Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jancos
29. apr 2009

pralinka, ja len tolko viem od endokrinologa, ze metformin moze navodit ovulaciu, tak si myslim, ze si ju mohla mat. neviem ako to je s teplotou, lebo si ju nemeriam. som trochu leniva, tak chodim radsej na folikulometriu. snad aj to pomoze.

pralinka25
29. apr 2009

no ja len ze pokles teploty nastal presne v case vysadenia a vzostup zase presne v case znovu zacatia uzivania. Tak ze ci to neni len klam. A ze vlastne ked som bola bez metforminu tak som mala prirodzene nizsiu teplotu a ked som ho zacala uzivat znovu tak sa mi zdvihla na povodne hodnoty.
No neviem ale je mi to podozrive.

A tebe sa ako dari?

jancos
29. apr 2009

zatial dalej chudnem, lebo musim 3 mesiace s babom pockat kvoli atb. ale aspon ma tesi, ze mi od januara klesol testosteron do normalu, tak som teraz zvedava, ci aj ovulka nepride. po tych troch mesiacoch uz asi zacnem metformin.

chapem s tou teplotou, co myslis, mne sa zda, ze to je kratka doba 5 dni, ze by to malo taky vplyv, ale na druhej strane by to asi bola velka nahoda, ze akurat vtedy bola ovulka.
ja ked som otehotnela prvy krat, brala som metformin asi tyzden, potom som prechladla a tam pisali, ze vysadit, ked si chora, tak som vysadila a potom som zase asi tyzden brala a uz som bola tehotna, tak ktovie ci aj mne to vysadenie neurobilo ovulku 🙂 je to zamotane, ale aj tak drzim palce

staza
3. máj 2009

Ahoj jaruska.Tak už som doma konečne po tých dlhých mesiacoch.Chcem sa podakovat všetkým za podporu,ktoré mi držali palce a zároveň sa lúčim už nemám prečo navštevovať forum po tom čo sa stalo.Verila som fakt v zázrak,že sa aj mne splní sen ale osud to chcel ináč.Môjho anjelika už nič nevráti je to veľmi bolestivé a nespravodlivé nerorumiem prečo sa to muselo stať?prečo práve nám po toľkých rokoch snaženia?./Narodil som sa 28.4.09 o 16.55 s mierami 880g a 35cm.Mamka a ocko mi dali meno Daniel žil som 45 minut a teraz v nebíčku./Prajem Vám veľa síl a šťastia a nech Vás nikdy nepostihne také nešťastie.

boncusik
3. máj 2009

Staza

sledovala som tvoj príbeh od začiatku a velmi velmi som ti držala palce nech to vyjde. Je mi strašne lúto že z tvojho babatka je anielik, a presne viem čo cítiš akú nevyslovnú bolesť a nespavodlivosť a všetko to utrpenie pretože aj ja mám v nebíčku anjelika ktorého som stratila pri tretom IVF. Od vtedy ubehli 3 roky a ja sa nevzdávam teraz som práve po 6 IVF a čakám v utorok na výsledok.

Viem že, to nieje lahké ale drž sa moja a bojuj po čase dalej a nikdy sa nevdávaj, verím že sa to raz podarí 🙂

jolanka
autor
3. máj 2009

ahoj stazi, velmi me to mrzi a je mi to hrozne moc lito 😉 😉 😉 . ale prosim te nevzdavej to a bojuj dale , vim je to hrozne moc tezke ale ty si dobra bojovnice, tak to prosim nevzdavej. ja budu tvuj pribech sledovat dale a drzet pesti.

shaarka
15. máj 2009

fuuuha, pralinka, zaujimave. a ukaz graf 🙂

shaarka
15. máj 2009

stazi 😔

sofia2008
28. máj 2009

Ahojte, chcem sa vas opytat, ci niektora brala spolu s metforminom aj clostill a duphaston? Dakujem

jancos
13. sep 2009

ahojte, chcem sa spytat, ci ste nahodou nemali pri metformine vedlajsi ucinok prezieranie🙂 ja viem, ze je to netypicke, skor byvaju hnacky a zvracanie, ale ja to mam naopak. pravdepodobne to nema suvis, len ma napadlo, ci ste to niekto nemali podobne.
inak, ja mam PCO syndrom, ale inzul.rezistenciu nie, tak som myslela, ze ci prave preto, ze ju nemam, nefunguje na mna metformin opacne. mozne aj je, ze si to len nahovaram a metformin je pre mna vyhovorka, aby som sa mohla prezierat ☹
beriem len 500, co je dost mala davka, a ovulka zatial nikde. tak uvidim, ci mi davku zvysia, ale mozno ho aj vysadim, ked neprestane ta zravost.
vdaka za vase skusenosti 🙂

tatranka111
17. feb 2010

ahojte chcem opat otvorit tuto temu, kedže metformin začnem od zajtra užívat. Tiež by som chcela vediet či mate niektorá skusenost s liečbou v podobe metformin, clostil, duphaston

tatranka111
17. feb 2010

ziadna neberiete metformin?

aspasia77
17. feb 2010

Tatranka, aku dávku máš užívať? Ja beriem len 500...raz denne.

tatranka111
17. feb 2010

ja mám brat dvakrat denne jednu tabletku čiže 1000

sofia2008
18. feb 2010

aby bol metformin ucinny, ma sa brat 500 3x1

staza
18. feb 2010

Ahojte ja som znovu začala užívať metfogammu 850g 2xdenne a už beriem štvrtý mesiac.Teraz už nepôsobilo na mňa ako ked som začínala v r.2008 vtedy som schudla 9 kíl lebo ma dosť preháňalo no a teraz tie vedľajšie účinky nemám asi si už telo zvyklo na účinky liekov.Ináč sa metformin 500 doporučuje brať tri krát denne.

tatranka111
19. feb 2010

ahojte ja som zatial vzala len druhu tabletku, ale ja nemám skoro žiadne vedlajšie učinky, len sa mi sem tam troška zatočí v hlave 🙂

staza
19. feb 2010

mne sa neprejavili nežiaduce účinky hneď ale po pár dňoch no a po dvoch týždňoch som už chcela vysadiť lebo mi bolo hrozne zle ale vydržala som a neskôr ked si už telo zvyklo tak bolo celkom dobre.Ale každá ináč znášame však uvidíš po pár dňoch a možno u teba nebudú vedľajšie účinky 😉

tatranka111
20. feb 2010

staza asi som sa preriekla včera sa dostavili bolesti brucha, hnačky, zvracanie, točenie v hlave.......uuuuf hroznéééé 😠 😠 😠

staza
20. feb 2010

Tak to ti nezávidím prežila som si tiež svoje s hnačkovaním kým som neprišla na to čo môžem jesť aby ma nepreháňalo.Mne robilo dobre na žalúdok jogurty a nejedla som nič kyslé a pozor aj na ovocie.Potrvá to dobrých pár dní kým si na to zvykneš.Držím palce.

slavicka
21. feb 2010

🙂 Dievcata,srdecne vas zdravim. Dostala som sa na tuto stranku nahodnou,ale ked som sa zacitala do vasich prbehov nemohla som sa od nich odtrhnut. Uz som vo veku, kedy to uz mam s plodnostou jasne, ale zase mam ine hormonalne problemy suviasiace s menopauzou ☹ ☹ Preco som sa ale pridala ku vasej diskusii o metfomine. Som diabeticka a tiez uzivam metformin. Od polovice minuleho roka som zacala uzivať metformin - vola sa Glucophage- v praskovej forme. Uzivam 3 x 850 mg a musim povedat, že problemy, ktore som mala pri uzivani tabletiek sa mi pri prasku prakticky uplne stratili. Prasok je v malom sacku a krásne sa roztopi vo vode ale aj v dietnej cole. Tuto formu mi predpisali ako novinku a asi o nej este vsetci nevedia. Tak sa skuste popytat.

staza
22. feb 2010

Slavicka,napr.mne bolo zle od sioforu to sa mi strašne motala hlava no a pri metfogamme som mala prehánky ale potom neskôr sa to znormalizovalo a teraz už je ok.Ináč aj lekár povedal,že ked mi je zle od jednich tak možno tie druhé tabletky budú lepšie.O tom prášku som ešte nepočula.

mirka81
10. máj 2010

dobry den.chcem sa spitat zacala som brat siofor,ale vobec nemam sajnu naco mi ho lekar predpisal,nemozem otehotniet mam ich brat pol roka a potom sa mu mam ozvat.tak neviem

slavicka
10. jún 2010

No tak som tu zas, sice po dlhsej dobe, ale akosi nemam cas popri vnucencoch pripajat sa na internet. Mila Stazicka a Mirka81pytala som sa svojho diabetologa na Glucophage a tehotenstvo, povedal, ze metformin posobi pozitivne na ovulaciu aj na moznosť otehotnenia a on ho doporucuje pre pacientky kamaráta gynekologa, ktory ho nemoze predpisovat, lebo na predpis je len na diebetologicky recept.
A doporucuje (teda moj diabetolog) pre zeny, ktore chcu otehotniet zasadne originalny liek ( ze original je len Glucophage) , aj ked je drahsi, ale ma istotu ze je ten liek obsahuje to co ma. Asi je vela metforminov k dispozicii ale ja, keby som sa mala rozhodnut ako nadchadzajuca mamicka s problemom otehotniet, tak by som si zvolila to najlepsie bez ohladu na cenu, ved moje bábo by malo mat to najlepsie. Drzim palce aby sa ocakavanie naplnilo a hlavne aby ste boli mamina a babetko zdravi.
Dufam, ze tentoraz sa dostanem k odpovedi skor.

dankadina
28. jún 2010

ktorej ostal metformin a nepotrebuje pozvite sa mi do ip potrebujem vysoké dávky a lekár mi ich nemoze tolko predpisať

katkaajurko
11. sep 2010

ahojte

mali ste niektora pri metformine nechutenstvo, bolesti hlavy a "roztrasene ruky" ja pocitujem taku celkovu slabost... vcera som zacala s plnou davkou... mal niekto aj nejake extra zavazne problemy,? ake? kedy je lepsie ho vysadit?

katkaajurko
12. sep 2010

nikto nic? mne sa pridalo aj caste cikanie? nie je to zly priznak? v noci musim ist niekedy aj dva krat , ale raz minimalne... 😨

kacarina
12. sep 2010

katkajurko,
ja som pri metformine (davka 3x1) mala silne hnacky a nechutenstvo, bola som dooost smädna, musela som fest dodrziavat pitny rezim a schudla som za 2 tyzdne 3 kila (co mi zas vobec nevadi), znizila som davku na 2x1 a uz to bolo znesitelnejsie ... teraz mam Siofor (to je v podstate to iste), ale z toho ma zas priserne naduva a kilecka pomaly skacu naspät, tak som z toho mierny cvok 😀 ...

kacarina
12. sep 2010

a este som zabudla: nevolnosti pri oboch, ale pri metformine viac ... 😖

nienna
15. nov 2010

hmmmm mňa by zaujímalo či sa mi podarí s jeho pomocou schudnúť....mám PCO a ide to ťažko, ale ako tak čítam tak niekto z toho priberá a tie čo chudnú tak iba preto lebo kvôli nevoľnosti nemôžu do seba nič dať....takže asi to nebude tou tabletkou ako sa vravelo že úpravou inzulínu by došlo aj k zníženiu hmotnosti......a zníži aj testosteron? 😕