Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
5. nov 2008

zdenk aa ty kde chodis do CAR?

zdenkabrt
5. nov 2008

my chodime do fercintu v Ba(sme tu velmi spokojny. maju uplne uzasny pristup a tie sestricky su zlatucke.tam mam pocit, ze im naozal zalezi na tom aby nam pomohli), sme sice z PP, ale tu momentalne pracujeme, tak sme to vyuzili.
u nas je manzel ok. aj ja dufam, ze ked sa mi napravia hormony a stitna zlaza, tak uz by som nemala mat problem.
a hlavne ze bude ovulka.
Jaruska a ty kam? 🙂

jaruska74
5. nov 2008

ja chodim tam kde staza.........do gyncare, k hermanovi, nemam pocit ze by to tam bolo take fantasticke, ale nic ine som nezazila, tak snad nam to pomoze

staza
6. nov 2008

u nás je problém aj v manželovi(má nižší počet spermií a aj pohyblivosť)tak kvôli tomu podstupujeme tie ivf-ká.Ja som zatiaľ spokojná v gyncare tak sa uvidí výsledok.My sme stále mali aj icsi tak budem zvedavá teraz aký výsledok bude mať manžel.

jaruska74
6. nov 2008

a bral daco na to aby sa mu spermiogram zlepsil? moj bral, kadeco a NIC, nezlepsilo sa to........:(

staza
6. nov 2008

tak teraz práveže nebral nič preto budem zvedavá zajtra ako dopadneme.Ale predtým bral selezin.Hlavne aby sa mi oplodnili vajíčka už aby bolo ráno aby som už mala opu za sebou.A budem zvedavá či nebudem mať ohss lebo som nafuknutá a dosť ma bolia vaječníky. 😠

jaruska74
7. nov 2008

velmi ti drzim palce, potom mi hned daj vediet ......budem na teba mysliet

staza
7. nov 2008

tak,už to mám za sebou mám 12 oocytov.Zajtra mám volať koľko sa oplodní a dohodneme sa na prenose.Dávame aj predlženú kultiváciu tak rátam prenos na stredu.A samozrejme musí byť icsi s tým som aj rátala.Díky,že si myslela na mňa. 😵

jolanka
autor
7. nov 2008

stazi nepremyslela si o tom lepidle? jinac super budu drzet moc peste 🙂

staza
7. nov 2008

ale áno rozmýšľala som o lepidle aj o asistovanom hatchingu tak neviem.Ked to zvýši úspešnosť tak chcem aj aj.Spýtam sa ho zajtra ked mu budem volať.A díky.

jaruska74
7. nov 2008

to on chudak maka aj cez vikend? och ma on s nami vela starosti

staza
8. nov 2008

no ináč by mi prenos vyšiel na nedeľu keby som si nedávala predlženú kultiváciu takže oni podľa potreby pracujú aj cez víkend.Veru doky má starosti ved má na krku toľko žien 😀 včera som bola celý deň fit až k večeru som mala strašné bolesti aj cez noc,každú hodinu som na wc utekala tak ma tlačilo na cikanie.Dnes už lepšie takže dúfam,do pondelka budem fit ešte ma čakajú dva pracovné dni a potom mám lážo plážo dva týždne

mimusiacik
8. nov 2008

🙂 Stazka,myslim na Vas,drzte sa!tfuj,tfuj,tfuj - pre stastie! 😉

jolanka
autor
8. nov 2008

satzi tak to moc v praci neprehanej at nejsi moc unavena. uz se nemuzu dockat az uslysime tu dobrou zpravu drzim peste. 🙂

staza
8. nov 2008

tak doky ma trošku napína mám volať až o dve hodiny lebo odbehol niekam.Som strašne zvedavá koľko sa nám oplodnilo ale ešte musím počkať.Mám pocit že mám ohss 1.stupňa (ale nemusí to byť môže všetko bolieť len z toho zákroku)tak len dúfam,že ma to prejde do tej stredy.

staza
8. nov 2008

mimusiacik dakujem.

staza
8. nov 2008

jolanka asi pôjdem len v pondelok do práce lebo ma dosť všetko bolí a chcem byť fit na prenos. 😉 bojím sa výsledku ale ešte je to daleko najhoršie bude to čakanie však vieš.

staza
8. nov 2008

takže z 12 oocytov sa nám oplodnili iba 7.Uvidíme koľko ostane po pred.kultivácii.V pondelok mám volať aby sme sa dohodli kedy bude prenos.

jaruska74
8. nov 2008

no 7 nie je az take zle. a ked budes mat hiperstimulak, tak on ti povie ci mozes ist nas prenos, lebo ja som kvoli tomu nemohla ist hned. On mi vtedy povedal, ze ma citak ze radsej nie, tak som nesla

jaruska74
8. nov 2008

a stym chodenim do roboty, to fakt radsej prehodnot

staza
8. nov 2008

však uvidím či bude prenos určite mi ešte urobí usg a rozhodne.No u nás sa musí dovolenka nahlásiť do predu preto budem musieť ísť v pondelok do roboty ale od utorka budem doma.

staza
8. nov 2008

no nie je zle tých 7 ale po pred.kult.zostane možno 3 alebo 4 aspoň verím nech máme niečo aj na zmrazenie.

jaruska74
8. nov 2008

no ale sak chorobu si clovek neplanuje, mozes ist predsa na Pčko, mas narok na 7 do roka.

jaruska74
8. nov 2008

hej hej urobi ti usg, aj mne vtedy robil, uz som bola pripravena na prenos a on to prelozil
,

staza
8. nov 2008

ja už mám paragraf vyčerpaný na tento rok.Ale nevadí ked mi nebude lepšie tak jednoducho zavolám šéfke nech mi píše dovču a mám to na háku.A ináč ked budem pozitívna 😵na krv počítam 25.11. tak idem na marodku to som sa už rozhodla.

jaruska74
8. nov 2008

a ako sa citis?

staza
8. nov 2008

no všetko ma bolí vaječníky,maternica aj ma tlačí na žaludok som nafuknutá preto si myslím,že je to ohss ale nie je to ako som mala predtým je to oveľa miernejšie.Však uvidím ked pôjdem na prenos doky potom rozhodne ale ja by som chcela prenos.A ty ideš v pondelok na kontrolu?

jolanka
autor
8. nov 2008

stazi tak zustan doma, to je skvele tech 7 oplodnenych. ja jsem mela 8 a z toho zustalo po prodlouzene kultivaci 4. usg ti udela a uvidis bude to dobre.nemysli na to az tolik zkus myslet na neco jineho. vim je to tezke ale trosku se odreaguj.tfuj tfuj tfuj 🙂

jaruska74
8. nov 2008

ano aj ja idem na 11tu, beriem ten estrimax teraz. som zvedava co mi povie. Ja uz ani poriadne nepamatam na ohss, ale viem ze to bolo pre mna strasne, som rada ze mam mrazacikov, lebo sa na obder vobec necitim. Som z tych vsetkych liekov uz vycerpana. Tesim sa ked prestanem brat lieky uplne.

staza
9. nov 2008

tak to trošku bude trvať kým sa vysadia lieky pretože sa užívajú do 12tt.Aj ja beriem estrimax,duphaston,utrogestan,metfogammu,kyselinu listovú spolu za deň 13 kusov.Tak to je dosť.Tak o týždeň už pôjdeš na prenos zajtra ti povie doky.Nechcem to zakríknuť ale dnes sa cítim lepšie tak verííííme 🙂