Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
15. jan 2009

domin tak ja neviem, na metformin reaguju zeny rozne, niektore priberu....niektore schudnu ( lebo maju hnacky, zvracaju) ja osobne som od metforminu asi trocha pribrala, ale dajak dramaticky, pri tych vsetkych liekoch hormonalnych a kadejakych mi to uz bolo jedno 🙂ked sa mozem opytat, kolko mas rokov?

jaruska74
15. jan 2009

tam mi z textu vypadlo ze nepribrala dajak dramaticky 🙂

jaruska74
18. jan 2009

haloooo haloooooooo, ta preco tu uz nikto nechodi.......iba ja co tu uz vlastne ani nepatrim :(

staza
18. jan 2009

ale patríš jaruska.Ako sa ty máš?a do kedy si na marodke?

jaruska74
18. jan 2009

mam sa dobre, vobec nekrvacam len trosililinku obcas spinim, ale to uplne malinko.....da sa podla mna povedat ze skoro vobec. bolesti nemam ........len obcas, citim podbrusko, ale inac som po fyzickej stranke v pohode 🙂 v piatok uz idem na kontrolu .....som vypisana do 30teho, ale ja by som uz 26 chcela ist do prace, ked bude vsetko OK tak aj pojdem

jaruska74
18. jan 2009

a ty ako stazi? veselo si tehulkujes?......ani sa mi verit nechce, ze ja uz nie ☹ je to velmi zvlastny pocit, to jak keby ma dakto oklamal ze cakam babatko, a teraz mi povedal ze to nie je pravda.....jak zly vtip

staza
19. jan 2009

tak to ti verím.Mne je veľmi ľúto,že to tak dopadlo stále som verila,že to bude ok.Ja sa mám dobre až na občasné bolesti v podbrušku.V stredu idem k dankovčíkovi na usg na vývojové vady tak dúfam,že bude všetko ok a že mi dá aj fotku lebo ešte nemám ani jednu.A v práci aspoň prídeš na iné myšlienky asi bude lepšie ako byť doma a premýšľať.

jaruska74
19. jan 2009

ked som nad tym uvazovala tak asi to urobim tak ze pojdem este kym mam mrazacikov na KET a potom to uz necham tak.....nebudem to riesit uz. Asi sa rychlo vzdavam, ale ...... takto sa neda ani nejaka ta kariera rozbehnut ani nic, lebo stale som sa na daco pripravovala a pustat sa do velkych veci s tym ze mozno tam vydrzim pol roka nema vyznam. uz vela som toho premeskala kvoli tomuto a aj tak nic z toho....druhy KET ma caka mozno v aprily alebo tak nejak a to bude uz rok ca sa vyhradne tomu venujem a uz nechcem...... ☹

jaruska74
19. jan 2009

ja som si zivot tak nepredstavovala ze nebudem nic ine len pocitat cykly a brat stale dajake lieky. chcem si planovat leto, na jesen mam dalsie statnice a chcem sa vratit este do skoly.....UZ NEVLADZEM TOTO ISTE DOOKOLA ROBIT ☹

jaruska74
19. jan 2009

Dankovcik ti iste da uz aj fotecku 🙂 a co tam po fotkach hlavne ze mas zdrave babatko v brusku 🙂

zdenkabrt
19. jan 2009

Jaruska ☹ ...normalne mi slzy vyhrkli z toho co si napisala.... niekedy sa citim ako ty...aj ked som bez ivf...ja som stravila tri roky rozmyslanim a pocitanim a cakanim na to, ze kedy budem tehu, ziadna kariera, ziadna poriadna praca, teraz som si povedala ze si idem urobit nejaku karieru ked ma vezmu tak pojdem do skoly, z BA sa o dva tyzdne stahujeme, tak sa tesim na zmenu, ideme na donovaly, takze budeme v horach......dobra pracovna ponuka...a to moje snazenie....pod lekarskym dohladom ostanem ale nie tak ako doteraz...budem brat dalej aj ten metf. ale to kedy budem tehu uz nechavam na toho najvyssieho...ten vie kedy bude ten spravny cas(s tichou modlitbou a prosbou nech je to co najskor)... 😉

jaruska74
19. jan 2009

aj ja sa uz spolieham na Boha nech je tak ako ma byt, nebudem tlacit na pilu uz. Chcem zit, chcem si uzivat zivot taky ako je...... mam fantastickeho manzela a nezasluzi si aby jeho manzelka bola stale podrazdena, smutna, sklamana....lebo taka z toho vsetkoho som......aj on to potom zle preziva, snazi sa ma podporovat....tak sa musim snazit pozitivne mysliet, byt stastna a brat veci tak ako su ...... 🙂

zdenkabrt
19. jan 2009

Presne tak Jaruska, musime len verit a pride to, a hlavne si uzivat zivot 😉

staza
19. jan 2009

dievčatá nebojte sa určite to príde mne to trvalo 11 rokov a nevzdala som to tak len sa nevzdávajte ani vy. 😉

jaruska74
19. jan 2009

no ved to , ze tebe 11 rokov a mne sa to zda strasne vela nato aby som sa na nic ine nesustredila......a preto sa uz nesustredim. Budem si veselo zit dalej zatial bez babatka......

staza
19. jan 2009

to neznamená,že aj tebe toľko bude trvať ale je dobre ked nebudeš sa na to upínať ale ja verím tomu,že to dalšie ketko bude úspešné.A ako si sa rozhodla s tou hematologiou?ja by som určite išla tam sa veľa vecí zistí a dá sa predísť tomu najhoršiemu.Ja si stále pichám injekcie a asi budem až do konca ale vydržím to ved dačo za dačo.

jaruska74
19. jan 2009

sa opytam lekarky, v piatok idem na kontrolu...🙂 tym mi treba aj vymenny listok, vsak?

jaruska74
20. jan 2009

neviem ci som sa to tu uz pytala, ale ako je to s platenim? to poistovna preplaca 3 pokusy IVF ( cize vyberanie vajicok) alebo 3 krat KET, alebo ako to vlastne je?......ja som to takto pochopila, ale mozno sa mylim...preplati 3 krat vyberanie a KET je uz potom toto co si plati clovek sam, ale to uz nie je az taka polozka ako samotne IVF

staza
20. jan 2009

poisťovňa prepláca 3xodber vajíčok.Za ket doplácaš ako teraz si mala.To nie je veľká položka.Myslím,že by ti mohla dať aj tvoja gyndoška výmenný lístok na hematologiu a zájdi na snp do novej nemocnice za mudr.Beňová ona je dobrá.

jaruska74
20. jan 2009

urcite sa vypytam na tu hematologiu, a tebe je vlastne co?ze si pichas tie injekcie?

jaruska74
20. jan 2009

a to ako dlho potom sa caka na vysledky?

staza
20. jan 2009

tak je to zložité zistili mi trombofíliu a injekcie si pichám na riedenie krvi aby sa mi netvorili zrazeniny a aby mi dobre cirkulovala krv a pekne prechádzalo placentou.Je to dôležité pre bábo aspoň mi tak povedala doktorka.Na výsledky som čakala mesiac a potom sa to už rozbehlo.Ciže teraz ti urobia testy a ked začneš stimulku na ket tak ti nasadí niečo ked bude treba ale to podľa výsledkov.

staza
20. jan 2009

Ja som začala pichať injekcie hned po potvrdení hcg z krvi no a pichám a pichám....a rátam s tým,že až do konca tehu.

jaruska74
20. jan 2009

stoji to zato 🙂..oplati sa vydrzat ti injekcie 😉

zdenkabrt
22. jan 2009

ahojte, dnes konecne volala doktorke, ze co je s tymi mojimi vysledkami, bola tam iba sestrticka, ale tze povie doki aby mi ich poslali a uz mi aj zvysila davku ale iba na 500mg, ze mam zavolat o tyzden a zas mi zvysia, asi zacnem brat rovno 1000mg, lebo na 500 som si uz sama zvysila pred dvoma tyzdnami.

ako sa mate? Jaruska, Staza... 😉

staza
22. jan 2009

ahoj zdenka ja si myslím,že tie dávky máš strašne nízke neviem prečo ti tak dáva doktorka je to nezvyčajné ale aspoň ti nie je zle od nich.Ináč u mňa zatiaľ všetko ok včera som bola na usg na 1.trimestrálny skríning.Jaruska má zajtra kontrolu tak dúfam,že bude v poriadku.

jaruska74
23. jan 2009

ahojte zenicky, tak mam kontrolu za sebou.....vsetko je OK, est musim ist na krv v stredu, na stav HCG....nechcela ma velmi pustit, ale nakoniec idem v pondelok do prace 🙂 inac som sa jej pytala ze ako s tou genetikou a s hematologiou a povedala mi ze z histologie plodu vyslo ze bol chybny plod a nie chyba vo mne, a ze som mlada na genetiku a aj manzel, ze to starsie pary posielaju a po viacerych nevysvetlitelnych potratoch...a ze to by ma mal herman poslat a dat listok , ked si mysli ze treba.........

jaruska74
23. jan 2009

ked s me sa tak rozpravali o potratoch tak povedala, ze teraz v january jak keby sa vrece s nimi roztrhlo, ze velmi vela zien potratilo ( jej pacientiek) ........ta sme usudili ze uz bude azda len lepsie... 🙂

staza
23. jan 2009

tak som rada,že si v poriadku.No áno na genetiku sme išli až minulý rok ale my už máme aj vek.Tak ti strašne budem držať palce aby to na budúce vyšlo.Ja ešte tiež nemám vyhrané lebo tie bolesti v podbrušku pretrvávajú a neviem čo by som mohla robiť aby to prešlo tak sa trošku bojím aby to bolo ok a neboli žiadne komplikácie.Lieky beriem stále ešte plus aj dačo pridali.Pre prípad mám zbalenú aj tašku keby nedaj bože bolo treba ísť do nemocky.Len aby som nemusela a už by som tehu chcela užívať v pokoji.No uvidíme.

jaruska74
24. jan 2009

no ja som asi trochu zly priklad, ale ked som bola v nemocnici a som povedala ze citim podbrusko, tak lekar mi povedal, z emusite daco citit ved ste tehotna......isto to nebude nic 🙂 co sa tyka uzivania a pokoja v tehotenstve, tak ja mam pocit ze take nezazijem.....lebo mne ani nic nebolo, ani som bolesti nemala a aj tak som potratila...... 😖