Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

labanka
30. máj 2012

@bambula27 mne sa cca po 5 mesiacoch od zacatia uzivania Metfr. objavila krasna ovulka tak uz len cakam,kedy sa objavi aj krasna fazulka 😎 beriem ho uz 9 mesiacov.... k Hermanovi sa chystame po svadbe, nech ma uz zacne brat vazne, lebo zatial ma len stale s tichostou odpinka 😎

stellamaris
31. máj 2012

mne tiez metformin pomohol s ovulaciou,pomerne rychlo sa nam podarilo dietatko,takze mozem metformin iba odporucat!treba vyskusat,kto ho neznesie,ma smolu,ale su aj ine lieky a metody veduce k otehotneniu.... 😉 no a este treba byt v pohode,psychika ma velku moc a odporucam vam vsetkym mysliet pozitivne a predstavovat si,ze uz dietatko cakate...mne to zabralo,ja som uz mesiac pred otehotnenim nakupovala dupacky a bodicka,pretoze som verila,ze coskoro otehotniem 🙂 prajem vam vsetkym krasnu fazulku do bruska a pohodove tehotenstvo,ake mam ja! 🙂

bambula27
14. júl 2012

@labanka ahoj. No...aj mne Herman odporucil metformin. Predtym od gynekol. som brala 850 2xdenne, zomierala som z neho, vracala denne 3x, hnacky....a to bolo cely mesiac. Po mesiaci som znizila davku len na 1xdenne. Teraz Herman odporucil 500 3xdenne, este som len druhy den a necitim sa fajn, samozrejme zase hnacky, napinanie na vracanie, ale skusim to vydrzat...Inak nam odporuca IVF. Takze oktober-november. Vy mate kedy svadbu?

labanka
17. júl 2012

@bambula27 ahojky a nejes vela jogurtov, alebo mliecne vyrobky? alebo aj z piva by to mohlo byt, ak ho ovsem pijes 🙂 my mame svadbu tuto sobotu 🙂

bosorecka85
19. júl 2012

Ahojte kocky 🙂 ....uz treti rok sa s manzelom snazime o babo 🙂 ......asi pred rokom a pol sme navstivili SPLN v KE.......nemala som ziadne info o lekarovi.....takze ako kazda ina som verila ze budem v tych spravnych rukach a ze prave on nam pomoze.......stale som bola v nadeji ze nas problem sa uz konecne vyriesi....no po dvoch IUI a najme po tych injekciach do brucha :( som uz vsetko vzdavala........a ked nam povedal ze uz dalsie IUI nema vyznam tak odporucal IVF..........no mala som chrobaka v hlave.......moja skvela svagrinka tiez mala podobne problemy ale oni boli prave u p.Hermana.....a ten je nasadil metformin...a chvalabohu maju zdraveho uz rocneho chlapceka.......a ja som rozmyslala nad tym ze preco aj nam p.Hredzak nieco take nenavrhol?.....ale ako citam tak viacere zeny nemaju dobre skusenosti s nim.......takze sama som zasla za endokrinologickou a povedala som jej ze chcem brat metformin a hlavne kvoli comu....urobila len potrebne odbery a uz 6 mesiac ho uzivam...samozrejme robi mi aj kontrolne odbery ci mi nahodu metforim velmi neznizuje cukor......zacinala som s jednou tabletkou potom s dvomi a od vcera uz beriem potrebnu davku 1500mg na den(cize 3x denne) 🙂 ...aj mne sem tam byva zle a aj crevne problemy sa vyskytuju ale da sa to zvladnut 🙂 ..........a moja gynekologicka mi opat nasadila clostilbegyt,pregnyl a dufhaston........takze uz len cakam na ten malicky zazrak 🙂......tak sa drzte a nech sa nam cim skor podari otehotniet 🙂 🙂 🙂 🙂

nienna
8. aug 2012

ahojte 🙂 tak aj ja sa k vám pridávam, od dnes som hrdou užívateľkou Metforminu. predpísala mi ho na počudovanie moja gynekologička, najskôr mám brať 1 mesiac len 1x denne 850mg. potom zvýšime. Len by ma zaujímalo, či ste boli nejak počas jeho užívania sledované? v letáku píšu niečo o sledovaní obličiek, kyseline mliečnej, či dačo také....mne ale nič kontrolovať nebudú, ani cukor v krvi....ako to máte vy???

isabellaa
8. aug 2012

@ondre ahoj, a co v tej knihe pisu o pco, aku liecbu navrhuju?

isabellaa
11. aug 2012

@bosorecka85 a dalsie,
ahoj, zaujimalo by ma, ci sa da v pohode brat metformin, clostil, pregnyl a duphaston a vsimla som si, ze ty to tak budes brat.
To budeme ako chodiace lekarne 😀 😀 😀

bosorecka85
16. aug 2012

@isabellaa ....ahoj 🙂 .....ano beriem to takto v pohode....ziadne problemy(okrem tych crevnych sem tam 🙂 )......no co uz narobime 🙂 ......ale zatial mam dobre ohlasy....vajecniky mi zacinaju reagovat ne lieky......v utorok som bola na folikulometrii a predsatv si ze tam boli vajicka o velkosti 20- 22 mm.....este som take nemala 🙂 .....takze verim ze coskoro budeme uz 3 🙂...........inak okrem toho beriem na odporucanie lekarky FEMIBION 800 a MATERSKU KASICKU v tabletach uz 2 mesiac.........................takze ako vravis chodiaca lekaren 🙂 🙂 🙂

bosorecka85
16. aug 2012

@nienna ...ahoj no mne najprv lekarka urobila test na kortizol kt. produkuju nadoblicky.....kedze bol v poriadku tak mi predpisala metformin........a sleduje mi iba cukor.....neviem asi to zalezi na lekarovi ...... 🙂

isabellaa
17. aug 2012

@bosorecka85 dobre ranko,
to je krasne, 2 foliky 🙂 , tak to urcite budete coskoro traja.
Drzim palce 😉

idem si dat tabletku, asi ich bude viac 😀 😀 😀

milagrosss20
28. aug 2012

ahojte ako vidim nie som jedina co beriem metformin a to som rada ..konecne som nasla neake forum kde sa o nom pise...baby pomohol vam nektorej z vas?a za aky cas vam pomohol?

nienna
22. sep 2012

@milagrosss20 ahoj 🙂 ja ho beriem zatiaľ len 1,5 mesiaca a zatiaľ žiadna zmena....ale beriem malú dávku, len 850 mg denne čo asi nestačí a taktiež je to ešte krátka doba aby sa prejavili výsledky....teda myslím si 🙂 a ty ako? koľko berieš?

milagrosss20
22. sep 2012

@nienna no ja som ho tiez brala tak 850g ale 2krat denne a teraz beriem 1000g 2 krat denne.....beriem ich od juna niekdy koncom som ich zacala brat....ale tiez nic nebadam....dr mi povedala ze do 2 mesiacoch sa nam podari a uz je 3ti a nic zatial ☹

janielik87
8. nov 2012

Ahoj baby,
ked si dam k sioforu (metformin) aj nejake riasy (spirulina, chlorella)na cistenie, moze sa mi daco stat?

bordulka
9. nov 2012

ahojte kočky, mám PCO a inzulínovú rezistenciu, moje cykly su viacmenej anovulacne :( tento cyklus som začala uzivat Glucopage (metformin), neviete kedy by mohol zabrat? resp. po akom case by mala prist ovulka? momentalne som 26dc a jej nikde 🙂

isabellaa
9. nov 2012

@bordulka lekari vravia,ze traba aspon 2-3 mesiace brat kym sa dostavi ziaduci ucinok, a kolko beries, aj od toho velmi zalezi, ja 3x denne po 500mg 😉 , su aj kocky, ktore beru denne aj 1700 az 2000 mg

isabellaa
9. nov 2012

@janielik87 podla mna nie 😉

janielik87
9. nov 2012

@isabellaa dakujem, dnes si po ne idem na postu ... 🙂 snad tiez pomozu

bordulka
9. nov 2012

@isabellaa ahoj, fuha... ja uzivam 1000mg, ale este neubehol ani mesiac... dufam,ze to cakanie bude stat za to 🙂 a ty ho ako dlho uzivas? merias aj bt?

isabellaa
9. nov 2012

v polke augusta som zacala s metforminom a bt nemeriam. Skus prekonzultovat s lekarom ci by nebolo treba od dalsieho mesiaca 1500, ja som brala najprv 500, potom 1000 a nakoniec v brne mi povedali, ze zvysit na 1500 😉

sarafortuna
14. nov 2012

kočky, nie je dávka 500 mg málo... IR nemám.
Vraveli vám lekári, že treba zmeniť aj jedálniček... ?? či práveže sa nemá znižovať cukor aj v strave, aby ten znížený cukor nerobil nejakú neplechu?

lambrett
2. jan 2013

ahojte baby, no ci pana kolko vas tu je s tymto liekom :-/ ja ho neuzivam, ale chcem sa na neho opytat najblizsie lekara, ale neviem ci gynekologa ci endokrinologa. budem mat 26 a babo zatial neplanujeme (hoc ja by som aj chcela uz), ale mozno ó 1r uz chcem na nom pracovat na 100%. moj problem ale je, ze mam akne a zvyseny testosteron a mala som aj PCO. neviem ako je to teraz, chystam sa na preventivku a na zmenu gynekologa. a netusim ani ako je to s mojou ovu :( moze sa tento liek brat aj ked zatial nepracujeme na babetku?mozno je fajn poriesit si tieto zdravotne veci uz dopredu kedze mne hodinky tikajuuu 🙂 ci aky mate nazor a skusenosti?...a beriem euthyrox na stitnu zlazu uz 3roky, mam znizenu funkciu....dakujem a drzim vam pelcy vsetkym

ichthyska
15. feb 2013

@lambrett ahoj aj ja berie m euthyrox a na poslednej kontrole mi dok. povedala ze mi asi prespise aj metformin takze asi sa to moze aj spolu

ichthyska
15. feb 2013

@sarafortuna ahoj mne lekarka povedala ze musim upravit stravu a aj aviacej cvicit a co najmneje cukrov

lambrett
17. feb 2013

@ichthyska dakujem za odpoved. ja som zmenila gynekologa a predpisal mi teda povedal mi o novom lieku inofolic, ktory je na polycyst.vajecniky a tym riesi aj testosteron a malo by pomoct aj na akne....nie je to v podstate liek, je to volnopredajne a je to kyselina listova a neviem co...akoze vitaminy 🙂 a zeny, ktore mali problem s otehotnenim tak im to vraj pomaha 🙂

ematko29
17. feb 2013

žienky môžte mi poradiť,pozerala som do správy od endokrinologičky atam sú hodnoty: inz 8,7uIU/ml.je to vela alebo málo?Hodnoty sú z krvných testoch na lačno.Niečo mi o podobnom lieku hovorila tak preto sa pýtam.Dakujem

ichthyska
19. feb 2013

ahojte chcela som sa spytat uziva niekto metformina aj s ebrantilom alebo euthyroxom?

ichthyska
19. feb 2013

@bordulka ahoj chcela som sa spytat ci nemas dake vedlajsie ucinky?

bordulka
19. feb 2013

@ichthyska ahoj, ja uz trosku ten metformin obmedzujem, lebo mi byva z neho zle.. som malatna a mam pocit, ze mi zdviha aj tlak... ale zo zaciatku ma iba prehanalo, potom to prestalo a teraz to ide do extremov, tak si ho dam iba sem-tam. mozno je to aj tym,ze uzivam aj euthyrox