Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
2. apr 2008

lorry ku komu chodis? k Dr. Hermanovi?

lorry
3. apr 2008

jaruska myslis do akeho centra komu tam patrim ? K doktorovi Pinterovi

jaruska74
3. apr 2008

aha........mas tiez ten PCO syndrom, ze ta idu liecit metforminom?

marione74
3. apr 2008

jaruska, ja som tiez mavala 'niekedy' pomerne pravidelnu menstruaciu, a neviem ci som ovulovala mozno ani nie 😒
Teraz mi doki robil folikulometriu a povedal ze mam dominantny folikul, len niekto tu na konikovi spomenul ze ale ci sa aj vajko uvolnilo... tak to neviem moze doktor vidiet ci sa vajo uvolnilo, ci som teda zovulovala naplno? Neviete kocky? dik

lorry
3. apr 2008

Ano aj ja mam PCO. Takze je to jedno kedy ho zacnem uzivat? Chodis aj na kontroli ? Dakujem

marione74
3. apr 2008

vyzera ze vsetky co mame metformin mame PCO ☹ mne akurat doktorka dnes volala ze vyhodnocovali vysledky a mam zvysit liecbu na 1500 denne, takze rano, obed, vecer
Lorry ja tiez chodim k Pinterovi, celkom fajn nie?

lorry
4. apr 2008

To hej velmi dobry doktor da sa s nim porozpravat. Mne poradil jednu doktorku co robi endokrinologicku. Bola som tam tento tyzden a na druhy tyzden budem mat vysledky tak som zvedava ci mi budu treba tie lieky alebo nie.

marione74
4. apr 2008

ano, aj mne on poradil endokrynologicku, bolo to od neho supis 🙂

jaruska74
4. apr 2008

ano aj ja som bola aj na endokrinologii, a tam sa lekarka tvarila, ze to pojde aj prirodzenou cestou otehotniet po liecbe metfotminom, ale u nas je problem aj s manzelom trocha

jaruska74
4. apr 2008

ja ten metformin este neberiem, lebo mi doky povedal ze budem z neho rozhodena, tak som to nechala az po statniciach. inac ako dlho sa snazite o babatko?

lorry
4. apr 2008

jaruska ani ma neblazni, ze budem s toho taka nervozna ved som v poslednom case aj bez toho 😠 ja cakam na vysledky tak uvidime.

jaruska74
4. apr 2008

No ja neviem co je na tom pravdy, ze vraj to kazdy znasa individualne...........niektore zeny hovoria ze zvracali a schudli, ine ze priberali aj z vody..............neviem co nas caka, ale verim ze potom ten vysledok bude stat zato 🙂

marione74
12. apr 2008

kocky fakt to nie je az take hrozne ved ony vam to davku budu iba pomaly zvysovat, ale pravda je ze kazdy to znasame inak. Hlavne to nejedzte NALACNO!!!!!!!! vtedy som mala pocit ze som rozhadzana fakt...
Lorry ako Ti je z toho, uz lepsie?

lorry
12. apr 2008

Ahoj marione da sa len sa citim taka slabsia niekedy sa mi trocha trasu ruky mam s toho taku slabost aj brucho ma troska boli ako keby som mala mat menzes. Ale da sa zatial. Uvidime ako to bude dalej 😕

marione74
12. apr 2008

vydrz lorry, ved sme nejake bojovnice nie? 🙂 to prejde po par dnoch

lorry
13. apr 2008

Dufam 😕 budem rada, ked dostanem menzes a budem tehu. Uz nech to je 🙂

lorry
13. apr 2008

marione nevies ci sa mozu nejake lieky, bylinky na Metformin ?

ededik
13. apr 2008

Ahoj lorry....
ja som popri metformine pila aj sypanú alchemilku......A ako môžeš vidieť, podarilo sa ... 😀

lorry
13. apr 2008

Takze sa to moze ? Ty si mala zvyseny cukor alebo muzske hormony ? A brala si len Metformin ?

marione74
14. apr 2008

lorry ja pri tom beriem ine lieky - napr. na alergiu ked potrebujem, alebo analegetika ked ma boli chrbtica, alebo si dam aj pohar vinka sem tam, samozrejme nezapijam vinom metformin hehe 🙂
Inak vcera som na Teba myslela, dala som si rano liek a malo som jedla a mala som presne take priznaky ako Ty - triasli sa mi ruky. Dobre si vystihla ten pocit, ja som to predtym definovala ako nervove napatie, ale mas pravdu, akoby sa mi triasly ruky.
A uz som jak stara babka, niekedy si nepamatam ci uz som si liek dala alebo nie, takze par krat mi mozno bolo zle lebo som si dala 2 tablety 😉
Uz je lepsie?

lorry
14. apr 2008

😀

marione74
14. apr 2008

😀

jaruska74
14. apr 2008

ako dlho sa ten metformin vlastne berie?

marione74
14. apr 2008

hm to neviem, asi kym neotehotnies, niektore baby otehotneju po par mesiacoch, niektore po vyse roku. Ja kebyze som zacinajuca snazilka tak by som taky rok skusila 😉

lorry
15. apr 2008

baby ten Metformin je aj na upravu alebo len na to aby som otehotnela ? 😒

giuli
15. apr 2008

Čau lorry,metformin by mal naštartovať MS a tým pádom aj ovuláciu,bez ktorej k otehotneniu nemôže prísť.Jedno podmieňuje druhé 😉

lorry
15. apr 2008

Dakujem giuli 😉

jaruska74
16. apr 2008

ja menstruaciu teraz uz dost dlho normalne mam, len asi nemam aj ovulaciu. teraz v juny by som mala zacat brat metformin, aspon tak sme to aj s doktorom planovali, ale neviem ci nebudem musiet ist zase na testy, lebo pred tym som nemala menstruaciu sama od seba skoro nikdy a teraz mam pekne nacas

lorry
18. apr 2008

ahojte baby ja som dneska volala doktorke a zvysila mi davku z polovici na celu. Az teraz citim ako mi postoji zaludok nie je to len tak a este mi chce zvysit davku aby som mala 1000 mg. Len neviem ako to zvladnem ☹

marione74
18. apr 2008

neboj lorry zvladnes, ja mam 1000 a zijem 🙂 hlavne postupne 😉