Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

mimusiacik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
agrepina
15. mar 2007

Ahoj Jolanka, ja tiez beriem metformin asi tyzden. Mam PCOS a tiez viac muzskych hormonov. ☹ Chcem sa opytat, to by na zaklade metforminu mala prist men.? Pomaha to alebo ako. Lekar mi povedal len tolko, ze ak nebudem do troch mesiacov tehotna tak mam prist spat za nim. Myslim do car. Ak ma niekto s tym skusenost, tak nech sa ozve. Agrepina 😉

bam
15. mar 2007

Ahojte, ja beriem tiez metformin, uz asi 1 mesiac. Mne zistili i inzul. rezistenciu, takze aj kvoli tomu. Tiez mam cakat 3 mesiace a ked nic, pravdepodobne UO. Strasne som zvedava, ci budem mat tento mesiac ovu, to bude vlastne moj prvy cely cyklus s metforminom,tak vam dam vediet, buduci tyzden idem na ultrazvuk, ci narastol nejaky folik. Metformin by mal sposobit pokles testosteronu, potom by malo teoreticky fungovat vsetko normalne, tak uvidime, drzim vam palceky🙂

agrepina
15. mar 2007

Ahoj Bam, myslis, ze ak ti nenabehne ovul. a tym aj mens. tak ti povedia, ze ti ponuknu riesenie prave UO? Mne sa zda, ze to budu skusat aj nejakymi hormonmi vo forme injek. Mne to myslim hovorili... Neviem co je to vlastne ta inzul. rezide.Mas cukrovku, alebo problemy s tym spojene? Mne to nehovorili, ale mozno to mam aj ja, len neviem ze sa to tak vola. Drzim Ti palce, aby si uz ine lieky nepotrebovala a naozaj stacil ten metformin.Pa. 😉 Ozvi sa.

siska78
15. mar 2007

bam. Aj ja beriem podobne lieky volaju sa Siofor, to je vlastne to iste len sa to inac vola. Ja idem najprv na IUI, brala som ich dva mesiace, zatial.

jolanka
autor
15. mar 2007

ahojte,ja ho beru necely mesic a to 3krat denne a take mam jit za 3 mesice na kontrolu. ma to upravit hormony,a mela by se dostavit menzes,tak uvidime.jinak mam take pco a myomy.

elliana
15. mar 2007

nie je metformin na diabetes?

jolanka
autor
16. mar 2007

dobre ranko,u me je to metformin 500 a ma to neco spolecneho i s cukrovkou.nic mene melo by to pomoc na srovnani hormonu(takto mi to bylo vysvetleno dr. s car.

bam
16. mar 2007

Ahojte, ano metformin je pre diabetikov. Inzul. rezistencia vsak nie je cukrovka, ale ina porucha ukladania cukru v tele, ked je problem prechodu inzulinu cez bunk. steny a potom je ho v tele nadbytok, ked chcete, mozem vam o tom viac cez vikend napisat, mam o tom doma viac literatury 😀 Ono to v podstate nie je choroba ako taka, ale nepriamo to ovplyvnuje ten zvyseny testosteron a potom vsetky tie typicke PCO problemy. Statistiky su celkom priaznive, pisu, ze cyklus sa upravi a v mnohych pripadoch uz po kratkom case brania metforminu. Ja som predtym brala 2 mesiace clostilbegyt, po nom sa mi menstruacia vratila, ale cyklus sa mi predlzil az na 37 dni, tak snad sa ucinkom metforminu skrati. Uvidime som strasne zvedava na tento cyklus.
Zbadali ste aj nejake vedl. ucinky? Ja mam niekedy divny pocit v zaludku a obcas zapchu a obcas naopak 😀 . Ale da sa to vydrzat 😉

jolanka
autor
16. mar 2007

Ahojte,ja diabetes nemam a ani nic s cukrem,aspon to dr. nevzpominal.Budu rada kdyz napises vice informaci.Ja na sobe zadne vedlejsi ucinky nepozoruji.

agrepina
16. mar 2007

Ahojte, vela som citala o tom, ako clostilbegyt tiez vyvola menst. , ze to sposobi ovulaciu. Ale ja som ho brala uz 2x po 3 mesiace a nic. Som z toho smutna, ze sa vobec nic nestalo. Davam si otazku ci je to so mnou az take zle. Hm...
No musime verit ze nam ten metformin pomoze. 😉
Mne bolo cely tyzden z toho metforminu na zvracanie. Fakt mi bolo velmi zle. Ale uz po tyzdni tie problemy ustupili.
Este k tej cukrovke, mne lekar povedal dost surovo, ze potakej 30 - 35 sa mi objavia priznaky PCOS ako cukrovka, alebo vysoky krvny tlak, vraj budem priberat, hoci by som nic nejedla...no jednoducho ma odpisal...
Bola som z toho dost hotova ako to povedal. Povedali vam tiez nieco take? Alebo som v tom sama?

jolanka
autor
16. mar 2007

Ahoj agrepina, tu otazku (ci je to so mnou take zle) si pokladam aj ja, ale musime fakt verit ze to bude dobre. To ze by som mala priberat alebo mat vysoky krvny tlak nic nevravel, mozno na to budem pozerat za tie 3 mesiace. Vies toto je uz moj 4 pokus o otehotnenie, takze som uz dost na dne, ale nechcem sa vzdat. 🙂

bam
16. mar 2007

agrepina, to vazne povedal, trosku drasticke 😠 Snad to nebude pravda, viem, ze pri PCO je nadvaha casta, ale napr. ja sa snazim pribrat a mozem zjest aj slona a nic 😀 Ale este nemam po 30. Myslim, ze je to hrozne individualne. A vela bab ma PCO a nemaju taketo problemy, teda aspon co citam na konikovi a to som tu uz pekne dlho, my sa uz snazime vyse roka a pol ☹

agrepina
17. mar 2007

Ahojte, to s tym lekarom bola sila. Bam, neviem ale myslim, ze ak mame PCOS tak nemusime mat aj rovnake priciny, preco to mame. Moj gyn. este predtym nez som sla do car, mi hned povedal ze mam PCOS - z ultrazvuku. No a ked som sa dostala do car, tak tam mi lekar hned pri prvej navsteve povedal, ze mam PCO...ale oni robili dalsie vysetrenia,aby zistili preco to mam. Aka je pricina. Asi preto bol jeho zaver taky. Neviem, ale tak to chapem. No verim v zazraky a zazraky sa v zivote naozaj deju. Takze to mozno tak nebude. 🙂

jolanka
autor
21. mar 2007

Dobre ranko,dekuji vam vsem za rady a nazory.U me zadny zmeny nejsou,mrcha zatim nikde. 🙂

bam
21. mar 2007

Ahojte, no mne dneska trosku stupla teplota, dnes som 21 DC, zeby ovulka, trosku mi to blbo vyslo, lebo na ultrazvuk idem az zajtra, neviem, ci tam teraz nieco uvidi, chcela som na vlastne oci vidiet, ci su tam foliky. No uvidime, radsej by som samozrejme bola, keby som sa chodila pozerat uz na babo, nie na foliky 🙂

marlenka56
13. apr 2007

Tak ja sa asi pridam zanedlho k vam, moj adoky uvazuje o tom ze ho zacnem brat to su injekcie ci tabletky?

jolanka
autor
13. apr 2007

ahojky,su to tabletky.

marlenka56
13. apr 2007

jolanka : SNAŽILKY KOŠIČANKY , PROSIM O POZORNOST : https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

marlenka56
13. apr 2007

VYHLASUJEM STRETKO SNAZILKOVKSYCH KOŠIČANIEK NA PONDELOK PRIPADNE BUDUCI TYZDEN KEDY VAM TO VYHOVUJE (MIESTO A CAS necham na vas)

marlenka56
13. apr 2007

ak poznas prosim ta aj ine snazlko kosicanky prosim preposli im to v IP

marlenka56
16. apr 2007

ahojte bambulky ako sa mate?

marlenka56
17. apr 2007

Ajojte bambulky,prajem vam krasny dnik

jolanka
autor
18. apr 2007

ahojte,tak nevim jestli na to maji vliv tyto leky,ale dostala jsem menzes po 140 dnech.a jsem velice zvedava kdy se dostavi dalsi.

marione74
19. dec 2007

Ahojte babenky, hladala som temu o Metformine a nasla som, tak som o trochu mudrejsia, tiez ho uzivam, lebo mam nejak viac cukru v krvi, ale stale mi je nejasne o co vlastne ide, vraj cukrovka to nie je, aj ked som viackrat spovedala sestricku nejak sa neviem z toho vysomarit...len viem ze mam PCO a toto by mi malo pomoc ovulovat. Chcem sa opytat ci sa Vam niektorej podarilo otehotniet pomocou tohoto lieku a hlavne za ako dlho. Desim sa toho, zeby som mala cakat dalsie dlhe mesiace. Prosim poradte ak mate skusenosti. Ako dlho to mam uzivat? Planujem tak 3 mesiace a potom chcem ist na 2 IVF. Ci je 3 mesiace malo? dikes moc

marione74
4. jan 2008

takze nikto tu nie je tehu po liecbe metforminom? 😒

pardini
11. jan 2008

Ahojte. Objavila som toto forum pri hladani info o metformine. Aj ja som jeho "stastna" uzivatelka. Zacala som ho uzivat pred 2 tyzdnami. Lekar mi odporucil 1 tabletu rano a vecer ale bolo mi tak strasne zle, ze som vladala akurat tak lezat a vracat (a tiez hnackovat). Nevazim vela, skor naopak, aj by som rada pribrala ale zda sa mi, ze uzivanim metforminu chudnem (odvodnujem organizmus) a nemam ani pocit hladu. Tak som si znizila uzivanie iba na jeden krat denne. Stale citim miernu nevolnost ale da sa to. Ja problemy s menstruaciou nemam, je pravidelna a vraj aj hladiny hromonov su ok. Len z ultrazvuku lekar diagnostikoval polycystic ovarian syndrome. Ale to bol asi az 3. lekar, co mi to povedal. Predtym mi lekari radili viacej oddychovat a sexovat. 😉
Som velmi rada, ze taketo forum existuje (asi by som radsej keby nie, a vsetci by sme boli uplne zdravi) a mozem sa porozpravat so zenami s rovnakymi problemami ako mam ja.
Vsetkym prajem uspech v liecbe a vela trpezlivosti. Dajte vediet ako sa vam vodi a ake zmeny sa u vas dostavili.

ededik
13. jan 2008

Ahoj pardini a ďalšie kočky,

ja som si s metforminom teda užila svoje. 1x krát som ho brala min.rok na jar, a bolo by z neho veľmi zle. Preto som /po dohode s lekárom/ začala s 0,5 x 2 dávkovaním, ďalej som to zdvihla na 1+0,5 x 2 a zhruba po 10 dňoch som to zdvihla na povôdné dávkovanie. /2xdenne/
Potom som mala pauzu /asi kvôli laparke/ a v novembri som začala znovu. Môžemi poradiť len toľko, že začni s miernejším dávkovaním, ale rozhodne sa potom dostaň na dávkovanie odporučené lekárom. Viem presne ako sa cítiš, aj ja som mala veľkú nedôveru voči tomuto lieku - ale vydrž. Viem o čom hovorím. 🙂
PS: Tablety nikdy neber nalačno /ale to asi vieš/ ja som napríklad zistila, že nemôžem jesť vo väčšom množstve mliečne výrobky. Držím palce.

pardini
14. jan 2008

Dakujem Ededik 🙂 ,
Budem sa drzat tvojej rady. Stale beriem 1 tabletku denne ale skusim sa dostat na povodne davkovanie. Vieme predsa preco to robime a ak to vyjde tak vysledok bude stat za to. 😵 Este raz vdaka

marione74
21. jan 2008

ahojte dievcata, mne ma metfedormin pomoct ovulovat, kedze tiez mam pco, beriem ho od polovice decembra. Edelik Tebe ho vysadili ked si bola na laparke? Ja totiz rozmyslam, ze by som v marci isla na laparku, a potom neviem ci si ho mam este nasadit alebo ist rovno na 2.IVF, mozno dalsi mesiac po laparke skusime este prirodzene. Ja tomu akosi neverim, ze by mi metformin pomohol. Ty hovoris, ze mas doveru k tomu lieku, fakt to pomaha?
Ja pochybujem aj koli tomu, ze moj muzik nema bohvieake spermie 😒