Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
15. dec 2008

no tak doma nie som......a ani tak skoro nebude, mam tu byt tentoraz az do piatku. nic sa nezmenilo, lcitim sa rovnako v podstate........ale to uz asi kvoli tomu ze som vtedy krvacala budu furt pozerat ako na rizikovu..... ☹

staza
15. dec 2008

joj moja tak to je smola.Ale asi kvôli tomu špineniu budeš pod dohľadom.Tak to ti nezávidím ale neboj na vianoce budeš určite doma.Ciže vydrž ten týždeň dajak.

jaruska74
15. dec 2008

vydrzim dajak...ved kvoli babatku musim. som sa rozhodla ze budem pozitivne mysliet, aspon si tu odlezim......vsetko sa upokoji a ked uz bude vsetko v poriadku tak budem doma...... 🙂

staza
15. dec 2008

no vidíš to je dobre že to tak berieš.Ved najhlavnejšie je aby maličké bolo v poriadku.Ja som mala kamošku(teraz ťa nechcem strašiť)ktorá bola celé tehotenstvo v nemocke a vydržala kvôli malému.Ale to sú len strašne ojedinelé prípady.Takže ty budeš pekne doma na rizikovom až do pôrodu.

jaruska74
15. dec 2008

tak to zatial vidim aj ja ze budem cely cas doma.......a mozno sa vsetko upravi, ze to len teraz ma tak postrasilo. uvidime 🙂 na psychiku to tu nie je ktovieco....stale som chodia zeny co akurat potratili a take..... ☹

staza
15. dec 2008

no tie ženy by mali dávať zvlášť na izby lebo to nepridá ani im že vidia tehotné a ani tehotným z obavy že čo všetko sa môže stať.Mali by to tam zorganizovať lepšie.Ja zajtra idem k zubárke neviem či mi preblombuje zuby ešte mám stále tie vložky či sa môže na začiatku tehu ale aspoň mi urobí preventívku.

jaruska74
15. dec 2008

no to hej, je dolezite dat si zuby pred tehu doporiadku......bo to potom tazko...ja som tiez bola este v novembri

jolanka
autor
15. dec 2008

jaruska tak to je spatne ze te nepustily domu, ale zase dobre ze ses pod dohledem. vis nejlepsi by bylo kdyby te dali o patro vis tam by ses mela jinac, kolem tebe sami tehulky a tak, ale toto delaji jen v tom pripade kdyz maji 16 patro plne.no ale drz se myslim stale na tebe.

stazi posli mi na tebe kontakt do ip a urcite se na nekdy domluvime. uz cekam co sem napises ve stredu. 🙂

jaruska74
15. dec 2008

veru stazi....aj ja sa tesim ako napises ze mas dve bambulky 🙂 dve fazulky🙂 to ty ratas ze si v ktorom tyzdni? lebo ja som o 5 dni menej ako ty......to sa nam bude dobre pocitat.

jaruska74
15. dec 2008

inac mne uz zacali take fajne tehotenske nevolnosti......najlepsie je mi ked lezim. ked sa postavim tak ma fajne napina, je mi jednoducho nevolno 😝 , ale nevadi to ej dokaz ze som tehotna predsa 😀

staza
16. dec 2008

Tak ja počítam že som dnes 7tt+4 ale som zvedavá zajtra podľa ultrazvuku.Ináč ja ráno nemôžem jesť je to hrozné,že musím niečo dobnúť kvôli tabletkám.A celý deň asi každé dve hodiny musím do dačoho kusnúť lebo mi je zle na žalúdok.Zajtra sa určite spýtam aj na metformin bola by som rada keby mi už vysadil podľa mňa aj z toho mi je zle.No a stále som unavená.Medzi nami je 6 dni rozdiel.Takže by si mala byť 6tt+4 a tebe nehovorili podľa usg ked ti robili?spýtaj sa na to.

jaruska74
16. dec 2008

hovorili praveze....🙂 jeden povedal siesty a jeden ze piaty tyzden preto mi to je divne.......dufam ze sa vyvija , lebo to est esrdiecko u mna nebolo vidiet...kedy ma byt vlastne vidno srdiecko?

staza
16. dec 2008

tak v 7tt už by malo byť plus pár dní.Pevne verím,že už zajtra bude u mňa aj akcia srdiečka.Neviem podľa ultrazvuku koľko budem týždňov tehu však sa uvidí.Dnes som mala zase krče v črevách tak už len čakám na štvrok a idem to riešiť nech robia dačo lebo to tak nemôžem existovať.Ako často ti robia usg?a cez brucho alebo vnútorne?

jaruska74
16. dec 2008

len vnutorne robia....a robili mi vo stvrtok a v pondelok, a este raz budu. ja som mala ist v stvrtok k hermanovi, tak mu musim zavolat ze nepridem.

staza
16. dec 2008

no tak to mu určite daj vedieť.Preto som sa pýtala na to usg aby som vedela,že čo na mňa zajtra čaká.Tak zajtra dám vedieť na čom som.

jaruska74
16. dec 2008

daj daj, tesim sa....drzim palce

zdenkabrt
16. dec 2008

ahojte kocky, ako sa citite? staza takze zajtra prvy usg? tesis?
a ty jaruska? uz je to epsie

perinocka
16. dec 2008

ahojte kocky! vitam v klube. tak nie som sama. som na metformine tristvrte roka a mam ho plne zuby ak nie viac. mala som cysty na vajecnikoch, nemavala som menzes a tym padom ani ovulaciu, takze na babo som mohla zabudnut. cyklus sa mi pri nom upravil, ale som si lieky samovolne vysadila, takze uz som opat bez ovulacie a menzesu. mam vybavenych doktorov v ba a endokrinologicka mi ho nasadila, lebo mam zvysenu hladinu cukru v krvi. neviem ani kolko sa tie lieky mozu uzivat, ani ma to v podstate az tak velmi netrapi, jedine co ma zaujima je, ci to moze mat vplyv na buduce dieta, ci nemoze zostat postihnute alebo nieco podobne. pytam sa na to doktorov, ti mi uhybavo odpovedaju, vlastne ani neodpovedaju....
a este na margo tych bolavych vajecnikov a pod.tiez som mala tento problem pri uzivani lieku a gynekolog mi povedal, ze ide o ovulaciu vo vajecnikoch, ze neboli doteraz na to zvyknute a ze je to dobre znamenie, takze sa vajecniky rozhybali....
neviem ci to ma nejaky vyznam napchavat sa tymto liekom, tak poradte.
dakujem, prajem pekny vecer.

zdenkabrt
16. dec 2008

a povedali ti iba ze mas cysty? robili ti aj nejake vysetrenia? ja mam PCO..to su polycysticke ovaria, preto mrcha minimalna a ziadna ovulka, metf. beriem asi mesiac, tak som zvedava.

staza
17. dec 2008

tak ja sa lúčim od dnes s metformínom.Doky mi vysadil čo som veľmi rada ale pomohlo mi schudnúť aspoň pekne.Ale ináč sa môže brať celé tehotenstvo tak mi povedal.

zdenkabrt
17. dec 2008

staza, tak vela stastia, nech si krasne uzivas tehulkovanie, ale dufam ze sem obcas zabludis? 🙂

staza
17. dec 2008

Tááákže bude jedno bábetko už bola aj akcia srdiečka.Herman mi dal prepúšťaciu správu a sme sa už rozlúčili.Takže už len k obvodnej budem chodiť.Len dúfam,že bude všetko ok až do pôrodu.Ináč mi nepovedal v ktorom som týždni ale nevadí zajtra idem za obvodnonou gyndoškou tak mi určite povie.A čo sa týka toho srdiečka ked mi to pustil ani som tomu nechcela veriť a asi som mala divný výraz v tvári lebo mi doky hovorí:to je vaše bábetko aj tak sa mi ešte nechce veriť že sa to podarilo.A vysadil mi estrogeny ostatné lieky ostali.

staza
17. dec 2008

zdenka jasne že budem tu chodiť.A s tebou ako?bola si už po tie výsledky?

zdenkabrt
17. dec 2008

jeeej stazi...tak sa tesim stebou 🙂

zdenkabrt
17. dec 2008

este nie, ale musim tam volat? mame tolko roboty ze sa tam neviem dostat, este aj auto sa pokazilo

staza
17. dec 2008

tak to je smola s tým autom.No ako tak vidím po tie výsledky pôjdeš až v novom roku.Teraz je koncoročný zhon všade.

zdenkabrt
17. dec 2008

to ano, ale mozno tam este dnes odbehnem ked stihnem, ale ma stvu, lebo najprv ma rychlo donemocnice a potom maju cas s vysledkami

jaruska74
17. dec 2008

juuuuj tak ty si uz pocula babatko....ja ets enie, asi je este malicke, alebo neviem......dufam ze rastie. a co ti vlastne nechal, ktore lieky, lebo ja beriem dufaston aj estrimax.....ale neviem ci mam brat aj dalej lebo sa k nemu zajtra na usg nedostanem tak neviem ako dalej......uz mi to tu lezie na mozog a okrem toho mi uz byva strasne zle a hlavne vecer

staza
17. dec 2008

tak vysadil mi estrogény podľa mňa to je estrimax ale zajtra sa musím opýtať či aj utrogestan lebo asi aj ten neviem.Ale duphaston beriem dalej normálne.Neboj srdiečko budeš mať ved si 6 dní za mnou takže neboj.Je to neopisateľný pocit ešte stále neverím hoci som počula srdiečko.Ale určite zavolaj dokymu a spýtaj sa na lieky či brať dalej všetko.No piatok je tu čoskoro tak verím,že ťa pustia domov.A to špinenie už prestalo?

jaruska74
17. dec 2008

ono prestalo hned...este v ten den ako mi robil vysetrenie 😀 to babatko mi robi zlost este je len ako fazulka...bude po ockovi asi