Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
24. nov 2008

zdenka dakujem ti pekne jooj aj ja som stále chcela psíka ale manžel nie veľmi

staza
24. nov 2008

monni nemusíš sladiť umelým sladidlom normálne jedz všetko a ty sama na to prídeš čo ti nerobí dobre ja som tiež potom po čase prichádzala na to čo môžem jesť lebo ma dosť preháňalo.A čo sa týka tej metfogammi(metformín) to je aj na to aby ti navodila ovuláciu lebo pri pco väčšinou nie je.Ja mám Pco s anovuláciou a metfogammu beriem piaty mesiac.No a duphaston ti upraví cyklus.Len nerozumiem prečo ti zakázala teraz otehotnieť ved tie lieky ti len dopomôžu k tomu ked partner je v poriadku.

jolanka
autor
24. nov 2008

monni take nevim proc ti zakazala otehotnet, vzdyt to jsou leky na to aby se to povedlo. ja jsem jedla take vse.

stazi a ty ted nosit krasne volne veci aby te to netlacilo na bricho,bude se dost nafukovat vse zacne pracovat,deloha sliznice, no proste vse. joj ja jsem tak stastna ani nevis jak, snad vic nez ty, budu ti moc drzet pesti at se nic nestane. a az se budes nekdy nudit a fakt nebudes mit co delat tak prid na kavu, ja jsem tady tak sama ☹

zdenkabrt
24. nov 2008

monni, mne doktorka povedala, ked mi predpisovala metf., ze mam ho brat, a ze ked otehotniem, ze sa nemam bat, hned ako buem vediet, ze som tehu, tak metf.vysadime...ja mam tiez take cykly, tak dufam, ze metf. pomoze, beriem ho asi 3 tyzden...a mne tiez nikto nepovedal, ze sa mam obmedzovat v jedle, jem normalne, akurat mi ten metf. robi to ze zjem menej a nejem casto 🙂 , co je pre mn dobre 😀

jaruska74
25. nov 2008

zenicky kedy sa mi oplati testovat? uz by som rada 🙂 chcem vediet na com som.

staza
25. nov 2008

jaruska,ešte počkaj podľa mňa až ten 10 deň skús lebo zbytočne budeš sklamaná ked náhodou ti neukáže test.Ináč od dnes som na merodke obvod.gyndoška ma vypísala a budem čakať kedy mi prejdú tie tri týždne aby som mohla ísť za hermim.Zdá sa mi to veľmi dlho ale čo sa dá robiť.A potom s výsledkami idem na kontrolu k obvodačke.Joj pevne verím,že budeš mať pozitívny test len ešte vydrž!!!!! 😉

zdenkabrt
25. nov 2008

ahojte dala som si hafanka do albumu, tak ak chcete tak kukukukukuk 🙂

staza
25. nov 2008

no psíček je strašne zlatý určite máš z nej (predpokladám podľa mena Ajka)veľkú radosť.A tá rasa veľmi nevyrastie to je akurát.Bože aj ja by som sa pohrala s takým psíkom.Máš o zábavu postaranú. 😉

zdenkabrt
25. nov 2008

ti poviem, ani v noci mi neda spat.potrebuje citit ze sme pri nom. je to on(Ajko), trochu metie to meno ale mne sa k nemu hodilo, inac chodi za mnou vdsade, je bombovy 😀

jaruska74
25. nov 2008

tak ja teda ja vydrzim tych 10 dni ale potom testnem chcem vediet na com som, ked nic tak nic. Musim riesit otazku svojho zamestnania a je pre mna dolezite vediet na com som co najskor.

jolanka
autor
25. nov 2008

stazi to se dovys ze kolik pak jich tam je a jestli je vse v poradku, ono urcite bude, ale ja jsem tam tez byla dvakrat ale to snad vis z nasich schuzek

jaruska a ty neboj nic bude to ok a vydrz vzdyt to uz neni tak daleko 😉

staza
25. nov 2008

jolanka,je mi všetko jasné.Ja som dosť nafuknutá hlavne tak k večeru tak neviem žeby hyperstimulák po uhniezdení lebo to pociťujem už dlhšie.Pred prenosom som mala zväčšené vaječníky tak to pripisujem k tomu.Zajtra sa chystám na hematologiu mám sa hlásiť po potvrdení hcg a dúfam,že už aj výsledky budem mať.

staza
25. nov 2008

jaruska,to máš už len 2 dni a môžeš skúsiť testnúť.Tak to s tou prácou je to ťažké ale ked budeš tehu tak už nemáš čo riešiť.

jaruska74
25. nov 2008

praveze mam co riesit aj tak, lebo ja nemozem byt 9 mesiacov doma, musim niekde nastupit tak ci tak. momentalne mam taku depku, uz som si aj poplakala

jaruska74
25. nov 2008

jedine pozitivne je, ze nasnezilo 🙂

jolanka
autor
25. nov 2008

stazi to ti vse pracuje, dej si hlavne pozor co jis, aby si nebyla zbytecne nafoukla i ztoho. me bylo zle take, ne na zvraceni. juj jak se tesim na bociana 😉

staza
26. nov 2008

jaruska neboj sa stále bolo aj bude nejak hlavne sa teraz veľmi nestresuj viem,že to nie je ľahké ale určite sa všetko vyrieši.

jaruska74
26. nov 2008

no dnes ma velmi boli brucho, takze asi nic z toho ........ ☹

zdenkabrt
26. nov 2008

ahojte babule....

jaruska...hlavne sa prosim ta nestresuj...este to nemozes vzdat...uz coskoro to budes vediet...a urcite to vyslo...drzim prsty...

staza...ako sa citis?

staza
26. nov 2008

jaruska to ešte nič neznamená len bud v pohode ved ešte je daleko do pondelka a čo ked sa teraz zahniezdujú?len kľud

staza
26. nov 2008

Ináč ja som bola dnes na tej hematologii a doktorka mi dala injekcie Fragmin 0,2ml,ktoré musím každý deň pichať na riedenie krvi.Zatiaľ len 20 dní a potom sa uvidí.Mala som trošku hustejšiu krv podľa výsledku takže radšej mi dá najnižšiu dávku preventívne.O dva týždne mám kontrolu a možno mi potom vysadí.Aj by som bola rada ved sme sa už koľko napichali tých injekcií.

dankadina
26. nov 2008

Ahojte ja som 4 mesiace po liecbe metforminom otehotnela mala som inzulinovu rezistenciu

zdenkabrt
26. nov 2008

danka...gratulujem...a diky...aspon si ma povzbudila....ze to moze pomoct...a mala si iba inz.rez....lebo ja mam aj PCO

jaruska74
26. nov 2008

no neviem co robia, ale brucho ma dnes bolelo.......v sobotu urcite testnem 😉

jaruska74
26. nov 2008

s tymi injekciami mas pravdu, ale ked vies ze uz mas babatka v sebe tak prezijes uz cokolvek 🙂

staza
26. nov 2008

v sobotu už bude akurát ja verím,že budeš tehu.Strašne ti prajem a už som nedočkavá ako dopadneš v pondelok.

jaruska74
26. nov 2008

no uvidime......🙂 vela zien nema rovnaky vysledok na domacom teste a z krvi.Som zvedava 😉

jolanka
autor
26. nov 2008

jaruska to bude o.k. vsetko vyjde 🙂

zuzinaaa
26. nov 2008

ahojte kočky ja som mesiac po laparke PCO syndrom diagnoza ! Hranicne testy diabetologicke ! Zacala som brat siofor500 a teraz po 4roch tyzdnoch mi dnes potvrdili tehotenstvo .Muselo sa nam to podarit hned po laparke 🙂Bud zabralo jedno ,alebo druhe prajem uspesne vysledky mozno prave stymito liekmi pekne sviatky caute 🙂

jaruska74
26. nov 2008

juuuuuuj zuzina tak to je super, keby kazdej to tak lahko vyslo🙂 inac je to dost trapenie, tie vsetky lieky a tak 🙂