Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
29. okt 2008

jaruska tak čo ešte stále nič?nejak sa to už ťahá dlho.Takže v pondelok nastupuješ do práce?

mimusiacik
29. okt 2008

Ahojte bambulky,
cauenko stazka a jolanka!Stazka a keby si mala chripku,ci si zlomila nohu - firma by robila co?
Obvodak Ta nevypise?Firme si uz dala vela zo seba,teraz je rad na nej,aby ona dala,co Ti dlzia,
...beru dovtedy,kym mi davame...povedz razne STOP!...myslis ,ze by rychlo nasli nahradu do takeho frmolu...kto by novacika zaucil...nech si zacnu vazit co maju...ak nie,maju ta za onucu...zmen to,vysaju a odkopnu...to nie je fer...uz si ustupovala dost...bojuj za krasjsi CIEL!Drz sa!
Rano by som sla na PN ,hoc od zubara...staci ked pojdes k obvodacke,povies ze ta reze pri moceni,da ti poharik ,pojdes na WC,pichnes sa ihlou do prsta, 2 kvapky stacia a mas tyzden pn pre zapal mocovych ciest - recept studakov!Ked fer nie su,formu si najdes,taku akou oni na teba... 😀 😉
Myslim na Vas!
Turne plodnosti 5.12.08
http://www.bocianoviny.sk/

staza
29. okt 2008

Ahoj mimusiacik.Tak som rada že si sa ozvala.Nie je to také jednoduché s tou robotou robím tam síce už 16 rokov ale ja som taká že neviem využívať ako podaktoré.Ja to vydržím som nejaká ženská 😀 nie?Na druhý týždeň už počítam s odberom tak to už zbehne ale všetko závisí od kontroly či bude všetko ok.Ale musííí.To turné je nejako neskoro nemalo to byť v prvej polovici novembra?Ja sa určite chystám 😉

jolanka
autor
29. okt 2008

stazi ale mimusiacik ma pravdu, proste se na to vse vyprdni a dej si pohov nebo se na to zeptej hermiho jestli te nemuze vypsat on, proste nenech se vystavit. 😒

jaruska74
29. okt 2008

stazi ide o vela, nepodcen uz nic.......daj sa dajak vypisat, bude ta to potom mrziet ze si neurobila maximum. ja est estale nic , nemam menstruaciu, idem teraz ku susedke na cervene vinko, ze vraj to pomoze 🙂))

staza
30. okt 2008

no áno červené víno a horúci kúpeľ aj ja som to už skúšala a ešte aj kúpeľ slaný čiže veľa soli kuchynskej nasypať ale mne tie metody vôbec nepomohli.Ale možno tebe áno nikdy nevieš.Ráno idem na kontrolu som veľmi zvedavá ako dopadnem a chcem sa spýtať na predoperačné vyšetrenie lebo zatiaľ nič nespomínal a nechcem to nechať na poslednú chvíľu.

jaruska74
30. okt 2008

no ja som napriklad vobec nebola na predoprecnych......vsetky co tam boli ich mali len ja nie, tak neviem

staza
30. okt 2008

no ved práve preto som zvedavá čo mi povie ved na druhý týždeň by som mala mať opu tak neviem

jaruska74
30. okt 2008

drzim ti silno palce.....🙂 ja est estale nic nove, boli am brucho, aj hlava, aj krize ale mrcha furt nikde

staza
30. okt 2008

neboj ved ti povedal že dojde len vydrž a pevné nervy 😉

jolanka
autor
30. okt 2008

holky drzte si pesti, rika se kolik palcu tolik kopancu a kolik pesti tolik stesti, drzte sa 😉

staza
30. okt 2008

díííky to si pekne napísala

staza
31. okt 2008

tak po dnešnej kontrole som totalne sklamaná hlavne,že doky je spokojný.V pondelok mám ešte kontrolu a opu asi v piatok bude.No tak ohss mi nehrozí pri toľkých vajíčok čo teraz mám iba 6 kusov tak to je o dačom inom nie ako predtým stále tých 20 je pravda,že mám aj nízke dávky injekcií.Doky je spokojný,že sme trafili akurát dobre len sa bojím že nebudem mať nič na zmrazenie.A to by bola veľká škoda pretože ako samoplatec zacvakám nemalé peniaze za všetko a ked ani teraz nevyjde tak čo potom?ja len dúfam,že bude aj čo mraziť ale ved sa uvidí.

jolanka
autor
31. okt 2008

stazi neboj se, ja jsem mela take tak malo a presto mam zmrazene a to je dobre. a nemysli na to ze to nevyjde proste to vyjde a hotovo, a k predcastnemu mikulasi dostanes pekny darecek a budem se tesit s tebou. 🙂

jaruska74
31. okt 2008

no ja som uz konecne dostala menstruaciu.....dnes bola slabucka, ale bolesti mam. Uz som mu aj volala a mam brat estrimax, 2x denne. a o 10 dni mam ist na kontrolu. stazi neboj nic, on podla man tak robi aby to bolo pre teba najlepsie

staza
2. nov 2008

No konečne si sa dočkala fajne.Ja som si od piatku pichla viacej puregonu tak som zvedavá čo bude zajtra na kontrole dúfam,že to bude ok.Veľmi som zvedavá čo mi povie či sa dačo zmení od piatku.Tak mi povedal aby som prišla v pondelok či sa nerozbehnem viacej tak uvidím po tých dávkách.Ja som ten estrimax tiež brala 2x1 a potom mi zvýšil na 3x1 to je na to aby ti rástla sliznica.

jaruska74
2. nov 2008

a to ako dlho sa berie? mne kazal tych 10 dni, a potom este kolko ich budem brat?

staza
2. nov 2008

no tak to budeš brať dlhšie aj po prenose až do krvi a ked bude úspešný ket(čo samozrejme vyjde)tak to budeš brať dalej ale neviem presne do ktorého týždňa asi do 12tt.Takže estrimax bude nerozlúčná kamarátka 😀 A čo zajtra nastupuješ do tej roboty čo si spomínala?

jaruska74
2. nov 2008

ano 🙂 zajtra nastupujem .......takze kedy odhadujes na zaklade svojich skusenosti ze by som mala ist na ten prenos?

staza
2. nov 2008

tak ja som bola aj 14 deň na prenos ale som bola a to viac krát na 19 deň.Tak on uvidí ako po 10 dní tam už ja si myslím okolo 18.11.určite pôjdeš.

jaruska74
2. nov 2008

ta zenicky co boli so mnou budu na vianoce v tretom mesiaci a ja budem, len vtedy vediet ci to vobec vyslo....och, mne vsetko tak dlho trva

staza
2. nov 2008

to nič aj mne takže nezúfaj aspoň bude pekný darček na mikuláša!!!!! 😉 viac mi ani netreba 😀

jaruska74
2. nov 2008

takze tebe vyjde zakrok skor? ci kym bude po IVF a tak mozno aj rovnako?

staza
2. nov 2008

no ja počítam opu v piatok 7.11.chcela by som predlženú kultiváciu tak prenos by mal byť asi 13.11.takže medzi nami bude rozdiel asi okolo 4-5 dní.Možno ani toľko nie.Takže pravdepodobne spolu budeme čakať výsledok. 😉

jaruska74
2. nov 2008

juuuuuuuuuj 🙂 ja uz si to viem teraz predstavit, ako si budeme pisat ked budeme cakat na vysledok, ako ktoru kde boli, kde citi tlaky, ako sa boji ist na zachod aby nebolo krvacanie vidno........... 😉

stingray
2. nov 2008

nechapem preco Metformin ked su dalsie moznosti ako indikovat takuto nebezpecnu liecbu skor doporucenu pre obeznejsie zeny........ja by som to nazval "kladivo na carodejnice" je to ako brutalna chemicka zbran a to vsetko len pre znizenie hladiny testosteronu a re-startovanie ovulacie po anovulacnom cykle.......sice priznavam ze aj "liecba sokovou terapiou" moze zaznamenat uspech ale to by sa kludne dalo pripisat placebo-efektu...

jaruska74
2. nov 2008

ty si nejaky odborik stingray? .....toto co si napisal pre mna ako pacientku je dost prekvapive. Ja svojmu lekarovi verim, a nikdy by mi ani nenapadlo ze navrhne liecbu ktora by mohla byt pre mna nevhodna, a uz vobec nie nebezpecna.......nikde som sa nestretla s tym ze by to bolo s metforminom take nebezpecne a to som sa snazila zohnat informacie zo vsetkych moznych zdrojov. Mozem vediet ako si k takemuto zaveru dosiel?

staza
3. nov 2008

no stingray myslíš,že by predpisoval endokrinolog,gynekolog taký liek,ktorý by bol nebezpečný respektíve nevhodný?ja si myslím,že metformin sa predpisuje na základe výsledkov z vyšetrení a nie len tak aby tie ako si ty nazval obeznejšie ženy mali dobrý pocit z toho.Ináč ved všetky lieky na trhu sú" chémia" tak nechápem prečo ťa to trápi.A keby neboli dobré výsledky tak určite by sa to nepredpisovalo.

staza
3. nov 2008

Tak po dnešnej kontrole som oveľa pokojnejšia.Ako som predpokladala odber mám v piatok ráno.Ešte zajtra si pichám normálne všetky injekcie a v stredu ráno ešte puregon a večer mám pregnyl.Zisk by mal byť 10-12 kusov.Tebe vysadil metformin pred odberom?lebo v protokole nemám písaný od stredy tak neviem a po odbere berieš dalej?Ako bolo v práci?

stingray
3. nov 2008

Publikacie k studiu:

Diamanti - Kandarakis E et al, 2004
Ortega - Gonzáles C et al, JCEM, 2005