Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

iveb
21. jún 2008

Ja som tiež už nebrala Metformin ale Metfogammu. To je nový názov lieku. A po neúspešnom IVF mám ešte zmrazené štyri embryá takže v septermbri to skúsim znova. Teraz si musím dať pauzu od všetkých liekov , aby sa môj organizmus trošku spamätal.

lorry
22. jún 2008

Baby ja stale cakam a nic iba niekedy sa mi pusti vytok hnedy a to kvapka. Metformin beriem 3 mesiace a to som mala menzes iba raz po uzivani 3 tyzdnoch ked som zacala. Nechapem ako je to mozne ze teraz nic. 😒

lorry
22. jún 2008

dneska som si dala tie lieky ale pod druhym nazvom a ma priserne napinalo asi 5 krat bolo to hrozne som myslela ze budem vracat.....neviem ale asi by som to mala ukoncit nie ? je tu niekdo taky ze ho napina z liekou ?

jaruska74
23. jún 2008

ahojte ja som zacala brat metformin dnes.....som strasne zvedava co to so mnou spravi. Lorry kedy mas ist na kontrolu k doktorovi?mne kazal prist zaciatkom augusta......

jaruska74
23. jún 2008

a este som sa chcela opytat, vam k tomu metforminu nedal antikoncepciu?

lorry
23. jún 2008

Na kontrolu neviem ja ten doktorke volavam ale este som jej nevolala a nepovedala ze ako mi je asi mi ich zrusi aj tak co mam z toho ked nemam menzes.A na sono chodim k mojmu doktorovi. baby vy dostavate kazdy mesiac menzes ?

lorry
24. jún 2008

Neviete mi poradit ci si mozem dat pichnut injekciu agolutin na metformin ?

jaruska74
25. jún 2008

lorry neviem, nemam s tym skusenosti....ale chcem sa spytat ci vam z metforminu bolo zle od prveho dna, alebo az potom?

lorry
26. jún 2008

Uz presne ani neviem ale viem ze som sa citila slaba a silnejsie mi bilo srdce a potom to preslo a teraz znova mi je zle ale viacej. dneska som volala doktorke a povedala ze to mam ukoncit ked sa zle citm. Ale tebe to mozno prejde ved uvidis 😉

jaruska74
3. júl 2008

tak ja este stale nemam menstruaciu......ale vobec nechapem z epreco mam brat antikoncepciu ked ju dostanem, ostatne predsa sa mate pokusat otehotbie prirodzenie....a ja neviem preco mam takyto postup ☹

lorry
3. júl 2008

Tak to teda naozaj nechapem a komu patris preco sa jej nespitas ?Ja som ich uz vysadila bolo mi zle a menzes som nemala.

jaruska74
3. júl 2008

k Hermanovi, aj mne je zle, ale mam pocit ze sa to da este vydrzat. Musiiiiiiiim

lorry
5. júl 2008

No mne tiez byvalo zle trocha , ale uz teraz sa to nedalo vydrzat stale ma napinalo....vcera som bola na sone a moj doki mi povedal ze mam pockat este tyzden dva ci dostanem menzes a ked nie tak mi pichne injekciu agolutin.Ale ma potesilo, ze sa mi zlepsil jeden vajecnik. Ty to ako dlho beries ?

staza
6. júl 2008

Ahojte.Ja tiež beriem mettfogammu druhý týždeň ale už veľmi uvažujem,že to vysadím.Neustále mám pocit na zvracanie je to strašné.Neviem či tie príznaky prejdú ako to píše v príbalovom letáku ale mne sa to nezdá.Ináč mi tiež predpísal doky antikoncepciu na blokovanie ovulácie plus tú mettfogammu aspoň na tri mesiace pred dalším ivf len neviem ako to vidržím. 😖

jaruska74
7. júl 2008

ja ho beriem teraz druhy tyzden iba, dakedy mi je celkom fajn a dakedy hruza...........ale som odhodlana vydrzat, ani do roboty som po vysokej skole este nenastupila radsej, lebo som sa bala ze mi bude zle a potom co....nech uz je jesen a viem na com som, taketo cakanie ma nici, pretoze nic poriadne neviem co bude, nic sa neda planovat, len cakat

staza
7. júl 2008

No dnes mi bolo celkom fajn len sa bojím čo bude zas zajtra.Ked som doma tak to je o dačom inom môžem si ľahnúť a oddychovať ale v robote to musím celý deň vydržať a držať sa.Fakt neviem ako mám takto existovať do konca septembra. 😒

iveb
7. júl 2008

Ja som brala metfogammu asi 2 mesiace a mne bolo zle v kuse. Napínalo ma a mala som veľké hnačky. Aj mne doki tvrdil , že ma to prejde , ale žiaľ neprešlo. Takže ja viem , že tento liek brať určite nebudem. Ale to Vás nechcem odradiť , lebo fakt to niektorým babenkám pomohlo k vytúženému bábetku.

jaruska74
9. júl 2008

staza mas pravdu, ja to vydrzim hlavne kvoli tomu ze som doma a ked mi nie je dobre si lahnem. drzte saaaaaaaa

staza
9. júl 2008

jaruska No ja to nechcem zakríknúť ale už tretí deň mi je celkom dobre možno preto, že už beriem aj antikoncepciu alebo,že si dávam pozor čo jem mne robia dobre na žalúdok jogurty.Tak len verím,že to bude ok a aj sa mi podarí niečo schudnúť.Tiež chodím k hermanovi čaká ma 4ivf ale len nedávno som prešla do centra.Tak už aby to bolo za nami. 😉

jaruska74
9. júl 2008

ja neviem ci s metforminom schudnem, lebo mne je v momente zle ked som len trocha hladna......ja som este na nic nebola, na ziadne ivf ani nic, teraz pojdem prvy krat. veru nech uz je to za nami a nech kocikujeme babatka 🙂

staza
10. júl 2008

no mne Herman odporučil delenú stravu tak sa snažím menej jesť aj cvičiť,ináč ma aj sem tam preháňa z tých liekov podľa toho čo zjem.Ale sa snažím zjesť niečo ako náhle pociťujem hlad aby mi nebolo blbo.No ja už mám za sebou dosť pokusov si myslím t.j.3xivf,5xket plus ťažké hyperstimuláky.Preto som sa rozhodla pre zmenu centra verím,že tu budem mať viac šťastia.Kedy ideš na ivf?Ty sa nemáš čoho báť mám kamošky,ktorým vyšiel hned prvý pokus ja k nim nepatrím ale určite sa dočkáme. 🙂

lorry
10. júl 2008

staza a kde si bola v akom centre ? neviem sa rozhodnut ktore je lepsie ci Iscar alebo ferticent ? 😖

riska
10. júl 2008

lorry, o Iscare síce nemám info, ale na Ferticent som ešte nepočula negatívny ohlas

lorry
10. júl 2008

Dakujem 😉 len ma stve ze vo Ferticente davaju len jedny lieky a tu su Merional alebo nie ? 😲

staza
11. júl 2008

Lorry,ja som chodila do splnu v Košiciach a teraz som prešla do gyncare tiež v Košiciach.Takže ti neporadím.

jaruska74
13. júl 2008

preco si prsla?tam nebolo dobre? inac planuje IVF na september, a este dalsia pozitivna spravicka dostala som menstruaciu..huraaaa huraaaa, taku silnu a taku bolestivu ze som az ibuprofen musela vziat, ale nevadi, aspon viem ze daco tie lieky so mnou robia

staza
14. júl 2008

No kedže už mám pár pokusov za sebou a doky mi nič dalej neodporučil(myslím nejaké vyšetrenia)tak som sa rozhodla,že zmením centrum.A Herman prvé čo sa ma pýtal bolo,či máme genetické vyšetrenie a ešte v ten deň sme sa objednali.Ten alebo budúci týždeň by sme už mali mať výsledky.Som strašne zvedavá na výsledky verím že budú ok.Ináč strašne ľutujem,že som tú zmenu neurobila skôr.Ten prístup je tu lepší aj viac komunikuje doky.Tak len pevne dúfam,že moje 4 ivf bude úspešné,nakoľko som už samoplatec. 😝 Takže sa vytešuješ z kramov aspoň vidíš,že sa oplatí vydržať s tabletkami.Ja ináč s tým nemám problém mám pravidelné krvácanie čiže necítim žiadny účinok tých tabliet ale aj tak si myslím,že na dačo musí pomáhať (aspoň dúfam,že nebudem mať ohss).

staza
14. júl 2008

jaruska takže začínaš s antikoncepciou?akú ti predpísali?ja mám marvelon.

jaruska74
15. júl 2008

ja som mala menstruaciu aj pred tym bez liekov pekne pravidelnu, len mi povedal ze nemam ovulaciu. Tak teraz dufam ze to uz je aj s ovulaciou, a tiez beriem marvelon.

jaruska74
15. júl 2008

co sa tyka dokyho, u man toho vela nenahovori.....ale zaklad asi aspon ano. Inac mi mame problem aj s manzelom so spg ☹ aspon naposledy pred pol rokom ked tam bol tak nebol velmi dobry......ja len dufam ze sa to zlepsilo, aj ked zatial nebol na kontrolu s tym. Vy mate toto v poriadku?