Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
9. okt 2008

dnes som volala s tou kockou co bola so mnou na IVF, co je tehotna a je uz v 5tyzdni......fuha ale to leti, ona uz bude mat dva mesiace za sebou a ja som ani nezacala

staza
10. okt 2008

nevadí hlavne nech sa to vydarí.Ale fakt to letí ved to bolo len teraz čo si stimulovala.Tak ten ket ty budeš mať skôr ako ja ivf.Sýce uvidím či budem mať už tie výsledky v pondelok z hematologie bola by som rada lebo potom začnem stimulku okolo 20-teho.Dobre by bolo už aby to bolo za mnou.

jaruska74
10. okt 2008

no to verim, len nech uz nemas ten hyperstimulak.....asi som nemala ten najhorsi stupen, ale aj tak to bolo strasne

jaruska74
10. okt 2008

inac dnes som volala hermanovi, som mu povedala ze asi dostanem menstruaciu cez vikend tak e mu volam aby som vedela co mam robit. On mi povedal ze mi zavolajte ked ju dostanete, a ja ze asi cez vikend a on stale ze mi zavolajte aj cez vikend predsa :D bol mily, ani mi nenapadlo, ze by som ho cez vikend otravovala.......je to od neho uzasne ze nam je k dispozicii stale

staza
11. okt 2008

tak to je dobre mňa by tiež nenapadlo ho obťažovať cez víkend ale potom to je výborné.Je dobre že sa mu môže volať aj cez víkend nikdy nevieš čo sa prihodí a aspoň sa môžeš aj poradiť.V splne to vôbec neexistovalo doktor ti mobil nedvihne cez víkend aj ja som volala vtedy čo som mala ohss ale nereagoval.Tak to je pozitívum.

staza
12. okt 2008

tak ako kramyky dorazili?alebo ako naschvál ti bude meškať?

jaruska74
12. okt 2008

jasne ze to meska.....dofrasa uz sama sebe leziem na nervy. Stale Nic, normalne som ich este nedostala a mala som ich dostat uz asi pred troma dnami.:( este pockam do konca tyzdna a ked ich nedostanem tak mu zavolam. Ale asi mi tie vsetky lieky riadne narusili telo, lebo ja som mala sice bez ovulacie, ale pekne nacas.

staza
13. okt 2008

len kľud to je naschváľ aby to nebolo také jednoduché.Ale ked fakt nedostaneš tak mu zavolaj a uvidíš čo povie možno je len otázkou času t.j.pár dní.Ja som dnes volala na tú hematologiu po výsledky a mám zavolať až prvý novembrový týždeň vtedy by mali byť všetky výsledky.No dúfam,lebo to už budem asi končiť stimulku tak to by bolo akurát.Len aby som mala všetko ok.A všetky tie hormony čo si brala určite majú niekde odozvu vid tvoje krámy jasne že ti to narušil cyklus len trpozlivosť.

jaruska74
13. okt 2008

tak nervozna som, pazrava som, uz aj brucho aj hlava am pobolieva.....tak verim ze sa coskoro dostavi a pohnem sa dalej. Ty uz stimulujes?

staza
14. okt 2008

jooj ešte nie v pondelok 20-teho budem volať dokymu lebo budem mať poslednú tabletku marvelonu v ten deň a asi ma objedná na utorok.No a potom ked dostanem kramy začínam stimulku a kým pôjdem na odber tak by som mala mať aj výsledky z hematologie.Takže sa mi to už kráti aj som rada.Ciže zhruba asi od 27-ho idem do stimulky plus,mínus.No a teba ako sa mi vidí trošku tie krámy ponaťahujú ale určite dorazia musia!!!

staza
14. okt 2008

A zajtra ma čaká návšteva zubárky idem na preplombovanie a dobre by bolo dať si zúbky do poriadku ešte pred tehotenstvom,že vraj v tehotenstve sa viac kazia zuby. 😒

jaruska74
14. okt 2008

hej aj ja planujem ist este na preventivku, tiez som pocula ze sa viac kazia a dalsia vec je ze nemozu nic robit, lebo ani rengen , ani injekc
iu nevedia dat potom

staza
14. okt 2008

ved to zato je dobre si to dať do poriadku len ked si pomyslím čo ma čaká zajtra 😝 tak uf,ked nemusím radšej nejdem ale vydržím.Berieš nadalej ešte ten metformin?

jaruska74
14. okt 2008

ano beriem ho stale, uz dlhe mesiace, zjedla som asi 7 kabiciek

staza
15. okt 2008

no tak to už máš dosť.Ja už tiež beriem asi tak.Dnes som bola u zubárky tak to bol horor strašne ma potrápila vyberala nerv a čistila kanáliky ešte že mi dala injekciu a momentálne ma to tak strašne bolí že sa idem zblázniť už som brala aj ibalgin ale mi nejak nezaberá.A to ešte musím ísť znovu o dva týždne lebo mi ho nezaplombovala.Tak dufam,že to prežijem.

jaruska74
15. okt 2008

och ja tiez tak trpim ked idem k zubarke, inac ets estale som nedostala tu menstruaciu.

staza
16. okt 2008

tak dnes bol brutál deň skoro celú noc som nespala a dnes do teraz ma v kuse bolia tie zuby čo mi včera pobabrala aj som trošku opuchnutá už ma to nebaví som iba na ibalgine ešte že teraz nestimulujem lebo neviem ako by som išla na odber.No tie tvoje kramy asi počkajú moje 😉 čo ja by som mala mať koncom budúceho týždňa.A nebudeš volať hermimu že čo?možno ti povie čakať alebo ti urobí usg.

jaruska74
16. okt 2008

hej asi mu radsej zavolam, aj ked neviem co mi tak cez telefon povie, ze preco ich nemam. Asi bude chciet aby som prisla, a to moze az v pondelok, a dovtedy mozno aj dostanem.

jaruska74
16. okt 2008

mna ked bolia zuby, beriem valetol, ten je silnejsi. Myslim vsak ze ta to prejde coskoro, to ti llen asi rozdrazdila vsetko tam

staza
17. okt 2008

díky po dnešnej noci skúsim ten valetol ked pišeš že je silnejší uvidíme.A nestresuj sa podľa mňa len preto ti meškajú krámy lebo ich veľmi očakávaš.Ale môžeš skusiť zavolať ved tie hormony čo si brala ti určite posunuli cyklus to sa stáva bežne.Alebo ešte počkaj a po víkende sa mu ozvy skôr či neskôr musia doraziť.Ja asi dokymu dnes zavolam,že ako dalej od pondelka ked budem mať ten posledný marvelon.Tipujem,že ma objedná na utorok.Pekný deň.

jaruska74
17. okt 2008

no volala som mu, tak povedal ze mam cakat. Tak cakam......

staza
17. okt 2008

aha tak nič moc

staza
17. okt 2008

ináč aj ja som mu volala tak ma chcel objednať na utorok lenže som chcela neskorší čas čo jemu nevyhovovalo tak sme sa dohodli že prídem v pondelok 13:20.Som zvedavá či sa budem môcť sa s ním nejak dohodnúť aby som chodila aj na kontroly neskoršie lebo mi veľmi nevyhovuje časovo ako objednáva tak neviem ale ako samoplatkyni by mohol vyhovieť trošku.Tak uvidím ako sa dohodneme.čiže fakt sa môže stať,že spolu budeme stimulovať. 😉

jaruska74
17. okt 2008

no je to dost mozne, lebo ja zatial nic.......:( nechapem to velmi , lebo stale som mala pekne na cas, aj po zakroku teraz som mlaq pkne presne ako povedal. Uz ma to nebavi, mam dalsie problemy s tou pracou a toto mi na psychickej pohode nepridava

staza
18. okt 2008

tak to ti verím že ťa to nebaví ale snaž sa byť v pohode lebo stres ti veľmi nepomôže

staza
18. okt 2008

a mňa už tiež nebaví že ma ešte stále trápi zub" porazilo by to"!!! 😠

jaruska74
18. okt 2008

och ved nebyt vs trese s amomentalne neda, mam asi najhorsi eobdobie v mojom zivote, a to neprehanam........neviem ako to vsetko zvladnem, a pristihla som sa pri tom, ze sa ani nesnazim..........:(

staza
19. okt 2008

tak potom nechaj voľný priebeh vo všetkom u mňa je tiež tak že ked si niečo naplánujem do predu nikdy to tak nevyjde skôr sa všetko komplikuje tak som si povedala že už nikdy neplánovať ale nechávať voľný priebeh a riešiť situáciu ked to je aktuálne.

jaruska74
19. okt 2008

asi to tak urobim, kaslem na to.....aj na robotu, aj na dieta........len potom neviem na co sa mam vlastne tesim

staza
19. okt 2008

ja si myslím že teraz si skôr zameraná na to bábätko(preto to asi chceš urýchliť a tie krámy štrajkujú) a to je dobre ved najhlavnejšie je to aby sa to konečne podarilo prácu si daj až na to dalšie miesto nie je sýce menej dôležité ved peniažky sú potrebné a dôležité ale predsa nejväčší sen je mať DIETATKO.A preto ti radím nechať voľný priebeh vo všetkom všetko sa urovná a bude ok. 😉