Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
15. júl 2008

No my sme mali stále ivf/icsi pretože manžel má menej spermie aj pomalé.Co sa veľmi čudujem,že teraz u Hermana mal celkom dobrý spermiogram 80% ok.No a ja mám pco s anovuláciou.Takže dúfam,že mi tie tablety pomôžu.A čo sa týka toho spg tak veľa ovplyvňuje stres,fajčenie.Aj ja budem zvedavá ked pôjdeme na ivf aký bude vtedy výsledok.Ako dlho sa pokúšate o bábo?My už 11 rokov ale len od 2004 sa liečime pretože som už naliehala na obvodnú gyndošku a tá nás vtedy poslala do car.

jaruska74
16. júl 2008

ahoj tak mi sme sa este v podstate ani nesnazili este, este sme ani neplanovali babatko, ale vypadla mi menstruacia tak sme potomn patrali s gynekologickou ze preco......az som sa dopracovala do centra. Mala som len pred mesiacom statnice a dovtedy som nechcela babatko, ale teraz uz pekne beriem lieky a vsetko co s tym suvisi, pretoze lekar povedal ze sa to moze zhorsovat tak ked chceme babatko nemame vahat.......

jaruska74
16. júl 2008

no ja neviem od coho moze mat zle spg......nefajci a zamestnanie ma podla mna celkom v pohode, no uvidime ked ho otestuje teraz ze co vyjde, dufam ze dobre. Mne endokrynologicka povedala ze ten PCO ze to je dost bezna vec a ze pokial je manzel zdravy da sa vpohode otehotniet aj prirodzene, ale samozrejme pod liekmi. Ja uz som z toho vsetkeho somar...

augustovka
16. júl 2008

ahojte nakuknite do temy PCO tam je vela takych co sa im to podarilo s PCO!aj ja som taky pripad 🙂

staza
16. júl 2008

Ano určite sa dá aj s pco otehotnieť.Poznám osobne zakladateľku Jolanku aj iné baby,ktoré už sa tešia zo svojich detičiek takže určite verím,že to príde a ja som si povedala,že to bude ešte toho roku.Ja si hovorím,že tá zmena centra mi rozhodne pomôže. 😉 aspoň to tak cítim.(už aby bol koniec septembra)

jaruska74
19. júl 2008

ako vlastne tu oplodnenie prebieha?

staza
20. júl 2008

Tak najprv pôjdeš prvý až tretí deň cyklu na usg a doky ti povie koľko jednotiek si budeš pichať kontrolu budeš mať asi tri krát a bud ti pridá alebo uberie dávky.Aj závisí či budeš mať krátky alebo dlhý protokol.Asi 36 hodín pred oplodnením si dáš pichnúť pregnyl.Odber vajíčok je v narkoze a trvá krátko asi 10-15 minút a hned si pri vedomí.Vajíčka sa v labáku zmiešajú s čerstvými spermiami a nechajú dva,tri dni.Ked budete mať icsi tak sa napichajú vajíčka spermiami.O tie dva,tri dni tie oplodnené vajíčka prenesú do maternice.Po prenose sa berú tabletky na udržanie tehotenstva kým nepôjdeš na krv.Pred mojim prvým pokusom aj ja som mala obavy ale teraz už normálka.Tiež som si hovorila ako si pichnem sama injekcie ale teraz s tým perom je super ja som ešte pri prvom nemala pero pichala som si normálne striekačkou a hrubšia ihla brr.Tak to je rozdiel určite.Neboj sa pre bábo my ženy veľa vydržíme 😉 všetko bude ok.

staza
20. júl 2008

Ináč dnes som 13dc a neviem či to robí ten marvelon ale asi 3 dni mám výtok krvavý a bolesti v podbrušku tak neviem pred tým som to nemala tak to pripisujem tým tabletkám som zvedavá ako bude dalej ako keby som mala dostať krámy?uvidííím,vyčkáám

jaruska74
21. júl 2008

fuha nie je to sranda......a potom po kolk&ch dnoch vies ci to vyslo, ci nie?

staza
22. júl 2008

No čaká sa 14 dní a ked do vtedy nedostaneš krámy tak sa ide na krv či je tam hcg.Najhoršie z toho všetkého je to čakanie na výsledok tých 14 dní je nekonečne dlhých 😝 Ale už si môžeš okolo 10 dňa skúsiť aj testík.

jaruska74
24. júl 2008

neviete nahodou co by zabralo na zlepsenie spermiogramu?

staza
24. júl 2008

Môj manžel bral vitamíny selezin ale sú aj drahšie tablety profertil:ten odporúča aj androlog alebo ešte permen môžeš si prečítať aj na nete len zadaj názov lieku alebo zájdi do lekárne po leták je tam podrobne napísané na čo sa to odporúča.

lorry
28. júl 2008

Ahojte chcela som sa vas spytat ci nemate ani jedna z vas skusenost co mam ja. Ja som prestala brat Metformin asi mesiac lebo mi nebolo z neho dobre na zaludok a brala som ho 3 mesiace. Byva mi stale zle aj ked ho neberiem skoro kazdy den ma napina na zvracanie ako je to mozne ked ho neberiem. ☹

staza
28. júl 2008

lorry,moja a nemala si postupne vysadzovať tablety?Možno preto ti je zle lebo si to naraz ukončila.Ja ho beriem druhý mesiac tak tiež budem zvedavá ked to bude treba ukončiť čo to bude ale hádam doky povie a nepýtala si sa lekára?

lorry
28. júl 2008

nie nepytala.....myslis ze to moze byt s toho ze som to odrazu ukoncila ? 😖 dost mi to uz lezie na nervy teraz momentalne ani nemozem brat ziadne lieky, keby viem tak si ich nikdy nedam ☹

cikyta
28. júl 2008

jaruska..........môj muž užíva Tribulus+zinok+vit.E a spermiogram sa zlepšil. 😉

staza
28. júl 2008

No len ja si myslím že to môže byť tým,každý liek je hnus a dá nám zabrať fakt,kým si zvykneš na tie vedľajšie účinky(pokiaľ sa to dá)tak to trvá a ukončenie asi tiež je dôležité.Ja mám tiež sem tam žaludočné problémy aj dnes som mala prehánky 😝 ale chcem dajak vydržať.Skús zavolať dokymu aby si bola kľudnejšia lebo to nie je nič príjemné

jaruska74
3. aug 2008

diky z arady na ten spermiogram, dufam ze bude stacit ked bude na tom pracovat dva mesiace 🙂
a beriem ten metformin uz druhy mesiac a v podstate ked tak rozmyslam tak som si uz na neho zvykla asi. Jasne ze mi obcas je blbo, ale ja to nedavam z avinu liekom.......mna vzdy najprv napadne ze som asi daco nedobre zjedla 🙂

jaruska74
3. aug 2008

mam ist o dva tyzdne ku dokymu tak som zvedava na dalsi postup

staza
6. aug 2008

Ahojky.Tak to tiež budem zvedavá ako budeš dalej pokračovať čo ti povie doky.Ináč od kedy beriem metfogammu čiže druhý mesiac tak som už schudla 7 kíl,čo som veľmi rada.Dúfam,že ešte niečo zhodím.Dosť ma zvykne preháňať 😝 ale nevadí ja to zvládam.Ináč mi došli výsledky z genetiky a záver máme normálny ženský aj mužský karyotyp.Ciže dúfam,že všetko ok.

staza
6. aug 2008

Lorry a ty ako?

lorry
7. aug 2008

Uz mi je troska lepsie som si kupila probiotika na upravu zaludka a pijem matovy caj a medovku. Uvidime ale chcela by som ist naspet do Ferticentu, ked tie lieky mi nepomohli a nebolo mi z nich dobre. Tak sa uvidi co mi povedia tam. A ty ako ?

staza
7. aug 2008

Ja dobre okrem hnačkovania. 😝 Ale nevadí mi to aspoň idú kilá dole už aby bol koniec septembra vtedy sa mám ozvať dokymu a dohodneme sa ako dalej.No ale je to zaujímavé,že po takej dobe ti je stále zle,dúfam,že nebudem mať taký problém po vysadení tých hnusných liekov lebo ma porazí už dosť bolo všetkého čím som prešla.Veríííme 😉

lorry
8. aug 2008

Ani mi nevrav. Dneska som volala k doktorke ci to moze byt s toho a ona ze nie. Ved kdo by sa aj priznal v tedy mi to zacalo ale co uz. Pojdem asi do centra a uvidime co mi tam poradia 😖

staza
8. aug 2008

No to je bomba tak potom veľmi nerozumiem prečo ti je stále zle ked už to nemôže byť od liekov fakt budem zvedavá čo ti povedia v centre žeby záhada akty X?

lorry
9. aug 2008

Urcite nie

jaruska74
9. aug 2008

ja som zo seba velmi prekvapena, ze to tak dobre znasam, lebo si pamatam ked som zacala brat antikoncepciu tak mi bolo strasne zle dva mesiace a teraz celkom zvladnutelne mi je, idem k dokymu uz v pondelok tak som straaaaaaaaaaaaasne zvedava.

staza
10. aug 2008

Ahoj.Už som si hovorila kde si sa stratila že si dlho nenapísala.Som zvedavá čo ti povie doky lebo máme rovnakú liečbu a som zvedavá ako budeš dalej pokračovať kým pôjdeš na ivf.Držím ti palce potom napíš.Peknú nedeľu 😎

jaruska74
11. aug 2008

ahoj, tam som dnes z anim bola, a povedal mi ze velmi pekne reagujem na liecbu, ze som mala dokonca mestruaciu s ovulaciou 🙂 a pichol mi injekciu a cakam na dalsie krvacanie

staza
11. aug 2008

Ahoj.Tak sa určite vytešuješ z výsledkov a berieš dalej metfogammu aj marvelon?A ked dostaneš kramy začínaš už s injekciami?