili zo začiatku hlavne to stále ber po jedle.

staza
21. nov 2008

jaruska,dnes si chcem ísť kúpiť test a v nedeľu až skúsim testnúť,aby som vedela čo mám čakať v pondelok.Bojím sa výsledku ale ja to nezmením musím prijať to,čo mi je súdené.A tie pichania su normalne nemusíš sa báť bábätka sa musia zahniezdiť.

jaruska74
21. nov 2008

staza, podla mna to s tebou vyzera velmi dobre, velmi nadejne..... 😉 ani bolesti, ani krvacanie 🙂 tesim sa velmi. Ja sa pozorujem stale, a viem, ze to nie je dobre. aj sama sebe si hovorim, ze sa svet nezruti ked to nevyjde na prvy krat....ale....ten tyzden dajak vydrzim 🙂

jaruska74
21. nov 2008

inac ydeni aj ja mavam teraz vacsinou tak menstruaciu, ze prve dni len spinim a potom mam pocit ze sa rozlejem a mavam aj strasne bolesti , ale to ze vraj preto tak mavam, lebo je to spojene aj s ovulaciou, ktoru som bez metforminu nemala. Davky ti coskoro zvysia, bud rada ze ti to tak davaju postupne, vela zien islo na to opacne, dali im velke davky a potom im bolo tak zle ze museli znizovat........

jaruska74
21. nov 2008

toto vsetko je beh na dlhe trate.....vsetko dlho trva, stale sa na nieco caka....:( ale keby to malo dobry koniec tak potom NEVADI, VYDRZIME 😉

zdenkabrt
21. nov 2008

duphaston som uz brala...aj femoston...ked som brala tak v pohode, ale po dlhsej dobe uzivania, som zacala krvacat aj mimo cyklu, tak som to musela vysadit

zdenkabrt
21. nov 2008

ja zatial necitim ze metformin beriem...co som rada....
ved kvoli babatku urobime naozaj cokolvek...
pekny dnik baby 😀

jaruska74
21. nov 2008

halo halo stazi? vsetko ok?