Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
20. okt 2008

dnes som bola u hermana tak som sa pohla trošku do predu od dnes si pichám decapeptyl a ked mi dorazia kramiky(počítam okolo piatku) tak mu mám volať a on mi povie ako dalej čiže koľko si mám začať pichať puregon.Bola som posledná mal aj dobrú náladu všetko sme prebrali tak som išla od neho happy.Len aby mi to vydržalo myslím tá pozitívna euforia.

jaruska74
20. okt 2008

aj ja sa k nemu zajtra chystam, kramy som nedostala ets estale a ani metformin uz nemam. Som zvedava ci aj mna pozitivne naladi, akosi nie som spokojna s tym ze este stale som to nedostala. Stale som mala presne aj po tych vsetkych liekoch, neviem co sa deje.

jaruska74
20. okt 2008

juuuuuuuuj ta ty uz veselo stimulujes 🙂 to je dobre, aspon si date pod stromcek krasny darcek. este mi napadla otazocka, aj ked neviem ci som sa ta to uz nepytala, kolko mate s manzelom rokov?

staza
21. okt 2008

no ja mám už 33 a môj manžel je starší má 42.Takže by bolo akurát na čase aby to vyšlo.Aj mi povedal doky,že nevidí dôvod prečo by som nemala otehotnieť.Však budem zvedavá.A pochválil ma že som pekne zhodila.

staza
21. okt 2008

a čo bolo dnes ako si pochodila v centre?mne urobil aj usg že mám všetko v kľude tak môžeme začať stimulku.Tak už mám druhú dávku za sebou. 😵

jolanka
autor
21. okt 2008

stazi tak to je super a drzim moc pesti a zustanes doma nebo budes chodit do prace? 😉

staza
21. okt 2008

ahoj jolanka,dovolenku som si naplánovala po prenose čiže kým budem čakať výsledok budem doma v kľude.A vy ako detičky sa majú dobre?

jolanka
autor
21. okt 2008

maji se krasne, akorat mamina toho ma dost

jaruska74
21. okt 2008

ahoj, tak aj ja som dnes pri nom bola a povedal ze mam cakat, ze ochvilu uz menstruacia pride. a potom pojdem na prenos. Ty si schudla ? ja nie :( to od liekov sa ti podarilo? mala si predtym nadvahu dajaku?

staza
22. okt 2008

ano schudla som 8 kíl mala som predtým 73kg takže nadváha bola.Aj by som ešte chcela zhodiť ale nejak sa mi to ustálilo a nechce sa už pohnúť.No nevadí že vraj aj tým predídem ohss.A pomohlo mi k tomu tá metfogamma.Takže každým dňom by ti mali doraziť kramy ved som hovorila,že spolu budeme stimulovať. 😉

staza
22. okt 2008

a nezabúdaj že aj spolu budeme tehulkovať 😀

jaruska74
22. okt 2008

juuuj aj mne by sa zislo schudnut, ale akosi mi chuti :( a hej snad budeme tehulkovat spolu........

staza
22. okt 2008

máš nadváhu?ja sa čudujem že si nič neschudla ved ja ani neviem ako som zhodila je pravda že nemám chuť vôbec na sladké a mňa strašne preháňalo takže som nemohla hoci čo zjesť teraz už pohoda akurát nemôžem kyslú kapustu lebo potom mám behačky 😝 Takže som rada aspoň na niečo bolo dobré sa vytrápiť s tými tabletkami.

jaruska74
22. okt 2008

nie nemam nejaku obzvlast nadvahu, ale keby som schudla nic by sa nestalo, a ja som ti e tabletky znasala dobre. Bolo mi z nich zle asi iba dva tri tyzdne na zaciatku,teraz uz vobec nic a mne praveze chuti jest 🙂

staza
23. okt 2008

to nevadí.Tak aj ja som zvedavá či mi zajtra dorazia krámiky pevne verím,že áno aby som už mohla pichať puregon.Príznaky by už aj boli najmä podráždenosť tak uvidím čo z toho bude.U teba asi nič nové v tom smere.

jaruska74
23. okt 2008

nie nic, brucho ma pobolieva aj nervozna som..........ale ja mam taky pocit ze uz tri tyzdne ich cakam

staza
24. okt 2008

tak moje krámiky prišli presne na čas 😀 aj som volala dnes hermimu tak mám prísť v pondelok do vtedy si dalej pichám decapeptyl a potom sa uvidí ale už by som mala začať aj puregon tak už aby to bolo.

jolanka
autor
24. okt 2008

stazi jen hezky pomalu ono to vse pride a bude stastny konec.

staza
24. okt 2008

ahoj jolanka jasne,že pomaly ale isto no stále sa posúvam o krok vpred.Už ked začnem pichať puregon tak to mi už zbehne a v pondelok asi už začnem.

jaruska74
25. okt 2008

no to ti uz pojde rychlo, len aby si potom nedostala zase hyperstimulak jak ja, lebo tosa potom zase len natahuje. Ja som este stale nedostala menstruaciu.........neviem dokedy budem cakat. Herny povedal ze do 10 dni by mala pist tak uz preslo 5 a nic

staza
26. okt 2008

neboj určite dostaneš.No to ohss ma dúfam obíde ale veľmi sa na to nespolieham.Nakoľko si pichám ten decapeptyl predtým som to nikdy nemala tak len preto si myslím že to nebude také strašné(ohss) ono by som bola rada keby bol len ten najmiernejší.Však sa uvidí.Ráno idem za Hermim tak dúfam,že už začnem pichať puregon.Už aby som mala po stimulke lebo nie veľmi môžem odchádzať z roboty a to ma štve že sa tým stresujem zbytočne.

jaruska74
26. okt 2008

no ja tiez od prevho nastuujem, ale len na daco podobne polovicny tak azda sa bude dat dohodnut a moct odist ked budem musiet. Ty si uz bola na KETe? ja stale cakam na tu mestruaciu.......este ze som bola v utorok pri nom a ma upokojil, ze vsetko je OK, ze mam cakat, lebo inac by som sa uz asi zblaznila z toho.

staza
27. okt 2008

no ja som už bola 5x na Kete.Brala som len estrofem3x1 a potom od prenosu utrogestan.To nie je nič.A dobre že si našla niečo aspoň prídeš na iné myšlienky a nebudeš myslieť len na tie dlho očakávané krámy a tak. 😉 Pomaly sa chystám k dokymu a potom utekám do práce a ešte dnes ma čaká školenie+skúšky takže nabitý deň 😝 Pekný deň.

jaruska74
27. okt 2008

fuha tak si mala toho dnes fakt dost. po ivf pojdes hned do roboty, ci sa chstas zostat doma? je lepsie byt v klude aj po kete? co to je jedno?

staza
27. okt 2008

no tak od dnes som začala pichať puregon 100iu pridal mi aj merional 75iu a ten decapeptyl pichám dalej.V piatok mám kontrolu tak dúfam,že všetko pôjde ako má byť.Zatiaľ bol spokojný.Po prenose budem doma na dovolenke až kým nepôjdem na krv.Ja som bola stále doma po ivf aj po ket.Neviem ako je lepšie pokiaľ niekto nemá namáhavú prácu tak kľudne môže do roboty aspoň sa nemyslí stále na to aký bude výsledok.Ja som na nohách celý deň,veľa stresu,veľa sa nabehám takže preto budem radšej doma.Ved som cez leto šetrila s dovolenkou.

jolanka
autor
27. okt 2008

ahojte stazi tak to me tesi cekala jsem az si prectu ze uz si pichas na stimilku, mela by sis to rozmyslet a zustat doma jeste pred tim, je to lepsi aspon s e nemusis stresovat prave tim odbihanim z prace. a neboj on si to ohss ohlida a udrzuj se vklidu a nikde se nehon. az budes doma po tom ivf tak se ozvi a muzes snami na kratke prochazky, ale ja jsem moc ven nechodila a kdyz tak fakt jen na 30min a honem domu nohy nahoru a odpocivala. drzim moc pesti 😉

staza
28. okt 2008

no tak dnes to bolo hrozné v robote hotový blázinec a ani nehovorím o tom že som mala ísť na injekciu a skoro som sa tam nedostala.A to chodím akože cez prestávku aby nebol problém a aj tak je to zle.Už len čakám koniec stimulky lebo ma porazí z toho všetkého nejak to potrebujem prežiť. 😝 No na druhý týždeň by som už mala skončiť stimulku tak nejak to bude.

staza
28. okt 2008

jolanka rada by som bola v kľude ale momentálne sa to nedá je najhorší čas koniec mesiaca,uzávierky atd.Ale aj to príde doma určite potom budem vylyhovať nič nebudem robiť. 😉

jolanka
autor
28. okt 2008

stazi tak se na vyprdni a bez na pn i ta stimulka potrebuje klid a ne se stresovat. 😠

staza
29. okt 2008

tak po dnešnom dni fakt zvažujem pn lenže moja obvodna gyndoška ma nedá na pn pokiaľ by mi nedal Herman na papieri akože"doporučuje".Tak neviem ešte zajtra ma čaká ťažký deň keby som nemusela chodiť si pichať injekcie tak by bolo všetko ok.Verím,že po kontrole mi už ten merional nedá dalej tým by sa všetko vyriešilo no uvidím čo bude na kontrole v piatok.